Езикови ваканции

  • 3 307
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Здравейте, момичета
не знам дали ми е на правилното място темата, но най-логично ми се видя.
Интересувам се от т.нар. езикови ваканции за възрастни обаче.
Искам да замина за Малта да изучавам английски език.
Може ли, ако има сред вас мами, които са ходили или имат информация да я споделят. Ще бъда благодарна за всяко мнение!
 bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Аз ходих на такъв курс по френски, лятото в Париж. Много беше хубаво, бях 22-23 годишна, имаш варианти за жилище - при френско семейство, в общежития (които лятото са празни и се дават месечно на по-висока цена), апартамент да наемеш.

Малта също съм била за няколко седмици(на гости на приятелка в университета им) - според мен е по-хубаво да се насочиш към малко английско градче с чар, за да учиш английски, отколкото Малта. Там имат акцент - дори местните. Вярно, че е много красиво, но друг път ще идеш на екскурзия, ако целта ти е езика. Има и много англичани, живеещи там, но дали с тях ще имаш контакт. Освен да ходиш на курс в университета, където ще те учат на езика, е хубаво като излезеш оттам и средата да те учи, а това в Малта е както казах с акцент, пълно с много чужденци, а ти трябва да се събираш с местните.

Аз използвах една пловдивска фирма, мисля, че интеграл се казва, тя и сега я има точно за езикови курсове...
Но към днешно време бих се организирала сама, има си сайтове, има си училища за езици и не е хич трудно - например алианс франсес в париж бих им писала за едномесечен курс, след това си търся апартамент в airbnb.com или друго място craiglist и прочие сайтове и си купувам самолетен билет. Това е, то за няколко месеца и документи не ти трябват.

# 2
  • Мнения: 1 071
Ама че захаросан рекламен диалог се е получил тук Simple Smile))

В Англия(Лондон) се провеждат и доста безплатни езикови курсове за чужденци. Най-хубавото е, че си ангажиран и след курсовете в събирания, посещения на събития и т.н. А както каза Josefin, вече всичко е на един клик разстояние. И да, ако ще учиш английски, правилното място е Англия.

# 3
  • Мнения: 80
Аз искам да съчетая почивката си с езика. Сега директно си говоря с училищата в Малта и мисля така да резервирам, а не чрез бг агенция Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 204
Аз се интересувам от обучение в Бирмингам, но със собствен транспорт и спане. Синът да живее при близки и да ходи сутрин и вечер да се прибира. Идеи къде да потърся и с кого да се свържа?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
галиче, сравненията са ти малко крайни - фризьор и езиково обучение...
да, то и аз ходя на лекар, когато съм болна, защото не съм добра в диагнозите  Joy

Да тръгнеш сама на екскурзия/почивка не е страшно и най-вече е много по-интересно от утъпкания маршрут на агенциите, но езиковото обучение отново няма много общо, защото то е например 1 месец, а може и повече, не си като на екскурзия, гледаш да се слееш с местните, да проговориш езика малко от малко. Това ако си тръгнал да го правиш, не виждам пречка да "тръгнеш сам".
Но моята позиция е такава, защото тръгвайки нанякъде аз зная езици, може би ако бях само с българския и да не знам едно "здравей" на друг език щях да разсъждавам повече като теб и да ме е страх. Тогава агенции, плащам си надценките и съм спокойна.

Gerka - набираш в гугъл: birmingham english language courses и ти излиза цялото инфо на света.
Ако знаеш адрес в бирмингам на твоите близки (или са в съседно селце някакво) го гледаш на карта и избираш най-близките курсове до дома им. Интересно ако са близки защо не ти помогнат, ако са там на място? Но не е нужно да ти помогнат всъщност, има си гугъл, само трябва да си наясно с някои неща като: Колко продължителен курс - седмици/месеци? Какво ниво курс? Колко е голямо детето? Колко часа на ден да е курсът? Бюджет за курса? и др. неща, които ще се сетиш докато търсиш това инфо.
Ето едно примерно училище в града за езици, с добри отзиви: http://brasshouse.birmingham.gov.uk/
Всеки университет предлага курсове, даже някои са безплатни, но най-вече за емигрантите там, ако твоите близки пишат детето ти като живеещ там на адрес, може би ще се направи нещо от този сорт да ходи и на безплатен курс...Но се иска търсене и помощ в този случай.
Виждам цени от сорта на около 1000 лири за цял семестър интензивен курс (летен, пролетен, есенен) с продължителност от около 3 месеца.

# 6
  • Мнения: 614
Ето тези https://www.esl.co.uk/en/ са някакви много яки курсове за всички езици със съответните курове в страните, които се говори съответният изучаван език, но цените им особено на някои дестинации са фантастични. Все пак ако някой има парите и времето, мисля че са добри. Гледах няколко клипа в тубата и отворих сайта им да видя за какво става въпрос.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт