Избор на телефон

  • 371 641
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 2 445
  • Мнения: X
Медиатек не са американски... Joy

# 2 446
  • Мнения: 413
Здравейте, от 4 години ползвам Samsung Galaxy S7 и съм предимно доволна, но бих искала да го сменя с друг телефон, бюджетът ми е до 600 лв.

Държа на много добра камера(доколкото това е възможно за този ценови клас), издръжлива батерия и приятен бонус би бил да не е много голям, тъй като предпочитам по-малки телефони, макар че напоследък повечето са от порядъка на 6.5'' и нагоре.

Към какво бихте ме насочили?

# 2 447
  • Мнения: 35
Здравейте, от 4 години ползвам Samsung Galaxy S7 и съм предимно доволна, но бих искала да го сменя с друг телефон, бюджетът ми е до 600 лв.

Държа на много добра камера(доколкото това е възможно за този ценови клас), издръжлива батерия и приятен бонус би бил да не е много голям, тъй като предпочитам по-малки телефони, макар че напоследък повечето са от порядъка на 6.5'' и нагоре.

Към какво бихте ме насочили?

Малко е извън бюждета (640-650 лева), но бих препоръчал Samsung Galaxy A52 (не 5G версията), който излезе миналата седмица. Доста са го подобрили спрямо предишния модел (a51), вече е водоустойчив, по-здраво предно стъкло (от Gorilla Glass 3 на 5), батерията от 4000 на 4500 mAh, по-бърз процесор, 90 херцов дисплей спрямо 60, камерата също. Дори и А51 да е 200 лева надолу, A52 си заслужава много повече (според мен). Относно размера, и двата са 6.5 инчови, но това по днешните стандарти се води нормално.

Вариант е и A32, който е около 500 лева (зависи от сайтовете). Със същото качество на дисплей е, НО е важно да се отбележи, че това е за НЕ 5G версията, 5G версията е с IPS дислей, много странно решение от страна на Самсунг но както и да е. A32 не е водоустойчив, естествено по-бавен процесор, по-лоши камери, 4 GB рам (който и вашия S7 има и може би са малко недостатъчно) спрямо 6 GB на A52,  но пък по-голяма батерия от A52 (4500 спрямо 5000 mAh) и съвсем малко по-малък като размер - 6.4 инча.

Samsung Galaxy S10e е малък като размер, но вече е на 2 години модела, пък и ще трябва да е втора ръка, за да влезе в бюджета, така че не е вариант според мен. Neutral Face

Xiaomi mi 11 Lite и той излезе миналата седмица и като цяло е почти същия телефон като A52 (и като цена), но той превъзхожда само с малко по-бърз процесор, на фона на всичко друго като по-лоша камера, батерия, по-голям дисплей (което в случая е минус) и прочие.

Със сигурност много хора тук биха препоръчали Xiaomi Redmi Note 9 Pro, който е около 450 лева и има доста коментари за него. За мен лично А52 е по-добрата инвестиция. Grin

Като цяло, ако малката разлика в бюджета не е проблем - Samsung Galaxy A52, иначе Samsung Galaxy A32 или Xiaomi Redmi Note 9 Pro. Blush

Последна редакция: пт, 02 апр 2021, 20:43 от Razor798

# 2 448
  • Мнения: 5 248
Здравейте, от 4 години ползвам Samsung Galaxy S7 и съм предимно доволна, но бих искала да го сменя с друг телефон, бюджетът ми е до 600 лв.

Държа на много добра камера(доколкото това е възможно за този ценови клас), издръжлива батерия и приятен бонус би бил да не е много голям, тъй като предпочитам по-малки телефони, макар че напоследък повечето са от порядъка на 6.5'' и нагоре.

Към какво бихте ме насочили?
Samsung Galaxy A71 е в рамките на бюджета ти. https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/samsung/gal … a715f-p524326647/
Тук https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idCamera1=3006 … ;idCamera2=300777 можеш да видиш сравнение на снимките направени с A71 и A52.

# 2 449
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
От S7 edge на А12.. какво мислите? Предлагат ми втория за 15лв/мес. и се чудя...

Не Simple Smile

# 2 450
  • Мнения: 796
Здравейте, моля за мнение за тези три модела:
- SAMSUNG GALAXY S20+
- SAMSUNG GALAXY S20 ULTRA
- SAMSUNG GALAXY S20 FE
Кой е най-добрият избор Simple Smile
Благодаря предварително!

# 2 451
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Какво е приоритетно за Вас при избора на телефон? За какво най-много ще се ползва? Снимане, социални, мрежи, браузване?

Поледният (S20 FE)  беше пуснат през есента, като бюджетно решение - с пластмасов гръб е, другите два са със стъклени гърбове. Аз не го отчитам, като минус - един риск по-малко от счупване при изпускане. А ако се ползва и с кейс - абсолютно не следва да има значение.

Той е и най-малък, ако размерът и по-точно компактността и как ляга в по-малката женска ръка имат значение.

Иначе - ако тряба сега да избирам - ще взема от актуалната серия S21 - тъй като екраните им са с динамична адаптивна честота на опресняване. Това означава, че честотата варира, според това какво съдържание се визуализира на дисплея - ако четете тест - се опреснява по-бавно, за което използва по-мако еенргия от батерията. Ако съдържанието е по-диамично - честотата е по-висока. Колкото по-висока е честотата на опресняване, толкова по-голям е разходът на енергия.

Така - със серията S20 - чиито екрани се опресняват при 120Hz - батерията ще се топи по-бързо, отколото с новата серия S21, при която честотаа на опресняване зависи от това какво гледате.

Новите са без зарядно и слушалки в кутията , нямат и слот за SD карта, но натам вървят нещата. Аз бих направила този компромис - заради дисплеите и ефекта върху батерията.

# 2 452
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Привет, насочила съм се към Xiaomi - време ми е за нов телефон, въпреки че рядко ги сменям и то само когато наистина имам нужда или когато стария съвсем се счупи и вече за нищо не става. Е този момент дойде и стария ми, който винаги хвалех че има голяма батерия от извество време тази батерия сдава багажа, преди изкарваше и над 5 дена сега трябва да се зарежда всеки ден или през ден. А за мен най- важното нещо е живота на батерията! Ако трябва всеки ден да зареждам, то по-добре изобщо да нямам телефон- такава машина не ми трябва.

Та сега се чудя... дали да не взема по -евтиното и сигурното /redmi note 9 pro/ или да скоча на новата серия /която също е на доста примамлива и достъпна цена/?

 Някакви отзиви за новия RedMI REDMI NOTE 10 PRO?

# 2 453
  • София
  • Мнения: 5 119
Привет, насочила съм се към Xiaomi - време ми е за нов телефон, въпреки че рядко ги сменям и то само когато наистина имам нужда или когато стария съвсем се счупи и вече за нищо не става. Е този момент дойде и стария ми, който винаги хвалех че има голяма батерия от извество време тази батерия сдава багажа, преди изкарваше и над 5 дена сега трябва да се зарежда всеки ден или през ден. А за мен най- важното нещо е живота на батерията! Ако трябва всеки ден да зареждам, то по-добре изобщо да нямам телефон- такава машина не ми трябва.

Та сега се чудя... дали да не взема по -евтиното и сигурното /redmi note 9 pro/ или да скоча на новата серия /която също е на доста примамлива и достъпна цена/?

 Някакви отзиви за новия RedMI REDMI NOTE 10 PRO?

Преценете за какво ви трябва, но щом карате по 5 дена с батерия ... явно не ви е нон стоп в ръцете за най-различни неща. Наскоро взех Xiaomi Poco x3 nfc 128/6 по съвет и от форума, и от приятели след "пряк двубой" с note 9 pro. За note 10 pro нищо не мога да ви кажа, но ако решите да е деветката, то вижте и покото. Аналогични цени и функции, но ме насочиха към него няколко човека. Батерията е 5150, доколкото помня правилно и е ...уау! Преди това бях с Ми а2 и разликата в батерията е забележителна.

# 2 454
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 097
Не ми е нон стоп в ръцете, но и сегашното ми Леново има доста голяма батерия затова издържаше по толкова време.
Благодаря за съвета ще разгледам и Поко-то.
ps. Проверих  - батерията е 5160 , което е наистина похвално! Много добре, рядко виждам телефони с такава батерия! На сегашното ми Леново е 5100mAh Grinning

Последна редакция: нд, 11 апр 2021, 12:32 от Deathcrush

# 2 455
  • Мнения: 68 642
Самсунг имат с 6000 mAh...M21, 31.
М51 е със 7000.

# 2 456
  • Мнения: 35
Здравейте, моля за мнение за тези три модела:
- SAMSUNG GALAXY S20+
- SAMSUNG GALAXY S20 ULTRA
- SAMSUNG GALAXY S20 FE
Кой е най-добрият избор Simple Smile
Благодаря предварително!

Понеже сме в Европа и не примерно в Америка, S20+ и S20 Ultra са с "прокалнатия" процесор Exynos 990, който има проблеми с прегряването и 10-15% е по-зле като скорост и батерия от Snapdragon 865, който S20 FE 5G го има (не 4G версията!). S20 ultra има проблеми с фокусирането, не знам дали са ги оправили със софтуерен ъпдейт. Камерата на S20 FE е много близка до качеството на другите два телефона. Като батерия издържа малко повече от S20+ и почти колкото S20 ultra. Минусът на S20 FE е, че е с пластмасов гръб (не за всеки е от значение) и че предното стъкло е Corning Gorilla glass 3 спрямо 6 на другите два телефона - с всяко поколение стават около 2 пъти по-малко чупливи...Така че е силно препоръчително S20 FE да се ползва с хубав кейс и стъклен протектор.

Накратко, от тези 3 телефона, S20 FE 5G версията е най-добрият избор. Но, може да погледнете и S21 серията, или OnePlus 8T (с минимални разлики от S20 FE и който ползвам и съм супер доволен от него), или OnePlus 9 Pro, ако бюджетът ви позволява.

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 01:32 от Razor798

# 2 457
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Не ми е нон стоп в ръцете, но и сегашното ми Леново има доста голяма батерия затова издържаше по толкова време.
Благодаря за съвета ще разгледам и Поко-то.
ps. Проверих  - батерията е 5160 , което е наистина похвално! Много добре, рядко виждам телефони с такава батерия! На сегашното ми Леново е 5100mAh Grinning

Ако не Ви е нужен NFC чип - Poco-то има версия и без него и тя е с 6000 mAh батерия

Последна редакция: пн, 12 апр 2021, 09:43 от a.l.e.n.a

# 2 458
  • София
  • Мнения: 5 119

Ако не Ви е нужен NFC чип - Poco-то има версия и без него и тя е с 6000 mAh батерия.
И на мен ми е интересно да погледна, но ми излиза Invalid URL. Да помоля за друг линк Simple Smile

# 2 459
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Актуализирах линка - трябва да Ви се зареди сравнение между двата телефона - в ляво версията с NFC чип и по-малка батерия, в дясно версията с по-голяма батерия и без NFC чип, който най-често се ползва за безконтактни плащания с телефона (минава се с телефона върху карточетеца, вместо с карта).

Също с голяма батерия е Moto G9 Power - пак с капацитет 6000 mAh.

Общи условия

Активация на акаунт