"Вкусни" книги - 2

  • 109 608
  • 452
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 524
Сиси,Пратчет му се канех от доста време.И ми допадна живото му и различно въображение,поне в тези разкази.
Скрит текст:
Иначе съм фенка на Толкин... Simple Smile Много обичам и Тери Гудкайнд (макар последните му две неща да не са точно моите),Урсула Ле Гуин,Ниийл Геймън.Както и на някои извън фентъзи жанра-Димитър Талев,Агата Кристи ,Джейн Остин и други.Но тези са едни от челните ми любимци,харесва ми как пишат страшно много.
А ето една книжка,която макар да не съм я чела я загледах в библиотеката (има я и онлайн) и има "вкусни" елементи,а главната героиня я наричат Кралицата на мъфините...Всяка (почти) глава започва с идея за вкусен и различен мъфин.Някои бяха доста пищни и впечатляващи.Става дума за:
]

# 211
  • Мнения: 11 816
eovin27, мерси за новооткритата книжка! Никога нямаше да забележа мъфинчето до кънките долу, ако случайно я бях мярнала някъде.. Simple Smile А и заглавието не подсказва, така че, добре че писа..Heart

# 212
  • Мнения: 1 524
Сиси
Аз мъфинчето пък точно видях,но тогава си търсех рецепти за мъфини от разни места и как да не се оглеждам за такива работи..YumYum
* "Бели трюфели през зимата" на Никол Келби е качена в Торент тийм.На същото място са качили "Торта с бадеми и любов"-Анхела Валвей и Клуб "Чаен порцелан" Колекционерките-Ванеса Грийн.

Последна редакция: сб, 22 юли 2017, 09:51 от eovin27

# 213
  • Мнения: 2 430
 
   Намерих си в електронен вариант-"Торта с бадеми и любов"на Анхела Валвей
Започвам я!
Скрит текст:
Фиона има огромен проблем с храната и с килограмите. По ирония на съдбата, тя приготвя храната вкъщи, въпреки че не умее да готви, нито да се храни правилно. Нейното спасение са полуфабрикатите.

  Фиона живее с баща си, но вместо той да се грижи за нея, се налага тя да поеме отговорността за малкото им семейство. А момчето, в което е влюбена откакто се помни, се завръща след дълго отсъствие и... излиза с най-големия ѝ враг - Лия. Животът на Фиона е пълна катастрофа! Докато не среща Мирна, леко смахнатата леля на класната си. Леля Мирна е невероятна готвачка и от нея Фиона научава, че най-важната съставка за приготвяне на вкусни десерти е не захарта, а любовта. А от нея, Фиона има огромни запаси.

Заедно с приятелите си Макс и Кармен и кученцето Филе, Фиона открива нови емоции и се впуска в приключение между тенджери и тигани, което ще промени живота ѝ.

Анхела Валвей е популярна журналистка, писателка и поетеса, удостоена с множество литературни награди.

# 214
  • Мнения: 5 977
 
   Намерих си в електронен вариант-"Торта с бадеми и любов"на Анхела Валвей
Започвам я!
Скрит текст:
Фиона има огромен проблем с храната и с килограмите. По ирония на съдбата, тя приготвя храната вкъщи, въпреки че не умее да готви, нито да се храни правилно. Нейното спасение са полуфабрикатите.

  Фиона живее с баща си, но вместо той да се грижи за нея, се налага тя да поеме отговорността за малкото им семейство. А момчето, в което е влюбена откакто се помни, се завръща след дълго отсъствие и... излиза с най-големия ѝ враг - Лия. Животът на Фиона е пълна катастрофа! Докато не среща Мирна, леко смахнатата леля на класната си. Леля Мирна е невероятна готвачка и от нея Фиона научава, че най-важната съставка за приготвяне на вкусни десерти е не захарта, а любовта. А от нея, Фиона има огромни запаси.

Заедно с приятелите си Макс и Кармен и кученцето Филе, Фиона открива нови емоции и се впуска в приключение между тенджери и тигани, което ще промени живота ѝ.

Анхела Валвей е популярна журналистка, писателка и поетеса, удостоена с множество литературни награди.

Може ли да ми я изпратиш на имейл: lovesgreenkitchen@abv.bg
Благодаря ти предварително.Flowers Hibiscus

# 215
  • Мнения: 53
Ново предложение от ИК Кръгозор



Цитат
Масимо е над трийсетте и е собственик на малко кафене в сърцето на Рим. Всеки ден, когато слънцето изгрява и улиците на града се събуждат от сън, той отваря своето заведение. Прави първото кафе за себе си. После редовните му клиенти идват един след друг и сред различните аромати на подправки и прясно смляна арабика започват сутрешните закачки, шеги и клюки. Масимо приготвя на всеки от тях любимото кафе - с женшен, с много пяна, корето със самбука. Това е неговият живот и няма нужда от нищо друго.

Докато един ден не влиза млада жена - с лунички, изумруденозелени очи и с вид на туристка. Тя изглежда неуловима, далечна, мистериозна, не знае италиански, а на всичкото отгоре пие само чай! Масимо все пак успява да разбере името й – Женевиев, и това, че семейна тайна я свързва с неговото кафене. Той иска да разчупи леда между тях, като я запознава с редовните си посетители и с неповторимия чар на Рим.

Ще успее ли Масимо да намери точната рецепта, с която да накара Женевиев да се влюби в горещата тъмна напитка и в... него?

И дали това ще е достатъчно, за да задържи младата жена, или тайната, която тя пази дълбоко в себе си, ще се окаже по-силна и ще я отведе далече от него?

 

 ***

Диего Галдино живее в Рим и има собствено кафене, където работи като бариста и използва цялото си въображение, за да зарадва клиентите с ароматно кафе. След правенето на хубаво кафе, писането е другата му страст. „Сутрешно кафе в Рим“ е първият му роман, който придобива голям успех. Преведен е на няколко езика.

# 216
  • Мнения: 509
Звучи много сладко тази книжка!

# 217
  • Мнения: 1 521
На 2 август издателство Софтпрес ще ни зарадва с:



"Историята на Веран е удивително питателна и богата като френската кухня, описана на страниците й.
Мишел Гейбъл, автор на бестселъра „Парижкият апартамент”

Съдбата на Саманта прилича на приказка, но напълно действителна и изненадващо искрена. И докато приказките свършват с „и заживели щастливо”, Семейство по френски започва оттук. Един французин и неговите две пораснали деца, загубили майка си, една американка и зелените поля на Прованс – това са съставките, от които Саманта Веран е готова да забърка новия си живот. Рецептата на пръв поглед е лесна, но в живота, както и в кухнята, винаги има място за изненади.
Още в мига, в който самолетът каца на френска земя, Саманта разбира, че френската й приказка ще е пълна с неочаквани обрати – включително сърдити тийнейджъри, нашествие от бълхи и езикова бариера, която често се спуска в най-конфузните ситуации. Но когато съдбата ти предлага втори шанс в живота и любовта, не можеш да откажеш, колкото и да е трудно.

Топла и искрена, забавна и сърцераздирателна, Семейство по френски събира изпитанията на новото начало, малките ежедневни проблеми и големия празник на любовта. Оформена като шеговита рецепта, книгата включва и съвсем реални френски рецепти, които всеки може да опита у дома. Защото ключът за създаване на щастливо семейство е любовта, а ключалката често е някъде в кухнята."

# 218
  • Великобритания
  • Мнения: 1 973
оо това ще е интересно също
аз започнах "Бели трюфели през зимата"
засега ми харесва , бързо се чете

# 219
  • Мнения: 1 524
 Здравейте!
Видях,че Торент тийм са качили още няколко "вкусни" книги.Сигуно ги има и на други места,но не съм проверявала...Там обаче са качили:
"Боровинков пай и солени целувки"-Мери Симсис
"Шоколадово бягство"-Дороти Кумсън
И двечките най-нови...
"Стъклената кухня"-Линда Франсис Лий
"Когато кипарисът шепне"-Ивет Манесис Корпорън
От Мамата от тази тема...
http://www.bg-mamma.com/?topic=637261.750;topicrefid=20
...една книга с много симпатична корица.Но дали е по нашата тема?!Не намерих инфо.

# 220
  • Мнения: 5 977
Здравейте!
Видях,че Торент тийм са качили още няколко "вкусни" книги.Сигуно ги има и на други места,но не съм проверявала...Там обаче са качили:
"Боровинков пай и солени целувки"-Мери Симсис
"Шоколадово бягство"-Дороти Кумсън

Ох, как ги искам тези. Какво е това торент тийм - сайт някакъв ли?

# 221
  • Мнения: 1 521
Здравейте!
Видях,че Торент тийм са качили още няколко "вкусни" книги.Сигуно ги има и на други места,но не съм проверявала...Там обаче са качили:
"Боровинков пай и солени целувки"-Мери Симсис
"Шоколадово бягство"-Дороти Кумсън
И двечките най-нови...
"Стъклената кухня"-Линда Франсис Лий
"Когато кипарисът шепне"-Ивет Манесис Корпорън
От Мамата от тази тема...
http://www.bg-mamma.com/?topic=637261.750;topicrefid=20
...една книга с много симпатична корица.Но дали е по нашата тема?!Не намерих инфо.


Това е резюмето на Вкусовете на любовта:
'' Изминаха 18 месеца от убийството на съпруга ми и реших да завърша "Вкусовете на любовта" - готварската книга която започнах преди смъртта му. Всички смятат, че се справям изключително добре без него, но нямат ни най - малка представа какво крия или върша от любопитните им погледи. Ала сега, когато четиринадесетгодишната ми дъщеря призна нещо толкова ужасно, че отново може разбие семейсвото ни, а убиецът на съпруга ми започна да ми пише с твърдението,че е напълно невинен,аз чувствам, че е само въпрос на време истината за мен и това което сторих, да излезе наяве."

# 222
  • Мнения: 1 524
N.N.,благодаря ти за резюмето! Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
Значи криминална история с евентуален кулинарен привкус...Напомня ми ето този филм:
http://www.imdb.com/title/tt2106403/?ref_=nm_flmg_act_19
Главната правеше такива красиви неща от шоколад... Simple Smile
*За който е любопитен за него има го с бг субс в Зелка.орг
infiniТy,да Торент тийм е торент сайт,като Замунда. Simple Smile

# 223
  • Мнения: 1 521
Аз прочетох "Смърт край Змийската река" Нора Робъртс и останах много изненадана.Очаквах само криминална история, а то се оказа много вкусна книжка. Главната е готвачка и само какви вкусотии приготвяше.

# 224
  • Мнения: 11 816
Благодаря за споделените новооткрити книжки! Hands Wave

Най-после и аз се регистрирах в Торент тийм. Simple Smile
infiniТy, пиши ми, ако искаш да ти пратя някоя книжка! Ако ползваш ФБ, проверявай и в групата Безплатни електронни книги!

eovin27, можеш да споменеш филма Dripping in Chocolate в темичката за "вкусни" филми, макар че не е особено активна.. Но аз задължително ще го гледам, чакам да се свали! Благодаря!

N.N., мерси за книжката на Нора Робъртс, имаме вече три книжки на 1 стр. от нея, ще прибавя и тази. Аз съм чела май само "Сладостта на живота" (Summer Desserts) от Great Chefs, втората част "Въртележка на любовта" (Lessons Learned) не знам защо не я прочетох тогава след първата, май не бях на такава вълна нещо...

Последна редакция: нд, 06 авг 2017, 13:27 от Сиси ♥♥

Общи условия

Активация на акаунт