Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 150
  • 817
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 3 290
Колко може да е тази бленда? Примерно повече от 6 см? Защото на другата стена е над 10 см.

# 571
  • Мнения: 2 694
Блендата е 1см, макс 1.8 ... Пак ще артиса Grinning

# 572
  • София
  • Мнения: 940
Извинявам се, че се намесвам. При мен горните шкафове има около 15см и нямаше как да се сложи шкаф. Ето какво сътвориха :

Скрит текст:

# 573
  • Мнения: 9 647
Аз имам бленди 5-7 см .. мисля, че може и повече

# 574
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
А не е ли малко странно да се губи така място? 10см биха били идеална добавка в някой шкаф.

# 575
  • София
  • Мнения: 3 290
Значи да не се занимавам изобщо? Не искам да губя място, а и ще ме дразнят тия големи бленди, размерите са ми супер странни заради липсата на колона в ъгъла.

Уж царе на дизайна, предлагат ъглови шкафове със странна дължина и не са измислили някакви рафтове поне за обиране на разликата.

То и не мога да си запазя час за проект, никой не ми вдига. От сайта също не може, дава само календарче за октомври, а в него всички часове са заети.

# 576
  • In transit
  • Мнения: 11 802
Някой знае ли тази лайсна какво приложение има? https://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-worktops/fixa-58014/30274625/

# 577
  • София
  • Мнения: 2 298
Значи да не се занимавам изобщо? Не искам да губя място, а и ще ме дразнят тия големи бленди, размерите са ми супер странни заради липсата на колона в ъгъла.

Уж царе на дизайна, предлагат ъглови шкафове със странна дължина и не са измислили някакви рафтове поне за обиране на разликата.

То и не мога да си запазя час за проект, никой не ми вдига. От сайта също не може, дава само календарче за октомври, а в него всички часове са заети.
Не се отказвай толкова лесно, може да измислят нещо. На общия телефон ще е голямо постижение да получиш обаждане. Аз едно време като правихме нашата кухня дори рекламация бях пуснала, че никой не вдига обявения телефон. Ето тел. на сектор Кухни +35924394687.

# 578
  • Мнения: 1 416
пише че върху нея се поставя кухненския плот

# 579
  • София
  • Мнения: 3 290
Благодаря ти, nati_nat.

Интересно ми е как ще ми разрешат дилемата. Пък и дават веднага шкафовете, няма нужда да чакам месец.

# 580
  • София
  • Мнения: 2 298
Благодаря ти, nati_nat.

Интересно ми е как ще ми разрешат дилемата. Пък и дават веднага шкафовете, няма нужда да чакам месец.
Грета Ей, дават веднага това, което имат налично, за другото чакаш доставка, но те ти казват на момента кога ще го доставят. Може да имате късмет всичко да е налично, ние чакахме някои неща 2 седмици, през това време прескачаме у дома доставените кашони с шкафове и всички купени вече електроуреди 😀 (сменяхме кухнята на апартамента в който живеем).
Но понеже толкова бях влюбена в тази икейска кухня, изтърпях всичко, добре, че беше мултикукъра да готвя в него в хола, че ние сме свикнали с домашно готвена храна и минаването на купешка щеше да е сериозна екстра към прескачането на кашони и миенето на посуда и хранителни продукти в банята 😀

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 17:48 от nati_nat

# 581
  • София
  • Мнения: 580
Дами, вие какви абсорбаторите избрахте? Утре ми е часа за кухнята. Вече нямам търпение. Като направят проекта, ще Ви го покажа, както и крайния резултат, разбира се.

# 582
  • София
  • Мнения: 2 298
Дами, вие какви абсорбаторите избрахте? Утре ми е часа за кухнята. Вече нямам търпение. Като направят проекта, ще Ви го покажа, както и крайния резултат, разбира се.
Аз първо си харесах като дизайн икейския MATTRADITION цвят екрю, но се оказа, че да се включи в комина, трябва да излезе от него допълнителна тръба до комина - при нас комина е в ляво от котлоните, а не зад тях, за какъвто монтаж е този абсорбатор. Е не исках да гледам стърчащи или маскирани тръби. Имаше вариант да не е включен в комина и да работи само с филтъра с активен въглен. Така обаче аспирацията е слаба, и макар, че имаме  прозорец на кухнята, едната й страна е отворена към трапезарията-дневна и щеше да се разнася силен аромат на манджи. После взехме от друго място един с доста здрава всмукателна мощност - 725 куб.на минута и съм доволна.
Ние от икейските уреди уважихме само миалната, защото исках да е напълно вградена, а за друга марка трябваха някакви специални планки, каквито те тогава нямаха и нямаше да получават скоро.

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 21:18 от nati_nat

# 583
  • София
  • Мнения: 6 219
Блендата е 1см, макс 1.8 ... Пак ще артиса Grinning

Блендата е колкото се наложи. При нас шеще да е около 15 мм, защото се засичат дръжката на фурната и шкафа, но решихме, че без блента ни харесва повече и в последния момент не я сложихме.

Където и да си правите кухните може да се наложи слагането на бленди - криви стени и ъгли, комини, механизми с точно определени размери и т.н., така че аз поне не го мислих като голям проблем.

Аз исках например да имам под мивката чекмедже, но заради крива стена и дръжката на фурната, която е по-издадена, така се засича ъгъла, че чекмедже не може да се монтира никакво. Мислех, че ще ми е голям проблем, но всъщност даже така, както стана повече ми харесва. Та отидете при проектантите, вижте какво ще предложат и как ще изглежда - тогава решете. Няма никъде другаде да ви направят безплатен проект.

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 23:28 от В@ня

# 584
  • София
  • Мнения: 3 290
В@ня,  аз не говоря за 15мм, а за 15 см. Не са криви стените, нямам и комин. Просто миялната ми е 45см, а и ще ползвам ъглов шкаф, който е 88см.

А височината на долния ред шкафове, заедно с плота колко е? Знам, че идва по-високо, но с колко?
Имам наредени плочки за гръб на височина 87см и си ги харесвам, не ми се къртят. Сигурно и тук ще ударя греда?

Общи условия

Активация на акаунт