Школи в София за подготовка за НВО в 7 клас

  • 164 252
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 046
Здравейте, има страхотна тема за школите за подготовка за кандидат-гимназисти, с много полезна информация и лични впечатления от учители, от учебния процес, всякакви организационни въпроси и т.н., но за съжаление свършва през 2013г. А дори в темата, която обхваща период от 3 години, примено, нещата в школите се променят - групите набъбват, появяват се нови преподаватели. Това е темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404104.885;topicrefid=20

Моля за актуална информация - спряганите школи в цитираната тема са Веди, Регалия, Софроний, Междучасие, Милениум, както и няколко епизодични имена.
Моят син е петокласник с повече афинитет към математиката и с трудности по БЕЛ основно за преразказа, не толкова с граматиката. Отделно е тип "скатавка" - не вдига ръка, не участва много в учебните часове, пише минимума изисквани домашни.
В момента ходи на курс по мат. в СМГ при Иван Симеонов. В 6 клас, обаче, той не води курс.
По БЕЛ не ходи и като ще го записвам обмислям варианта да е на едно място и по двата предмета.
От това, което четох е хубаво родителя да има реална представа за пропуски в знанията на детето, но това как да го преценя...не ми стана ясно.
Разгледах сайтовете на гореизбраоените школи - учебните часове варират между 72 и 99 за година по един предмет, таксата във Веди е усезаемо по-висока /за единичен час/ от останалите. Милениум провеждат заниманията в делнични дни, а и са ни далечко. Някои школи са ни по-удобни от други /Софроний и Междучаси, офисите им около 1 АЕГ и ул. Стара Планина/.

Друго, което ме вълнува е дали е удачно курсовете по БЕЛ и мат да са в една и съща школа и какви са трудностите ако не са /примерно се сещам за пробните изпити - ако в събота е на школа по БЕЛ, тя би оргаизирала изпит в неделя, който да съвпадне с школата по мат.../

Друго: школите предлагат "блок"-занятия - двата предмета един след друг, в един ден. Това - ок, но някои школи разделят децата по нива. Но детето може да не на едно и също ниво и по двата предмета, по мат да попадне в напреднали, по БЕЛ - в по-"назаднала" група. Как, тогава, става групирането на занятията едно след друго, в един и същи ден?

Много въпроси, но най-основния е - преподавателите. По мат ми е по-ясно, но бих се радвала на отзиви всякакви. Симеонов не ги учи да разписват задачи - изумена съм, но факт. Няма "Дадено-търси се". Има някакви цифри - моят гледа в тавана и "изплюва" отговор. Дори на геометрични задачи минава без чертеж - представял си го  Crazy
По БЕЛ ми е важно да е човек, който изисква, затрупва с домашни и най-вече, който после ги проверява и връща рецензия на какво да се наблегне. Изобщо - тази обратна връзка, особено по БЕЛ ми е изключително важна. Не ми е достатчъно да знам, че нещо пише, важно е това "нещо" да е проверено.

Знам, че ще ме пратите в седмокласната тема, чета я, но там хорат "се познават" и не споделят във всеки пост "моят, в школа еди-кояси от която съм/не съм доволна...има малко/голямо домашно". Много трудно се прослядява кой кога и къде се е записал, че и по-нататъчните му впечатления  Crazy
Затова моля за всякаква информация, не само за горепосочените школи. Надявам се, че би била полезна и на други бъдещи кандидат-гимназисти

# 1
  • Мнения: 6 314
Аз съм изключително доволна от подготовката по БЕЛ в iStudy.
Синът ми бе подготвен прекрасно за кандидатстването след 7-ми клас миналата година, а тази година и дъщеря ми ходи на уроци там и се подготвя за матурата по БЕЛ в 12-ти клас.
Трябва да уточня, че и двамата са с индивидуални уроци там, но съм убедена, че и курсовете са им на същото добро ниво.

http://www.i-study.eu/w/%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8-6-12/

# 2
  • Мнения: 4 500
Интересувам се от темата и аз. Сега сина ми е в 6-ти клас. Удобни ще ни е тук http://www.ezikovashkola.com/
но то пък не става дума само за удобство  newsm78 Посещавал е школата година и половина на частна занималня и на курсове по АЕ. Доволна бях.
Мамма, за ай стъди нито виждам цени, нито телефон за връзка  newsm78

# 3
  • Мнения: 6 314
Най-добре е директно да се свържете с тях за допълнителна информация за цени за курсовете.

В секция контакти на сайта им са дадени адресът, телефонът и имейлът.

гр. София, ул. Шейново 20
(02) 846 78 67
info@i-study.eu

# 4
  • Мнения: 4 500
Благодаря  bouquet
Явно в края на 6-ти клас вече ще трябва да знаем къде да бъде записан синковеца. Това ако не е на курсове, няма шанс да вземе прилично матурите  Thinking
Веди изкарали по-високи цени  Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 3 046
Mamma, съжалявам за глупавия въпрос, но не ми стана много ясно от сайта - нали заниманията не са онлайн? Отиваш..физически в школата, не се разита, че си зад компютъра, в къщи?

# 6
  • Мнения: 6 314
Не, не, не са онлайн - в школата са Simple Smile
Школата е на ул. Шейново, съвсем срещу АГ болницата.

# 7
  • Мнения: 4 500
Аз днес ходих в Софроний, но едва ли ще избера тази школа.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 046
Mamma, благодаря! Още не съм се обадила, спира ме липсата на курс по мат...може да продължи в СМГ, но там групите са много големи, 30 деца е повече, отколкото в клас...

Nefertarri, би ли споделила защо няма да я избереш? На нас ни е една от най-удобните като място на провеждане на заниманията и по едно време /след много прочетени тук похвали/ поочти я бях заплюла...

# 9
  • Мнения: 4 500
Да, разбира се, ще си копирам мнението от 6-токласната тема
Скрит текст:
Тази жена няма да я бъде, защото заяви, че сина ми не учи в момента в добро училище и тя нямала как да го сложи при силните деца, че щял да се депресира. Аз й обясних учтиво, че не желая сина ми да има 6 от горе до долу, а да изкара приличен успех на матурите. Подчертах, че не съм болно-амбициозна майка. Обясних й, че учим всяка вечер, тя каза, че правя грешка.  Викам "Може и да е грешка, но ваши колеги не си предават материала". И така премина разговора ни в премерени любезности с нотка лицемерие.
Определено ще го запиша в Силвър център, в школа Астра. Поне собственика познавам лично и знам какво се случва там.

# 10
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте, имам седмокласник в момента и мога да споделя как аз избрах школа за него. Миналата година разгледах сайтовете на почти всички изброени по-горе школи. Цените и часовете в повечето бяха близки. Колебаех се между курсовте в СМГ и Регалия. От СМГ имах впечатления, в трети и четвърти клас младежът ги посещаваше като подготовка за кандидатстване там. Избрах Регалия, защото е близко до нас и не се налага да отделя време за пътуване, имат входно ниво и тогава ги разпределят по групи, отзивите, които получих за школата в по-голямата си част, бяха добри, всяко занятие започва с тест върху материала предаден на предишното, през годината се провеждат четири пробни изпита, групите са малки (до 10 деца), домашните се проверяват редовно, не на последно място предлагат консултации след изпита, къде детето има най-големи шансове да се класира. Надявам се да съм била полезна. Ако имате въпроси, на разположение съм.

# 11
  • Мнения: 167
Здравейте, имате ли информация за пробни изпити в СМГ по МАТ и БЕЛ?

# 12
  • Мнения: 797
Датите за пробните изпити в СМГ се поставят в сайта им.

# 13
  • Мнения: 4 915
Записвам се да следя темата.
Дъщеря ми е 6ти клас.

Четох и аз предишната тема - сякаш е  практика записването да става на школи от 6ти клас.

Моля за мнение родители, минали по този път да споделят защо са взели това решение, не са ли достатъчни уроците в 7ми клас? Или е добре да се научи плавно и без стрес детето още от предната година как се пише, съчинява, преразказва и защитава теза - в смисъл, създават се навици и по-проникновен поглед върху литературата? А по математика - методика и техника за мислене и решаване...

Засега и аз се колебая между 2 школи, или евентуално частен учител по математика.  Rolling Eyes

# 14
  • у дома
  • Мнения: 7 140
...

Nefertarri, би ли споделила защо няма да я избереш? На нас ни е една от най-удобните като място на провеждане на заниманията и по едно време /след много прочетени тук похвали/ поочти я бях заплюла...

Миналата година имаше много недоволни в частта бел от тази школа-ако искаш питай за подробности в темата на 8 клас.

Общи условия

Активация на акаунт