Как се казва това цвете?

  • 100 870
  • 903
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 776
Не, алое не се размножава с киснене във вода. Размножава се от бебе с корен. Може да се бодне така цялото парче от стъблото в подходяща почва за кактуси и да не се полива, но няма гаранция,че ще пусне издънка корен. По-лесно ще е да поискате издънка от някой.

# 586
  • Мнения: 5 666
Не искам да споря но точно такова алое е цветето в работата, което показах. Вкоренява се във вода, доста бързо и захванах в още една саксия.

# 587
  • Мнения: 68
Благодаря ви за отговорите! Ще го оставя още няколко дена така и после ще се пристраша да пробвам във вода. Ако имам резултат ще споделя!
Хубава вечер!

# 588
  • Мнения: 7 776
Прочетете повече за размножаването на този тип растения,аз не споря,а давам информация. Все едно да се натопи кактус във ваза...

# 589
  • Мнения: 5 666
Не говоря за другите, а специално за показаното алое. За две седмици пусна дълги корени и го посадих.

# 590
  • Мнения: 493
Търся името на това цвете:

# 591
  • Мнения: 5 370
Остеоспермум, африканска маргаритка.

# 592
  • София
  • Мнения: 22 728
Резник от Алое, за да се засади директно в почва трябва да е засъхнал, поне 24ч. да стои и след това се слага в почва. По този начин се окореняват всички сукулентни растения. Да не да го поливате често и обилно?! Не понася много вода и често поливане.

Последна редакция: нд, 21 фев 2021, 13:33 от Amiamo

# 593
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Остеоспермум, африканска маргаритка.
Вид гербера? Нали и на нея така ѝ казват.

# 594
  • Мнения: 3 331
Честит празник!
"Наследих" няколко растения, но не знам как се наричат, а ми се иска да прочета повече за отглеждането им. Ще се радвам някой да ги разпознае:
Скрит текст:




# 595
  • София
  • Мнения: 39 758
Честит празник!
"Наследих" няколко растения, но не знам как се наричат, а ми се иска да прочета повече за отглеждането им. Ще се радвам някой да ги разпознае:
1то е шефлера.
2. Амарилис?
3. Ми прилича на едно цвете, което имаше майка ми - "луда мара"
4.
5. Бегония може би

# 596
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Честит празник!
"Наследих" няколко растения, но не знам как се наричат, а ми се иска да прочета повече за отглеждането им. Ще се радвам някой да ги разпознае:
1то е шефлера.
2. Амарилис?
3. Ми прилича на едно цвете, което имаше майка ми - "луда мара" -  каланхое?
4. бадан/бергения.монголски чай - студоустойчиво, дворно. Simple Smile
5. Бегония може би

# 597
  • Мнения: 4 577
2. Може и Кливия да е, че не виждам луковицата за Амарилис

# 598
  • София
  • Мнения: 22 728
2.Кливия

# 599
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Третото и на мен повече на каланхое ми прилича.
Петото е бегония, да. Този вид ми е известен повече като "слонско ухо".

Общи условия

Активация на акаунт