Избор на телефон

  • 371 625
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 2 385
  • Мнения: 68 642
Не обърнах внимание.
Вие си знаете.
И аз исках зелен самсунг, но предпочетох да е от емаг, макар да е син. Отколкото от сайт.

# 2 386
  • Мнения: 9 481
Здравейте,

Имам питане. От месец насам разглеждам моделите на Самсунг, загледала съм бюджетните М21 и М31.
Според вас, заслужава ли си разликата от 200лв. за М31, спрямо М21? Разликата основно в камера и РАМ памет ли е? Или има и друго, което не оценявам..

Благодаря предварително ?
Това е разликата, както и наличието на NFC, но ако не плащаш с телефона, няма значение.
Естествено, че не си заслужава. Камерата няма как да покрие тази разлика в цената, нито RAM паметта, а още по-малко наличието на NFC.

Малко офф за ползите от NFC Simple Smile - преди 3-4 дни се озовах на касата на магазин, доволно напазарувала, ама..без портмоне! Добре че бях с телефона, който е с NFC, та платих и не се наложи да се червя и връщам покупки..

# 2 387
  • SO 15
  • Мнения: 111
NFC има бъдеще.
Ще се ползва масово.Някои мултимедийни устройства го ползват за свързване.Това е друго негово приложение,освен за разплащането.Ще замества карти в градския транспорт,метро и контрол на достъпа...

П.П. От години има информация в международните ни паспорти,която се чете чрез NFC.На задната корица,от вътрешна страна приближавате телефона с вклч. тази функция.За да се видат прочетените данни,трябва някакво приложение...
 Затова научих естествено от децата ни!

Последна редакция: вт, 23 фев 2021, 11:10 от Qattus

# 2 388
  • Мнения: 68 642
Ха..карти в ГТ амо в софето ли?
Щото на село сме с книжно билетче и няма изглед скоро да е дигитално...

# 2 389
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
NFC има бъдеще.
Ще се ползва масово.Някои мултимедийни устройства го ползват за свързване.Това е друго негово приложение,освен за разплащането.Ще замества карти в градския транспорт,метро и контрол на достъпа...
Като се има предвид, че постепенно ще се премине на плащане през телефона ... или е конспирация това?

# 2 390
  • Мнения: 68 642
Докато се мине, сегашните ни телефони отдавна ще сме ги сменили..

# 2 391
  • Мнения: 857
https://www.buybest.bg/xiaomi-poco-m3-64gb-dual-sim
Този сайт читав ли е?Детето ми накланя везните за жълтото Поко и тук е на най-добрата цена.....Между М21,Редми нот 9 и това жълто Поко ще избирам.Детето накланя към Шаомита-та,защото подозирам,че ще ми го вземе тя да го ползва....

Преди 2 седмици от този сайт си го купи майката на моята приятелка. Жълт - много слънчев и весел цват на живо. Сайтът й беше препоръчан като надежден от неин  близък човек.
Тогава и аз търсех за детето нов, но то предпочете Samsung M 21 само заради името на бранда...
Оказа се, че няма протектори и кейсове за Поко в нашия град/ той е и малък, де/, но онлайн може и да има.

# 2 392
  • Мнения: 1 656
Здравейте, избрала съм си huawei p 40, искам да разбера много ли е трудно наместването на приложенията, от както не са с Гугъл или да се местя на самсунг? Аз от много години съм с марката и съм свикнала. Просто ако може някой който го има да каже къде са основните недостатъци.

# 2 393
  • Мнения: 8
Здравейте, вече съм собственик на Samsung Galaxy M31, след Huawei P10 lite. Очарована съм! Тепърва ще има впечатления.
Много четох, ориентирах се в настройки но имам едно питане. Разбрах за батерията , правилото 20-80, също така, първите 2-3 пъти да зареждам до 100%, само не разбрах , трябва ли като аналог първите 2-3 пъти да оставя батерията за се разреди напълно или да зареждам като падне на 15-20%??

# 2 394
  • Мнения: 68 642
Честито! Той май е като М21..

# 2 395
  • Мнения: 6 876
Много четох, ориентирах се в настройки но имам едно питане. Разбрах за батерията , правилото 20-80, също така, първите 2-3 пъти да зареждам до 100%, само не разбрах , трябва ли като аналог първите 2-3 пъти да оставя батерията за се разреди напълно или да зареждам като падне на 15-20%??
По процентите, които ти показва телефона не можеш да се ориентираш. Батерията е добре да не се зарежда над 4,2 волта и да не се разрежда под 3 волта, но не се знае производителя на какъв волтаж е нагласил да показва 0 и 100%. Тези пълни зареждания и разреждания имаха значение за батериите в зората на мобилните телефони когато батериите бяха от съвсем различен тип. Нищо фатално няма да стане с батерията ако я разредиш напълно или я заредиш напълно. Просто гледай да не го правиш постоянно.

# 2 396
  • Мнения: X
Батерията е добре да не се зарежда над 4,2 волта и да не се разрежда под 3 волта
Кой производител? Joy
Няма устройства в ширпотреба които да позволят зареждане над 4.2V и разряд под 3.6V.
Накратко...
4.20v = 100%
4.05v = 75%
3.85v = 50%
3.83v = 40%
3.79v = 30%
3.70v = 10%
3.6?v = 0%

Числата са приблизителни за всяка единична LiPo клетка

Cut-off на 3.2v

# 2 397
  • Мнения: 6 876
Под устройства имаш предвид телефони или изобщо устройства с литиеви батерии?

# 2 398
  • Мнения: X
Телефони основно и всякакви устройства които са изградени с единични LiPo елементи
Например
Скрит текст:

# 2 399
  • Мнения: 765
https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-mi-10t-dual-sim-128gb-6gb-ra … MBM/?ref=fam#6-GB
Синът ми е рожденик и си избра този телефон за подарък. Става на 16 г и решихме, че може да получи по - скъп подарък Simple Smile Телефонът е страхотен, но го купихме от Технополис, цената е с около 50 лв надолу Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт