Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 145
  • 817
  •   1
Отговори
# 105
  • ГО
  • Мнения: 3 955
По-рано бяха в секция - Стенни панели на Кухни, ама сега не ги намирам. Дали не са ги спрели?

# 106
  • Мнения: 3 819
Не са стенните панели. Имаше направени кухни и с тях, но това не е такова.
Точно като тапет си е, но водоустойчив.

# 107
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Имате ли представа дали има плотове по-дълги от 246 см.?
Мисля, че няма. Два размера бяха, като единия е сто и нещо...

# 108
  • Мнения: 183
Ооо,такъв тапет би ми свършил идеална работа. Аз си взех един панел за стената около печката...но такова нещо ми харесва повече..

# 109
  • Мнения: 2 140
Харесах тази кухня

и се чудя дали на мястото на шкафа  - този между печката и мивката може да се сложи нещо др. - например пералня. Гледам модулите, но не виждам единичен шкаф за мивка - http://www.ikea.bg/search-results/?q=knoxhult

# 110
  • Мнения: 2 998
Ако не сложите чекмеджето и вратичката ще останат само страниците, но въпросът е дали вътре е достатъчно широко и достатъчно високо. Ще трябва да се отреже и лайсната, която скрива крачетата.

Сега видях как е отвътре. То ще трябва да се реже и дъното и става... http://www.ikea-fans.de/gallery/pic.php?mode=large&pic_id=591

# 111
  • Мнения: 2 140
Ако не сложите чекмеджето и вратичката ще останат само страниците, но въпросът е дали вътре е достатъчно широко и достатъчно високо. Ще трябва да се отреже и лайсната, която скрива крачетата.

Сега видях как е отвътре. То ще трябва да се реже и дъното и става... http://www.ikea-fans.de/gallery/pic.php?mode=large&pic_id=591

Благодаря!

# 112
  • София
  • Мнения: 6 219
Изобщо не се слага шкаф. Няма смисъл да се слага и да се реже.
Достатъчно високо е освен ако пералнята не е по-голяма.

# 113
  • Мнения: 68 630
Изобщо не се слага шкаф. Няма смисъл да се слага и да се реже.
Достатъчно високо е освен ако пералнята не е по-голяма.
Въпросът е, дали има единичен за мивката...защото показаният е двоен.

# 114
  • София
  • Мнения: 6 219
Какво ще рече единичен шкаф?
В икеа има размери. Този на картинката съдейки по пропорциите е 60 см. Мивката се монтира на плота и избора на шкаф зависи от нейните размери.

Погледнах сега другата картинка - няма вдинични и двойни шкафове в икеа. Има модули, които се слагат един до друг. В случая това са 4  по 60 см. За пералня не се слага модул. Пак казвам - няма смисъл.

# 115
  • Мнения: 2 140

Погледнах сега другата картинка - няма вдинични и двойни шкафове в икеа. Има модули, които се слагат един до друг. В случая това са 4  по 60 см. За пералня не се слага модул. Пак казвам - няма смисъл.

Не са 4 по 60, а са 3 по 60, защото чекемеджетата са 40 см. Проблемът е, че има са двойни долни. Иначе ясно, че няма смисъл, ако има единични, но аз поне не виждам как...

# 116
  • София
  • Мнения: 6 219
Да, така е. Не мисля, че в тази конфигурация, която искаш Метод ще ти излезе по-скъпо.

# 117
  • Мнения: 2 140
Да, така е. Не мисля, че в тази конфигурация, която искаш Метод ще ти излезе по-скъпо.

Може и така да е, трябва да видя как е цената спрямо Метод.

# 118
  • София
  • Мнения: 135
Тая приставка, за вратичката на миялната, ни взе здравето миналата година! Направо се бях побъркала, ама ние не знаехме предварително, че трябва подобно нещо и не можехме и не можехме да намерим решение.
Та, да си знаете предварително - ако миялната не е икейска - трябва специална приставка за вратичката на миялната.
Искам да споделя моите перипетии. НИКОГА не си взимайте тая приставка. Практически ако не ползвате миялна на Икеа, сте обречени на страдание. Чупи се два пъти, вратата изпада непрекъснато. Лятото чаках 2 месеца да ми я оправят. С триста зора я оправиха временно. Заради приставката вратата на миялната не се затваря плътно и след всяко миене плота отдолу е я капки. Ползвам кухнята година и половина. Всичко друго е ок, но това решение е недомислие на икеа. Сега пак се счупи. Така че ще трябва или да си купя Лаган миялна или да режа вратата и да правя грозотии. Уж има гаранция 10 години, но уви като опре до ремонт, моят опит е негативен.
ПП имам дървен плот. Споделям опит. Маслото на икеа е нетрайно и бързо се изтрива в зоните,за работа, поема вода. След него на необработван плот ползвах масло " даниш ойл ". Препоръчвам. Устойчиво на вода. По рядко мажа. Изглежда много по красиво визуално. Но съхне по трудно и бавно. Успех.

Последна редакция: чт, 27 окт 2016, 16:11 от jiva

# 119
  • Мнения: 183
И ние бяхме взели приставки разни за съдомиялната. В крайна сметка си остана открита. Добре че е за полувграждане. Т.е не е грозно, но не стана по моите очаквания. Иаз съм с дървен плот. Само е байцван, така ми беше препоръчано. Нямам забележки, идеален е!

Общи условия

Активация на акаунт