Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 123 943
  • 817
  •   1
Отговори
# 330
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Нито плота, нито уредите ми са икейски.

# 331
  • София
  • Мнения: 6 219
Разбира се, че трябва да знаете размерите на уредите ако не са от ИКЕА.
Няма задължителност плотовете и уредите да са от ИКЕА.

# 332
  • София
  • Мнения: 23 156
ние сложихме фурна бош на кухня от икеа.
повечето които гледах са си еднакви, искат 60 на 60 място, но е добре да се види все пак.
и плота ни е 70см, взехме го от друго място.

# 333
  • Мнения: 87
Много благодаря на всички!

Да, може и двете да не са от ИКЕА, но плота трябва да е дълбок 70 см. и да се реже доста, а уредите да са стандартни за вграждане, не по-големи или по-малки....

Някой да има плот не от 70 см? Ако да как се е получило и от къде е?

# 334
  • Мнения: 4 027
Да, стандартните 60 см плотове не стават, тъй като шкафовете са с дълбочина 62 см. Ние когато правехме кухнята не намерихме 70 см плотове и в крайна сметка сложихме от икейските, но към този момент - 2 г. по-късно - не съжалявам.

# 335
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте. И ние сме с кухня от Икеа, но без закупени от тях уреди, осветение, гръб, плот, мивка и смесител. Нямахме никакви проблеми при монтажа им. Единстевино при изготвянето на проекта вече се бяхме спрели на уредите и размерите им. Спряхме се на Метод в жълто и черно. При правене на кунята на етапи проблем може да възникне, ако изведат от продажба исканите от вас цветове.

# 336
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, стандартните 60 см плотове не стават, тъй като шкафовете са с дълбочина 62 см. Ние когато правехме кухнята не намерихме 70 см плотове и в крайна сметка сложихме от икейските, но към този момент - 2 г. по-късно - не съжалявам.

Плотът по-плитък ли е от шкафовете или оставихте място зад плота?
Ако има разстояние до стената, как се справихте с него?

# 337
  • Мнения: 4 027
Да, стандартните 60 см плотове не стават, тъй като шкафовете са с дълбочина 62 см. Ние когато правехме кухнята не намерихме 70 см плотове и в крайна сметка сложихме от икейските, но към този момент - 2 г. по-късно - не съжалявам.

Плотът по-плитък ли е от шкафовете или оставихте място зад плота?
Ако има разстояние до стената, как се справихте с него?
Не, както писах, купихме от икейските плотове. Те са с дълбочина 64 см и всичко е точно.

# 338
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Извинявай,  какво съм чела!?, накрая реших, че е стандартен 60cm.  Simple Smile
И според мен няма алтернатива икейския при тази математика затова /с моето четене/ бях изненадана.

# 339
  • Мнения: 4 027
Извинявай,  какво съм чела!?, накрая реших, че е стандартен 60cm.  Simple Smile
И според мен няма алтернатива икейския при тази математика затова /с моето четене/ бях изненадана.

Първоначално много се ядосах, че трябва да взезем икейски. Но в момента съм много доволна, че така стана, тъй като са в пъти по-добри от плотовете от предишната ни кухня, която също беше качествена (Корина).

# 340
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
А от кои плотове на Икеа сте доволни /без дървените - те май всичките са добри/?
Извинявам се ако съм пропуснала подобни постове, но не намерих такива отзиви.

Няма смисъл да вземаме за икейската кухня дървен плот - не знам колко ще се пази. А другите ми се виждат и тънки и съмнително кантирани /заради ръбовете/, та поне да се спра на нещо проверено.

# 341
  • Мнения: 79
Моят плот е от икеа черен с метален кант, но не го намирам в сайта. Явно е излезнал от производство.

Доста е здрав, дори не се драска лесно, а не всеки път го пазя при рязане Simple Smile

# 342
  • Бургас
  • Мнения: 5 904
Момичета, искрени благодарности за темата. Научих много полезни неща от вас, преди да пристъпя към покупка на Икейска кухня!
Още не сме започнали ремонта, но разбрах, че:
1. Тръбите трябва да са в стената.
2. Как стоят нещата с изводите - кранчетата, към които се монтира миялната и ВиК? Те не пречат ли на шкафовете?
3. Съдомиялната трябва да е от Икея. А шкафът за аспиратор - искам да взема на Faber?
4. Горещо моля някой от Бургас да сподели как се справят тук с проектирането и монтажа?
5. Какво се случва, ако не се напаснат размери и остава празно място на долния ред  - напр.15 см. Какво се слага там?

# 343
  • Мнения: 4 027
Не сме с дървен плот, с този сме http://m.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-worktops/ekbacken-58298/70275227/, както писах, много съм доволна.

# 344
  • Мнения: 4 239
Момичета, искрени благодарности за темата. Научих много полезни неща от вас, преди да пристъпя към покупка на Икейска кухня!
Още не сме започнали ремонта, но разбрах, че:
1. Тръбите трябва да са в стената.
2. Как стоят нещата с изводите - кранчетата, към които се монтира миялната и ВиК? Те не пречат ли на шкафовете?Не пречат, миялната е с по-малка дълбочина. Предвидена е зад нея да има място за тръбите за чиста и мръсна вода.
3. Съдомиялната трябва да е от Икея.Нашата е Беко за вграждане. При закупуването на вратичката от ИКЕА взехме и тяхната система за закрепване на вратата, а не тази, която беше в комплект с миялната. Назад в темата съм писала за тази приставка, която малко трудно намерихме в българския сайт по каталожен номер,
 но я има налична. Аспиратора ни също не е от ИКЕА.
А шкафът за аспиратор - искам да взема на Faber?
4. Горещо моля някой от Бургас да сподели как се справят тук с проектирането и монтажа?
5. Какво се случва, ако не се напаснат размери и остава празно място на долния ред  - напр.15 см. Какво се слага там?Може би декоративна бленда? Зависи от проекта, празно място между какво?
          Допълвам се, че при проектирането трябва да сте взели много точни размери къде точно са разположени изводите за контакти, осветление, вентилация, водопровод, канал. Успех, Tintina!

Последна редакция: нд, 08 окт 2017, 16:57 от tetka_the_best

Общи условия

Активация на акаунт