Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 172
  • 817
  •   1
Отговори
# 450
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте! Много ми харесват Икейските кухни, надявам се скоро да ме огрее Grinning.  Хич ме няма в мерене, проекти и се притеснявам дали ще се получи нещо от това, което си мисля Simple Smile Искам да попитам предлага ли се в магазина гръб за кухня, ако не искам да са плочки? Благодаря!
 

# 451
  • Мнения: 9 650
Има някакви гръбчета, ама са малко.
http://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-wall-panels/
Иначе меренето не е сложно, просто внимавай да е точно и измери всички елементи, колони, комини, височина на тавана, на контакти и тн., пък проектът ще ви го направят там. Ако искаш можеш и да ги извикаш за рамери, не помня да беше много скъпо.
http://www.ikea.bg/obsluzhvane/ikea-uslugi/vzimane-razmeri/
И прочети предварително условията за монтиране на кухнята, не че са нещо особено, ама си ги виж, аз например не бях сложила някакви кранчета за миялната. Монтажистите ти ги слагат де, срещу заплащане, ама аз първоначално се бях стреснала като видях, че нещо не е както трябва. Те са един лист, който ви дават заедно с проекта. Също мисля, че имаха изискване гърбът да се монтира след кухнята.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 2 678

Мoonriver , много благодаря! Ще имам предвид това, което сте написала.

# 453
  • Мнения: 121
Как седи въпросът с уплътняването до точен размер? Имат ли бленди, за да нямам процеп между шкаф и стената?

# 454
  • Мнения: 9 650
Да, с бленди става.

# 455
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте, тъй като на дневен ред е кухнята и съм се спряла на Икея, но се чудя задължително ли е уредите за вграждане да са от тях. Притеснявам се да не би тези по магазините да има някакви малки разминавания и после монтажа да е по-труден, да не кажа невъзможен.

Последна редакция: сб, 02 юни 2018, 23:26 от stella_l

# 456
  • София
  • Мнения: 940
Бях питала по напред подобен въпрос. Само със съдомиялната има особеност, ако е вградена. Трябва да се вземе един механизъм за вратата от Икеа, ако уреда се купува от друг магазин. Без този механизъм няма да може да се отваря вратата.  Преди месец го нямаше наличен  в Икеа и не знаеха дали ще го получават, ако да ще е след август. Не знам дали сега има по актуална информация. Моята фурна и плот са на AEG, мивка е Schock и батерията е grohe. Други ден ще ми монтират кухнята и уредите, дано всичко мине  без проблем. Съдомиялната  вероятно от Икеа ще вземем,  за да нямаме проблем с отварянето на вратата.

# 457
  • In transit
  • Мнения: 11 809
404NotFound, кой модел плот си взе? После да покажеш снимки на кухнята. Моята е само на проект, който променям през ден. Grinning

# 458
  • София
  • Мнения: 14
Бях питала по напред подобен въпрос. Само със съдомиялната има особеност, ако е вградена. Трябва да се вземе един механизъм за вратата от Икеа, ако уреда се купува от друг магазин. Без този механизъм няма да може да се отваря вратата.  Преди месец го нямаше наличен  в Икеа и не знаеха дали ще го получават, ако да ще е след август. Не знам дали сега има по актуална информация. Моята фурна и плот са на AEG, мивка е Schock и батерията е grohe. Други ден ще ми монтират кухнята и уредите, дано всичко мине  без проблем. Съдомиялната  вероятно от Икеа ще вземем,  за да нямаме проблем с отварянето на вратата.

Когато поръчка кухнята и проверяваше по магазините за уредите, гледаше ли някакви размери, в смисъл всички уреди за вграждане имам предвид плот и фурна стандарт ли са по отношение на дълбочина, височина и ширина?

# 459
  • Мнения: 9 650
Аз мисля, че шкафовете са стандартни за уредите за вграждане (които също са си стандартни). Само на по-тънките им плотове ми казаха, че не може да се монтира индукция, трябва да си купиш от по-дебелите.

# 460
  • София
  • Мнения: 940
Този плот взех:
https://www.tehnomix.bg/plot-za-vgrazhdane-aeg-hk-365407-xb

Миналия месец беше 600лв. Вчера гледах сушилни на AEG в Технополис и консултанта не сподели много добро мнение за марката като цяло, но особено за сушилните им. Надявам се да имам късмет и да работят наред дълги години.

Не съм гледала размери, стандартни били. А и плота се реже на място мисля.

За жалост ние нямахме много време за преправяне и тн, защото искахме да хванем промоцията за безплатен монтаж. Тогава бяха много малко свободните часове с техните консултанти и набързо всичко стана.

Ако не знаете, ако трябва някой шкаф да се отреже, то той няма гаранция. При нас единият ъглов шкаф ще го режем.

# 461
  • София
  • Мнения: 546
Моята кухня е Икеа, уредите не са. Най-малък проблем при монтажа имаше със съдомиялната всъщност. Сложиха си механизма и стана за минутки. В началото на април взимах и имаше механизъм.
Най-голям проблем имаха с хладилника, защото моят е на Бош, със специални панти и много сложно се оказа. Повече от час си играха с него. Но стана Simple Smile
Единственото нещо, което малко не е ОК, е колоната от фурна и микровълнова. Явно има разлика в микровълновата на Икеа с около 1 см. и при мен остана малко по-голямо разстояние между двете. Ще му свикна Simple Smile
Ако трябваше пак да избирам, пак същите уреди щях да си взема, защото не исках да правя компромиси с тях. Единствено бих взела мивка от Икеа, защото не са лоши и беше ненужен тормоза с моята на Тека Simple Smile
В крайна сметка всичко стана, не са прерязвали никакви шкафове, само доста се измъчиха монтажниците и си тръгнаха сърдити в 22 ч. Grinning

# 462
  • София
  • Мнения: 940
Моята кухня е П-образна и затова се налага да се реже един от шкафовете. Ние няма да сме с техните крачета, а по ниски защото иначе няма да мога да отварям прозореца. Нямам гръбчета за стените,  нямам и первази още Grinning

При нас 2 дни запазиха за монтаж. Дано да няма проблем с монтажа.

За механизма за миялната, моята информация е от края на април. Но ще ходим днес пак до магазина и мога да попитам.

# 463
  • София
  • Мнения: 940
Днес минах да питах и за механизмите за съдомиялните. Нямат налични. Очаквали август месец да докарат, но не могат да кажат за дата. Имало проблем с листовката и поради тази причина няма все още доставки.

# 464
  • София
  • Мнения: 14
Днес минах да питах и за механизмите за съдомиялните. Нямат налични. Очаквали август месец да докарат, но не могат да кажат за дата. Имало проблем с листовката и поради тази причина няма все още доставки.

Като гледам как в сайта им, на повечето неща пише налични по 1-2 бройки, доста несериозно ми се вижда... да отидеш да сглобиш кухня и да ти кажат чакай фурна или механизъм за съдомиялна.....
Днес ми направи впечатление, че и някой от абсорбаторите изчезнаха.
Но, най ми е странно, че на повечето уреди няма описани функциите, не може да се сравнява, а на абсорбаторите няма мощност т.е. кубатурата, която обръщат за час....
Добре че са чуждите сайтове за сравнение......

Общи условия

Активация на акаунт