Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Да се запиша в новата тема. Предстои ми серклаж другата седмица, поради една изгубена в 20 седмица бременност и настояща с близнаци. При първата ми бременност серклажа ми беше на горещо в 17 седмица, с пролабирал мехур и 3 см. разкритие. Е, серклажа издържа, но водите ми изтекоха. Сега ще го правя превантивно в 13+ по някаква нова технология. Надявам се да ми помогне да си износя бебетата и да ги родя живи и здрави.

Последна редакция: сб, 23 яну 2016, 19:25 от pati

# 1
здравейте, включвам се и аз с един въпрос. Имам конизация, правена преди 7 години, а преди година и три месеца ми правеха кюретаж с вакуум. Бременна съм в 14 г.с. и ми следят шийката на матката - казват ми, че засега е с много добра дължина и ще продължават да ме следят да видим натам как ще се развият нещата с нея и дали ще се налага серклаж. Аз обаче се притеснявам по-нататък като порасне бебчето да не стане прекалено късно и се колебая дали да не настоявам за превантивен серклаж още в ранните седмици. От друга страна пък докторите със сигурност преценяват по-добре от мен факторите дали се налага или не такава манипулация, моето са си само страхове. Искам да попитам момичетата с конизация - правили ли са ви превантивно серклаж, без да имате скъсяване на шийката и в коя седмица?

# 2
  • Стара Загора
Здравейте , иам въпрос относно скрелажа. Преди седмица видях 2 те чертички и сега много ми е притеснено , тъй като съм с конизация и лекаря ми каза,че в 3 месец  ще се сложи превантивно скрелаж. Искам да питам тези които са имали , как протича манипулацията , усеща ли се след това? Задължителнно ли е лежането след това?

# 3
OrchideaBlue,
серклажът се прави с обща краткотрайна упойка и не усещаш нищо, манипулацията е кратка. Преди серклажа е добре да се направи микробиологично изследване, за да се изключи риска от инфекции. След серклажа ми казаха да спазвам постелен режим за около седмица, след това отидох на контролен преглед и явно е било добре положението, защото ми казаха, че мога да се движа/разхождам по малко, за да се кръвоснабдява матката. Серклажа ми го направиха в 16 седмица /беше превантивен, докторите ми казаха, че шийката ми като за конизирана била с добра дължина/. Оттогава ходя на контролни прегледи, засега държа положението и се надявам да е така до термин. Не лежа постоянно, но не си давам и много зор /излязох в болничен и си стоях вкъщи/, внимавам да не се натоварвам, не вдигам/нося нищо тежко и т.н. След серклажа е необходимо да се правят периодични микробиологични изследвания.
Успех!

# 4
  • Стара Загора
благодаря много за отговора , успех  Hug

# 5
Здравейте  на мен ми предстои серклаж в вторник заради много висока конизация.  И стискам палци да издържа до 36 седмица поне.

# 6
  • Пловдив
Аз преди 4месеца родих мъртво бебе и мислих да започнем с опитите,но вчера моята АГ установи,че след раждането не са ме зашили и съм с разкъсване.Това крие голям риск от спонтанен аборт .но доколкото разбрах,за да ми сложат конче в 3месец трябва да съм правила спонтанни аборти,а тук чета че може и превантивно.

# 7
Здравейте.
   Има голяма вероятност и аз да съм със серклаж с тази бременност.
   Първата беше проблемна, с кървене и скъсена шийка в началото на 6-ти месец. Устисках до началото на 7-ми (27 г.с.), когато се роди дъщеря ни. Слава Богу всичко е наред вече, но спомените и притесненията са двойни този път. Не се установи каква е била причината миналия път, затова сега ще правим чести изследвания. За сега всичко върви ок. В началото на 7 г.с. бях на преглед. Тогава шийката ми беше 36 мм. Гинеколожката не каза нищо. Знам, че е още много рано, но как ви се струва тази дължина? Не е ли къса? Четох, че в тези седмици е между 4 и 4,5 см. Пълни изследвания ще пускам в сряда.
Благодаря предварително за съветите и отговорите.
Приятен ден!

# 8
DiDi§, в 7-ма г.с. няма как да се прецени дали е достатъчна тази дължина на шийката, защото ембриончето е още много мъничко. Около 5-тия месец вече натежава и може да окаже натиск на шийката, което да доведе до скъсяване или до нещо по-сериозно. Не е и задължително да има проблеми, но в твоя случай с оглед преждевременното първо раждане, според мен е препоръчително да ти направят превантивен серклаж /доколкото зная, се прави около 12-16 г.с./ Peace

# 9
Naya bouquet-знам, че е твърде рано още.  Питам се дали е нормално да е 36 мм? Т.е. дали по принцип имам по- къса шийка. 
Гинеколожката ми каза, че ще се следим често, за да предотвратим проблемите.  Дано този път всичко протече нормално.   Praynig

# 10
DiDi§, по принцип твоята е добра дължина, но не винаги дължината е индикатор; може и с такава дължина да има слабост на шийката и да доведе до скъсяване, а при теб предходното раждане е сериозна индикация да се вземат превантивни мерки

# 11
Найа-благодаря.  bouquet
Проблема е, че при първата бременност не се установи къде е проблема. Уж всичко беше перфектно и се събудих с кървене. В последствие се установи и скъсена шийка. Гинеколожката ми се надява предишното скъсяване да е било заради инфекция. А не слаба шийка.
Значи след 12 та седмица ще се види дали се скъсява,така ли?

# 12
обикновено, когато има проблем, почва да се скъсява 4-5 месец, при всеки е различно /а ти може и изобщо да нямаш скъсяване/, лекарят ти ще прецени най-добре Peace

# 13
обикновено, когато има проблем, почва да се скъсява 4-5 месец, при всеки е различно /а ти може и изобщо да нямаш скъсяване/, лекарят ти ще прецени най-добре Peace
Дано   Praynig
Не съм сигурна как бих понесла 2-ра проблемна бременност.  Sad

# 14
  • Пловдив
стискам палци всичко да е Ок , аз самата имах доста проблемна бременост преди цели 20г и всички си мислеха че и серклажа няма да ме спаси , но божа работа - издържах до 9-тия месец , махнаха го и после изкарах още месец - даже преносих , така че споко - всичко ще е ОК  bouquet

# 15
Здравейте.
   Има голяма вероятност и аз да съм със серклаж с тази бременност.
   Първата беше проблемна, с кървене и скъсена шийка в началото на 6-ти месец. Устисках до началото на 7-ми (27 г.с.), когато се роди дъщеря ни. Слава Богу всичко е наред вече, но спомените и притесненията са двойни този път. Не се установи каква е била причината миналия път, затова сега ще правим чести изследвания. За сега всичко върви ок. В началото на 7 г.с. бях на преглед. Тогава шийката ми беше 36 мм. Гинеколожката не каза нищо. Знам, че е още много рано, но как ви се струва тази дължина? Не е ли къса? Четох, че в тези седмици е между 4 и 4,5 см. Пълни изследвания ще пускам в сряда.
Благодаря предварително за съветите и отговорите.
Приятен ден!

За превантивен серклаж си според мен. И аз бях като теб с тази разлика, че при първата бременност изкарах до 23-а седмица - прекалено рано. На ФМ видяха, че шийката се е скъсила до половин милиметър, 6 часа по-късно започнаха контракциите и след още 6 часа родих.

С втората бременност бях с превантивен серклаж още от края на 12 седмица (въпреки че този път не бяха близнаци и шийката не се беше скъсила все още) до 37 седмица, когато го свалиха. Родих десет дни по-късно - в края на 38 седмица. Освен серклажа обаче бях на легло - ставане само у дома и до лекаря и лекарства.

Така че настоявай за серклаж. Не е панацея, но нищо по-добро не са измислили. А и след като веднъж вече си имала проблеми... Миналия месец говорихме с лекаря ми за второ дете и той каза, че при следваща бременност задължително пак трябва да бъда със серклаж, на легло и прочие.

# 16
  • Пловдив
Аз се чудя-моята АГ каза,че като са извадили мъртвото бебе(преди 5мес.) се е получило разкъсване на шийката и не са ме защили та можело да не износя бременност,а друг специалист каза,че р-рите ми са такива,че мога и близнаци да износя.Не знам какво да мисля,но ме е страх. А превантивно не правили серклаж,защото трябвало да имам спонтанен аборт,понеже не се знаело дали се налага.

# 17
Ами тогава трябва да ходиш на прегледи по-често и ако видят, че шийката започва да се скъсява, да ти направят серклаж.

# 18
Здравейте момичета,
Аз съм със скъсена шийка в момента, имах конизация преди години. В 19 гс Чавеева на ФМ измери 16 мм и ме прати при Тимева за мнение. Тя измери 24 мм. Направих и консултация със Сигридов в 20 гс - 22мм, а в 21 гс. на жк при Тимева отново беше 22 мм. Никой от тримата не желае серклаж, на утрогестан съм и на лежане. Шийката ми в 12 гс на БХС беше 35 мм. Слава богу бебето за сега е добре. Ходя през две седмици на преглед и умирам от притеснение до кога ще издържа. Четох тук ужасни неща и се моля да изкарам до по-безопасна седмица. Позволено ми е иначе да ставам, дори по час на ден може да излизам. Мен като цяло ме е шубе и общо взето излизам само за доктор.
Вие, които сте били без серклаж изкарахте ли бремеността до края и как?

# 19
Marelianka, погледни в темата за лежащите мами - там мисля, че има няколко, които са без серклаж. А най-вероятно лекарите при теб отказват серклаж, защото си в по-късна седмица, в която вече серклажът е по-рисков Peace

# 20
На мен ми направиха серклаж и сега само лежа. Аз бях почти без шийка.

# 21
  • Стара Загора
В кояседмица сте? Казаха ли колко е дължината и ?
На мен ми направиха серклаж и сега само лежа. Аз бях почти без шийка.

# 22
Здравейте, момичета!
Преди няколко дни ми направиха серклаж в 25г.с. Още от 16г.с. видя док, че почва да се скъсява, но се надявахме да я задължим. Е само с лежане и лекарства не се получи, дано сега серклажа да помогне.
Исках да ви попитам, тези на които в по-късни седмици са ви шили износихте ли до термин? Или поне стигнахте  ли до по-безопасни седмици?

# 23
  • Пазарджик
Здравйте момичета записвам се при вас. Предстои ми серклаж и съм много уплашена.Незнам как ще протече процедурата и дали няма да предизвика контракции и евентуален аборт. Препортчаха ми Дяволов в МД. Някоя от вас била ли е при него?

# 24
  • София
Здравейте и от мен, и тук се записвам за съжаление.. накратко - със серклаж на горещо съм след пролабирал мехур и разкритие от 2см в 16сед. И 4 дни. В момента съм 21ва седмица и 5 дни, на легло като повечето от вас и силно надяваща се да изтрая поне до 28-ма седмица.. това е втората ми бременност, с първата имах скъсяване, но с помощта на лекарства, болници и лежане успях даже да пренося.. в момента шансовете обаче са много малки, но аз продължавам да вярвам, че Господ е с мен.

# 25
  • Стара Загора
BuYo пожелавам ти да стигнеш безопасните седмици!
Какви лекарства пиеш? Имаш ли болки?

# 26
  • София
Много благодаря, силно се надявам. Нямам болки, пия утрогестан 2×2 и нифедипин 3×1, също и ферофолгама, че ми беше нисък хемоглобина. На това съм в момента, всяка седмица следиме шийката дано устиска още 6-7 седмици поне

# 27
Здравейте, аз бях с превантивен серклаж, направен в 16 г.с. Настоях за него, тъй като съм с конизирана шийка, въпреки че ме уверяваха, че шийката ми е добра и мога да изкарам и без серклаж. Не съжалявам за решението си, родих със секцио в 40-та седмица, като и в деня на секциото нямаше индикации бебчо сам да излиза. Устисках без инфекции до края, макар че след секциото са били изолирали някакви ентерикоки по серклажния конец, но не са оказали влияние на плацента, бебо или на мен /микробиологиите ми до последно бяха чисти/ Peace

# 28
Ная, Да ти е живо и здраво детенцето!
А кога ти свалиха серклажа, на секциото ли?

# 29
R_N, серклажа ми го свалиха непосредствено преди секциото Peace

# 30
  • Стара Загора
Naya много се радвам,че всичко е минало наред!!!!!! Да ти е много здраво детенцето! Имам и аз въпрос как прекара блеменноста си на легло ли.... позволяваше ли си разходки и до колко? Аз също съм с конизирана шийка и настоях за серклажа сложиха ми го преди почти 2 седм. в 14г.с Никакви особени препоръки не ми дадаха за режима след това. Само чета по форумите......

# 31
OrchideaBlue, лежала съм плътно само една седмица след серклажа. След това контролен преглед, след който ми казаха, че може да се движа, да се разхождам по 1-2 часа, за да се кръвоснабдява матката. Определено бях на мързелив режим пред телевизора и компютъра, не съм си давала зор, не ходих на работа, позволявах си разходки, в 6-ти и 7-ми месец пътувах на два пъти до родния си град, а последните два месеца използвах съботите и неделите за пазаруване и избиране на мебели за бебешката стая /но гледах да не се уморявам/. Домакинска работа не съм докосвала, само от време навреме готвих, избягвах да се навеждам и да се ядосвам Wink

# 32
  • Пазарджик
Момичета много съм притеснена, преди два дни ми правиха серклаж но все още имам боли. Болката е много странна по скоро отзад към ануса но преминава и напред.Не мога да седя седнала.Док каза че ще мина но като чета че никой не е имал болки и се притеснявам да не се случи нещо с бебето.

# 33
Аз имах болки, веднага след самата манипулация. Бяха много ниско в корема и минаха за няколко часа след процедурата, но 3 дни преди това не са ми спирали системите с магнезии и обезболяващи. За седенето, пък хич не ми разрешаваха  и все още не ми дават да стоя нормално седнала.
Не те ли прегледаха след процедурата да ти кажат как е бебето? В коя седмица си?

# 34
  • Пазарджик
Прегледаха ме и казаха че всичко е наред,  даже ми показаха бебето. Но намен не са ми давали никакви системи, нито преди нито след процедурата. Сега само нош по ми предписаха 3х2.казаха че ще преминат болките но те не намаляват.

# 35
  • София
Поискай система една с кормагнезин и да ти бият но шпа мускулно.

# 36
Здравейте момичета!
Някоя от вас вече след махане на серклаж после в следващите месеци/година да е имала болки като побоцвания в шийката. Аз имам такива от време на време. Вече година по-късно са доста по-редки. На видеозон се виждат някоко тъмни петънца, за които лекаря каза, че са прекъснати тъкани от серклажа, но нито растат, нито има каквото и да е движение с тях, но се притеснявам следващия път при серклажа дали няма да стане някакъв проблем. Да, доктора ще прецени, но моля някой ако има такъв опит, с такива побоцвания да сподели.

# 37
  • Стара Загора
Нямам такива оплаквания.... родих преди 9м +
Здравейте момичета!
Някоя от вас вече след махане на серклаж после в следващите месеци/година да е имала болки като побоцвания в шийката. Аз имам такива от време на време. Вече година по-късно са доста по-редки. На видеозон се виждат някоко тъмни петънца, за които лекаря каза, че са прекъснати тъкани от серклажа, но нито растат, нито има каквото и да е движение с тях, но се притеснявам следващия път при серклажа дали няма да стане някакъв проблем. Да, доктора ще прецени, но моля някой ако има такъв опит, с такива побоцвания да сподели.

# 38
  • София
Преди 7 месеца родих и не съм усещала нищо странно,или поне не съм го индикирала.

# 39
Момичета, някоя от вас без серклаж,само на Утрогестан и лежане изкарала ли е до по големи седмици или до края?

# 40
Здрасти кокоска,
Аз на утрогестана и серклаж "на горещо" (21 седмица при отворена шийка) пометнах в 23-та седмица. Ако ще правиш серклаж, прави го на време 12-16 седмица.
Дали лежането помага е спорен въпрос.
На теб каква ти е ситуацията?

# 41
  • София
Моят серклаж беше в 21 седмица ,рисков и труден поради късната седмица,само аз си знам колко му треперих.
Издържах до доста прилична седмица,но определено е по-добре да е направен до към 16-17 седмица.
Пробвахме и с Утрогестан да закрепим положението,но при мен не стана.А познавам майки,които са издържали.

Силве,аз не знаех че си била със серклаж.Или съм пропуснала,или забравила

# 42
По принцип лекаря, който е поставил серклажа ли трябва да го махне? Ако се наложи или реша да родя при друг той може ли да го махне?

# 43
  • София
По принцип лекаря, който е поставил серклажа ли трябва да го махне? Ако се наложи или реша да родя при друг той може ли да го махне?
Не е задължително да е същия,на мен ми го махна друг лекар в друга болница.
Родих със секцио ,махнаха го непосредствено преди операцията.

Общи условия

Активация на акаунт