Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 124 133
  • 817
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 712
Moonriver, Марипоса, благодаря за бързите отговори!💐

# 691
  • Мнения: 39
Здравейте, момичета,
Ще съм ви благодарна за малко помощ - къде продават плотове, подходящи за икейска кухня и колко ширина трябва да търся-635 или повече?
Благодаря предварително!

# 692
  • Мнения: 2 694
В Икея продават Simple Smile

# 693
  • Мнения: 39
Благодаря Simple Smile -за Икея ясно, че продават, но са по-къси и е необходимо снаждане, което на мен не ми харесва как стои. Имах предвид, място, различно от Икея.

# 694
  • Мнения: 2 694
Виж в Нюман и в Salex

# 695
  • София
  • Мнения: 6 249
Също в Прего.

# 696
  • Мнения: 9
Здравейте, момичета,
Ще съм ви благодарна за малко помощ - къде продават плотове, подходящи за икейска кухня и колко ширина трябва да търся-635 или повече?
Благодаря предварително!

Здравейте, изчетох цялата тема и ми беше много полезна. И аз имам същия проблем. Икейските плотове ми идват къси. Искам дървен плот масив. Кухнята ми е 395 см. Много искам керамичната мивка с видимо чело, но при нея ще трябва да има снаждане на плота, а не искам. Варианта за нас, с икейски плот да няма снаждане е да вземем най-новата иноксова мивка с видимо чело BREDSJON, която обаче не ми пасва особено на визията която имам за екрю вратички Bodbyn и дървен плот. Та някой има ли представа къде в района на Варна мога да видя плотове масив, близки като визия до икейския бук или дъб беше и да са 4 метра или 3,50?

# 697
  • София
  • Мнения: 6 267
Аз поръчах плот от тук: http://plotove.korkos.com/

Ироко, 4 метра дължина, като те го разрязаха на 2 части за по-лесна доставка, като майсторът определи как точно да го срежат, 4 см. дебелина, доставка с Еконт. излезе към 600 лв. Допълнитлено 45 лв. за масло Осмо (силно го препоръчвам).

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 712
Днес ни направиха проект за кухня, но ми казаха, че няма опция да сложа в долен шкаф 60см. едно плитко чекмедже, едно средно и едно дълбоко. Бях убедена, че съм виждала такъв вариант в София.Моля, ако някой има шкаф с такива чекмеджета, да каже. Записахме час и за неделя за доуточняване и изписване на модулите, та пак ще пробвам да си поискам описаната конфигурация...

# 699
  • София
  • Мнения: 23 162
Чекмеджетата са 10,20 и 40см, а шкафа 80. Ще остане празно място.
Ако правилно съм разбрала какво искате.

# 700
  • In transit
  • Мнения: 11 785
Здравейте, момичета,
Ще съм ви благодарна за малко помощ - къде продават плотове, подходящи за икейска кухня и колко ширина трябва да търся-635 или повече?
Благодаря предварително!

Здравейте, изчетох цялата тема и ми беше много полезна. И аз имам същия проблем. Икейските плотове ми идват къси. Искам дървен плот масив. Кухнята ми е 395 см. Много искам керамичната мивка с видимо чело, но при нея ще трябва да има снаждане на плота, а не искам. Варианта за нас, с икейски плот да няма снаждане е да вземем най-новата иноксова мивка с видимо чело BREDSJON, която обаче не ми пасва особено на визията която имам за екрю вратички Bodbyn и дървен плот. Та някой има ли представа къде в района на Варна мога да видя плотове масив, близки като визия до икейския бук или дъб беше и да са 4 метра или 3,50?
Да, има, но не знам дали ще обясня добре. Фирмата се казваше JAF мисля и се намира в двора на фирма Роси. Срещу техния магазин. Това в ЗПЗ, ул. Кольо Фичето се води, ето точното място: https://www.google.com/maps/@43.2167666,27.8702076,3a,60y,162.54h,93.48t/data=!3m6!1e1!3m4!1s93GK8Rgv18zMloCkwChztA!2e0!7i13312!8i6656

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 712
Чекмеджетата са 10,20 и 40см, а шкафа 80. Ще остане празно място.
Ако правилно съм разбрала какво искате.

Явно не съм обяснила правилно. Бих искала едно скрито плитко чекмедже https://www.thekitchn.com/ikea-is-changing-their-kitchen-system- … by-sektion-210635   https://ar.pinterest.com/pin/454652524871611774/
като това на снимката, но ми казаха, че не може. А в нета намирам варианти, а мисля, че на живо съм го виждала в София.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 09:24 от avia

# 702
  • Мнения: 2 694
Поне едно време ги имаше. Аз даже си бях поръчал такива на първият проект в икея, но в последствие реших, че нормалните са къде къде по-удобни Simple Smile

# 703
  • Мнения: 9 646
Аз не съм виждала, но освен да прегледаш всички долни шкафове на сайта и другия път да й го кажеш направо по номер Simple Smile

# 704
  • софия
  • Мнения: 4 985
Днес ни направиха проект за кухня, но ми казаха, че няма опция да сложа в долен шкаф 60см. едно плитко чекмедже, едно средно и едно дълбоко. Бях убедена, че съм виждала такъв вариант в София.Моля, ако някой има шкаф с такива чекмеджета, да каже. Записахме час и за неделя за доуточняване и изписване на модулите, та пак ще пробвам да си поискам описаната конфигурация...
В първия момент си помислих, че си права, но за съжаление наистина няма как да стане. Ще трябва да сложиш или още един плитък или да премахнеш плиткия, да го замениш със среден.
Не съм сигурна, че ще го обясня правилно, но на горното чекмедже, аз монтирах плитко такива със средно чело и вътре сложих още едно издърпващо се чекмедже. С тази конфигурация челата са 3: най-отдолу 40см височина на вратичката и над него още 2 по 20см.общо 80 см височина на шкафа. Каквото и да мислиш трябва винаги да ги докараш тези 80 см. Ето снимка:

Общи условия

Активация на акаунт