Да преправим старите мебели с любов - тема 30

  • 133 818
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 186
За машинките и аз да кажа Simple Smile
Имахме на  Skill ексцентър шлайф. Супер си беше машинката и служи добре, но ако я експлоатираш правилно. Аз я опънах да сваля лака от една маса и понеже нямах търпение да я спирам да почива и изстива по малко, тя изгоря. Сега съм с Metabo ,ексцентър шлайф пак избрах, и съм доволна. Но тези на Лидъл били много хубави. Правят ги в Бош. Сефка много ги хвалеше в по-старите теми.

# 241
  • Мнения: 6 276
Драго много е хубава вратата! Браво на вас!!!!!!! Тези профили много я отварят Simple Smile
Хареса ми идеята за радиаторите да се намажат с боя с ефект ковано желязо. Ще се надявам да споделиш после. Аз почти успях да сваля боята от тръбите...голям зор с шпаклата слой по слой. Накрая взех домакинска тел и с нея става по-бързо. Аз твърдо съм решила да сваля боята от радиаторите каквото и да ми коства не само заради естетиката. Преди няколко години ги намазахме с бяла боя на водна основа направо върху старата блажна. Още с първото пускане на парното пожълтя, а с времето започнаха да избиват ръждиви точици. Голяма грешка да боядисаме метал с боя на водна основа и то метал, който се нагрява...но не съм знаела нищико по онова време. Страх ме е да не се пробият от ръждата и да почнат да текат. Затова ще стържа до голо, за да мога да ги третирам против ръжда.
Аз вчера поразпитах преди да взема боята за радиатора и ми дадоха спецификацийте и на двата вида боя. Тази за вратите ми е на водна основа и над 65' омеква (вашата че и ожълтяла даже), не става за радиатори наистина, алкидната издържа до 120' та от нея взех.

# 242
  • Мнения: 186
Драго, ти каква боя за радиаторите купи. За тръбите аз купих Хемърайт 3в1 и тя също е алкидна и термоустойчива, но не знам на колко гардуса. Те тръбите за топлата вода не се нагряват повече от 60. Но ако твоята е за 120 градуса и е за чугунени радиатори и алкидна  ще взема от нея.

# 243
  • Мнения: 948
Здравейте!Да споделя моя опит със шкурките и шлайфовете.Имам три вида шлайфове(за различни цели)и мога да кажа че си ги ползвам активно.Единия от тях е делта шлайф от Лидъл и съм доволна,но от шкурките им категорично НЕ.Много бързо се задръстват и съответно бързо свършиха.След безрезултатно търсене в малкия ни град си поръчах от тези.Първоначално излизат малко солено,но си струват всяка стотинка.Почти няма излишък при рязането(изрязвам ги под наклон и не им правя дупки) и не се задръстват.

# 244
  • sofia
  • Мнения: 8 932
За машинките и аз да кажа Simple Smile
Имахме на  Skill ексцентър шлайф. Супер си беше машинката и служи добре, но ако я експлоатираш правилно. Аз я опънах да сваля лака от една маса и понеже нямах търпение да я спирам да почива и изстива по малко, тя изгоря. Сега съм с Metabo ,ексцентър шлайф пак избрах, и съм доволна. Но тези на Лидъл били много хубави. Правят ги в Бош. Сефка много ги хвалеше в по-старите теми.
Много добра марка. Имаме техен пистолет за горещ въздух. Не си знае годините и работи безотказно.
Виброшлайфа ми е на Kress. На повече от 10 години е и е стабилно експлоатиран.

По темата с чугунените радиатори. Миналото лято "борих" един, но мъжа ми го обърна при монтажа и лицевата страна беше само с една ръка стара боя. Голямо чегъртане падна, защото имаше налюпена боя. После шлайфане на ръка, щото няма машина, която да се завре (онова кръглото теленото не искам и да го виждам). После го белнах хубаво с блажна (алкидна) боя.
Сваляне до чугун няма смисъл, важно е да се махне налюпено, разни "язвички", ако има да се изчегъртат хубаво. Където е до метал, го минах с ръждопреобразувател, за да не избият ръждиви точки под боята.
Това лято ми предстои още един да "освежавам". Обработвам ги свалени, защото ми е по-удобно.

# 245
  • Мнения: 10
Здравейте, първо да се извиня ако някъде има информация, но аз не я откривам.  Ще съм признателна на всеки който може да отговори на въпроса ми, а именно - С какво мога да сменя цвета на пластмаса? Става дума за една решетка/розетка, или както там се казва/ на комин, която е бяла.

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 754
Здравейте, първо да се извиня ако някъде има информация, но аз не я откривам.  Ще съм признателна на всеки който може да отговори на въпроса ми, а именно - С какво мога да сменя цвета на пластмаса? Става дума за една решетка/розетка, или както там се казва/ на комин, която е бяла.





Купи си нова, на пластмаса трудно се хваща дори и да хване след време ще се олюпи. Но ако толкова държиш- шкуриш, боро, боя

# 247
  • Мнения: 10
Здравейте, първо да се извиня ако някъде има информация, но аз не я откривам.  Ще съм признателна на всеки който може да отговори на въпроса ми, а именно - С какво мога да сменя цвета на пластмаса? Става дума за една решетка/розетка, или както там се казва/ на комин, която е бяла.





Купи си нова, на пластмаса трудно се хваща дори и да хване след време ще се олюпи. Но ако толкова държиш- шкуриш, боро, боя


Благодаря ти,ще пробвам. Бих си купила, но не намирам други освен бели и тъмно кафяви. Мислех си дали няма нещо като спрей, но в нета ми излизат само във връзка с боядисване на пластмаси на коли, затова попитах тук.

# 248
  • sofia
  • Мнения: 8 932
С тези за авто пластмасите би трябвало да стане. Нито ще е навън, нито ще има някакво търкане по повърхността.

# 249
  • София
  • Мнения: 18
Аз лично разчитам на професионалисти! Намерих едни момчета които правят чудеса.... Не само връщат живота на мебелите но ги и  реновират... Много съм доволна.

# 250
  • Бургас
  • Мнения: 754
Аз лично разчитам на професионалисти! Намерих едни момчета които правят чудеса.... Не само връщат живота на мебелите но ги и  реновират... Много съм доволна.




В този форум преправяме нещата с ЛЮБОВ.. и може да прозвучи грубо, обаче що не ходиш при професионалистите.

# 251
  • Мнения: 6 276
Kruhan, боята я взех от Бенджамин мур. Алкидна боя за дърво и метал се води. По спецификация с лека миризма и издържливост при нагряване до 120 градуса. Нашето котле подгрява водата до 95 градуса, та не посмях да рискувам с акрилната боя... Ето я
http://benjaminmoore.bg/?p=585

# 252
  • Мнения: 2 708
Благодаря ви момичета за споделения опит за шлайфовете. Много ми бяха ценни.  Hug

# 253
  • София
  • Мнения: 18
Аз лично разчитам на професионалисти! Намерих едни момчета които правят чудеса.... Не само връщат живота на мебелите но ги и  реновират... Много съм доволна.




В този форум преправяме нещата с ЛЮБОВ.. и може да прозвучи грубо, обаче що не ходиш при професионалистите.
Остави, че е грубо но и нелепо! Когато става въпрос за любов е хубаво да познаваш професионалист! Ти явно нямаш такива познати.... с тази заядлива и тъжна душа... жал ми е за такива хора но ..... остави Живей си... ако го наричаш живот.

# 254
  • Бургас
  • Мнения: 754
Аз лично разчитам на професионалисти! Намерих едни момчета които правят чудеса.... Не само връщат живота на мебелите но ги и  реновират... Много съм доволна.




В този форум преправяме нещата с ЛЮБОВ.. и може да прозвучи грубо, обаче що не ходиш при професионалистите.
Остави, че е грубо но и нелепо! Когато става въпрос за любов е хубаво да познаваш професионалист! Ти явно нямаш такива познати.... с тази заядлива и тъжна душа... жал ми е за такива хора но ..... остави Живей си... ако го наричаш живот.





Бе верно е нелепо, аз не  съм професионалист, не познавам такива хора, обаче са ми го казвали не веднъж. И явно не си разбрала, но ние тук обичаме сами да си реновираме мебелите, споделяме техники и опити. И аз с тази мойта заядлива и тъжна душа къде ли съм тръгнала да споделям .... #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт