Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 094
  • 817
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 2 298
Мога ли да поръчам кухненски шкаф от Икеа по зададени от мен размери? В сайта не мога да намеря точните като на моята кухня.
Стандартни са, но за малко преправяне - например намаляване на дълбочината,  можеш да се договориш с монтажната фирма. Но на преправяни шкафове отпада гаранцията на Икеа.

# 541
  • Мнения: 584
Някой има ли тъмна кухня от Икеа? Трудно ли се поддържа?
Благодаря!

# 542
  • София
  • Мнения: 580
Дами, моя  час за кухня в Икеа наближава.
Вижте какво измислих към момента, спрямо мястото, с което разполагам. Коя вариант от двата Ви допада повече?
Вариант А
Скрит текст:
Вариант Б
Скрит текст:

# 543
  • софия
  • Мнения: 4 985
Привет, момичета Simple Smile
Налага се да мисля за нова кухня в апартамента на баща ми, Не е в София. искам кухнята да е от Икеа. Вече бях при консултант, направихме два варианта, но някак в процеса на проектирането съвсем ми изхвръкна от главата основен въпрос. Проблема е, че за кухня от 2 л.м цената е над 2,400.....Не можем да си позволим толкова. Знаете ли дали Икеа предлагат долни шкафове с рафтове, а не изтеглящи се чекмеджета (знам, че това е ценно, но трябва да потърся по-евтин вариант) Търся в сайта, не виждам. Имам нужда от помощ и много ще се радвам ако можете да ми помогнете.

Другото, за което се чудя е, може ли човек сам да си сглоби кухнята? Притесняват ме тези техни релси за окачване - не съм се сблъсквала до сега с такъв монтаж (сглобявала съм си всякакви гардероби и спални сама, но за кухнята ми е непонятно) Просто монтажа в града на баща ми ще излезе златен, по-добре да си позволя не толкова бюджетна кухня, отколкото да ги давам за монтаж.

# 544
  • София
  • Мнения: 6 010
Амели, според мен можете на минете и с по-евтина кухня. Шкафовете им са с рафтове, чекмеджетата са просто по-скъпа опция. Пробвай в планера с по-евтини вратички и плот.
Ние сами си сглобихме кухнята, монтираха я съпругът ми с баща му.

# 545
  • Мнения: 9 633
Cesari, и двата варианта ми харесват, само не знам този с вградения хладилник колко ще е удобен. Прецени си добре дали ще ти е удобно за миене като имаш нещо високо толкова плътно залепено за мивката. По принцип иначе харесвам идеята за плот на остров.

Амели, ако си направила проекта само с чекмеджета на толните шкафове ако смениш с рафтове, това със сигурност ще намали цената доста. Долни шкафове с рафтове има със сигурност. Както вече са ти писали - виж дали в проекта не са ти пляснали някакви много скъпи врати или дръжки. Колкото до монтажа - ако имаш някой близък, който има опит с такава дейност сигурно ще може да се справи, може би изрязването на плота за мивката и котлоните е малко по-трудно. Можеш да не ползваш монтажа от Икеа, ами просто да си наемеш майстор, който да ти я сглоби.

# 546
  • Мнения: 2 694
Привет, момичета Simple Smile
Налага се да мисля за нова кухня в апартамента на баща ми, Не е в София. искам кухнята да е от Икеа. Вече бях при консултант, направихме два варианта, но някак в процеса на проектирането съвсем ми изхвръкна от главата основен въпрос. Проблема е, че за кухня от 2 л.м цената е над 2,400.....Не можем да си позволим толкова. Знаете ли дали Икеа предлагат долни шкафове с рафтове, а не изтеглящи се чекмеджета (знам, че това е ценно, но трябва да потърся по-евтин вариант) Търся в сайта, не виждам. Имам нужда от помощ и много ще се радвам ако можете да ми помогнете.

Другото, за което се чудя е, може ли човек сам да си сглоби кухнята? Притесняват ме тези техни релси за окачване - не съм се сблъсквала до сега с такъв монтаж (сглобявала съм си всякакви гардероби и спални сама, но за кухнята ми е непонятно) Просто монтажа в града на баща ми ще излезе златен, по-добре да си позволя не толкова бюджетна кухня, отколкото да ги давам за монтаж.
Има долни шкафове с вратички, аз имам такива от серията МЕТОД бял гланц. За кухня 2.4м миналата година платих 1530лв Метод бял гланц, отгоре 60х100 с една врата 4 броя, всички с плавно затваряне, отдолу 60см шкаф  с 3 чекмеджета 2 еденични и едно двойно, всичките с плавно прибиране, шкаф за вградена перална, нормален шкаф под мивката с вратичка и четвърти шкаф за вградена фурна. Плота е светъл дъб.
При мен първоначалния проект беше 2300лв, но махнах осветлението и техните гръбчета и смъкнах до 1530лв.

Монтажа е много лесен. Тези релси са супер лесни за монтаж. Забиват се за стената с дюбели и винтове и на тях нанизвате горните шкафове, като тях може да ги ги плъзгате наляво надясно докато си ги наместите и накрая от вътрешната страна фиксирате с едни приставки като винтове към релсата да не мърдат. Всичко става много лесно.

# 547
  • София
  • Мнения: 282
DonJon , колко натоварване издържат тези релси ? От
както ми падна шкафа с чашите на главата и ходих 2 месеца с шина на врата вече ме е страх да слагам нещо в горни шкафове. Пък това с тези релси ме учудва много.

# 548
  • Мнения: 2 694
Ами наблъскал съм ги шкафовете до горе, в два от тях има поне по 10-12 шишета алкохол, отделно чинии и чаши и т.н. Не мърдат. Релсата е МЕГА корава. Дюбелите и болтовете които я хвашат за стената са големи. Издържат си, няма как да падне шкаф.
Кухнята има 25г гаранция все пак Simple Smile

# 549
  • Мнения: 9 633
Е, падне ли ти шкаф на главата няма значение гаранцията 20 години ли е, 30 години ли е Simple Smile. Но иначе да, тази шина се слага за по-голяма здравина.

# 550
  • София
  • Мнения: 282
В друга тема тук в мамата четох , че шкафовете са им талашит и боклук и съм в чуденка дали да  я правя изобщо от Икеа . Всъщност от колко см. са им шкафовете ? 16 - 18 нали тук с ПДЧ така ги правят .

# 551
  • София
  • Мнения: 6 219
Вече са написали, че монтажа е много лесен. Релсите са точно за да усилят и подсигурят монтажа. Важно е да се предвидят дюбели за съответния материал - тухла, бетон, гипсокартон. За мен златно правило е нищо твърде тежко да няма в горни шкафове и по възможност да няма такива.


За шкафовете - те не се продават заедно с чекмеджетата, а се продават без нищо, т.е. Купуваш рамката и вътре слагаш чекмеджета, телени кошници или рафтове обикновени. Аз съм комбинирала и трите според това къде какво бях решила да слагам. Отделно чекмеджетата са два вида - обикновени и с пълно изтегляне - предполагам са ви ги показали, но ако не са - отидете, вижте ги и преценете.

# 552
  • Мнения: 9 633
В друга тема тук в мамата четох , че шкафовете са им талашит и боклук и съм в чуденка дали да  я правя изобщо от Икеа . Всъщност от колко см. са им шкафовете ? 16 - 18 нали тук с ПДЧ така ги правят .

На сайта пише това: Здрава рамка, дебелина 18 мм.

# 553
  • София
  • Мнения: 6 219
В друга тема тук в мамата четох , че шкафовете са им талашит и боклук и съм в чуденка дали да  я правя изобщо от Икеа . Всъщност от колко см. са им шкафовете ? 16 - 18 нали тук с ПДЧ така ги правят .

 шкафовете са ПДЧ с вратички МДФ и са боклук точно толкова, колкото са боклук абсолютно всички други шкафове от същите материали. Ползвала съм доста кухни през живота си - само масива си е масив и има разлика.

Икеа са удобни, защото ги избираш сама в програмата им, сглобяваш си проекта, монтираш си ги сама, а след това като то се прииска нещо да промениш, просто отиваш в магазина. Имат няколко ценови категории и може да избереш според бюджета си.

# 554
  • Мнения: 2 694
И механизмите са Blum, не са турски или китайски боклуци.
Иначе да, страниците са ПДЧ, вратичките МДФ. Аз съм доволен, за тези пари по-добра кухня не намерих.

Общи условия

Активация на акаунт