"В месеца на любовта, посрещаме малките ни чудеса."

  • 30 883
  • 239
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 111

Оле това кърмене по час, час и половина страшно много ми се вижда и то на всеки час, направо живо мъчение. Сигурна ли си, че имаш достатъчно кърма, да не би на бебко да не му стига и за това така?
Изцежда ла ли си се да видиш за 1 хранене колко имаш?


Никак не е лесно, но с кърменето всичко е много динамично, поне при нас. Имам кърма. Първата седмица се изцеждах, за да следя какво се случва. На контролното теглене се видя, че бебо е наддал 300 грама за 1 седмица. Оттогава оставих всичко да си протича от самосебе си. Както съветват консултантите за кърмене. Дори си взех кантар за една седмица, за да следя по колко изяжда. Също така следя колко са пълни памперсите. Другата седмица ще видим колко е наддал за 1 месец.

Честито на новите мами!!!
Ние от 2 дни май се сдобихме с колики.Спи неспокойно,събужда се през час,ревлива е....Пръцка често...А най -странното от всичко е че вече 2 дни категорично отказва шише.Аз я кърмя разбира се ,но не съм сигурна дали кърмата е достатъчна,тъй като непрекъснато иска да суче.Пък и все в един момент кърмата ще спре,нали тогава трябва да си суче от шише,а тя не иска.Дали има общо с коликите?!
Ориндж, аз не бих се тревожила, че бебка не иска пие от шише. Мисля че щом не иска, то кърмата и стига, а може би заради дискомфората от коликите и е по-добре да е залепена за мама. В много случаи след шишето бебетата отказват да сучат, защото от шишето тече повече и по-лесно. Моя лакомник се обърква след като храня с шише и не си отваря усата широко, което води до проблеми със засукването. Следи колко ака и пишка. Те са критерий за това да ли се храни добре. Кърмата ще спре когато спреш да кърмиш, не го мисли сега това. Може и да не стигнете до шише, а направо на чаша да минете. Колкото до постоянното сукане - суче или понякога  се успокоява симулирйки сучене?

Аз имам проблем с кърменето. И направо полудявам вече пия много течности, ям и т.н, но нямам достатъчно кърма около 30 мл. от двете гърди успявам да изцедя, а в болницата ми казаха на 3 часа да цедя и да давам на беба. Тя спи много,много трудно я събуждам, за да яде, а от гърдите ми въобще не желае. Храня я с шиши, но така гледам май ще трябва да  дохранвам с АМ, ако не ми се увеличи кърмата.

Дени, потърси помощ от консултантите по кърмене http://www.podkrepazakarmene.com. Ммного да добри. Аз съм много доволна.

# 31
  • Мнения: 752
Здравейте. И аз все се чудя дали имам кърма достатъчно. И понеже вечер плаче...го дохранвам. Не знам дали е правилно
.А за стягащото бельо...в болницата акушерките ми казаха след 40-я ден. На вас позволиха ли ви? Аз иначе да съм сложила вече...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 235
orindj, бебетата сучат по много причини: глад, жажда, неспокойство, за приспиване. Не е хубаво денонощно да яде, защото стомахчето трябва да почива.
Slavy, ще се боря с малкия звяр.  Simple Smile Каката 2 години я кърмих. Явно ни трябва още време да се напаснем и просто трябва да приема мисълта, че ще спя по-малко. Когато ние сме спокойни и бебетата ще са такива. Пожелавам ти упоритост и успешно кърмене.
DENINI, честита Александра! Да е здрава и спокойна. Много гадно с тези дълги раждания, моето продължи 17 часа и имам 5 шева ... Но си заслужава, защото сега си гушкаме бебчетата. Хай-добрия стимулатор на кърмата е сученето. Не можеш да изцедиш толкова колкото бебето би изсукало. Защо не засуква от теб? Бих те посъветвала ако искаш да кърмиш да се обърнеш към консултант. Тук във форума трябва да можеш да намериш.
evianna, консултирала ли си се с педиатъра за дохранването?
novodoshla и на теб честита рожба и бързо възстановяване!  bouquet
Slavy, радвам се, че си така позитивно настроена за кърменето.  Simple Smile

И аз имам едни гащи, които стигат до гърдите, ама ми е некомфортно с тях. Само един ден ги носих.  Wink Корема си имам и този път майче по-трудно ще се прибере.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 12:41 от GERY80

# 33
  • Мнения: 93
Здравейте, аз да се впиша също в новата тема Simple Smile честито на всички нови мамчета  bouquet
Ние вече сме на месец и 4 дни Simple Smile малката папка достатъчно, славаБогу Simple Smile качила е 880гр за 3 седмици, което е добре, понеже се роди почти месец по-рано Simple Smile колики си има, естествено Sad другото, което исках да споделя е, че аз нямам кърма и като казвам нямам, имам предвид ХИЧ. Имах по 30гр на ден в началото, направих всичко възможно. Какво ли не пих, по какви ли не специалисти ходих и това е положението. Казвам го ако някоя мама тук е така, да не се шашка прекалено, кофти е, но не е болка за умиране Simple Smile знам дечица, кърмени по година и половина, които за жалост боледуват по-често от такива на кърма. С две думи - не е гаранция. Знам, ме това не е темата за тук, но понеже яко се бях депресирала, че не мога да кърмя и чак ме беше срам да споделя, реших, че ако някоя мама тук е така, ще й олекне ако някой друг сподели Simple Smile

# 34
  • Мнения: 752
Gery, питах двама лекари..и в болницат и после.. Чудех се защо реве вечер детето и е неспокойно и явно ми намалява вечер кърмата и е гладен . От 10 дни сме вкъщи и не е качил много Sad доколкото успявам да го премеря у нас. Надявам се да се увеличи кърмата.

# 35
  • Мнения: 8
Аз станах 8 часа след секциото много ме болеше,но за да оставят бебо при мен трябваше да мога да ставам сама и това ми даваше сили.Раздвижих се и сега след 8 дни и без конци от събота нямам вече проблеми.Успех и бързо възтановяване мамита и живи и здрави бебоци Simple Smile

И аз бях така. Секциото ми беше в 9 ч. сутринта, а в 18 ч. вечерта си поисках бебето и ща не ща станах да си го взема и кърмя. Иначе бях раздвижена още следобяда.
За количеството кърма - не съдете от изцеденото с помпа. Аз изцеждам с помпа по 20 мл от гърда, но малката си вади със сучене повече и си наддава нормално - 210 гр. за седмица, което е точно в ормата - по 30 гр. на ден. Просто помпата не вади кърмата като бебето.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 19:36 от fevruarki_2016

# 36
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
честито на родилите мами и леко раждане на неродилите.
Аз искам да попитам мамите, които бяха на фраксипарин.  Кога го спряха преди раждането?

Кари фраксипарина ми го спряха 5 дни преди секциото  Peace И след като родих ми го включиха пак докато не ме изписаха  Hug Hug

# 37
  • Свищов
  • Мнения: 874
Мегит0, и за съм така. След 10 дни в неонатология и хранене с шише, малката въобще не се опита да суче. След 2-3 засуквания заспиваше, а гърдите ми празни. Със зор цедях 15-20 милилитра. Давах ѝ го в началото, но обикновено го връщаше, защото кърмата ми е много по-рядка от АМ. Не съм ходила на консултанти, защото тук в Свищов не знам да има, а аз просто си нямам кърма. Дали е наследствено не знам - и майка ми, и сестра ми не са имали.
Здраве да е, бебка се храни добре и за месецът, в който си е при нас, е наддала 1400 грама и е пораснала 5 см.

# 38
  • Мнения: 1 256
честито на родилите мами и леко раждане на неродилите.
Аз искам да попитам мамите, които бяха на фраксипарин.  Кога го спряха преди раждането?

Кари фраксипарина ми го спряха 5 дни преди секциото  Peace И след като родих ми го включиха пак докато не ме изписаха  Hug Hug
Благодаря Мierin Simple Smile

# 39
  • Мнения: 304
Денини, честото бебче Simple Smile ти май рано си родила що съм запомнила, че беше и ти като мен около 27.02 - термин.  newsm78
Да ви е жива и здрава бебката Simple Smile и успех с кърменето.
[/quote]
Да по-рано реши да ни зарадва. Термина ми беше на 21-ви. Вече имам напредък с кърменето на два часа я кърмя. Утре като дойде акушерката ще решим така ли ще продължаваме или ще се наложи и да дохранвам Simple Smile Надявам се да ми е достатъчно кармата и да не се налага Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 19:10 от DENINI

# 40
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравейте, опитах се направя списък с бебчетата погледнете го и ако някой го няма или има грешка пишете.  Wink

Мегит0, разбира се, че най-важното е бебето да е здраво и да расте, както и майката да е спокойна. Никоя майка не трябва да се самообвинява, че не е добра и не се справя. Яд ме е, че има доста случай при които може са има успешно кърмене, но поради незнание или не достатъчна упоритост не се получава. Затова мисля, че при проблеми среща с консултант по кърменето е препоръчителна, защото може много да помогне.
evianna, дано успеете да се кърмите. Според мен ако се свържеш с консултант ще е от полза. Неспокойството вечер може да са колики.
krem4et0, много бързо се научават на лесното.  Wink При шишето не се налага да се трудят. Браво на бебка за хубавото наддаване.
DENINI, браво за кърменето. Не е проблем, че яде на 2 часа. В началото ще яде по-начесто после ще станат по-големи интервалите.

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 21:58 от GERY80

# 41
  • Мнения: 12
Здравейте Мамита , честито на родилите мами , нека слънчецата ви да бъдат много здрави и щастливи Simple Smile Честито и нова тема Simple Smile
Датата на термина ми беше на 17/02 и вчера бях на консултация , нямам никакво разкритие .Но снощи от 1:20 ме хванаха контракции - болки в яйчниците и като парене също там и в кръста , започнаха на 15 мин. след това на 5 мин и после на около 20 докато не утихнаха . Сега вече 3 часа нямам , извинявам се за въпроса , въпреки на мен ми е втора бременност но да попитам на някоя ставало ли и е така ? Имала съм подготвителни контракции но без болка и парене , а само свиване на корема ..
Благадаря Ви
Пожелавам на всички , които очакват раждането на своите дечица , всичко да мине нормално и много здрави бебенца Simple Smile

# 42
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Здравейте Мамита , честито на родилите мами , нека слънчецата ви да бъдат много здрави и щастливи Simple Smile Честито и нова тема Simple Smile
Датата на термина ми беше на 17/02 и вчера бях на консултация , нямам никакво разкритие .Но снощи от 1:20 ме хванаха контракции - болки в яйчниците и като парене също там и в кръста , започнаха на 15 мин. след това на 5 мин и после на около 20 докато не утихнаха . Сега вече 3 часа нямам , извинявам се за въпроса , въпреки на мен ми е втора бременност но да попитам на някоя ставало ли и е така ? Имала съм подготвителни контракции но без болка и парене , а само свиване на корема ..
Благадаря Ви
Пожелавам на всички , които очакват раждането на своите дечица , всичко да мине нормално и много здрави бебенца Simple Smile

Здравей  @rainabs Вчера попаднах на тази статия http://purvite7.bg/fazi-na-razhdaneto/ относно фазите на раждане. Прочети ги внимателно и ще си отговориш на въпроса до където си стигнала. Препоръчвам ти много да се движиш, за да се придвижи плодът надолу. В статията съветват и заставането в поза на четири крака и леко поклащане на бедрата. Отиди в болницата когато контракциите са с продължителност от 90сек и на всеки 4-5 мин.
Успех, мила! Бог да бъде с теб. Ще се справиш! Само имай вяра и кураж Simple Smile

# 43
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Имаме си ново заглавие на темата, супер е  Heart Eyes bouquet bouquet И всички бебечета са на първа страница записани  Heart Eyes
Деситката ли свърши тая работа  newsm78 newsm78

Мен нещо ме наболват сливиците  ooooh! ooooh! и като цяло гърлото май се разболявам  ooooh! ooooh!
Чакам личната да дойде и ще бягам да ми изпише нещо  Peace

# 44
  • Мнения: 12
Здравейте Мамита , честито на родилите мами , нека слънчецата ви да бъдат много здрави и щастливи Simple Smile Честито и нова тема Simple Smile
Датата на термина ми беше на 17/02 и вчера бях на консултация , нямам никакво разкритие .Но снощи от 1:20 ме хванаха контракции - болки в яйчниците и като парене също там и в кръста , започнаха на 15 мин. след това на 5 мин и после на около 20 докато не утихнаха . Сега вече 3 часа нямам , извинявам се за въпроса , въпреки на мен ми е втора бременност но да попитам на някоя ставало ли и е така ? Имала съм подготвителни контракции но без болка и парене , а само свиване на корема ..
Благадаря Ви
Пожелавам на всички , които очакват раждането на своите дечица , всичко да мине нормално и много здрави бебенца Simple Smile

Здравей  @rainabs Вчера попаднах на тази статия http://purvite7.bg/fazi-na-razhdaneto/ относно фазите на раждане. Прочети ги внимателно и ще си отговориш на въпроса до където си стигнала. Препоръчвам ти много да се движиш, за да се придвижи плодът надолу. В статията съветват и заставането в поза на четири крака и леко поклащане на бедрата. Отиди в болницата когато контракциите са с продължителност от 90сек и на всеки 4-5 мин.
Успех, мила! Бог да бъде с теб. Ще се справиш! Само имай вяра и кураж Simple Smile
Благодаря Tonito_ дано всичко мине нормално и тези дни и аз да се похваля .

Общи условия

Активация на акаунт