Кухня от ИКЕА - 2 тема

  • 123 977
  • 817
  •   1
Отговори
# 705
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ние имаме шкаф с едно плитко чекмедже отгоре. Такова, само че нашето е широко. Кофите са една до друга.



Ти нещо такова ли искаш?

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 710
Polar bear, точно като от първата снимка искам, но в Икеа ми казаха, че не може.

# 707
  • София
  • Мнения: 23 156
Трябва да може. Поръчай частите отделно.
Те работят с готови модули и като го нямат в софтуера казват не може.

# 708
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Може разбира се. Максимера и Форвара са им чекмеджетата, не може да ги няма в софтуера. В шоурума също би трябвало да има сглобена подобна комбинация.

# 709
  • Мнения: 9 576
Ето едно такова
https://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinets-and- … d-49353/29911763/
но вместо две скрити чекмеджета ще се монтира едно.

# 710
  • Canada
  • Мнения: 3 358
По скоро е такова:
https://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinets-and- … d-49379/39913436/

А този шкаф е с две ниски, едно средно и едно дълбоко чекмедже:

https://www.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Kitchen-cabinets-and- … d-49282/59912313/

Някой не си знае артикулите в Икеа...

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 710
Много, много благодаря! Flowers TulipДнес ще отида до Икеа и ще настоявам да преработят проекта, като включат и такова чекмедже.

# 712
  • Мнения: 337
Здравейте, момичета,
Ще съм ви благодарна за малко помощ - къде продават плотове, подходящи за икейска кухня и колко ширина трябва да търся-635 или повече?
Благодаря предварително!
Нашият го купихме от Стилекс. Точно 635 и пасна идеално. Малко цветове обаче имат в този размер, но за късмет мен ме устройваха. И цената беше повече от добра. На мен ми беше важно да няма снадка, а в Икеа нямат 4м.

# 713
  • София
  • Мнения: 2 298
Много, много благодаря! Flowers TulipДнес ще отида до Икеа и ще настоявам да преработят проекта, като включат и такова чекмедже.
Avia, като отидеш в Икеа трябва да си наясно и да им обясниш ясно какво точно искаш - вътрешни или външни чекмеджета, защото тук на нас не си обяснила. Ако искаш вътрешни (шкафа е с вратичка), можеш да сложиш едно плитко, едно средно и едно дълбоко. Но ако искаш външни и плиткито да е във външно, тогава ти трябват или две външни дълбоки (плиткито е вътрешно в едното от тях) или едно дълбоко и две средни (за да станат с височина общо 80 см. колкото е шкафа), и плиткото пак е вътрешно в едно от тези 3 външни чекмеджета.

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 710
Вчера поръчахме кухнята. Нати, вероятно не съм обяснила тук както трябва, но в Икеа показах на една от мострените кухни и много добре ме разбраха. Вчера бяхме при друг консултант и направи проекта както исках.
Вчера поръчахме и плот, но ако намеря нещо по-добро, ще го върна. Това, което не ми допада е, че няма плотове с нужната дължина и ще са ни нужни два плота. Монтажниците казаха, че не лепят плотовете - вариантите, които ми предложиха са или с лайсна, или просто с допиране на двата плота, при което остава фуга, която ще се пълни с мръсотия. В шоурума има и двата начина, но не ми харесват. Та ще търсим плот от другаде. Искаме масив, фурнир или качествена и добре изглеждаща имитация на дърво. Гледах на Еггер плотове, но са 60см и не стигат 2-3см.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 16:20 от avia

# 715
  • София
  • Мнения: 49
Ето за онези от вас, които някога са се поблазнили да си купят най-евтиния вариант: Knoxhult. Мислих я 4 месеца, ходих на проект в магазина за Metod, пак мислих, сравнявах, обиколих всички възможни магазини, попитах за оферти 20 мебелни фирми, частни мебелисти... И я купих. Забележки - след като започна да я използвам. Фурна и абсорбатор - техни. Сбърках с модела на второто и ще се наложи корекция, но го имам за дреболия. Дръжките са мои.

# 716
  • София
  • Мнения: 462
Вчера поръчахме кухнята. Нати, вероятно не съм обяснила тук както трябва, но в Икеа показах на една от мострените кухни и много добре ме разбраха. Вчера бяхме при друг консултант и направи проекта както исках.
Вчера поръчахме и плот, но ако намеря нещо по-добро, ще го върна. Това, което не ми допада е, че няма плотове с нужната дължина и ще са ни нужни два плота. Монтажниците казаха, че не лепят плотовете - вариантите, които ми предложиха са или с лайсна, или просто с допиране на двата плота, при което остава фуга, която ще се пълни с мръсотия. В шоурума има и двата начина, но не ми харесват. Та ще търсим плот от другаде. Искаме масив, фурнир или качествена и добре изглеждаща имитация на дърво. Гледах на Еггер плотове, но са 60см и не стигат 2-3см.

Аз съм със снадени плотове, но на ъгъл, фугата ми я запълниха със силикон монтажниците и не се пълни с нищо. Остава естетическия компромис:)

# 717
  • София
  • Мнения: 2 298
И аз съм със снаден плот. Нашият е бял с някакви пръски и личи само ако се вторачиш в него, отделно върху снадката стои една сушилня за храна и я закрива.
Монтажниците слагат силикон на снадката и не се пълни с боклуци.
Но който има време да търси от друго място плот за без снадка, е по-добре.

# 718
  • Мнения: 4 239
Ето за онези от вас, които някога са се поблазнили да си купят най-евтиния вариант: Knoxhult. Мислих я 4 месеца, ходих на проект в магазина за Metod, пак мислих, сравнявах, обиколих всички възможни магазини, попитах за оферти 20 мебелни фирми, частни мебелисти... И я купих. Забележки - след като започна да я използвам. Фурна и абсорбатор - техни. Сбърках с модела на второто и ще се наложи корекция, но го имам за дреболия. Дръжките са мои.
В едно от жилищата ни, вече 4 години, сме с предишния евтин модел, без забележки. Миналата година гледах Knoxhult за оформянето на ъглова кухня, но модулите са по-големи от предишния модел и заради 5 см не ми се получиха нещата като конфигурация и рентабилност, иначе бях готова и да режем Simple Smile Взехме евтина Мьомакс, която още при сглобяване се счупи. Абсорбатора не трябва ли да е вграден в шкафа? Кухничката ти е много кокетна, със здраве да си я ползваш!

# 719
  • София
  • Мнения: 6 242
Да кажа, че и ние сме със снаждан плот - мъжа ми го залепи при снадката (т.к. той си я монтира с помощници). Честно казано забравям понякога къде точно е, вижда се като се загледаш. При нас е с 90см дълбочина, а и винаги има нещо по плота (за съжаление няма как хем да се ползва активно кухнята, хем да изглежда като мострените в магазина).

Общи условия

Активация на акаунт