Йоркширски териер - тема 9

  • 88 687
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравейте, да помоля за малко помощ.
От вчера имаме женски йоркширски териер който е на 45 дни и тежи приблизително 750 грама.
Първият ден беше много игрива, гони децата из апартамента цял ден, но днес забелязвам, че се залежава.
Храни се с апетит, но предпочита да сппи, да се гушка, да лежи и това малко ме притеснява.
Смятате ли, че има вероятност да е болна, страда от това, че е отделена от майката или е възможно да се дължи на преумора и тврде силни емоции от първия ден?
Възможно ли е поведението да е в следствие първата ваксина която беше поставена преди 3-4 дни?
Някакви съвети?

# 31
  • Мнения: 4 292
Здравей,
На тази възраст йорки бебетата предимно спят и това е съвсем нормално. Те имат нужда от много сън за нормалното си развитие и когато са в будно състояние - от игри и социализиране в семейството.
Вероятно през първия ден е била превъзбудена от новата обстановка и вниманието на всички, затова е била по-игрива от обичайното. Не бива да я обезпокоявате, докато си почива.
Гушкайте я и ѝ се радвайте, този период бързо минава. Честито!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Здравей,
На тази възраст йорки бебетата предимно спят и това е съвсем нормално. Те имат нужда от много сън за нормалното си развитие и когато са в будно състояние - от игри и социализиране в семейството.
Вероятно през първия ден е била превъзбудена от новата обстановка и вниманието на всички, затова е била по-игрива от обичайното. Не бива да я обезпокоявате, докато си почива.
Гушкайте я и ѝ се радвайте, този период бързо минава. Честито!

Благодаря Клото!
Просто първия ден бе много закачлива и игрива и реших, че може би не се чувства добре.
Все още много неща не са ми ясни и .... имам притеснения.

# 33
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Данък снимка. Тери 2 г. и 4 месеца.

Зори  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 11 987
Тери е разкошен, Холи сигурно вече го е забравила. Всъщност и двете Холи сигурно са го забравили   Wink

# 35
  • Мнения: 60
Тери е  голям красавец пу пу Heart Eyes
Ето ни и нас Белла (10мес)

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 15:22 от djonova

# 36
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
Всички са сладури! Нали са си наши.  bouquet

# 37
  • Мнения: 10
Страхотни сладури

# 38
  • Мнения: 23
Моята сладурана е вече на 3 години. Не съм писала от няколко години. Здравичка, красива, все така злояда, но това което не ми харесва е, че не общува с кучета. Просто бяга от тях, не е социална и вероятно няма да има деца.

# 39
  • Мнения: 343

Здравейте , може ли някой да ми каже коя е най-подходящата марка храна за йоркширски териер? Бари стана на 1 годинка и сме на Роял Канин , но знам ,че има доста по-добри и искам да я сменя.

# 40
  • Мнения: 23
Моята кифла яде Josera - немска, супер премиум храна и не се намира във всеки зоомагазин. Има такава храна в зоомагазина пред Хита на Младост 3, ако си от София. В Sofia Ring Mall без да влизам в зоомагазина от вратата мернах, че предлагат Josera. Ето тази взимам, но съм взимала и други на същата марка http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/josera-26359/josera-miniwell-c … yzrast-4-kg-34391. Изглежда скъпичко, но цената 47 лева е за 4 кила. Значи 1кг е близо 12 лв., а и в зоомагазина може да се вземе и по-малко количество. Госпожица капризна само това признава за гранули. Бях взела преди време чувалче 4 кг. яде го почти година и не се занимавах с търсене на гранули. Но в момента свършиха и дърщеричката ми купи Проплан. Ами не го яде търкаля се в паничката. Сега в събота или неделя ще ходя до Хита в Младост за храна на госпожицата.

Последна редакция: ср, 16 мар 2016, 15:06 от Бяла Орхидея

# 41
  • София
  • Мнения: 11 987
Josera е всичко друго, но не и добра храна. Може би е една идея по-добра от РК.

# 42
  • FR
  • Мнения: 214
Аз давам на моя Taste of the wild. По натам ако му омръзне и се наложи да сменям ще взема Acana. Одавна гледам агнешкото с ябълки в Зоофаст, но все няма налични малки опаковки.

# 43
  • Мнения: 23
В началото съм давала и Еукануба, но не я ядеше. За Роаял Канина бяха писани лоши неща, въпреки че на съседката йоркшира яде само Роаял Канин за йоркита и изглежда в перфектна форма. За Йосерата бях прочела хубави неща и затова се спрях на нея, пък и кученцето яде, въпреки капризите си. Коя храна тогава е хубава? Бих купила, за да видя дали ще я яде. Между другото моето куче не яде само гранули. Варя месо предимно пилешко, с което я дохранвам.

Последна редакция: ср, 16 мар 2016, 16:09 от Бяла Орхидея

# 44
  • София
  • Мнения: 11 987
http://www.dogfoodadvisor.com/dog-food-reviews/dry/

Погледнете храните с 4 и 5 звезди и пробвайте с такава, която можете редовно да набавяте.

На моята на-добре й се отразява Ориджен, но е с висок % протеин и не е подходяща за кучета, които не са много активни.

Общи условия

Активация на акаунт