Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 146
  • 817
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 6 007
Аз имам плот от техните, който използвам и като гръб - 1,8 мм. Доволна съм.
Керамична мивка не бих си взела. Ще изтърва нещо тежко и дотам.
Имах полимермраморна, бяла. Няма такава робия. Боядисва се от всяко нещо. Кафе, вино, готвено... Ужасно трудна поддръжка. Сега имам от метална на Икеа, много съм доволна.

# 511
  • София
  • Мнения: 2 298
....
 А какво е мнението ви за керамичните им мивки? Двоумя се между такава или от полимермрамор на Фат.

Нашата кухня е с керамична мивка на Икеа. Доволна съм - голяма и дълбока и се почиства лесно. Притеснявах се да не се оцветява от разни фрешове, включително от цвекло и боровинки, които правим и мием след това в нея сокоизтисквачката, но няма приблеми.

# 512
  • Мнения: 43
За гръб ползваме най - обикновена пдч плоскост и сме супер доволни. Тези на ИКЕА ни идваха доста малки като размер. Мивката ни е черна от композитен гранит на Pyramis. Доволна съм. Не се цапа, не се драска и се почиства изключително лесно, а и като цена ни излезе изгодно.

# 513
  • София
  • Мнения: 580
Здравейте дами,
Имате прекрасни кухни, поздравления!
Обръщам се към вас с молба. Искам да си сменя ужасно не функционалната си кухня с нова от Икеа. Харесала съм серията Bodbyn в екрю. Проблема при мен е, че не разполагам с място. Показвам снимки от настоящота ми кухня и моля за идеи. Трябва да събера фурна, вградена микровълнова, пералня, съдомиялна и котлони (2), ако успея да вместя и сушилня, ще съм изключително щастлива. (за жалост няма къде да сложа пералня и сушилня извън кухнята). Помещението е не стандартно, с много ъгли. Колоната зад бара, не може да се махне. Много ми е трудно. Моля, помагайте. Имам записан час в Икеа за 12.10 и ми се иска да имам някаква идея до тогава. Не знам, дали дизайнер ще иска да се заема със задачата.
Скрит текст:


# 514
  • In transit
  • Мнения: 11 798
Ако дадеш някакви размери на сегашната си кухня, ще е по-лесно. Не мисля, че ще имаш проблеми с метод кухнята, не е толкова малка кухнята ти. За вградената микровълнова имат шкаф, който е горен, т.е няма да ти заема място на долния ред. Остава ти да сложиш една пералня със сушилня, може и комбо за вграждане и фурна. Може да направиш горните шкафчета по-високи, така ще имаш повече място за прибиране. Аз сега чакам моята, като при мен е по кофти, защото ъгъла ми е 85 градуса в едната част на комина и ще има тунинг. Simple Smile

# 515
  • София
  • Мнения: 580
Ако дадеш някакви размери на сегашната си кухня, ще е по-лесно. Не мисля, че ще имаш проблеми с метод кухнята, не е толкова малка кухнята ти. За вградената микровълнова имат шкаф, който е горен, т.е няма да ти заема място на долния ред. Остава ти да сложиш една пералня със сушилня, може и комбо за вграждане и фурна. Може да направиш горните шкафчета по-високи, така ще имаш повече място за прибиране. Аз сега чакам моята, като при мен е по кофти, защото ъгъла ми е 85 градуса в едната част на комина и ще има тунинг. Simple Smile
Сърдечно благодаря! Размерите на настоящата ми кухня са 140 см на 240 см. (има още 10 см, до прозореца, които могат да се използват при новия проект, а цялата дължина на стената, на която е и прозореца е 6м)), височината на тавана е 290 см. Настоящия бар, пред колоната е дълъг 2м. и широк 70 см. (цялата колона е широка, около 1.10 м, довечера ще дам подробни размери) Не съм сигурна, дали Икеа изработват острови по размер на клиента, но би било удобно да има такъв на същото място, предполагам.

# 516
  • Мнения: 9 647
Cesari, ще е от полза да уточниш какво не ти е удобно в сегашната ти кухня. Също така какво е мястото зад колоната като размер, виждам, че шкафовете влизат навътре. Склонна ли си да местиш ток и вода?

# 517
  • София
  • Мнения: 580
Cesari, ще е от полза да уточниш какво не ти е удобно в сегашната ти кухня. Също така какво е мястото зад колоната като размер, виждам, че шкафовете влизат навътре. Склонна ли си да местиш ток и вода?
Мястото зад колона е само 15 см. Самата колона влиза 55 см навътре. Склонна съм да местя вода и ток. Сега нямам място за съдомиялна, нито за сушилня, нямам място за всичките съдове. Хладилника ми е в другия края на стаята, също, поради липса на място (но не стои лошо и не ме дразни). Не ми е удобно мястото на мивката до колоната и и бих искала да вградя и микровълнова, за да нямам нищо на бара.
Дами, много ви благодаря! Не мога да се справя и се паникьосвам. Не ме бива да чертая или да оползотворявам пространството.  Трудно ми е да си представя крайния резултат при мястото, с което разполагам.

# 518
  • Мнения: 9 647
Споко, без паника Simple Smile Ще опитам да измисля нещо и ще пиша. Но все пак една картинка с размерите не би била излишна - просто нарисувана и снимана с телефона например. И ако може да е на цялото пространство, което включва частта с масата. Ако може и размерите на съществуващата маса, ако ще я запазваш.

# 519
  • София
  • Мнения: 6 219
Според мен нямаш никакъв проблем. Няма да има какво да чертаеш и да мислиш твърде много, защото консултантите ще ти предложат решения. Обмисли само как да ти е най-удобно при движение. Място имаш.

Нямаш проблем и за остров по твой размер - даже ще е по-функционален от настоящия ти.

Не се притеснявай! Съветът ми е преди часа да обиколиш и да разгледаш добре монтираните кухни, независимо от цвета и вида им, за да набележиш шкафове които ти харесват и които не ти харесват - имам предвид като вид и разпределение вътре, защото вариантите са много.

# 520
  • при моите любими
  • Мнения: 2 526
Ако си склонна да разбиеш плочите на пода, може да се прекара вода и мръсен канал на острова и там да сложиш пералня и сушилна едно до друго, Отгоре си остава остров. Така от другата страна на мястото на пералнята да се сложи миялна. Виждала съм го нагледно, дори на острова отдолу са наредени и трите уреда един до друг.

# 521
  • Мнения: 3
И ние обмисляме да си купим от ИКЕА кухни. Имам питане относно качеството, защото няколко човека вече ми казаха, че на външен вид са ок, но след 1-2 години започват да се прецакват

# 522
  • София
  • Мнения: 23 164
от 2012 ползвам кухня от икеа, като нова си е.
имам всевъзможни механизми, всичко си работи.
кое им се е прецакало на прецаканите?

# 523
  • Мнения: 2 694
Чул от няокй нещо... прецакала му се е главата.
Кухните на Икея са с 25г безплатна гаранция. Механизмите са на Blum или поне на моята кухня МЕТОД са такива. Страхотно качество, много съм доволен Simple Smile

# 524
  • София
  • Мнения: 2 298
Защо не опитате вие да си разиграете няколко варианта в програмата на Икеа за проектиране на кухни ? Трябва да си направите регистрация в сайта.
И ние сме с Бодбин екрю, много елегантно изглежда, сама си направих проекта с тяхната програма.
За остров по поръчка забрави, това са модулни кухни. Но може да се поставят два реда шкафове с гръб един към друг
- единия ред с нормална дълбочина, другия ред има едни по-плитки, 35 см дълбочина май бяха.
И при мене дилемата беше пералня и сушилня къде двете, после реших комбиниран уред на АЕГ с термопомпа и не съжалявам, имам един долен шкаф в повече.

Общи условия

Активация на акаунт