Избор на телефон

  • 368 715
  • 6 058
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
A41 струва от 483 лева нагоре. В OLX има нови A51 с двугодишна гаранция за по-малко от 500 лева. Вчера един се продаваше за 450 лева, но вече не присъства там. Понякога се появяват и предложения за A71 за 500 лева. И двата са по-добри от A41.
 Но отново ще напиша, че ако ще се купува от магазин чисто нов и парите са ограничени, то по-добре да се вземе M21, защото A41 е твърде слаб за парите си. Горе бях писал защо. Simple Smile

# 1 516
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Аз да благодаря за насоките Sunglasses
От ОЛХ за 480 лв, купуван на 23.03 и с още 17 месеца остатъчна гаранция към Теленор, си взех Xiaomi 9T 128 GB ... Доволна съм за тези два дни ползване Grinning

# 1 517
  • Мнения: 9 991
Гледам, че основно решаващо на почти всички е телефона дамправи хубави снимки. Следя един фотограф във фейсбук. Някои снимки ги прави с телефон и ще ви споделя какво ползва:
LG G4 Macro Lens

155 frames

# 1 518
  • Мнения: X
LG G3 и LG G4 правеха (и очевидно все още правят!) страхотни снимки! Но това се снима с допълнителни лещи.

# 1 519
  • Мнения: 9 991
LG G3 и LG G4 правеха (и очевидно все още правят!) страхотни снимки! Но това се снима с допълнителни лещи.
Да, обаче точно увеличението подчертава качеството. Ако имаше неясноти и/или замъгления с лупата или микроскопа, с които ги снима, щеше да ги направи още по-видими..  Иначе снима с Никон. За мен няма голяма разлика в качеството на снимките, но и съм човек който не разбира.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 13:21 от adelinda

# 1 520
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
LG G3 и LG G4 правеха (и очевидно все още правят!) страхотни снимки! Но това се снима с допълнителни лещи.
Да, обаче точно увеличението подчертава качеството. Ако имаше неясности и замъгления с лупата или микроскопа май с който ги снима, щеше да ги направи още по-видими..  Иначе снима с Никон. За мен няма голяма разлика в качеството на снимките, но и съм човек който не разбира.
Именно съвкупността от няколкото допълнителни лупи е предпоставка за заснемането на по-добри снимки, тъй като те спомагат за навлизането на по-голямо количество светлина към фотодатчика на телефонната камера. Дори и най-съвършената камера ще заснеме лоши снимки, ако се използва некачествена или замърсена оптика.
 Това е и причината, поради която повечето професионални фотоапарати заснемат с видимо по-добро качество дори и от най-скъпите телефони на пазара (въпреки по-малкия си фотодатчик спрямо този на много телефони). Просто оптиката им е съставена от лупи със стотици пъти по-голяма площ.

# 1 521
  • Мнения: X
Това е и причината, поради която повечето професионални фотоапарати заснемат с видимо по-добро качество дори и от най-скъпите телефони на пазара (въпреки по-малкия си фотодатчик спрямо този на много телефони).
Да запазя и този бисер преди да е изчезнал.
Скрит текст:
Най-големият телефонен сензор Samsung Bright използван в S20 Ultra и Mi 10 е с размери 9.9х7.5 докато най-непретенциозният DSLR използва сензори от порядъка на 23х15

# 1 522
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Това е и причината, поради която повечето професионални фотоапарати заснемат с видимо по-добро качество дори и от най-скъпите телефони на пазара (въпреки по-малкия си фотодатчик спрямо този на много телефони).
Да запазя и този бисер преди да е изчезнал.
Скрит текст:
Най-големият телефонен сензор Samsung Bright използван в S20 Ultra и Mi 10 е с размери 9.9х7.5 докато най-непретенциозният DSLR използва сензори от порядъка на 23х15
Искаш сам да се поставиш в бисерите? Нямаш проблеми - справяш се отлично! Smiley
Нали не искаш да си първият човек в Света, който да твърди, че професионалните фотоапарати са единствено огледално-отражателните такива (DSLR)? И напълно изключваш безогледалните фотоапарати, които са на пазара? Smiley

# 1 523
  • Мнения: X
Не разбира се. Безогледалните бяха на мода преди 2-3 години, но и те бяха със сензори от порядъка на 23x15. Затова написах точно това съотношение. Ако знаете безогледален фотоапарат със сензор по-малък от 250 квадрата ще се радвам да го споделите. Стига да не е китайска CMOS щракалка с лупа.
За сравнение най-малкия евтинджос на канон е с площ 330 квадрата на сензора - безогледален да уточня. С наченки на профи фотоапарат.

Редактирам, че неделя следобед математиката ми куца. Търси се безогледален с под 225 квадрата на сензора. Брайта на Самсунг е 75 квадрата.

Последна редакция: нд, 28 юни 2020, 16:30 от Анонимен

# 1 524
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Не разбира се. Безогледалните бяха на мода преди 2-3 години, но и те бяха със сензори от порядъка на 23x15. Затова написах точно това съотношение. Ако знаете безогледален фотоапарат със сензор по-малък от 250 квадрата ще се радвам да го споделите. Стига да не е китайска CMOS щракалка с лупа.
За сравнение най-малкия евтинджос на канон е с площ 330 квадрата на сензора - безогледален да уточня. С наченки на профи фотоапарат.

Редактирам, че неделя следобед математиката ми куца. Търси се безогледален с под 225 квадрата на сензора. Брайта на Самсунг е 75 квадрата.
Чичо ти Гошо ще ти помогне да се опровергаеш сам. Аз не възнамерявам да губя време за това. Smiley

# 1 525
  • Мнения: X
Така си и мислех. Твърдите, че има вакуум под налягане и когато някой ви каже че това не е така го пращате високомерно да ходи да рови в Гугъл за да се опровергае, щото вие не възнамерявате да губите време.

Голям сте специалист, поклон!!!

# 1 526
  • Мнения: 384
Здравейте!
Предстои ми покупка на телефон, спряла съм се на Huawei P Smart Pro /други варианти към момента не обмислям/ Това, което ме притеснява, е липсата на индикатор за пропуснати повиквания /поне така прочетох в коментари, а и консултантката в магазина потвърди/. Въпросът ми е - това 'поправимо' ли е и по какъв начин, защото  е важно и определящо за покупката. Благодаря предварително на отзовалите се! Simple Smile

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 17:52 от elf4e

# 1 527
  • Мнения: 5 221
Здравейте!
Предстои ми покупка на телефон, спряла съм се на Huawei P Smart Pro /други варианти към момента не обмислям/ Това, което ме притеснява, е липсата на индикатор за пропуснати повиквания /поне така прочетох в коментари, а и консултантката в магазина потвърди/. Въпросът ми е - това 'поправимо' ли е и по какъв начин, защото  е важно и определящо за покупката. Благодаря предварително на отзовалите се! Simple Smile
Сигурно говорят за LED индикатор. Такъв, ако няма физически, няма как да е поправимо.
Известия за пропуснати ще получиш със сигурност.

# 1 528
  • Мнения: 8 775
телефон без индикатор на пропуснати обаждания си е непродаваем направо.
Прегледах няколко реценции от хора, които го ползват, нямаше някой да се оплаква.

# 1 529
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
телефон без индикатор на пропуснати обаждания си е непродаваем направо.
Прегледах няколко реценции от хора, които го ползват, нямаше някой да се оплаква.
Чудно - никога показателят за пропуснати повиквания не е бил основание да харесам или да не харесам даден телефон. Винаги съм се стремял да си взема най-доброто за парите си по отношение качеството на снимките, да има OLED екран и отчетлив звук при телефонни разговори в шумна среда.
 Вероятно показателят за пропуснати повиквания е от значение за хората, които държат дълги часове телефоните си на масата на някое заведение, във всекидневната или на нощното шкафче. Когато искам да проверя за пропуснати повиквания, просто долепям пръст до копчето за отключване на екрана и всичко се вижда на него, дори и да не го отключвам. Телефоните обикновено имат настройки за няколко типа напомняния за пропуснати известия, но на моя телефон съм ги изключил, защото споменах по-горе, че ако искам да проверя за такова, просто докосвам пръст до телефона и готово. Не ме мързи да се доближа до него, ако е на някое шкафче.

Общи условия

Активация на акаунт