Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 184
  • 817
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 498
А аз да питам за шкафа под мивката тип чекмедже. Има ли възможност за слагане на препарати, гъби и подобни неща? Сега имам вграден кош , който е закачен на вратичката и останалото място съм наредила с такива неща. Ако си взема кош за боклук-чекмедже, дали ще трябва да търся друго място за препаратите. За това най-много се двоумя.  newsm78 А за чекмеджето за бутилки - и сега имам такова и го използвам активно, Много ми е удобно и не знам къде бих наредила всички тези бутилки на друго място. Във висок шкаф ще ми е неудобно според мен. А съдомиялната и да е по-малка, просто ще я пускам по-често, ако се налага.

Ние сме така с 2 чекмеджета под мивката. В долното са кошчетата за боклук, а в горното са препарати, гъбички, телчета и подобните за миене и чистене. Но забрави бутилки да са изправени там, трябва да са легнали, защото е плитко (тоест нормално чекмедже).

# 256
  • Мнения: 15
@No Saint - сега ти виждам питането за пералнята. Нишата е напълно достатъчна, а крачетата на пералнята позволяват да си я нагласиш така че да не мърда. Нямам никакви проблеми.

# 257
  • Мнения: 173
Момичета, някоя от вас има ли бяла (или друг светъл цвят) гланц кухня от Икеа?
Цапат ли се лесно,  остават ли след и от пръсти?
Колко често ги почистване Simple Smile

# 258
  • София
  • Мнения: 23 165
Има си следи от пръсти, но се почистват лесно.

# 259
  • Мнения: 173
С какво и колко често почистване?  bouquet

# 260
  • София
  • Мнения: 23 165
С вода и микрофибърна кърпа почиствам.
Когато не ми изглеждат добре   Simple Smile

# 261
  • Мнения: 173
Ехе, много хубаво.
Видях тази икейска кухня в нета, но в магазина нямаше такива вратички http://tnook.com/s/2017/02/kitchen-color-design.jpeg
И онлайн не ги намирам...

# 262
  • Мнения: 183
Цапат се вратичките, но се вижда само под определен ъгъл Grinning. Почистват се лесно. Нашата е с цвят екрю.

# 263
  • Мнения: 102
Момичета, някоя от вас има ли бяла (или друг светъл цвят) гланц кухня от Икеа?
Цапат ли се лесно,  остават ли след и от пръсти?
Колко често ги почистване Simple Smile

И аз съм с такава. В ИКЕА при покупката ми казаха за следите от пръсти и ми препоръчаха да не си взимам 'push' вратички. Послушахме ги и си сложихме доста красиво стоящ вариант - ТУК и нямам никакъв проблем с пръстчетата Simple Smile

А, като цяло, като я сравня с другата ми кухня, която е тъмно дърво, на бялото като че по-малко си личи мръсотия... много е странно, но е така.  #Crazy

# 264
  • Мнения: 173
Не мога да преценя дали Икейска кухня или поръчкова от някоя фирма.
Т.е. с какво Икеа са по-добри, моля за съвети  bouquet
Че ги харесах в магазина, е ясно!

# 265
  • Мнения: 9 655
Имат доста дълга гаранция на повечето елементи, можеш да съчетаваш в последствие с всички аксесоари от икеа, частите се подменят лесно, взимаш я веднага, не чакаш изработка, може да направиш промяна в проекта последния момент преди закупуването, ако се присетиш нещо. За качеството не знам все още, много се съмнявам поръчковите кухни да са с някакво извънземно качество така или иначе. В моя случай излезе и по-евтина икейската кухня. Един минус - ако искаш нестандартни размери, няма как.. няма шкаф 35 см например, затова понякога се получават доста бленди Simple Smile

# 266
  • Мнения: 6
Здравейте, има ли в темата някой с вече готова кухня на усвоена към апартамента тераса? Бих се радвала да видя снимки и идеи, защото ни предстои организирането на такава и сме в дилеми за разположението и дизайна като цяло.

За информация, говорим за тераса 3,50 м Х 1 м, ще се избива стена, за да се приобщи към апартамента (най-вероятно не цялата стена, може би ще остане нисък барплот, но това е в процес на уточняване).

# 267
  • Мнения: 4 275
Аз така и не успях да се навия на Икейска кухня. Сравнително малка беше, но пък си излезе доста скъпа. Сега чакам кухня от Моббо, но ще гледам с интерес вашите кухни и ще се надъхвам за следващия апартамент

# 268
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Здравейте,
Отрих, че има форум за кухни от Икеa в бг мама едва след като бях поръчала вече моята. Има много идеи тук, които можеше да използвам, но вече свирихме финал на нашето избиране. Това е засега, има още малко довършителни работи, но съм много доволна от съотношение цена/ качество. Монтирането е дело на мъжа ми. Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 12:46 от Mira 1919

# 269
  • София
  • Мнения: 6 268
Здравейте,
Отрих, че има форум за кухни от Икеa в бг мама едва след като бях поръчала вече моята. Има много идеи тук, които можеше да използвам, но вече свирихме финал на нашето избиране. Това е засега, има още малко довършителни работи, но съм много доволна от съотношение цена/ качество. Монтирането е дело на мъжа ми. Simple Smile



Изглежда страхотно!

Сподели за плота - от няколко дена много се чудя за дървен плот вместо технически камък, но ме е страх от прекалено слугуване и бързо разваляне. Какви са ти проучаванията в тази насока?

Общи условия

Активация на акаунт