Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 166
  • 817
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 573
Само да вметна, че миялните на Икеа са чудесни и на доста добра цена за това качество. Предишната ми миялна бе много скъп модел на Електролукс и трябва да призная, че бях доста изненадана, че качеството на измиване на 3 пъти по-евтината икейска миялна е абсолютно същото (мисля, че те всъщност се произвеждат именно от Електролукс за Икеа).
Та тази вметка беше по повод това, че можете наистина да обмислите и вариант за икейска миялна.

# 91
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Тая приставка, за вратичката на миялната, ни взе здравето миналата година! Направо се бях побъркала, ама ние не знаехме предварително, че трябва подобно нещо и не можехме и не можехме да намерим решение. Никой консултант не си беше направил труда да ни каже, че ще ни трябва и много зор видяхме, докато намерим решение.
Та, да си знаете предварително - ако миялната не е икейска - трябва специална приставка за вратичката на миялната.

# 92
  • Мнения: 1 495
Ние си поръчахме кухнята през април и я монтираха през юни, нямаше проблеми. Може би трябва да се пита.
А на мен ми е болна тема миялната, защото много се мъчим с една на Електролукс, а за икейските няма много отзиви.

# 93
  • Мнения: 1 597
Икейските уреди са на Уърлпуул.

# 94
  • София
  • Мнения: 23 164
някои са електролукс.
ние имаме керамични котлони, пише си електролукс на тях.

# 95
  • Мнения: 1 597
Миялните, пералните и мисля, че и фурните им са Върлпуул високия клас.

# 96
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
http://m.ikea.com/nl/nl/catalog/functional/10379/20825/

Момичета на горния линк има ли приставката, за която говорите?

Адрй твоята миална има ли я на линка отгоре?

# 97
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да, най-първото е приставката.

# 98
  • София
  • Мнения: 1 573
diana lobodova, Lagan е моята. Най-простият и евтин модел. Измива всичко абсолютно перфектно, включително и загорели тенджери (а аз съм професионална загоритенджера  Laughing ) едновременно с кристални чаши за вино и никога не е имало петна, остстъци или липса на блясък. За протокола - използвам таблетки на Финиш за миялна, а водата в нашия район е много чиста и не е варовита.
Единствен минус за мен в този модел е липсата на отложен старт, макар и никога в живота си да не съм ползвала такъв, въпреки че предната ми миялна го имаше, заедно с още един куп безполезни за мен, но оскъпяващи уреда екстри и програми... И все пак си мисля, че може би някога ще попадна в ситуация, в която да искам отложен старт  Crazy

# 99
  • Мнения: 185
Имате ли представа дали има плотове по-дълги от 246 см.?

# 100
  • Мнения: 4 239
http://m.ikea.com/nl/nl/catalog/functional/10379/20825/

Момичета на горния линк има ли приставката, за която говорите?

Адрй твоята миална има ли я на линка отгоре?

          Момичета, тази е приставката, която ви трябва за миялни за пълно вграждане от други марки. Ние наскоро си самопроектирахме кухня от ИКЕА, а миялната бяхме купили предварително - БЕКО. Направо се шашнахме, когато разбрахме, че БЕКО описват едни размери за вратичка, а пък тази, която бяхме взели от ИКЕА е с други размери и се започна едно мъдруване за рязане и "побългаряване". Детето намери клипове в ютюб и от там разбрахме, че не сме единствените, които са се чудили как става монтажа, както и непроизносимото име на приставката. По думите на детето - приставката не е показана на страниците на нашата ИКЕА, но като се обадихме по телефона се оказа, че я има налична! 

          Допълвам си поста - Приставката е със същото име и артикулен номер, като цената е почти същата /пресметната в лева/. Въпреки че предупредихме, не са я въвели на сайта все още! /ядосах се!!! /
           http://www.ikea.com/at/de/catalog/products/50291370/

Последна редакция: чт, 22 сеп 2016, 20:08 от tetka_the_best

# 101
  • Мнения: 4 239
               Бихте ли ми препоръчали някаква лампа за кухненския бокс?  Квадратурата е малка, Г-образно разположени мивка и котлони. Реално светлината от крушката на тавана ми осветява гърба, но обичам силна светлина в бокса. Имаме осветление над работните плотове, но все пак Simple Smile 

# 102
  • София
  • Мнения: 483
Ние сложихме лента с лед лампички, залепена на горните шкафове отдолу (ама как го обясних...) Много добре осветява плота, изобщо не ползвам лампата на тавана.

# 103
  • Мнения: 4 239
            Имам отлична осветеност на плота, обаче трябва да сложа нещо на тавана - писна ми да е все още на фасунга...  Май ще е MELODI...

# 104
  • Мнения: 3 819
В магазина видях, че тези бели плочки, които се виждат на снимката всъщност са някакъв пвц тапет
http://www.ikea.bg/files/1/Categories/Bathroom/slides/Stylish/Ki … 123869_lowres.jpg
Някой има ли идея къде да търся такъв?

tetka_the_best, аз имам MELODI на терасата и съм доволна. В магазина /не ги намирам в сайта/ видях, че има подобни на MELODI само че от стъкло. Мисля, че цената им беше 20-25лв.

Общи условия

Активация на акаунт