Проблем с Български пощи????

  • 15 862
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Искам да споделя нещо със всички които не са имали проблем с Български Пощи - и дано и да нямат.

Историята ми започва така : Продадох няколко неща в Ebay.co.uk и както обикновенно реших да ги изпратя с бг пощи.
Отидох до пощата и последваха обичайните лъжи от страна на пощенските служители ,че не може да се пише стойност на пратката по висока от 40лв понеже в Англия човека ще плащал мито и тнт. Както се знае България е в е.съюз и не се плаща мито с други държави от евро.съюза. Това го правят ,ако изчезне пратка да може да изплатят колкото се може по малко. (Ако ви кажат такова нещо не ги слушайте!!!!) Написах стойност на пратката 200лв въпреки ,че продадената стойност е на стойност 400лв. Пойсках най-скъпата услуга по въздух , взимане само срещу подпис и с номер за проследяване ( който само в БГ е от града който го изпращате до София. После както в случайа при мен в Англия Royal Mail ги досставят и има 2% шанс Royal Mail да отбележат ,че пратката е доставена.На произволен принцип си решават да отбележат ,че пратката е доставена. Изпратох 5 пратки от които само една в сайта на Royal Maill пише ,че е доставена) Минаха две седмици и купувача ми отвори CASE-оплакване в ebay ,че това което е купил не е пристигнало(може и да лъже ,но като е видял ,че е от България да пробва да я вземе без пари). Имах време да докажа ,че пратката е доставена до 7 дни след което парите му се връщат автоматично от Paypal(Парите се задържат в сметката ми и автоматично си ги взимат от сайта за плащане). Мислех ,че с този номер може да се направи нещи ,но уви не може. Прочетох в сайта на БГ Пощи ,че мога да пусна молба за рекламация и до 3 месеца ще получа отговор дали пратката е предадена. Подготвих всичко нужно ( попълнен формуляр свален от сайта на бг пощи и присниман документ за изпращане) отидох в пощата и поисках да подам рекламация. От там ме изпратиха при главния им който ми каза ,че мога да подам рекламация след втория месец ,ако пратката не е пристигнала ( Т.е подавам молба 2 месеца след като съм я изпратил и чакам още 3 за отговор =5 месеца - БЕЗ КОМЕНТАР) Скарах се малко казах ,че съм говорил централата в София и че мога да подам рекламация когато искам и веднага приеха молбата - явно с добро не става. В крайна сметка парите автоматично се върнаха на купувача в ebay и аз останах без продукта , без парите(400лв) и минус 25лв за доставка до Англия.

В крайна сметка разбрах ,че аз съм си виновен ,че не използвах някой сигурен куриер. За да спестя 40-50лв за доставка загубих 430лв.
Съвет от мен не изпращайте ценни неща с БГ пощи ,ако си мислите като мен ,че този номер и това взимане със подпис дава някъква сигурност.

Сега ще си чакам 3 месеца да се свържат с мен ,но много ме съмнява. ( и да докажат ,че пратката е доставена вече ще е късно да успорвам ,че купувача е излъгал)

Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно или знае някакъв друг метод може да сподели тук

 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 116
През август 2014 разбрах, че е изпратен малък колет за мене от САЩ. След месец се обадих в пощата да проверя какво става. Ами нищо нямало за мене. След още две седмици отидох лично. Същият отговор. След това проверявах няколко пъти. Няма и няма! Казах на човека, който беше ми го пратил да провери да не са му го върнали вече. Той в САЩ може да проследи само докато напусне страната, което е станало за седмица. Вече се бях отказала да чакам, когато на 30 януари 2015, намирам бележка, в която с червен химикал пише, че ако до два дни не си взема пратката, щели да я върнат. Отидох, като си мислех, че е нещо друго, което бях купила. Оказа пакета пратен преди 6 месеца! Забутали го и го подмятали в пощата през времето, когато аз поне 4-5 пъти лично проверявах пристигнал ли или не. Пратките там се завеждат в един оръфан тефтер и като ги питаш и почва едно ровене! Няма компютър. 100 години назад.

# 2
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Мая,аз имах същия проблем като теб,но с пратка от БГ.Още я получавам и до ден днешен.

# 3
  • Мнения: 86
Когато аз трябваше да докажа, че съм пратила за Англия нещо, се свързах с Royal mail в Twitter и от там ми потвърдиха, че пратката е получена. Така че пробвайте

# 4
  • Мнения: 191
Това да си имаш работа с Български Пощи, си е приключение. Направо ми призлява, когато трябва да отида да изпращам нещо за чужбина там (често ми се налага). В нашата поща работят едни възрастни женици и са толкова бавни, мислещи си, че можеш да ги чакаш вечно. Случвало ми се е да искам да изпратя нещо и да се съберат три-четири лелки и да започнат да обсъждат това може ли да пътува така, ами сега как трябва да го пишат и други такива и накрая установявам, че съм загубила повече от час във висене. И наистина с тези тефтери са като от преди 100 години... А пък в какъв вид пристигат стоките, е отделна тема. Понякога сме се чудили, нещото как ли е хвърляно, че да успее да се счупи по този начин. Но тук не са виновни само БГ пощи.

# 5
  • Мнения: 1 326
И аз  още чакам пратка от Гърция-икони и гривнички за бебето ми от манастир...Всичко друго бих преживяла,ама точно за този пакет...Чакаме го 6-7 месеца...

# 6
  • Мнения: 1 447
крайно време да ги закрият или приватизират  #2gunfire
за нищо не стават, сега щели и билети за влак да продават Simple Smile

# 7
  • Мнения: 191
Те какво ли не продават? И най накрая - нищо. Няколко пъти ми се е случвало да имаме по 5-10 лева печалба от тези билети, дето се трият (не знам точно как се казват). По принцип БГ пощи изплащат печалбите на малките суми. Но като отида към 13-14 часа - вече били приключили и не може да ми дадат парите. Не че е кой знае какъв проблем, но цялата им работа е такава - никаква.

# 8
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Жив зян са си милите . Бях пратила картичка за 8ми март на майка миналата година , която така и не получи за празника . В края на лятото получава картичка и си мисли , че  е за рожденият и ден . Оказа се обаче , че е 8-мартенската. От Англия до София и пристигнала за 2 дни - от София до Бургас  7 месеца . Лудост !

# 9
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Преди около месец изпратих подаръци на приятелки в САЩ. Пуснах ги с предимство(сините priority стикерчета), та нямаше как да откажа и стикерчетата с проследяващите номера. Да, ама от сайта на usps научих, че от 1.окт.2015 те не проследяват движението на пратките от България. Преди се "покриваше" изцяло движението на пратката от излизането ѝ от нашия пощенски клон, международна разменна станция - София, пристигането в международна разменна станция - Ню Йорк, разните му там пощ. клонове в различни щати по пътя, до пристигането ѝ на адрес и доставката до врата на пратката или известие за нея. Сега, без да съм сигурна дали е така, бг пощи отбелязват пристигането на пратката в ISC NY и дотам. Та да се върна в нашия пощ. клон. Казвам ѝ аз на служителката, че не виждам смисъл да ми ги лепи, тъй като не ми вършат работа. Не, не можело - "Щом ще е с предимство, ще е и с препоръка". Но те не работят?! Не става въпрос за шестте лева отгоре, просто не работят тези проследявания?! "Щом искате предимство, задължително се слага и препоръка!"  Joy

Ето докъде стига проследяването: http://prikachi.com/images/97/8628097x.jpg
А знам, че са си ги получили преди няколко дни нещата  Peace

Говорим за различни държави и пощи, но и в този случай, ако си един продавач, всеки недобросъвестен клиент може да те метне, че не е получил покупката си.

Последна редакция: ср, 10 фев 2016, 19:29 от ЛуДната соната

# 10
  • Мнения: 2
Така си е ,но явно само в нашите БГ пощи е така. Купувам нещо от Италия от там ми го изпращат с техните пощи (цена на доставката 10 евро) пиша тракинга в сайта на бг пощи и ми излиза цялото движение на пратката от подаване до пристигането им. Как те могат ние не?    newsm78

# 11
  • shumen
  • Мнения: 17 991
Трагедия са тия нашите пощи това си е.

# 12
  • Мнения: 5 220
ЛуДната соната, какво ти показва, когато проследиш номера в сайта на USPS? Пиши на БГ пощи или по-добре на USPS, ако не можеш да проследиш пратката в САЩ. https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction_input
Цитат
ВЪЗОБНОВЕНО Е ПРОСЛЕДЯВАНЕТО НА ПРЕПОРЪЧАНИ ПИСМА И МАЛКИ ПАКЕТИ В САЩ
Във връзка с едностранното преустановяване на проследяването на препоръчани писма и малки пакети от България до САЩ от страна на американския пощенски оператор USPS през месец октомври 2015 година и проведените разговори между двете компании, имаме удоволствието да ви уведомим, че считано от 11.12.2015 г. USPS възобнови проследяването на посочените пратки. Проследяването на пратки от приемането в пощенската станция до доставката в САЩ се извършва на официалния сайт на "Български пощи" ЕАД (http://www.bgpost.bg/?cid=176 ).

# 13
  • Мнения: 1 116
Не знам дали е свързано с бг. пощи, но когато изпращам пратка до САЩ, независимо дали е приоритетна или не, пътува 3-4 месеца. Преди 5-6 години пътуваше около 10 дни. Какво се промени та сега толкова се бави? До Япония обаче пратките пристигат за 8-10 дни. Винаги. Нямам обяснение защо има разлика.

# 14
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
ЧревоУгодник, ето какво ми показва:
http://prikachi.com/images/842/8628842x.jpg

Това се вижда и от българска и от американска страна. Преди, още с влизането на проследяващия номер в системата, от американска страна се появяваше нещо от сорта на "USPS is preparing shipment". Пратките са си ги получили момичетата още не 07.02 и 08.02, но и към момента последната "засечка" е от isc NY  Peace

Текстът, който си постнал, го видях вече във ФБ страницата на Пощите. Ето само един от коментарите под него - на К.... М... от 28.01.16:
Цитат
Новото проследяване, което се извършва на вашата страница НЕ РАБОТИ винаги. Получих отговор току що за пратки, че са доставени, въпреки, че статуса на страницата на БГ поща е никакъв - международна станция и до тук. Моите клиенти са хора, с които работя от години и постоянно и са искрени. Не ми се мисли за хората, които работят непрекъснато с непознати клиенти, предполагам трябва постоянно да възстановяват пари на клиентите си. да, има и пратки, за които има пълно проследяване на страницата ви, но те са около половината само , специално при мен. Останалите са както си беше едно време, само докато напуснат БГ
+ още един куп сходни коментари под статията  Peace
https://bg-bg.facebook.com/BGPost

Същата ситуация. А и жената работи с клиенти и явно тревогите ѝ са същите като на автора на тази тема.

Ами, няма какво да им пиша, нали всичко приключи добре  Simple Smile
Просто дадох пример как при непроследяване на пакета до вратата на някого, всеки, който купува нещо от теб, може да те излъже, че не е пристигнало. По повод публикацията на автора на темата.
Продължават да ти "прилепят" услугата към "предимството" де  Grinning

Ето и нещичко от usps по въпроса:
https://about.usps.com/postal-bulletin/2015/pb22424/html/info_002.htm

# 15
  • Мнения: 156
Отидох до пощата и последваха обичайните лъжи от страна на пощенските служители ,че не може да се пише стойност на пратката по висока от 40лв понеже в Англия човека ще плащал мито и тнт. Както се знае България е в е.съюз и не се плаща мито с други държави от евро.съюза. Това го правят ,ако изчезне пратка да може да изплатят колкото се може по малко. (Ако ви кажат такова нещо не ги слушайте!!!!) Написах стойност на пратката 200лв въпреки ,че продадената стойност е на стойност 400лв. 
Не си разбрала. Когато изпращаш пратка като малък пакет (до 2 кг) не можеш да изпращаш стоки със стойност над 50 евро. Ако искаш да обявиш пълна стойност трябва да изпращаш като колет.

Цитат
Сега ще си чакам 3 месеца да се свържат с мен ,но много ме съмнява. ( и да докажат ,че пратката е доставена вече ще е късно да успорвам ,че купувача е излъгал)
Те понякога много се бавят с отговори. Аз веднъж подадох рекламация за неполучена пратка в Австралия, та получих отговор след 5-6 месеца.

# 16
  • Мнения: 156
Не, не можело - "Щом ще е с предимство, ще е и с препоръка". Но те не работят?! Не става въпрос за шестте лева отгоре, просто не работят тези проследявания?!
Проследявания може би и не работят, но поне имаш шанс да върнеш парите. А без проследяване никой няма да ти уважи рекламация.

# 17
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
Добре, ама аз искам като плащам проследяване, да получа проследяване, а не застраховка, че ще ми върнат парите.

# 18
  • Мнения: 156
Добре, ама аз искам като плащам проследяване, да получа проследяване, а не застраховка, че ще ми върнат парите.
Наистина ли не искаш да получиш застраховка за 3 лева?
Доколкото знам аз, ако пускаш препоръчано, тогава задължително трябва да е с предимство, но може да изпратиш само с предимство, без да е препоръчано. Онази служителка те излъга.
Дори на техния сайт пише:
Международни препоръчани пратки се приемат само „С предимство”.

# 19
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
О, аз не съм от търговците, за които тракингът е и сигурност, или редовно изпращаща/получаваща и съвсем не съм толкова навътре в нещата  Peace

Какво тогава, аз не си плащам за "проследяване" така ли излиза? Защото аз бях останала с убеждението или заблудата, че в препоръката си влиза и проследяването и аз си плащам за него. А то е било сладък бонус в удобство на клиентите, което в един момент просто не са предоговорили с успс? Кажи ми, че е така, Ms.Forsyte и веднага се съгласявам, че съм била в заблуждение  Peace

Последна редакция: чт, 11 фев 2016, 16:47 от ЛуДната соната

# 20
  • Мнения: 5 220
Какво тогава, аз не си плащам за "проследяване" така ли излиза? Защото аз бях останала с убеждението или заблудата, че в препоръката си влиза и проследяването и аз си плащам за него. А то е било сладък бонус в удобство на клиентите, което в един момент просто не са предоговорили с успс?
Видях списъка от държавите, които се проследяват с USPS и България я няма. Много европейски държави също ги няма в списъка, така че не сме най-зле. http://faq.usps.com/?articleId=1437076354655
Доколкото се разбира от следващото, проследяващия номер ще е нещо като бонус и не е задължителен(не пише изрично, че е към услугата).
Цитат
Какво е препоръчана пратка ?
„Препоръка” е пощенска услуга, представляваща подсигуряване срещу риск от загубване, кражба и повреда. На подателя се издава документ за приемане на пощенската пратка.
„Препоръчани” могат да бъдат:
кореспондентски пратки и малки пакети - до 2 кг;
печатни произведения - до 5 кг;
секограми - до 7 кг.
Допълнително към услугата „Препоръка” могат да бъдат добавени услугите „ С предимство”, „Известие за доставяне” (обратна разписка), „ Обявена стойност ” и „Наложен платеж” (само за страната).
www.bgpost.bg/?cid=12

# 21
  • bad@ss
  • Мнения: 4 583
ЧревоУгодник, явно съм се заблуждавала, че тези 3 лева, които давам са за проследяване. По-точно са ме заблудили още първия път, когато съм го платила, аз оттогава не съм и питала повече, отивам и плащам 'пълния пакет' Peace

Много жалко за хора като автора на темата тогава. Губиш проследяването и си оставаш със "застраховката" да можеш да направиш рекламация, която ще ти похарчи време, нерви и пари, както в случая, рейтинга на един онлайн търговец. Абе...

# 22
  • Мнения: 156
Какво тогава, аз не си плащам за "проследяване" така ли излиза?
ЧревоУгодник вече отговори на този въпрос. Искам само да кажа, че в много държави пратки от БГпощи не могат да се проследяват.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 005
Тази пратка най-вероятно е на митница - там я търсете.

# 24
  • Мнения: 3
Здравейте,
И аз имам негативен опит с БГ пощи. За да работи с тях човек трябва да притежава огромно търпение, в това се убедих. Често поръчвам артикули от чуждестранни сайтове, които мога да проследя чрез код до влизането им в България. От там обаче губят диря. Много неща така и не са стигали до мен, а са били връщани на "продавачите" или съм чакала 6 месеца и повече, за да получа известие от БГ Пощи.
Има нещо много сбъркано в тяхната система, очевидно е, услугите им са много бавни и несигурни.

# 25
  • Мнения: 5 220
Здравейте,
И аз имам негативен опит с БГ пощи. За да работи с тях човек трябва да притежава огромно търпение, в това се убедих. Често поръчвам артикули от чуждестранни сайтове, които мога да проследя чрез код до влизането им в България. От там обаче губят диря. Много неща така и не са стигали до мен, а са били връщани на "продавачите" или съм чакала 6 месеца и повече, за да получа известие от БГ Пощи.
Има нещо много сбъркано в тяхната система, очевидно е, услугите им са много бавни и несигурни.
И си сигурна, че в сайта, в който проследяваш пратката, показва реални статуси, а не фалшиви? Вече и 17track не е надежден. В сайта на Български Пощи пише ли, че е в България? Може ли да дадеш един такъв проследяващ номер?

# 26
  • Мнения: 11
Здравейте, вчера изпратих пратка за чужбина, но тъй като никога преди не съм изпращал или получавал  се обръщам към вас с един въпрос. Дадоха ми номера за проследяване и като го напиша в сайта -  на евент типе ми показва -  пратката е получена и час и дата и къде. Та човека не е получил пратката за един ден е ясно, ака защо така го пише и не ми показва никакви движения или дестинации по нея?  Дали не са ме излъгали и някой от пощата  е решил да получи пратката за себе си ?

# 27
  • Мнения: 1 116
Здравейте, вчера изпратих пратка за чужбина, но тъй като никога преди не съм изпращал или получавал  се обръщам към вас с един въпрос. Дадоха ми номера за проследяване и като го напиша в сайта -  на евент типе ми показва -  пратката е получена и час и дата и къде. Та човека не е получил пратката за един ден е ясно, ака защо така го пише и не ми показва никакви движения или дестинации по нея?  Дали не са ме излъгали и някой от пощата  е решил да получи пратката за себе си ?
Не са ви излъгали. Често пращам колети в чужбина и движението се отразява. Само по време на пътуването няма информация (Insert item into bag (Otb) and Send item abroad). То зависи и за къде го пращате, защото след като напусне България, информацията зависи от пощенската служба на другата страна. Най-кошмарно е пратка за САЩ. За там съвсем се отказах да пращам. Пътува с месеци. А преди не беше така. Сега и писмо оттам идва за повече от месец.

# 28
  • Мнения: 11
Здравейте, вчера изпратих пратка за чужбина, но тъй като никога преди не съм изпращал или получавал  се обръщам към вас с един въпрос. Дадоха ми номера за проследяване и като го напиша в сайта -  на евент типе ми показва -  пратката е получена и час и дата и къде. Та човека не е получил пратката за един ден е ясно, ака защо така го пише и не ми показва никакви движения или дестинации по нея?  Дали не са ме излъгали и някой от пощата  е решил да получи пратката за себе си ?
Не са ви излъгали. Често пращам колети в чужбина и движението се отразява. Само по време на пътуването няма информация (Insert item into bag (Otb) and Send item abroad). То зависи и за къде го пращате, защото след като напусне България, информацията зависи от пощенската служба на другата страна. Най-кошмарно е пратка за САЩ. За там съвсем се отказах да пращам. Пътува с месеци. А преди не беше така. Сега и писмо оттам идва за повече от месец.


Ами до Русия е пратката по въздух и с препоръка тоест да стане възможно най-бързо. Просто аз очаквах, че ще е нещо като гпс система и показва пратката къде е във всеки момент. А то явно само при чекиране когато е получена на летище или митница се отразява така ли?  И като цяло до Русия дали ще пристигне бързо имате ли представа  до тази дестинация като време колко е.   Съдържанието е козметика  на българска роза продуктите, и едни обици и колие описани на бележката, дали ще задържат нещо на границата? Като подарък ги изпращам за жена и ми се иска всичко да пристигне както си е в колета пакетирано и събрано

# 29
  • Мнения: 1 116
Ами до Русия е пратката по въздух и с препоръка тоест да стане възможно най-бързо. Просто аз очаквах, че ще е нещо като гпс система и показва пратката къде е във всеки момент. А то явно само при чекиране когато е получена на летище или митница се отразява така ли?  И като цяло до Русия дали ще пристигне бързо имате ли представа  до тази дестинация като време колко е.   Съдържанието е козметика  на българска роза продуктите, и едни обици и колие описани на бележката, дали ще задържат нещо на границата? Като подарък ги изпращам за жена и ми се иска всичко да пристигне както си е в колета пакетирано и събрано
Системата показва преминаването на пратката през всеки етап. След като замине, следващото отразяване е от митницата на получателя и след това се пуска във вътрешната пощенска мрежа. Оттам всичко зависи, колко са акуратни руските пощи и какво отразяват в системата. Няма да получите информация, че от София е пътувала със самолет до Москва, а оттам до Самара напр.
За това какво е разрешено и какво не, предварително се информирайте на сайта на страната, в случая Русия. Най-вероятно всичко ще е наред. За Русия не съм пращала колет. В САЩ са ми го отваряли да търсят наркотици в пакетирана бебешка каша и беше станало мазало вътре.
И българските пощи не са най-добрите, но за тези пари, са идеални!

# 30
  • Мнения: 11
Благодаря ви за изчерпателните отговори maya_alex!  Просто изпращам за първи път пратка и може би се вълнувам малко повече, за това така разпитвам за всяка подробност. Изненада е жената не знае, ще поглеждам сайта за проверка до къде  е стигнала пратката и само мога да се надявам възможно най-скоро до седмица или две да пристигне и да я информирам, че има поща за нея ))

# 31
  • Мнения: 1 116
Благодаря ви за изчерпателните отговори maya_alex!  Просто изпращам за първи път пратка и може би се вълнувам малко повече, за това така разпитвам за всяка подробност. Изненада е жената не знае, ще поглеждам сайта за проверка до къде  е стигнала пратката и само мога да се надявам възможно най-скоро до седмица или две да пристигне и да я информирам, че има поща за нея ))
проверявайте за информация и в сайта на руските пощи. Номерът, под който да я търсите, е този, който сте получили от България. Много е вероятно там да се появи, преди да я видите в българския сайт. Понякога се случва в бг.поща да се появи наведнъж цялата информация, след като пратката вече е получена.

# 32
  • Мнения: 11
Благодаря ви за отговорите maya_alex ! Значи още на следващата вечер в 02:40 изписа на сайта на българските пощи - "insert item in bag and send item abrod". Та минаха повече от 24 часа пък никъде не е чекиран багажа и ми става интересно кога ли ще се случи, поглеждам още два сайта за тракване и техния сайт на руските пощи. Един полет знам,че е за много по кратко време до който и град в Русия да е насочен. Ако всичко стига до Москва и от там преразпределят то пак за 24 часа би трябвало да беше стигнал. Ще проверявам и следя сега  и дано всичко се нареди.

# 33
  • Мнения: 1 116
е, чакайте малко. Това все пак не е куриерска фирма. Това съобщение означава, че е предадено на авио превозвача. Пък той, може и след ден два да го превози. Няма да получите съобщение с кой полет пътува. Следващото, съобщение ще е от минаването през митницата. оттам нататък би трябвало да стане бързо. Проверявайте вече в руските пощи. Информацията ще се появи първо там.

# 34
  • Мнения: 11
Да,да разбирам ви. Само тайничко се надявам пратката да стигне за дни или поне за седмица, ако наистина така бързо стане то спокойно ще мога да пусна и за 8март нещо, и за друг път когато ми се налага. Предполагам е индивидуално за всяка доставка и факторите може да са много за крайния срок на пристигане. Но щом от пощата ни за  30 часа я качиха на самолета е добре, сега  руска митница  и руски пощи ще следя колко време ще е

# 35
  • Мнения: 1 116
Колет от София до Япония пристига за не повече от 10 дни (освен ако не е Коледа или нещо подобно). При това няма значение дали е въздушна поща или не. Разликата в цената обаче е значителна. Аз съм доволна досега от услугите на бг.пощи, въпреки че съм имала проблеми с тях (пратки и писма за САЩ и обратно). Много зависи и от локалната поща, доколко са експедитивни.

# 36
  • Мнения: 11
В  София централата на българската поща я пуснах, на площад Славейков.  Искам да похваля и служителките, усмихнати и отзивчиви за секунди всичко приготвиха, защото аз не бях опаковал дори, просто така занесох нещата и с тяхна помощ подредихме прилежно и разпитах това онова като за първи път изпращане добих представи. Ако за Япония пътува 10 дена, ха ще стискам палци до Русия да става двойно по-бързо, за Сащ според мен е нормално да се мотаят, просто текучеството е голямо, целия свят праща към тая дестинация. Гледам през няколко часа сайтовете и стискам палци хаха, просто и аз изпитвам вълнение защото подаръка наистина ще трогне дамата а няма по-приятно чувство на света от това да видиш любим човек щастлив, да сияе от радост и дълбоки емоции. И най-вече се надявам всичко да си е в пакета,  само за колието и обиците ме е страх ама доколкото четох, и в пощата четоха уж за Русия ги приемат ако не са на стойност над 500 евро ценности

# 37
  • Мнения: 11
Ни вест, ни кост...  Три дни чакане вече, направо да ти убият всякакво желание тия пощи. Поне да показват информация ако е чекирана в някоя друга държава пратката докато се прехвърля за крайната дестинация. Така да се чуди и мае човек какво се случва... Аз разбирам, че не става за 2 часа изпращане ама това са почти 5 дни ще станат от 18 до сега когато я пуснах

# 38
  • Мнения: 5 220
Ни вест, ни кост...  Три дни чакане вече, направо да ти убият всякакво желание тия пощи. Поне да показват информация ако е чекирана в някоя друга държава пратката докато се прехвърля за крайната дестинация. Така да се чуди и мае човек какво се случва... Аз разбирам, че не става за 2 часа изпращане ама това са почти 5 дни ще станат от 18 до сега когато я пуснах
Другият път с DHL, щом имаш толкова притенции.

# 39
  • Мнения: 11
Проверявах и руската поща, сайта им с опцията за проследяване. Та както нямаше информация толкова дни, и изведнъж се показва на 20ти февруари е бил там в local distribution center, сега на 23 ти го показа освободен от митницата преди 2 часа е било чекирането. А в другите сайтове където проверявах дори още е няма тая информация, та като цяло за 1 ден е била пратката в Русия, явно когато е чекирана на митница сега се показа всичко. Информацията от 20 ти и от 23 днес. Сега чакане с пощите им ще следя колко бързо  транспортират пратки

# 40
  • Мнения: 11
Здравейте, като за финал ще добавя, че точно за 10 дни пратката пристигна и беше получена. За нашата поща само добри думи мога да напиша и кажа. За 2 дни  беше в съответната държава пратката ми. Просто там  беше забавянето ден за ден. Със сигурност ще използвам отново услугите на българската поща. Лека вечер от мен и Честита Баба Марта! Бъдете здрави и усмихнати!

# 41
  • Мнения: 11
Добро утро,  отново ми трябва леко съдействие и  информация. Става дума за лаптоп, може ли да се изпраща по пощата и как става процедурата. Видях само, че батерията май не може да пътува със самолет по въздуха, но  като цяло електроника и по точно -  лаптоп, дали е възможно да се израща?

# 42
  • Мнения: 1 116
Може и да може да се изпрати лаптоп, но тябва да е без батерия. Всеки път, като пращам колет, ме питат има ли батерии вътре. Друг е въпросът дали няма да създадете проблеми на получателя, защото може да го накарате да ходи до митницата и да плаща мито. Веднъж получих GPS по пощата от САЩ и се видях в чудо на българската митница.

# 43
  • Мнения: 11
Обадих се даже и попитах по тоя въпрос. Е може да се изпрати , трябва да е само без батерия  . И си е на риск, както написахте там ако го задържат на тяхната митница и искат мито, тогава става сложно... Някой ако е изпращал да сподели мнение?

# 44
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Здравейте.Не съм чела още цялата тема , но сега ще се върна и прочета.щЕ копирам поста ми от фейсбук и ще търся начин да има наказани. защото  това , което се случи е недопустимо.Само да спомена , че живея в Тексас .
Толкова съм бясна, че ако ме пуснат ще изора целия преден двор.Ще помоля всичките ми приятели да споделят този мой пост, за да разберат българите по целия свят да внимават и да имат едно наум как могат да им откраднат пратката , но не това е най-фрапантното.Та да почвам.Преди три месеца Коце реши да изпрати стария си телефон на негова приятелка в БГ.Всичко точно , плати доставка до врата.Мина месец, мина два -няма вест , няма кост.Момичето е отишло до пощата и и казват няма нищо.Той звъни тук и ни казват пратката е Бг.А аз му казах ТЕЛЕФОНА Е ОТКРАДНАТ.Изненадата дойде днес.Пратката ни е върната и я получихме , написано е -непотърсена , а телефона липсва само кейсовете/явно не са им харесали/.Това което получихме в комплект са празните пакети на 5 човека от цяла България.Пет човека , на които пратките са били също откраднати.Пет човека , които очакват пратки от Китай, Германия, Цюрих.На 4 от тях има телефоните и утре ще им звъня да ги информирам, но на един от тях от Варна имам само име и адрес/ако някой от Варна иска да ми помогне и издири човека , за да говоря с него./Решила съм да предприема нещо , но не знам още какво , защото това е недопустимо.Моля ви споделяйте.Дали пък да не се свържа с Господарите.Само да добавя, че всиччки са откраднати от едно място.Има печат , но умишлено е размазан.Предполагам е на мястото където ги разпределят.Подписани са две от тях с единтичен подпис.Отхраднатите неща са смарт уач, радио, компютър айтем и двете пише подарък.

# 45
  • MJF
  • Мнения: 330
Здравейте,
Не намерих по-актуална тема, затова се надявам някой тук да може да ми помогне с информация.
С моя приятелка от Щатите всяка година си разменяме пакетчета за рождените дни и Коледа. Винаги всичко е пристигнало за седмица и малко и без никакъв проблем. Тази година моят пакет пристигна също за седмица от България до Америка. Нейният обаче, пуснат на 18.12., все още го няма. Тракинга спира на 24.12., ако виждам правилно в Щатите, след това нищо.
Някой има ли идея дали мога да се обърна към някого за проверка, да не е изостанала някъде по пътя забутана или нещо подобно? Как се процедира в подобни случаи? Започвам да се притеснявам.
https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tRef=fullpage&t … =UH015208801US%2C

# 46
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Късмет.Твърде вероятно е да не го получиш.Вероятно някой служител си е харесал твоето подаръче.Какво е има вътре?

# 47
  • Мнения: 5 220
Здравейте,
Не намерих по-актуална тема, затова се надявам някой тук да може да ми помогне с информация.
С моя приятелка от Щатите всяка година си разменяме пакетчета за рождените дни и Коледа. Винаги всичко е пристигнало за седмица и малко и без никакъв проблем. Тази година моят пакет пристигна също за седмица от България до Америка. Нейният обаче, пуснат на 18.12., все още го няма. Тракинга спира на 24.12., ако виждам правилно в Щатите, след това нищо.
Някой има ли идея дали мога да се обърна към някого за проверка, да не е изостанала някъде по пътя забутана или нещо подобно? Как се процедира в подобни случаи? Започвам да се притеснявам.
https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tRef=fullpage&t … =UH015208801US%2C
Не е минало много време. Понякога поради различни причини пратките се забавят.
За съжаление тези пратки не се проследяват в България. Твоята приятелка трябва да проверява всяка седмица в пощенският клон, защото може и да не получи известие или телефонно обаждане.
Ако е спряна на митница, от там ще изпратят писмо. 

# 48
  • MJF
  • Мнения: 330
Здравейте, отново,
Вътре има козметика от високия клас и някакъв личен подарък, който е изненада, но едва ли е нещо с голяма стойност.

# 49
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ако до края на месеца не дойде я отпиши.Ще са я откраднали.

# 50
  • Мнения: 1 116
От САЩ пощата често се бави. Аз още чакам писмо, пуснато там в началото на декември. Едва ли е откраднато. Вътре има само снимки и детски рисунки. Колетчета идват след месеци. Може да е в митницата. Веднъж така бавиха еднин колет от там, а в него имаше само албум със снимки. Вече избягвам да пращам за САЩ  поща. Винаги има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт