Избор на телефон

  • 368 741
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 1 800
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Няма как Samsung Internet browser да не е съвместим със съвременен телефон на марката. Аз използвам телефони "Самсунг" от почти 10 години и дори най-ниският им клас има вградено това приложение още при покупката. Да не би да опиташ да свалиш по-старо издание от рода на 4, вместо най-новото, което е 12?
 Или може би е спряно принудително на твоя телефон?

# 1 801
  • Мнения: 1 235
Добре, тъй като сме на тема браузъри (въпросът ми е към компетентните ), как да се оправим с грамадния кеш и същевременно запълването на вътрешната памет причинявано от Гугъл Хрома, използван най-често в телефоните от маса потребители? Аз лично съм решил въпроса като не го ползвам, но много близки и познати имат този проблем.

# 1 802
  • Мнения: 1 675
Явно нямам вградено приложение и нама как да го инсталирам на този телефон, пък нека си е самсунг. Вижда се от скрийншотовете  които споделих. Всъщност първото инсталирано от мен приложение на нози телефон беше гугъл хром.

# 1 803
  • Мнения: X
Кое приложение нямаш вградено? Аз имам и М21 и си има системно вградено приложение Интернет на Самсунг. И е точно версия 12 нещо си нататък.

# 1 804
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Здравейте, търся си телефон до 500-600 лв с по-малък дисплей ако може до 6 инча, или най-много 6,4-6,5 инча. С хубава камера, 64gb памет и издръжливост на батерията.

# 1 805
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Кое приложение нямаш вградено? Аз имам и М21 и си има системно вградено приложение Интернет на Самсунг. И е точно версия 12 нещо си нататък.
Всеки "умен" телефон "Самсунг" има вграден Samsung Internet browser, който при българските менюта на Android бива изписван като Интернет на Samsung. Също и може да се свали свободно от Google Play или Galaxy Store. Както бях писал и в предишно мнение, наскоро бях свалил на телефона на моя приятелка (именно модел M21) Adblock Plus for Samsung.

# 1 806
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Дaни Аз гледам товаXIAOMI MI NOTE 10 LITE и се опитвам да се убедя, че ще ми хареса извития ръб. ММ ползва все извити телефони, но аз съм друго нещо. Но съм тотален ползвател на Samsung и се чудя нещо друго дали ще ми хареса. Все им намирам недостатъци.

# 1 807
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Телефоните с извит екран са високорискови откъм възможно счупване, затова е желателно да бъдат защитени със силиконови гърбове или калъфи, които са по-изпъкнали и обхващат краищата на екрана така, че да не могат да бъдат натиснати или ударени отстрани.

 Като качество на снимките и видео заснемане, Xiaomi Mi Note 10 Lite е съпоставим със Samsung Galaxy A71, но с разликата, че Самсунг-ът се справя една идея по-добре при снимките и видеото в слънчево време, докато в мрачно време съвсем лек превес има Шаоми-то.

 Бих препоръчал да не се използва функцията "Бързо зареждане", която е все по-често срещана при китайските телефони, защото така се съкращава доста бързо животът на батерията. Този модел "Шаоми" има 30 Вата зарядно, което по-добре да не бъде използвано в този бърз режим на зареждане, за да не се окаже, че след година ежедневно бързо зареждане батерията ще издържа толкова, сякаш е 3000 Милиамперчаса. Важи и за всички други марки телефони с подобни мощни зарядни.

# 1 808
  • Мнения: X
От новите телефони вече никой не е с напълно плосък дисплей, струва ми се, всичките имат лека извивчица в края. Но това си е извивка като на Edge! Бях скептична някога, преди да си купя S7 Edge. После свикнах, но такъв дисплей стъклен протектор не държи. Edge го носих със силиконов, който издържа без да мръдне повече от година. Слагането е мъка, обаче и предпазването с него за хора, склонни често да си изпускат телефона, не е особено надеждно.

# 1 809
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
OLX е пълен с телефони втора ръка със счупени извити екрани. А телефоните със счупени плоски екрани са десетки пъти по-малко. Мой приятел а два пъти счупи и заменяше екрана на своя Galaxy S8 и вече не ще да чуе за телефон с извит екран. Ако ги пазиш като очите си, са красиви на вид, но не са за всекиго.

# 1 810
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Не ме притеснява от към чупливост, а е по-скоро лично усещане.
За батериите и калъфите личният ми опит е съвсем друг.

# 1 811
  • Мнения: X
А, усещане... Нищо по-различно. Ама отиди в магазин, подръж един такъв извит в ръце да видиш, ще ти пасне ли и тогава купувай. На мен личното ми усещане към плосък дисплей е по-добро, ама ето нося два телефона - един плосък, един леко извит и не ми пречи чак.

# 1 812
  • Мнения: 8 916
Защо по-горе една съфорумка желае да си купи мобифон с много малък екран?! Не го разбирам това желание?

# 1 813
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Защо по-горе една съфорумка желае да си купи мобифон с много малък екран?! Не го разбирам това желание?
Много от момичетата и младите жени въобще не носят чанти или имат дребни такива по-скоро за украса (колкото да поберат тънко портмоне, червило, молив за очна линия, пудра и малко огледалце), затова им е важно да могат по удобен начин да носят телефона си и колкото по-малък и лек е той, толкова по-добре. Същото важи и за повечето мъже, защото те обикновено искат да сложат телефона си в някой джоб на панталона (особено през ятото) или в якето (в студените месеци). Аз именно поради тази причина миналата година реших да си купя Galaxy S10e, а не Galaxy S10 или S10+, например. Плюс плоският екран, който за мен е огромно преимущество пред извития такъв на по-големия модел. Два дни по-рано си бях купил Huawei P30 Pro - уж заради прехвалената камера, но тя се оказа със заснемаща силно погрешни цветове. Идваше ми и твърде голям, а и боравенето с менютата не е така добро като при "Самсунг" (лично мнение) и едва го изтраях, затова го върнах, за да взема S10e.

# 1 814
  • Мнения: 8 916
Ама с миниатюрен екран е страшно кьоравене! Неудобството и по-голямо от удобството...
Иначе има едни малки мобифони на Сименс копиращи стари техни модели,които са много приятни за окото. В различни ярки цветове.

Общи условия

Активация на акаунт