Pomosht, mnogo kilogrami pri bremennost?

  • 3 072
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 734
Цитат на: SIANA
Ако след всичко това, наддаваш ... Ехххх, мисли си, че това са най-благословенните грамчета в живота ти ... Wink


 Абсолютно съм съгласна thumbsup

# 16
  • София
  • Мнения: 39 758
няма страшно, вервай ми Wink

Аз тук някъде по форума писах какво кльощаво бях, даже ме е срам да си кажа. Та на въпроса ... качих 25 килограма. Гинеколожката от болницата като ме преглеждаше малко преди раждането само каза "малко си трупнала" и ме пощипваше по коремчето и се хилеше. Бях качила и кръвното, но гинеколога, който ме наблюдаваше през бременността каза, че това е нормално за килограмите. Имах и малко странен сърцетуп, който отшумя почти веднага след раждането. И глезените ми се бяха понадули. Изобщо ... явно орстрани съм била весела гледка. Но какво да се прави. Мъж ми не съм го разкарвала много, много. Само понякога тичахме по никое време до Фантастико. Wink Сега съм свалила 19 от въпросните 25. И идяета ми е, че няма от какво да се притесняваш. На мен ми бяха казали "ядете ти се, защото и на бебето му се яде" Wink

# 17
  • Мнения: 5 228
По принцип ако си била много слаба преди да забременееш (а ти явно си била) е нормално да качиш повечко- не се притеснявай, после лесно ще ги свалииш най-вероятно. Не се подлагай на никакви диети, защото явно организмът ти има нужда от допълнителните килограми. Яж повече плодове и сурови зеленчуци, млечни продукти и не се притеснявай.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 769
Голямо състезание за килограми Grinning  Grinning
Ами моя опит - 2 бременности - първата от 65 до 95 кг, втората от 69 до 96 кг. И двете бебета по 4.200 кг. При първото раждане свалих (от самото раждане) 12 кг, а при второто 10 кг (беше по кратко). Възстанових форма от първото раждане след 1 година, а сега второто бебе е на 5 мес и ми остават още 10 кг, но не ме е стах Grinning
А да знаете, че съм почти 100 вегетарианка (с изключени на млечни продукти и яйца) и ям колкото 4-годишния си син, така че всичко си зависи от организма Grinning

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Az systos sym ponaddala kilcata i mi e tersene  Imp  Twisted Evil
Samo se popipvam i postipvam.
Predi da zabremeneya byah 45 - 47 kg. pri ryst 172. Klyostavka si byah, ama i dosta se ograni4avah  Close
A sega ve4e sym 55 kg.
Uj ne yam mnogo, staraya se prez nyakolko dena da hapna nesto sladko  Embarassed  i se uspokoyavam s tova, 4e imah malko da sloja za sebe si  Rolling Eyes
Ta, misylyta mi e, 4e az se samouspokoyavam kato gi broya ot 49 - 50 kg. nagore, t.e. 6 kg.
Ina4e,az si sledya trupvaneto v/u sebe si kato si merya s 6iva6ki santimetyr obikolkata na bedrata. No tozi metod e aktualen, ako si znae6 ot predi bremennostta kolko cm sa bili.
1 cm = 1 kg.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 153
Цитат на: ale_x_andra
Аз тръгнах от 53 кг при ръст 165 и влязох да раждам 70. Сега съм 59 кг, имам още поне 5 кила да сваля, но вече не се притеснявам, защото и на тези кг се чувствам и изглеждам  Wink  добре, а и се побирам в старите си дрехи.
Момичетата са ти дали вече полезни съвети за храненето, аз нямам какво да добавя.
Не се притеснявай, ще си възстановиш килограмите, важното е бебето да е силно и здраво!

пп.Моята приятелка беше 38 кг с моя ръст, стана 55 кг и беше ужасена, че е "дебела". Бебето й е на 6 месеца, ела да я видиш сега- пак  е едно джезве кокали Wink

Ама има ли такива хора, дето тежат по 38 кила Shocked  Shocked Това е нечовешко!
А иначе по темата-хич не се притеснявай! Човек качва най-много килограми само през 3-4 определени месеци от бременността (при теб явно 3-6 месец). Аз качих най-много в първите 3 месеца (близо 10 кг.) след това качвах по 1 кило на месец. Така че споко! Яж си нормално от всичко, но не прекалено!

# 21
  • Мнения: 390
аз качвам през цялата бременост по 2 кг на месец , а не ям "за двама" по дяволите. особено много ме беше яд на първите месеци, когато ми беше лошо, ядях дори по-малко от преди ................ а дебелеех (`щот още не изглеждах бременна, а по скоро дебела)  ама вижда му се края, после ще се боря с килограмите

# 22
  • София
  • Мнения: 750
С първата бременност качих около23 кг. - бях меденка любимка - смешна картинка.
Тез 16 кг. /след излизането от болницата/ ги свалях 3 години.
Накрая ги свалих от ядове и нерви, после не съм се ограничавала, но качих 4 кг. преди да забременея втори път.

Ужасно се подтискам от вида на кантара, от вида си в огледалото и от отеснелите ми дрехи. По моя си кантар съм качила около 5 кг., но като се кача в болницата на кантара направо удрям сигурно 8-9-тина отгоре /ама то кантара им не е верен/.

Внимавайте какво и колко хапвате - в момента наистина са важни бебета ни, но после като си останем едни дебели /айде пухкави/ мърморани няма да сме полезни нито на себе си, нито на околните. Поне така беше при мен първият път - много страдах от това, че не се харесвам и не се чувствам удобно в тялото си.

Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт