Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 144
  • 817
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 6 219
Не ми се е променило мнението за дървените плотове откакто го сложих 2014 лятото - удобно, красиво, не изисква особена подръжка. Аз използвам обаче дъски за горещо и за рязане - какъвто и да бях сложила, щях да ги използвам. По-назад имаше доста дискусии.

# 646
  • София
  • Мнения: 6 250
Привет и от мен. Чета ви от известно време и май по-скоро влизам да се оплача, пък дано скоро и похваля! Харесваме продуктите на Икеа, след дълго чудене, лутане, проучване, гледане, оферта от Prego, My kitchen, в Айко гледахме, та се спряхме пак на любимата Икеа. Обаче започват да ме разочароват и съм малко на тръни за следващата ни среща на 26ти. Ноември вече окончателно се бяхме спряли на техен модел, в онлайн програмата им зададох и разцъках какво искаме. Отиваме на 08.12. - ами никой не ни е записал часа (показах им мейла ми за потвърждение) - пое ни първо едната консултантка, после другата. Както и да е, изясниха ни се разни технически подробности. Ние с нагласата, че ще купуваме и отнасяме в къщи, да, ама не - трябва нов час, сега за 26.12. Надявах се за Рождество да сме с новата кухня вече, но явно ще потърпим още. (Старата я разкачихме още преди да се нанесем, т.к. пък правим и размествания по стаите и сега кухнята ми е на полеви условия. Пък съм с 4ма ящни мъже, дето си търсят готвеното, ама и на мен ми писна в един момент печеното пиле и скарата от Фантастико Grinning.)

Няколко дни след като запазихме час (вече за покупката), гледам в онлайн резервацията същия час за същата дата стоеше свободен. Дано да няма пак неприятна изненада като отидем на място, но този път при тях записахме часа. Искрено се надявам да ни изпишат всички артикули и да си ги занесем в къщи поне, пък после ще го мислим за монтажа, дали ще викаме човек или мъжа ми сам (проблемът е плотовете как ще изрежем).

Отделно тези от монтажа - не знам колко пъти звънях на тел. им да дойдат за размери, никаква връзка с този номер. Писах мейл до Икеа, днес ми отговарят (то беше вече...). В началото на месеца записваха часове за януари и като ни казаха цена приблизително 600лв (+) за монтаж и да чакам до февруари, се отказахме от услугите им, мъжа ми ще се пробва да я монтира.

# 647
  • София
  • Мнения: 14
Здравейте, интересувам се от плотовете на Икея дали идват оразмерени по индивидуалният проект или идват на големи плоскости и се режат на място според размера на кухнята.

# 648
  • София
  • Мнения: 6 219
Режат се на място. Аз си използвам остатъците от дървото.

# 649
  • София
  • Мнения: 2 298
Режат се на място. Аз си използвам остатъците от дървото.
Да, режат се на място. Иначе дължината на плота (те май имаха 2 различни дължини), който се изписва се съобразява с проекта.

# 650
  • София
  • Мнения: 6 250
Режат се на място. Аз си използвам остатъците от дървото.
Идеи за какво ги ползваш? Освен дъска за рязане, не се сещам за друго, а доста материал ни остава.

Да попитам, какво ще ме посъветвате - купихме в сряда кухнята, липсва само мивката, вчера трябваше да е налична, но днес пак ми казаха по телефона, че още няма наличност. Да ходим ли на място да питаме или ще ни кажат същото?

# 651
  • Мнения: 2 694
Погледнете през сайта. Моите вратички на шкафовете например трябваше да са налични на следващият ден, не ми се обадиха, а казаха, че ще ми се обадят. Проверих през сайта и имаха наличност 5 броя. Отидох и си взех 4 вратички от магазина директно Simple Smile
Моят съвет е да погледнете за наличности през сайта например.

# 652
  • София
  • Мнения: 6 250
Благодаря! Проверих, ето това излиза:
"Изчерпан в магазин София. Наличен за покупка онлайн, ако може да бъде добавен в пазарската кошница."
А ако я поръчам онлайн, колко време отнема доставката?
***
Видях, поне в общите условия в сайта пише 7 работни дни! Много ни е. Sad

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 15:50 от Аня♥♥♥

# 653
  • Мнения: 2 694
Звънни на кол центъра Simple Smile

# 654
  • София
  • Мнения: 2 298
Видях, поне в общите условия в сайта пише 7 работни дни! Много ни е. Sad
Да, доставят горе-долу в рамките на този срок, колкото пъти съм пускала онлайн поръчка. Хич не бързат да ги изпълняват веднага.

# 655
  • София
  • Мнения: 6 250
Звънни на кол центъра Simple Smile
Звъня 2 дни подред, но все още я нямат...

# 656
  • Мнения: 3 771
Здравейте,
от "100 години" не съм влизала в БГ мама Simple Smile
но това е едно от местата с най-добра информация.

има ли някой с ПРОБЛЕМ С ПАНТА НА СЪДОМИЯЛНА на ВГРАДЕНА КУХНЯ ИКЕА?

нашата е от 2014. страшно съм доволна от всичко взето от Икеа, имам много!
С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ПАНТАТА ЗА ВГРАДЕНА СЪДОМИЯЛНА МАШИНА. за 2018 имам 3 рекламации, последната чакам изпълнение. от 2014 до сега - общо сигурно 6 сменени панти.

# 657
  • Мнения: 2 694
На съдомиялната нямаме панта, нали вратата се отваря напред и надолу, едни плъзгачи са, но вече втора година никакви грижи с тези релси.

# 658
  • Мнения: 3 771
да, именно тях имам предвид.

# 659
  • Мнения: 2 694
Перфектни са не знам... как се чупят при вас?

Общи условия

Активация на акаунт