Грях ли е аборта и може ли да бъде оправдан ?

  • 25 376
  • 269
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Грях ли е аборта и може ли да бъде оправдан ?
Без да влиза в дискусия спонтанен аборт .... !
И аборт по медицински причини ...!

Последна редакция: пт, 29 яну 2016, 02:16 от Андреана__

# 1
  • Мнения: 2 450
За да е грях, трябва да си вярващ, което за мен обезсмисля въпроса, тъй като не съм.
Дали може да бъде оправдан - не е престъпление, че да го оправдаваме, факт от живота е.

# 2
  • Мнения: 2 576
За мен абортът не е грях.
По добре аборт, отколкото изоставено бебе или отгледано в мизерия и лишения.

# 3
  • Мнения: 5 037
Защо ,да е?
По-добре ли е,да родиш нежелано дете и то цял живот да се чувства като тежест или да го махнеш и да направиш дете,когато е желано.
Не ме разбирайте погрешно-говоря за тийн грешка,а не за жени,които всеки месец правят такива "грешки"
Имам съученички,които се омъжиха ,заради бременност(техните родители или дълги години са се борели за дете или са махали в ранни години и после са чакали доста време).Колко време си мислите,че изтърпяха браковете или децата не са почувствали "че само ,заради тях"
Е,аз това не мога да го причина на детето си.Минала съм от там и предпочетох да създам дете с човек,който разбира и осъзнава отговорността,които носи един нов живот.
Скрит текст:
За първи път споделям това от 20г насам.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не знам дали е грях, не съм компетентна по религиозните въпроси.
Но може да бъде оправдан в няколко случая:
1. Ако има риск детето да е увредено или сериозно болно.
2. Ако ще се гледа в много лоши условия или по лош начин. Което не значи да направиш аборт, защото не можеш да му осигуриш частно училище. Но примерно ако ще гладува, ако нямаш и няма изглед да имаш жилище, ако живееш с мъж алкохолик или насилник и т.н.

Рискът от изоставяне не е оправдание за аборт според мен. Има толкова много семейства, които чакат да осиновят дете, понякога с години. Здравите деца с отказ от права не остават в домовете. И ако ще го отгледа някое семейство, което години се е борило за дете, т.е. ще е гледано с много любов, не виждам причина да бъде убивано.

# 5
  • Мнения: 5 719
Гласувах, че не е грях...  Но зависи от жената каква психика има. Аз ако съм цял живот ще ме гризе съвестта.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз ако съм цял живот ще ме гризе съвестта.
Ще те гризе каквато и да си, според мен. Освен ако не си съвсем безчувствена, което се среща рядко.
Аз аборт не съм правила, но съм правила редукция (като направихме ин витрото се хванаха три ембриона и докторът беше категоричен, че трябва да махнем едното, за да имат шанс другите две да оцелеят). И въпреки че се налагаше по медицински и съвсем разумни причини, 8 год след това още ми е тежко. И ми е мъчно. И не съм 100% сигурна дали трябваше да го направим. И ми тежи.
Та за майката винаги е тежко, ама според мен водещи при това решение трябва да са интересите на детето, не на майката. А майката...щом се е стигнало да нежелана бременност и да го махне, и да го даде, и да го гледа все ще й е трудно.

# 7
  • Мнения: 3 031
За мен не е.
Имам един за съжаление, така се случи. Проблеми със съвестта не съм имала. Просто нещо, което се наложи да направя.

# 8
  • Мнения: X
Това са два въпроса, горе анкетата е с един.
Моите отговори са:
1. Абортът е грях.
2. Може да бъде оправдан.

# 9
  • На ръба..
  • Мнения: 2 115
За мен абортът не е грях.
По добре аборт, отколкото изоставено бебе или отгледано в мизерия и лишения.
На същото мнение съм Peace

# 10
  • Мнения: 124
Да ,аборта е грях ,но не пред църквата или бог ,а пред теб и твоята репродуктивна система.Изключвам  екстремни обстоятелства като изнасилване ,увреждане на плода и т.н.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз не съм религиозна, за да кажа, че  е грях. Това всеки го решава за себе си. За мен абортът е убийство и не бих направила, освен ако не е спряло да се развива (както стана с първата ми бременност) и си  отиде или застрашава живота ми и респективно и своя собствен.

# 12
  • Мнения: 21 445
Това са два въпроса, горе анкетата е с един.
Моите отговори са:
1. Абортът е грях.
2. Може да бъде оправдан.

 Така смятам и аз.

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Зависи от ситуацията.В 21 век има достатъчно противозачатъчни средства, нежеланата бременност може да се избегне и изобщо да не се стига до аборт.За мен лично ще е грях.
Оправдавам аборта по медицински причини или след изнасилване.

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 16:55 от veni35

# 14
  • София
  • Мнения: 28 559
Не е грях.
Никога не ми е хрумнало да се оправдавам. Пред кого?

Последна редакция: чт, 28 яну 2016, 19:25 от milenaka

Общи условия

Активация на акаунт