Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 135
  • 817
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 546
Няма я в момента, защото давала често дефекти и сменят модела. Нашата такава се счупи много бързо и сега чакаме да получат нови и да ни я сменят. Казаха, че вероятно август или септември ще дойде, та чакаме Simple Smile

# 496
  • София
  • Мнения: 940
През април месец, един от служителите ми каза , че ако я внасят ще е чак след август месец, но не е било сигурно. Юни месец друг служител ми каза, че август ги чакат, имали проблеми с документацията.

Май без този механизъм не знам дали ще може да се вгради уреда. Ние и за това решихме съдомиялната да е от Икеа.

# 497
  • София
  • Мнения: 546
Проблемът, доколкото разбрахме е, че търсят нов производител на механизма, за да е по-качествен. Със сигурност това си е дълга процедура Simple Smile
Не е проблем вграждането в шкафовете, само вратата не може да се постави. Ние си използваме нашата съдомиялна сега без вратата. Не е проблем, но е грозно Simple Smile Аз лично държах съдомиялната ми да е Бош с Aqua Stop системата и не бих направила компромис с това. Но ако ще се купува някаква по-стандартна съдомиялна, наистина е по-добре да се вземе съдомиялната на Икеа и да се избегнат проблемите с механизма.

# 498
  • Burgas
  • Мнения: 503
Благодаря ви за отговорите-момичето ,с което говорих по телефона не беше явно наясно, само ми каза ,че няма да го има този артикул.Щом работят по замяната му с по-качествен,значи ще чакаме!

# 499
  • Мнения: 9 646
Наистина говорете с монтажистите. Монтирали сме вградена съдомиялна Беко 45 см без никакви допълнителни приставки в долен ред шкафове с височина 91 см (това не знам дали е от някакво значение, ама го споменавам). Между другото уредите не бяха монтирани от Икеа, а от друга фирма. Те казаха, че никога не били чували за такива допълнителни плъзгачи. Няма проблем с отварянето на вратата.

# 500
  • Мнения: 121
Здравейте, имате ли наблюдения доколко точно програмата за проектиране на кухни на Икеа изчислява цената? Нямам наблюдение колко горе долу излиза една кухня без ел. уреди, но ми се струва по-евтина, отколкото си представях и се притеснявам дали не пропускам нещо съществено и накрая да си надскочим много бюджета.

# 501
  • София
  • Мнения: 6 219
Реална е цената, но дава разлики заеади допълнителни елементи като бленди и др. подобни, които служителите добавят или вие може да промените по време на проекта. Т.е. Имайте предвид някакви такива неща, че ще се включат.

# 502
  • Мнения: 9 646
Дам, разликата е в бленди, покривни панели и ако решиш да си сложиш по-добри механизми. Аз като си играх с програмата идея си нямах що е туй бленда Simple Smile но чисто теоритично ако си всичко си проектираш като хората цената е асоблютно точна, изчислява я прогамата до болтче и гайка Simple Smile

# 503
  • Мнения: 121
Благодаря за отговорите. Бях се настроила, че цената ще е доста по-висока от тази на поръчковите кухни, т.к. ме предупредиха, че в Икеа не са евтини.Оказа се че разликата не е толкова сериозна.

# 504
  • Мнения: 9 646
Въобще не знам защо битува това мнение! В ИКЕА има например вратички за шкафовете от 20 до 200 лв., тъй че със сигурност можеш да си направиш и много скъпа кухня, но пък може и да е на доста прилична цена.

# 505
  • София
  • Мнения: 2 298
Въобще не знам защо битува това мнение! В ИКЕА има например вратички за шкафовете от 20 до 200 лв., тъй че със сигурност можеш да си направиш и много скъпа кухня, но пък може и да е на доста прилична цена.

Именно, ценовия диапазон се движи от ниско бюджетни до високо бюджетни кухни, като се сложат в последните скъпите вратички, вътрешни механизми, осветления и т.н.
И за да се прави сравнение с кухни по поръчка, трябва да се сравняват сравними неща.

# 506
  • Мнения: 538
Къде може да се работи с тази програма? В сайта на икеа има ли такава възможност или това го правят на място служителите?

# 507
  • София
  • Мнения: 940
https://www.ikea.bg/obsluzhvane/ikea-uslugi/proektirane-programi … roektirane-kuhni/

Избираш "Програма за 3D проектиране на кухни" и ще се зареди :

https://kitchenplanner.ikea.com/bg/UI/Pages/VPUI.htm

# 508
  • Мнения: 43
Програмата смята доста точно. При нас дори беше сметнала отгоре някакви неща....проектанта уж преизчислява ( крачета, разни рафтове и плоскости) но в край сметка ни се наложи да върнем излишни части след монтажа.

Не знам от къде идва тази заблуда, че в ИКЕА кухните са скъпи. Ние ходихме и на друго място...Това което искахме го нямаха, подобна конфигурация с по кофти механизми и 20% отстъпка (уж имаха промоция) ни излизаше на по висока цена.

# 509
  • Мнения: 121
Досега не съм правила ремонт на кухня и нямам идея как вървят цените. Когато споделих на приятелка, че съм харесала в Икеа, тя ми каза, че били доста скъпи. Затова и аз бях с такава настройка. Вчера ходих да ги гледам пак и забелязах, че гърбовете са доста тънки. Има ли някой, който е с кухненски гръб от там? Лесно ли се почиства и как е като качество? А какво е мнението ви за керамичните им мивки? Двоумя се между такава или от полимермрамор на Фат.

Общи условия

Активация на акаунт