Избор на телефон

  • 371 516
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 1 365
  • софия
  • Мнения: 4 180
Личният ми телефон е Iphone XS и ме устройва идеално. Затова другият не ми е нужен за много неща.

# 1 366
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Личният ми телефон е Iphone XS и ме устройва идеално. Затова другият не ми е нужен за много неща.
А кое не ти допада в новите модели на "Самсунг", но ти допада в тези на другите марки? Питам, понеже съм пробвал всички по-основни модели на основните марки в последната година и не се сещам за някакви проблеми при "Самсунг", в сравнение например с "Хуауей".

# 1 367
  • Мнения: X
Много са чупливи. Един пирон не мога да забия с тях. И btw на моя китаец също има офиса на Майкрософт. Без да е сунсунк

# 1 368
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Много са чупливи. Един пирон не мога да забия с тях. И btw на моя китаец също има офиса на Майкрософт. Без да е сунсунк
Приказките за нечупливите телефони са хубаво нещо, стига да се основават на факти... Изброй телефоните, с които можеш да забиеш пирон, за да ги сравним с всички останали марки и модели! Simple Smile Не е добре да заблуждаваш хората относно здравината.
 За сведение, има канали в YouTube, онагледяващи доколко издръжливи са различни модели при изпускане, надраскване на екрана и огъване. Дори средният клас на "Самсунг" от тази и миналата година се справя по-добре от в пъти по-скъпите модели на "ябълката" и други марки по отношение на изпускане и огъване, а разни "китайчета" че чупят доста лесно.
 Твоят "китаец" кои още предимства от онзи списък на предишната страница притежава?

# 1 369
  • Мнения: 5 244
Новият Xiaomi Mi 10 Pro беше официално представен вчера. Официално води в класацията за най-добра камера и звук в лабораторията DXOMARK. Цената започва от $715 за 8+256 GB до $859 за 12+512 GB.
В началото Xiaomi натрупа известността си с ниската цена и високите характеристики, но определено първото вече не е така.

# 1 370
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Новият Xiaomi Mi 10 Pro беше официално представен вчера. Официално води в класацията за най-добра камера и звук в лабораторията DXOMARK. Цената започва от $715 за 8+256 GB до $859 за 12+512 GB.
В началото Xiaomi натрупа известността си с ниската цена и високите характеристики, но определено първото вече не е така.
Дано да са подобрили нещата. Пробвах няколко пъти преди месец в "Технополис" предходния им модел със 108 мегапиксела - Xiaomi Mi Note 10. За съжаление, не се справя никак добре при пресъздаване на цвета на човешката кожа - като пастел е. Снимките му имат и твърде явен шум в по-тъмните области от кадъра (и то в ярко осветения магазин с десетки луминисцентни лампи), когато се увеличат и погледнат подробно. Иначе заснема доста подробности в кадъра, заради 108-те мегапиксела. Проблемът на толкова много пиксели обаче е, че привечер нещата не са съвсем така добри. При този модел на "Сиоми" светлината попада върху много малка площ от фотодатчика и снимките са добри и подробни само при отлична осветеност. Използва стария вариант на 108-мегапикселовия фотодатчик на "Самсунг", който в по-новия си вариант спомага силно за по-добрите снимки на слаба светлина и се използва единствено в Samsung Galaxy S20 Ultra.
 Хубавото е, че тази година се очакват и още поне 5 други модела от среден клас, които ще правят много добри снимки и това е само в плюс на потребителите.

# 1 371
  • Мнения: X
Официално води в класацията за най-добра камера и звук в лабораторията DXOMARK.
Мисля, че е по добре да запазите мълчание. Няма смисъл да водите дискусия с човек който през последните години е "пробвал" всяко устройство излязло на пазара. В Технополис

# 1 372
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Официално води в класацията за най-добра камера и звук в лабораторията DXOMARK.
Мисля, че е по добре да запазите мълчание. Няма смисъл да водите дискусия с човек който през последните години е "пробвал" всяко устройство излязло на пазара. В Технополис
Къде си видял спор? Вместо да ти се привиждат спорове, си намери по-добро занимание.
 Горе писах личните ми впечатления при неколкократните проби на предишния модел на марката със същия 108-мегапикселов фотодатчик - Xiaomi Mi Note 10. Wink Но забравих да спомена и това, че по краищата снимките са размазани и практически само в средата са подробни и отговарящи на рекламирани 108 мегапиксела.
 Тези телефони ги изпробвам редом един до друг и благодарение на ярките и тъмни части от тавана в "Технополис", много добре си личи, когато някой модел не успява да се справи с по-сенчестите участъци от кадъра и се губи подробност в изображението. А заснемането на видео е доста по-зле дори от модели от среден клас с по 200-400 лева по-ниска цена. 4К изглежда размазано като 1080p. Дори не поддържа 60 кадъра в секунда при 4К.

Последна редакция: пт, 14 фев 2020, 21:18 от На кака жребчето

# 1 373
  • Мнения: X
108 мегапикселов фотодатчик е добро постижение. Чух че имало фотодатчици с импулсен триполярен уловител. Joy

# 1 374
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Много са чупливи. Един пирон не мога да забия с тях. И btw на моя китаец също има офиса на Майкрософт. Без да е сунсунк
Ето ти "китайче", можещо да забива пирони - Ulefone Armor 7 на цени между 800 и 860 лева плюс доставка. Има и отлична издръжливост на батерията. Камерата, звукът, мощта и екранът са далеч от тези на високия клас телефони, но моделът е идеален за хора, склонни към физически тормоз спрямо техниката си. Simple Smile Тези 290 грама - около два пъти повече от обичайното.
https://www.pazaruvaj.com/mobilni-telefoni-gsm-c3277/ulefone/armor-7-p509734932/

# 1 375
  • Мнения: 553
Поръчвала съм Ulefone с двете камери, когато излезна. Точното копие на Айфон Х .
Камерите му обаче бяха с качеството на Айфон 4.
Не препоръчвайте неща, които не сте ползвали.

# 1 376
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Поръчвала съм Ulefone с двете камери, когато излезна. Точното копие на Айфон Х .
Камерите му обаче бяха с качеството на Айфон 4.
Не препоръчвайте неща, които не сте ползвали.
Всеки човек има различни нужди при избора си на телефон. Simple Smile Във видеото е показано как Ulefone Armor 7 се справя със забиването на пирони и трошене на орехи. Биха ги купили хора, на които не им пречи теглото от 290 грама и държат преди всичко на здравината при изпускане/настъпване и издръжливостта на батерията. Написал съм и по отношение на кои неща отстъпва доста на подобни като цена други телефони. Аз лично не бих носил толкова тежък и обемен телефон.
 Върховата яркост от 406 нита е недостатъчна и в съчетание с недостатъка на IPS панелите в такива условия (черните надписи стават сиво-сини, а и всички други тъмни неща по екрана изсветляват) телефонът няма да се справя добре с виждането на съдържанието на екрана в слънчево време.

Последна редакция: сб, 22 фев 2020, 02:32 от На кака жребчето

# 1 377
  • Мнения: 163
Препоръчвайте ми добър китайски телефон в ценовия диапазон 100-200 лева.
Виждам, че има голямо разнообразие за тази сума, но ще съм благодарна, ако ме насочите към нещо по-конкретно.
Единствено изискване ми е да има две сим карти и да е над 5 инча Simple Smile

# 1 378
  • Мнения: X
Препоръчвайте ми добър китайски телефон в ценовия диапазон 100-200 лева.
https://mobilebulgaria.com/telefoni/xiaomi/redmi-8a
https://mobilebulgaria.com/telefoni/xiaomi/redmi-8

# 1 379
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Препоръчвайте ми добър китайски телефон в ценовия диапазон 100-200 лева.

Абсолютно всички смартфоуни 2020 г. са китайски начело с Айфоун.

Евтино  само  завърналите  се Нокиа.

Общи условия

Активация на акаунт