Испански език - Тема 2

  • 83 764
  • 521
  •   1
Отговори
# 480
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Дигиталните списания, които ще намериш в www.Kiosco.es  можеш да си избереш такова, дето да е по твоя вкус.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 245
Благодаря ти Flowers Hibiscus
Оказа се, че сайтът е https://es.kiosko.net/es

# 482
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Може. Аз го знам като Киоско и го написах горе-долу както предполагах, но без претенции за съвсем точно.

# 483
  • Мнения: 62
Здравейте,
Искам да започна със самостоятелно изучаване на испански, но нямам никакви познания по езика и ще съм благодарна да ми препоръчате добър самоучител, граматика и всичко необходимо като помагала.
Както казах не съм го учила и ще ми трябва нещо, което да започва буквално от нулата - азбука, срички и т.н.
Нямам възможност да обикалям по книжарниците, затова моля ако някой знае нещо полезно, да сподели Simple Smile

# 484
  • София
  • Мнения: 2 401
Здравейте,
Искам да започна със самостоятелно изучаване на испански, но нямам никакви познания по езика и ще съм благодарна да ми препоръчате добър самоучител, граматика и всичко необходимо като помагала.
Както казах не съм го учила и ще ми трябва нещо, което да започва буквално от нулата - азбука, срички и т.н.
Нямам възможност да обикалям по книжарниците, затова моля ако някой знае нещо полезно, да сподели Simple Smile

Ако говорите английски поне на ниво B1-B2, препоръчвам Duolingo.

# 485
  • София
  • Мнения: 1 245
и memrise

# 486
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Първите си стъпки с испански  направих с това.Доколкото помня имаше и  аудио касети с него.

Благодарение на него успях да се справя с много ситуации на "терен".
За съжаление, повечето аудио уроци  в нета са с южноамерикански акцент.
По принцип нивото, което ще се достигне със самоучетел  е малко над  нулата
В.смисъл може и да можете да хващате нещо  разговора и вероятно да се опитате да осъществите комуникация придружена с жестомимичен език.
Не мисля , че  идеята да се учи испански чрез английски през Duolingo, е най доброто решение, освен ако английският не е на ниво роден език.

Последна редакция: чт, 02 дек 2021, 10:49 от sl

# 487
  • Мнения: 62

По принцип нивото, което ще се достигне със самоучетел  е малко над  нулата
В.смисъл може и да можете да хващате нещо  разговора и вероятно да се опитате да осъществите комуникация придружена с жестомимичен език.
Моята идея е да добия представа за езика и ако ми допадне, да запиша директно курс. Наясно съм, че самият със самоучител не става Simple Smile

# 488
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Ако имаш истинско желание да го учиш езика не е труден, а за представа - песни, предавания и т. н.

# 489
  • Мнения: 8
Здравейте, някой може ли да сподели  какво представлява  теста за определяне на ниво в Инснитута Сервантес?

А може и препоръка за друга школа за гр.София.

Благодаря!

# 490
  • София
  • Мнения: 486
Малко е позабравена тази темичка Joy
А за предния въпрос мога да помогна. Синът ми искаше да се явява и горе-долу съм го проучила. Има част да слушаш видео и след това да отговаряш на определени въпроси. След това текст четене с разбиране. Част с говорене по определена тема за няколко минути. И.... текст за писане по определяна тема. За всяко ниво(В1, В2, С1,С2) става все по-сложничко.

# 491
  • Мнения: 4 097
Запис и от мен в темата. Учила съм го 5 години, трябва да си го припомня и приемам всякакви съвети, ще се върна да прочета и написаното назад.

# 492
  • Мнения: 752
Здравейте, обичам испанския:heart: учих досега сама, но вече почвам с учител и нямам търпение.За високите нива може и школа.

# 493
  • Мнения: 192
Здравейте, реших да уча испански и се записах на частни уроци. Изучавала съм френски, но ми е многооо труден и реших да се преориентирам към испанския

# 494
  • Мнения: 4 670
И на мен френският ми се струва труден.
Испанският е много готин. Макар че моята учителка по английски беше започнала да го учи и сподели, че й бил труден. За мен даже е по-лесен от английския. Изключително рядко се затруднявам да прочета нова за мен дума, за разлика от англ. Отделно въпросите са доста по-лесни, при англ. има много отделни части. Макар че английски съм учила двойно повече от испански, последният ми е супер любим и лесен. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт