Дефицитите на една журналистика

  • 318 328
  • 3 826
  •   1
Отговори
# 2 250
  • Мнения: 22 867
Уф, то дИфицититИ не са на журналистиката, ами направо си имаме дефицит на журналистика. Ей, разсипаха я тая хубава професия, изчезна! Сега е като развален телефон, като бабите клюкарки, кой/я що чул/а бърза да го изтипоса, хем неграмотно, хем невярно в повечето случаи. Ама новинЪ да има! Като грипЪ!  Mr. Green

# 2 251
  • Мнения: 258
На ежедневните брифинги е пълно с дефицити.

# 2 252
# 2 253
  • Мнения: 7 907
Не съм сигурна дали чух добре, защото шетах из стаята, но като че ли преди ден-два в сутрешния блок на Нова телевизия мъжът, който съобщава прогнозата за времето, призова зрителите "да си седнем на задниците" (във връзка с вируса). Надявам се просто да не съм чула добре. Интересен начин да каже "останете си вкъщи" Grinning

# 2 254
  • Мнения: X
Като чета новини и коментари в новинарски сайтове или онлайн вестници, оставам с впечатление, че аз съм в сериозна заблуда, че мн.ч. на ден е “дни”, а не “дена”, постоянно виждам 7 дена, 10 дена и т.н.
А за изказа да не говорим, политици, журналисти, анализатори - много рядко можеш да чуеш някой, който не слага Е след ходим, говорим, видим + диалекти, чуждици, жаргон.
Спомням се преди много години случайно попаднах на изказване на проф. Андрей Пантев в Парламента, въпреки че не съм политически ангажирана, с огромно удоволствие слушах как борави с езика, думите, които използва, интонацията, подредбата на цялата реч, а сега не се сещам за нито един политик, който да се доближава до него, дори минимално.

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 09:46 от Анонимен

# 2 255
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
И "дни", и "дена" е правилно. Във връзка с числителните бройни е. Справка - тук и тук

# 2 256
  • Мнения: X
За мен е недопустимо, съществуват диалектни думи, които биха разбрали само хората от съответния край.
Съжалявам, че не е приет Законът за българския език, в който изрично е вписано, че официалният език е българският книжовен език.

# 2 257
  • Пловдив
  • Мнения: 14 382
Специално Красимир Велчев - така, де, оня, на когото госпожата, анализираща моите "проблеми", не иска да му знае името - не говори на диалект. Той просто има меко, регионално обусловено произношение.
Живи диалекти в България впрочем на практика няма. Умряха.

Андариел - звукове, да.

Последна редакция: вт, 07 апр 2020, 17:24 от Не се сърди, човече

# 2 258
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Магдена, Вълчев е. 😉


# 2 259
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Скрит текст:
журналисти пишат за колега
Цитат

една медийна група надминава себе си Head Band

Цитат

леко встрани от темата Simple Smile заобичах я тази журналистка
не само заради това, но и заради него.
Simple Smile Веселина Седларска

# 2 260
  • Мнения: 1 540
Цитат
Пожелаваме ви приятен следобед вкъщи
Финалът на новинарската емисия по Нова телевизия пожелава леко избирателно.

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 12:37 от pitam2

# 2 261
  • Мнения: 18 951
Цитат
Пожелаваме ви приятен следобед вкъщи
Финалът на новинарската емисия по Нова телевизия пожелава леко избирателно.

Да, ако не сте вкъщи, следобедът ви да е възможно най-неприятен. Примерно да ви удари гръм или танк, че да не би случайно да разнасяте коронавирус извън вкъщи.

# 2 262
  • София
  • Мнения: 19 239
Да, ако не сте вкъщи, следобедът ви да е възможно най-неприятен. Примерно да ви удари гръм или танк, че да не би случайно да разнасяте коронавирус извън вкъщи.
Така де, ако не си в къщи - пречиш на ББ и ген.Му да спасят България, Европа и световното човечество Yum

# 2 263
  • Мнения: 22 867
Да, ако не сте вкъщи, следобедът ви да е възможно най-неприятен. Примерно да ви удари гръм или танк, че да не би случайно да разнасяте коронавирус извън вкъщи.

Да мЪ удари танк?! Ама и танковете ли веч дойдоха? newsm78

# 2 264
  • Пловдив
  • Мнения: 14 382
Не, ама то и за короната не очаквахме, докато не дойде.

Общи условия

Активация на акаунт