Частна детска градина Варна

  • 19 087
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте, можете ли да ми споделите мнения и отзиви за две частни детски градини - "Аз съм българче " и " Морско конче "?  Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 643
Точно за тези двете не мога да ти дам мнение , но съм работила и в частна и в държавна детска градина ( във Варна ) . Това което аз изведох  като заключение от видяното е , че никога ама никога не бих записала детето си в частна детска градина . Освен ако не е супер наложително , ако никъде в никоя държавна не са го приели, тогава чак в частна и то пак за временно , докато се освободи място в държавна .

# 2
  • Варна
  • Мнения: 611
  Защо чак толкова отрицателно мнение за частните  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 643
   Защото я няма тази организация , като в държавните , програмата за деня на децата липсва . Набляга се повече на волните игри отколкото на образователните занимания и то няма как да е иначе , защото в почти 90% от частните градини във Варна ( сега да не ми се нахвърлят майки от други градове не знам как е там, но знам как е тук ) групите са сборни и са общо взето 10 деца на възраст от 2 до 6 . Сами се сещате , че за да се развиват големите трябва да за заобиколени с деца на тяхната възраст а не с бебета , просто не е добре за развитието на децата тези сборни групи . И да знам как ви говорят , че няма да са в сборни , че се разделят и т.н. пълни глупости . Отделно отношението не е много по-различно от това в държавните, и в частните съм виждала грубо отношение към деца . Но разбира се като идва нов родител да записва детето си всички са много усмихнати и мили . Някак всичко ми е едно такова скалъпено и несериозно , малко да мине номера да вземем парите на родителите .

# 4
  • Мнения: 11 747
И аз съм с такова впечатление от детски клуб Приятели, което на практика е детска градина. Не са ми преки впечатленията, но от позната, която се опита да даде детето там на 2г в яслена група. Поне така ѝ беше обещано, но децата бяха събрани от всякакви възрасти. Тя спря детето и обещаха, че от 15 септ вече децата ще са разделени по възраст, но при втория опит след 15 септ се оказа, че отново са си събрани на куп. Повече от месец ги размотаваха така. Накрая нищо не се промени, те се отказаха. Също беше обещано, че ако детето плаче и не се чувства добре, ще им се обадят да го вземат, както правят и в държавните ясли, но точно в частната не им се обаждаха, за да не се налага да правят отстъпки от таксата за плащане.
Конкретно в Аз съм българче имам ппзнато дете и то си кара там от години, не съм говорила с майката дали са доволни, предполагам, че са, щом не го местят, но пък второто дете няма да е там, така че може и да не са чак толкова доволни. С първото нямат голям избор, защото детето има алергии и е без ваксини. Също имам познато дете в Морско конче, те казват, че са доволни, но детето ходеше едва от два месеца, когато говорихме. Казаха, че ги делят по възрасти. Те също са без особен избор, защото и това дете е без ваксини. За държавни градини нямат вариант.

# 5
  • Мнения: 444
Дъщеря ми беше в Аз съм българче. Като цяло нямам оплаквания, учителката, при която беше- страхотна! Още се сеща и пита за нея. Отношението- много добро, с обич и грижа се отнасят към децата, на всяко се обръща внимание, ако е злоядо се грижат да яде. Абе доволна бях- мога да направя сравнение, защото сега е на държавна градина , пак с 15 деца в група и отношението е нищо общо... НО- таксите  Sick Sick Sick Може да е ходила една седмица в месеца- под 400 лв не е падала... Пък и като се замислиш ако не мислиш да я даваш на частно училище по-добре да я очукат на градината , за да е подготвена, че няма да получава специално отношение. Затова малката я дадох от 2 до 3 години на частна и после я преместих.

Последна редакция: пн, 18 яну 2016, 17:57 от Brainbug

# 6
  • Мнения: 13
здравейте, мен ме интересуват частните детски ясли. Района , който ми е удобен е центъра.

# 7
  • Мнения: 444
Ми Аз съм българче е до Стоматологията. Имат яслена група, но не съм сигурна от колко годишни ги взимат, виждала съм много малки дечица там.

# 8
  • Мнения: 13
много благодаря, ще отида на място да говоря с тях Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Мнения за "Монтесори" ? За "Аз съм Българче" от вас чувам отново добри отзиви, а от познати са 50:50. И аз се интересувам от частните и ще следя темата с интерес.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 230
Включвам се да побутна темата.
Моля майки, които имат отзиви за някоя частна ясла/детска градина в града, даже и да са от втора ръка, да споделят.
Чудя се между Аз съм бълграче, Морско конче, Чебурашка, Малкия принц и Цветни песъчинки. Някой може ли да сподели нещо за тях?
Благодаря предварително!  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Май ще сме на късмет. И аз се надявах, че тук ще получа мнения, въпреки че е толкова индивидуално, че и мнение не би помогнало много в избора. За пример-нашия братовчед е в "Малкия принц" и майка му е доволна, но аз лично не бих си дала детето там точно поради причините, които на нея и харесват.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 230
Май ще сме на късмет. И аз се надявах, че тук ще получа мнения, въпреки че е толкова индивидуално, че и мнение не би помогнало много в избора. За пример-нашия братовчед е в "Малкия принц" и майка му е доволна, но аз лично не бих си дала детето там точно поради причините, които на нея и харесват.

Какви са причините?

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Не ми харесва, че са в сградата на военноморското, спорт като тенис на корт за 3г дете го приемем като причина да вземем парите на мами и тати, за изучаването но чужди езици съм, но не и преди българския като пример детето първо да ми каже кое това число на английски и ако настоявам тогава на български, туширанета на проблеми между децата да се налага от родителите с обяснения вкъщи, защото учителката не си е направила труда да го направи тя и просто и реагира към децата да не правят така и въпроса приключва, а защо-не е ясно.
Това на първо четене... за това и всеки е с различни мнения и впечатления спрямо разбиранията си какво търси, как и какво възприема за детето си.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 230
Не ми харесва, че са в сградата на военноморското, спорт като тенис на корт за 3г дете го приемем като причина да вземем парите на мами и тати, за изучаването но чужди езици съм, но не и преди българския като пример детето първо да ми каже кое това число на английски и ако настоявам тогава на български, туширанета на проблеми между децата да се налага от родителите с обяснения вкъщи, защото учителката не си е направила труда да го направи тя и просто и реагира към децата да не правят така и въпроса приключва, а защо-не е ясно.
Това на първо четене... за това и всеки е с различни мнения и впечатления спрямо разбиранията си какво търси, как и какво възприема за детето си.

Благодаря за информацията. Това за тенис на корт за 3г дете и на мен ми се струва абсурдно, честно казано.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Може и да не е задължителна програма, а допълнителен избор но доколкото знам беше за всички деца- 2 пъти седмично езда и тенис. Все пак за такава такса е нормално да предлагат доста неща на децата, но за мен лично трябва да бъде съобразено с възрастта им, а определено това не го разбирам така и за това не съм на мнение, че когато даваш повече пари осигуряваш най-доброто и за това съм в такава дилема. Имам още доста време, но сигурно пак ще ми е малко.
Има и друга старана-всеки води различен начин на живот и има различни амбиции за детето си та може и това за някой да е нормална програма и точно това да търси.
Много щеше да е хубаво ако имаше точна и ясна информация за всички детски заведения, която за жалост не можещ да получиш дори и да ходиш на среща с всеки директор.
Ох, трудно е да си повериш детето каквото е да знаеш и колкото и прекрасно да ти изглежда всичко, ако изобщо намериш място, за което да имаш такова мнение.

# 16
  • Мнения: 102
Здравейте,някой има ли представа как е положението в Чебурашка?Аз там мисля да запиша детето си на ясла.

# 17
  • Мнения: 102
Здравейте,някой има ли представа как е положението в Чебурашка?Аз там мисля да запиша детето си на ясла.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 230
Все още нямам директни впечатления от нито една ясла, но преди няколко седмици прозвъних и посетих някои от тях, така че ако на някого това му е от помощ, ето малко информация.

Морско конче - в Морската градина. На сайта им всичко изглеждаше много добре, но като се обадих по телепфона попаднах на една доста неадекватна жена, която не успя да отговори на почти никой от въпросите ми, включително и дали изобщо имат места в яслена група. През цялото време ми предлагаше да дойда на място, но не виждам това как би променило нейната информираност. Когато попитах за максималния брой деца в група, ми се отговори, че сега идвало лято - едни деца си тръгвали, други идвали, и така. Т.е. пак нищо конкретно. За таксата не помня какво ми каза, но мисля, че я имаше на сайта. Паркиране - имали уговорка с Хоризонт и родителите можело да спират там. Зарових се из интернет и намерих много негативни мнения за тази ясла, които в общи линии се свеждаха до това, че децата не се обгрижват както трябва. Освен това миришело от зоологическата градина. Така или иначе в моята класация отпадна от списъка.

ВИП - Аз съм българче - само по телефона говорих и с тази директорка. През цялото време ми наблягаше на това как имали най-ниската такса в целия град, най-големия двор в целия град и как трябва да се запиша възможно най-скоро, понеже вече имало родители, които са се записали за септември даже. Такса - в момента е 350 лв за някакви ограничени бройки (поне според директорката), иначе е 480 лв на месец с включена храна. Децата каза, че са по 10-12 в група, като за яслената доста го увърташе, но аз останах с впечатление, че имат по един човек, който е през цялото време с тях + приходящи, когато имат допълнителни занимания. Учителките били млади, имат специално определен човек, който се грижи за детето в първоначалния период на адаптация, за да спечелят доверието му. Това много ми хареса, честно казано. Паркирането в района е близо до невъзможно. В интернет намерих противоречиви коментари, като основно се въртяха около това, че са по-скоро доволни от грижата за децата (е, имаше и негативни, но то за къде ли няма), но директорката е доста меркантилна и неприятна.

Чебурашка - директорката ми направи добро впечатление по телефона, ходих и на място. Такса - 330 лв на месец + 5 лв/ден за храна. Ако детето не посещава яслата известно време, се приспадат парите за храна. Стори ми се, че много се съобразяват с децата и желанията на родителите - при постъпване се попълва въпросник с всякакви подробности за детето. Питах може ли вместо на гърне синът ми да бъде слаган на тоалетна, защото на това е свикнал, нямаше проблем. Когато извеждат децата, ако родителят не иска неговото да бъде извеждано, нямало проблем то да остане вътре. Попитах дали детето може да се запознае предварително с учителката, например след работно време, казаха, че да. Много гушкали и успокоявали децата. Ей такива неща. Аз видях сградата в центъра, имат и в Левски, там не знам как е. Дворът ми се стори културно голям, пролетта, когато има и трева, би било доста приятно. Помещенията, където децата играят и се хранят, обаче, не ми харесаха много. Доста са мънички, поради което и няма почти нищо в тях. Помещенията за игра и сън уж са отделни, но ми се струва, че в помещението за сън няма място за всички легла и има такива и в помещението за игра, което пък допълнително взема от пространството. В стаята на най-малките освен леглата имаше само и една масичка със столчета. Не че от другите помещения не могат да се носят играчки и т.н., но ми се стори някак голо. Храна - от Лакомник. Паркиране в района - общо взето невъзможно.

Цветни песъчинки
- говорих по телефона и ходих на място, директорката (т.е. зам-директорката, защото има още една собсветничка, която се води директор и с която не съм разговаряла) ми направи добро впечатление. Такса - 450 лв с храната, не се връща част, ако детето отсъства , освен в летните месеци. Първите 3 месеца таксата е 360 лв на месец. Хареса ми, че има ред и някак си нещата ми изглеждаха много организирани. Не са обаче толкова гъвкави като Чебурашка - посъветваха ме да запозная синчето и с гърнето, защото ... тук последва носене на вода от 10 кладенеца, но изводът е, че така са свикнали и така е по-удобно за тях, освен това имат само 2 тоалетни за всички деца от всички групи. Не останаха очаровани и от молбата ми детето да се запознае предварително с учителката. Все пак постигнахме компромисен вариант - да се запознае със зам.директорката, която ще го заведе в групата първия ден. Помещения - това са 1-2 апартамента, които са обединени в едно отворено помещение с отделни кътове. Децата не са напълно отделени в отделни стаички и в определени моменти пускат децата от различните групи да се занимават заедно. На мен това много ми хареса. Играе се и се спи на едно място, леглата са нещо като разтегателно фотьойли, които се събират, когато не се спи и поне има малко повече място. Иначе т.нар. "кътове" също не са много големи, но някак си усещането е за повече пространство заради това, че не са напълно отделени стаи и заради сгъваемите легла. Като цяло стаите ми се сториха по-приветливи от тези на Чебурашка. Имат ароматизатор в помещенията - това не ми хареса въобще. Двор - културен, но е вътрешен двор без зеленина, целият е настлан с гумирани плочки. Храна - Залива 49, ако има нужда от по-наситнена храна - ВИП Бебе. Паркиране - най-добре от четирите изброени места.






# 19
  • Мнения: 102
Ехее страхотно описание Simple Smile Благодаря ти много.

# 20
  • Мнения: 102
Scorpita,на коя ясла се спря?

# 21
  • Мнения: 11 747
Това с ароматизатора вероятно е за да прикрива миризма на мухъл.

# 22
  • Мнения: 102
Ами колко му е,плащаш 10 пъти повече и.....

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 923
...и навсякъде има по нещо. Все повече се убеждавам, че разликата между ЧГ и ДГ е само в таксата. А това масово поръчване на храна от ВИП бебе съвсем ме отврати-само буламачи предлагат там, защото даже не са сметнали за нужно да си закупят фурна и следобедна закуска всеки ден царевично нишесте с нещо си вътре. За такса от 450+лв аз лично имам изисквания за по-хубава храна. Вече не се включвам много в темата, защото все повече се отказвам от ЧГ.
За "Аз съм Българче"  преди повече от месец на мен ми казаха същото, че ако си запиша детето сега ще е 1год на 350лв такса, но промоцията съвсем скоро ще бъде спряна, защото вече имали места само за една група. Явно скоро е много относително понятие, а по думите им всеки ден записват поне по 1 дете. Или аз не мога да смятам или те си лъжат безцеремонно. От там приятелка си отписа детето миналия месец, заради явяването на деца с лекарства и обяснение, че родителите си плащали и искали децата да ходят. Ами ок, но това е ДЗ с много деца, а не лична бавачка.
"Приятели" както щяха да имат яслена група и едва ли не вече да подам документи и на лято за подписване на договор като ще тръгва се оказа, че няма да има яслена група, а 2-3г деца ще бъдат в групата 3-4г, но това разбирам като се обаждам като нов родител, който проучва, а не като такъв на когото вече са казали и истината лъсна. Ако не бях на направила тази проверка щях да си дам детето уж в яслена група. Най-лошата е, че миналата година имаше същия случай при тях, за който pina разказа в темата.
"Монтесори" това, че аз ще си карам детето не ги вълнувало и ползвам или не плащам транспорт. Ако съм платяла годишна такса щели да ми приспаднат 1 месец и реално таксата ми пада на 595лв на месец. Ок, ами детето ли не ходи всеки ден дали някой края но месеца ще извади пари да ми върне? или като по-глупава да дам едни 7000лв и да си живуркаме. За тях се оказа, че и "групата" на Монтесори градините в БГ се отделя от тях като обяснението на градината в Пловдив е, че не спазват всички изисквания зя Монтесори метод на обучение, което си е необучение по метода.

Последна редакция: чт, 10 мар 2016, 14:30 от eli70o0

# 24
  • Варна
  • Мнения: 230
Scorpita,на коя ясла се спря?

В крайна сметка на Цветни песъчинки. Както стана ясно след обиколката ми, идеално няма... А би било добре да има за 450 лв на месец. Чебурашка също беше приемлив вариант.
Не ми беше хрумвало, че ароматизаторът може да е заради мухъл. Ако не забравя, ще попитам при следващото ми посещение. Не че ще ми кажат, ако е заради мухъл, но ми е интересно какво ще ми обяснят.

Монтесори - нямам лични впечатления, но онзи ден чух от приятелка, която знае от нейна приятелка..... че там таксата хем е 650 лв на месец, или нещо такова, хем все имало и някакви допълнителни неща, за които да се плаща и често чуквали близо 1000 лв на месец. Колко е вярно и точно не мога да кажа, само препредавам по разваления телефон.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Че е 650лв-толкова е, но колкото и допълнителни неща да има, които всъщност какви да са(таксата включва храна, транспорт, занимания, играчките са специфични, но не се купуват от родителите, консумативи няма както във всички ЧГ)? Едва ли са 350лв. Това за което се сещам е някой театър, екскурзия.
Кога тръгвате? Да споделиш вече преки впечатления Simple Smile

# 26
  • Варна
  • Мнения: 301
В Цветни Песъ4инки бяхме миналата година на ясла и после 5 месеца градинската им група.Директорките са много отзив4иви,дори ни върнаха предплатена такса,по договор са длъжни,но можеха да уврътат,както пък се слу4и с други познати за същата градина. В на4алото имаха едни Госпожи,но после стана някакво страхотно теку4ество - изпонапускаха и отиваха в 4ужбина лелите.Миришеше адски на мухъл - това в старото помещение за яслата - долу до офиса им.Дрехите на малкия миришеха  по цял ден....После се спукаха тръби и преместиха вси4ки деца в помещенията на градината,а долу правеха ремонт и накрая казаха,4е няма да отварят поради проблеми някакви.В градинската група вси4ки са на едно - няма ясла,няма градина,има няколко възрасти събрани.Ние го отписахме,понеже пък много болести лепеше и таксата направо ни влуди - ходи,не ходи бам - 500 кинта,450 лв е градина + 100-110 за храна.Като не ходи приспадат единствено храната,таксата е твърда.И в комбинация и с парите за лекарства направо стана един малък кредит.И го отписахме.Сега сме в ДГ-Христо Ботев,извинявайте,ама къде са 50 лв къде са 500...но в на4алото искахме да е в 4астна,да го гледат пове4е,да е по-малко стреса и така.Ина4е не мога да кажа лошо за у4ителките,но винаги имаше по някой родител като си вземахме децата,да ги скастри,4е не занимавали с нищо децата им и не ги у4ели на нищо...но говореха за по-горните групи де....Аз съм 50:50 за тази градина,но и не мога да кажа пък,4е съм недоволна,все пак за първа година беше,нормално е да е боледувал пове4е.

# 27
  • Мнения: 102
Само не съм съгласна,че храната във Вип бебе е буламач.Вече повече от година ми носят от там.Храната е невероятна.

# 28
  • Varna, München
  • Мнения: 57
Здрашейте момичета,

извинете, че така се включвам, но следя темата. Търся все още място за моето момиченце, което ходи в момента на ясла.

Като чета мненията и тук и в други теми, оставам без думи. Какви са тези такси, какво е това чудо/ какво яде или прави едно дете на година/две за 1000 лв на месец?????? И как ги давате тези пари, а в същото време насреща едно нищо.
Скоро се местим във Варна, живеем от мн години в Германия/ че то тук няма такива цени, като имаме в предвид заплащането/. Възмутена съм, как не ги е срам тези директорки и собственици. Искам да знам колко е заплатата на една възпитателка. Тук в ясла са на 4 деца се пада една възпитателка. На 2 годни едва ли ще я пусна да язди или на тенис да ходи. Това са глупости. На децата им трябва само чист въздух и на двора, гората, природата. Да има къде да полегнат. При нас няма стая с легла, на матрачета спят, които се прибират.

Ние ги създадохме такива псевдо- можещи. То не е само да си чул за Монтесори.... Извинчвам се за оф-топик темата, но не се сдържах. Ще стоя и ще си я гледам, но тези пари няма да им ги платя. По добре една жена да наема почасово.

Извинчвам се още веднъж, Успех на всички и си помислете, колко ви е скъпо детенце, да го оставите в ръцете на някакви измислени ясли и градини. За мен тези и представа си нямат какво е ясла и градина. *Сигурно има и изключение Grinning* Hug bouquet

# 29
  • Варна
  • Мнения: 301
п.с. да не говорим,4е вси4ки знаем,4е няма как да ни ги гледат перфектно,дори и за 4астна.Ние голямо проу4ване му дръпнахме като избирахме къде да го запишем тогава.Истината е,4е няма как да знаем дали наистина се 4увстват добре и как ги гледат.Говорим само за 4астните,в ДГ я ясно,4е няма как да ги гледат като писани яйца. Успех ви пожелавам в избора и най-важното децата да ходят с кеф и без драми Wink
isi83 да,парите са твърде много,а като по4нат да ти смятат колко малко са всъщност Wink Извинете,ама 500 кинта и той да е вкъщи моля моля...наистина една жена по4асово да го гледаше по-добре...малко социализацията ще изостане,ама....в този ред на мисли май по-добре добрите стари държавни Wink ний не сме много повредени от там,хахахах и ний хора станахме Wink Просто в пове4ето 4астни няма коректив и са разхлабена работа,само да вземем пари4ките на мама и тате май! А аз бях най-яростната противни4ка на държавните...с второто май на друг акъл ще съм!

п.с. ВИП бебе са със страхотна кухня,моля - вси4ки деца много харесваха храната

Последна редакция: пт, 11 мар 2016, 16:12 от nevvy

# 30
  • Varna, München
  • Мнения: 57
nevvy,  Peace

и аз съм на това мнение- да им харесва, да имат приятелчета. В крайна сметка ние сме ги създали, на нас се пада да ги възпитаваме  Sunglasses

# 31
  • Варна
  • Мнения: 230
Ако всичко е наред, започваме в средата на април. Ще споделя, когато имам повече впечатления.

И ние с мъжа ми се спряхме на частна ясла с надеждата да го гледат и обгрижват повече, докато е малък. За ДГ смятам да го запиша на държавна. Че няма гаранции и за частните градини е ясно, но поне са по-малко деца. Ще видим...

За ВИП бебе и аз не мога да кажа, че са буламачи. Поръчвам спорадично, синът ми харесва храната доста. Но вечните нишестета и мен много ме дразнят!
За яслите, обаче, храната не е същата като за индивидуалните клиенти. Мисля, че се готви по различно меню, просто пак я готвят ВИП бебе.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 230
nevvy, а добре ли се грижеха за детенцето ти в яслата?
Като тръгне може и друго да ми стане важно, но в момента това ме вълнува най-много - да му обръщат внимание, да се грижат за него и ако може някак си адаптацията да минем по-леко (което пък не зависи и само от яслата..)
Благодаря за отговора  bouquet

# 33
  • Мнения: 102
В район приморски знаете ли да има друга частна ясла,освен Чебурашка?

# 34
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 148
Здравейте момичета,

Моята дъщеря "посещава" държавна градина, но имаме много голям проблем с болните деца в групата. Общо са 37!!!! деца и има 4-5, които постоянно са болни. Под болни нямам предвид сополите и перманентната кашлица. Поради тази причина обмислям вариант да я преместя в частна. Там поне са три пъти по-малко деца.
Така, че за мен от най-голямо значение е как се процедира с приемането на болни деца!!!
От три месеца се въртим в омагьосан кръг- разговори с учителките, с директорката, караници с някои родители....
Ако имате конкретни впечатления от ДГ ще съм благодарна да споделите....

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Ох, за жалост това е всеобщ проблем. Това е една от причините, която ме отказа от ЧГ, защото за жалост положението е същото. Плащаш си и да това-медицински контрол, а него го няма. Моя позната си отписа детето от "Аз съм Българче" точно поради причината, че се водят деца с лекарствата, а обяснението беше, че родителите се плащали и се сърдели да се връщат децата. За "Детско селце" не знам даже дали не беше писано и тук,че директорката си казвала сама, че ги вземат и болни пак, защото родителите се сърдели...
Ейсега ако някой се появи с градина, в която има медицински контрол и болно дете не се допуска и направо отивам и го записвам.
С тази "политика" да започнем и тема за детегледачки, че май и те са част от ходенето в ДЗ ако няма как да излизаш нон стоп от работа и да си гледаш детето.

# 36
  • Мнения: 732
Дете на моя приятелка беше в Цветни песъчинки, като цяло беше доволна. Единствено не й допадаше, че в двора няма зеленина. Не боледуваше често детето. Хранят се от Вип бебе, по менюто за съответния ден. С разликата, че имат и салата на обяд. Десерта им го дават за следобедна закуска.

# 37
  • Мнения: 102
Знаете ли дали в Цветни песъчинки имат опция там да си оставям количката като го оставя сутринта? До сега всички ясли разрешават и имат място за колички,триколки и т.н само в Цветни песъчинки незнам дали е възможно

# 38
  • Мнения: 13
Здравейте,
Засега се спирам на Аз съм българче и Цветни песъчинки.
Аз съм българче - запознах се с госпожата и ми направи добро впечатление. Притеснява ме, че стаите са малки и не знам дали двора е достатъчен за всички деца
Утре ще отида да разгледам в цветни песъчинки

Другото , което и при двете ясли ми направи впечатление е, че и двете ясли работят от 8 до 18. А и моето работно време е същото Sad

# 39
  • Мнения: 102
Аз също се двоумя между тези две ясли.Обиколих ги почти всички частни и в повечето е тесничко.Работното време на всички е такова...до 18:00 h Само в Морско конче е по-просторно

# 40
  • Варна
  • Мнения: 230
Ако правилно помня, в Морско конче работеха до 18:30.

# 41
  • Мнения: 28
Отдавна не бях влизала в тема за детска градина, защото ние вече сме на прага /почти/ на училището. От есента сме ученици.
Но моето съкровище си ходи все в неговата градинка "Цветни песъчинки" и е много щастливо. Миналата година имахме идея да започне ПГ в Руското, но след две седмици! ходене там се върнахме отново в нашата градина. Детето се връщаще разстроено всеки ден и казваше колко зле се чувства - не искам да пиша повече....  Sad
Виждам, че мамите с мънички дечица търсят препоръка за градина. С ръка на сърце ще препоръчам нашата уютна детска градина Цветни песъчинки.
Детето ни получи много добро възпитание и подготовка за училище / чете, обича математиката, тренира айкидо/. Щастливо е, ние сме спокойни - какво повече....
Ако нещо по-конкретно ви интересува - пишете ми на лични.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 288
Аз приключих с частната ясла на този етап, сега ще се борим за държавна градина, защото лоя извод е че нищо по различно и специално няма в частната ( правя уточнение, че без да сме посещавали държавна на този етап), освен че таксата е 10 пъти по висока. Ние лично бяхме в Чебурашка Център. Нямам отрицателно мнение за персонала, но са факт следните изводи за мен.
1. Помещенията наистина са малки, и в стаята за игра спят деца, и има легла. А тази стая е около 15кв.м.
Сградата въпреки ремонта според мен миришеше на влага. Двора не е много голям, но за центъра на Варна е нормално голям.
2. Както са отделени яслена група от детска градина, така и нявсякъде е отворено и всички деца сноват напред назад и става смесено.
Навън площадката е обща за всичко деца и реално уж за 8 деца в яслата, но те постоянно общуват всички заедно.
3. При нас болестите бяха нещо нормално. Пусна идеално здрав след 2седмици лечение в къщи, и на третия ден е със сопол. Отговора е че този сопол не е проблем, и ако е така да ходи с такива сополи ги вземали. Всяка сутрин или вечер като отивам се чува подкашлящо или подсмърчещо дете. Моето беше на 2.5г и много боледуваше.
Поради тази причина взех решение да го спра. Аз лично плащах частна ясла, жена да го гледа докато не е на ясла, и лекарства постоянно и ми излизаше златно. А същевременно и детето не ходеше с желание и постоянно плачеше.
4. Учителките добре ги обгрижваха, пращаха ми снимки, клипчета за адаптацията му. Настояваха да яде, защото той отказваше.
Нямам лошо мнение или отношение към персонала, но детето боледуваше и сметките не ми излизаха и решението дойде от само себе си.
3 месеца ходи.
Сега в държавната дори и да е така, таксата не е висока и ще мога да поддържам и жена на разположение.
Така че аз изхождам от тези мотиви, дано съм ви била полезна.

# 43
  • Мнения: 52
Здравейте, момичета. Тъй като ми се налага да започна работа и няма кой да гледа малкия обмислям да го пусна на частна ясла. Спряла съм се на Цветни песъчинки просто защото ми е супер близо. Още не съм ходила на оглед, но по снимките от сайта се ориентирах горе - долу за помещенията. Мен най - много ме притесняват болестите, защото имаме горчив опит с държавната ясла, а сега трябва някой да гледа детето до Септември ( надявам се да е приет на ДГ и да тръгне от тогава) Искам да попитам тези от вас, чиито деца посещават Цветни песъчинки вече доволни ли са, има ли мухал наистина, разболяват ли се често? Ако тръгнем най - вероятно нашите деца ще са заедно по цял ден и ще се радвам да чуя отзивите ви Simple Smile

# 44
  • Мнения: 102
От две седмици моето дете посещава Цветни песъчинки,яслена група и вече се разболява за втори път....ужас,а са 6 деца в групата.Иначе не ми е замирисало на мухъл.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Болестите в Ч или Д си вървят. Докато има несъвестни родители и персонал да се водят/приемат болни децата така ще е. Тона и ме отказа да плащам за ЧЯ, а сега се чудя вече да го давам ли изобщо на ясла...

# 46
  • Варна
  • Мнения: 230
Малко разводняваме темата, но ще се включа за болестите. И аз не смятам, че има разлика в частните и държавните по отношение на болестите. Но не толкова заради безсъвестни родители, а защото болестите просто са неизбежна част от детството. Имунната система не е добре развита още, стресът също е голям. Като капак имаме много деца затворени на едно място, което си е чуден инкубатор за вируси и тъй нататък. А носители на вируси и бактерии са не само болните деца и персонал. Има много хора, които са носители без да са болни, съответно пак могат да заразят околните. И накрая, като излезе следобед детето да поиграе със съседчетата на улицата например, там какъв медицински филтър има....

Накрая, за да не е само off-topic, ще кажа, че синът ми посещава Цветни песъчинки от два дни. Още не мога да кажа нищо кой знае какво, общият му престой там е под 4 часа и е основно драма, но ми го връщат с нов памперс и преоблечен, за да не стои с изпотените дрехи, което мен много ме радва. Дамата, която се грижи за дребното е много мила и мисля, че наистина дава всичко от себе си да го предразположи. Друга тема е, че синчето не се дава толкова лесно..

# 47
  • Мнения: 13
Както вече писах двоумях се между Цветни песъчинки и аз съм българче. Е, избрах втората, заради двора. Искам детето да бъде често извеждано. Ходим втора седмица, всеки ден питам са ги извеждали, но все получавам някакво оправдание Sad ще изчакам още седмица - две и отново ще поставя въпроса на директорката.
Има ли други частни ясли в района?

# 48
  • Варна
  • Мнения: 230
Както вече писах двоумях се между Цветни песъчинки и аз съм българче. Е, избрах втората, заради двора. Искам детето да бъде често извеждано. Ходим втора седмица, всеки ден питам са ги извеждали, но все получавам някакво оправдание Sad ще изчакам още седмица - две и отново ще поставя въпроса на директорката.
Има ли други частни ясли в района?

Чебурашка-Център е долу-горе в района. Групата на сина ми в Цветни песъчинки беше навън вчера и днес.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 301
За миризмата на мухъл в Цветни песъ4инки,говорех за старата сграда - там долу до самия офис беше помещението за яслени групи.Горе в общата 4аст,тоест ве4е са на едно ясла-градина не мирише на мухъл.Така бяхме и ние - през седмица и хрема с кашлица,беше ми бактисало....пробвайте да казвате на Госпожите да не ги събуват като лягат - изстиват им краката и ето ти го болно.Аз докато се светна,4е и сега на градината съм му казала - да не сваля 4орапите.Шляпат боси и докато се намоткат да се облекат,ей ги изстинали и потни от сън.Пове4ето така изстиват - като лягат на обед и после доакто се обли4ат.

# 50
  • Мнения: 52
Момичета, благодаря за отговорите. И ние в сряда ходихме на оглед на Цветни песачинки и ни хареса като цяло обстановката, видя ни се свежо и чисто. И на сина ми му допадна, но все пак бяхме там с него и нямаше други деца. Сега остава да решим дали и от кога да го пускаме там.

# 51
  • Мнения: 1
А за Мамината къща има ли някой впечатления, чувал съм, че много боледуват там, но като чета май навсякъде е такова положението.

# 52
  • Мнения: 3
Синът ми започна да ходи в Песъчинки за второ лято. Миналата година се оплака, че го-Жа Раче го ударила, защото си миел ръцете сам на мивката. От друга майка чух, че и нейното дете го е ударила същата госпожа. И двете сме се оплакали а но се казва, че за първи път чуват такова нещо. Лъжа! Това лято синът ми се оплака, че никой не иска да играе с него и не му дават играчки ,сигурно защото е ново дете....Но учителките трябва да учат децата да споделят и да играят заедно. Това за мен е проблем, защото детето ми е тъжно и утре ще разпитам какъв е подхода има в такава ситуация. Синът ми един на 3.5 г. Каза, че едно момче го бутнало а друго ударило и не са им маправили забележка - и за това ще питам утре. Синът ми един бил поставен на срол да седи,"защото така искаха госпожите ". Той не знае даже защо е бил на стол, докато другите децата играят.  Казали са му да поседи на стола докато друго момче спре да го бута....А но трябвало са налажат другото дете, което удря. Винаги го взимам супер гладен,а на листа пише, че е ял всичко. Детето ми каза, че не са му говорили учителките и Не са му обяснили колко е лошо да си лапаш ръцете (а жената, която го предаде каза, че са му говорили) . Чосто е, светло красиво е. Плащаме 360 лв с хрсната за Май и Юни, Юли и Август ще е 400лв. Притеснява ме противпречоятс между директорката, учителките и синът ми,който не се притеснява да си признае, когато не слуша...

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Преди два дни разбрах нещо за "Малкия принц", което меко казано ме потресе и реших да споделя с вас.
Оказа се, че в групата на близкото ни детенце има дете ходещо на ДГ с таблет и друго, което носи живото си зайче с клетка всяка сутрин и през деня си го вади и държи в себе си  #Crazy От страна на ДГ съответно тяма никакъв проблем. За пореден път се убеждавам, че като си пращаш всичко е позволено, но от страна на другите родители дали е ок особено за животно.
За Бога, това ДГ ли е?!

# 54
  • Мнения: 13
Някой посещава ли Морско конче?

# 55
  • Мнения: 2

Здравейте, пиша тук за да споделя опита си от частна детска градина Детско селце в село Зорница.
Детето ни беше на почти 2г когато видяхме, че му липсват игри с дечица и е време да тръгне на детско заведение. На държавна ясла не беше приета (обадиха се, че е приета чак година по-късно и то на 2ро желание). Започнахме да търсим варианти и се спряхме на детското селце, защото:
- групата беше от 15 дечица от 2 до 6 годишни
- беше извън града, което означаваше чист въздух, игра сред природата
- и персонала и дечицата изглеждаха много мили
НО
се оказа, че:
- когато записвам детето там, го правя с договор за 2 години!!! и ако се наложи да се прекрати по-рано се дължат някакви огромни неустойки (няколко хиляди лева, взависимост от това колко време остава до края на договора)
- Децата се водят болни с лекарствата. Лично на мен ми е казвала деректорката няколко пъти да нося лекарства. Сополът си беше нещо незабележимо, никой не му обръщаше внимание.
- няма медицински персонал
да не продължавам..
И така ние 2 месеца бяхме хем вкъщи болни, хем плащахме 600лв, 2 седмици вкъщи, 3 дни на градинка...
На края на втория месец се видя, че не можем да си позволим този лукс и понеже мъжът ми беше тъкмо минал тежко заболяване и химиотерапия, не успяваше да работи достатъчно за да покрива разходите ни (бяхме и на квартира 550 лв/месец).
Тогава решихме, че е време да сменим града и да пробваме в някой по-малък град. Когато казах на директорката, че се местим от града отношението се промени коренно.
Отново започнаха да ми говорят на ВИЕ, детето вече всеки ден беше омазано с храна (уж се хранело само, а защо не слагаха лигавник?), и директорката ми каза да си прочета договора, че дължа неустойки.
Когато се прубрах и прочетох договора ми настръхна косата. Не само че бяхме в безизходица, с болен татко, пред смяна на град, среда, а и дължахме няколко хиляди на детска градина, която посещавахме 2 месеца. Опитах се да говоря с директорката на саме и когато видя сълзите на очите ми директно ме отряза с думите "имам си достатъчно проблеми, не искам да слушам" и се прибра при децата и затръшна вратата. Не мога да опиша как се почувствах в онзи момент... В крайна сметка с едната възпитателка се засякох на спирката и и споделих за казуса и защо се налага да напуснем и градината и града. На следващия ден вече директорката беше с репликите: "защо не каза за какво става въпрос, не се притеснявай за неустойките". Е депозитът от 300лв изгоря, но здраве да е.
Моите изводи:
- не търсете човечност там където са намесени пари
- ако искате детето да е здраво, по-добре да е на държавна, отколкото частна. В момента е на държавна в друг град, 27 деца в група на приблизително същата възраст и се разболя на 4та седмица за 1 път. Не съм чула нито едно дете да кашля, нито да има сопол когато я водя. Питам я дали през деня някой кашля или има сопол и отговорът е НЕ. Няма търпение да ходи на градина.
- Разликата между държавна и частна в парично отношение е 600 срещу 80 лв (включително 3 извънредни занятия - 2 танци и англ)
- Храната в държавната е на много по-добро ниво. Всеки ден се готви на място и менюто е дооста богато. Прикачвам снимка на менюто за миналата седмица за да видите за какво става дума.



Успех на всички и дано имате избор да направите най-доброто за дечицата си!

# 56
  • Мнения: 26
Здравейте,темата отдавна не е коментирана, но ако някой има отзиви от чдг Приятели бих се радвала да сподели своите впечатления Simple Smile или ,ако може да даде добри отзиви за някоя друга градина.

Общи условия

Активация на акаунт