Избор на телефон

  • 371 539
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 3 750
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Motorola Edge 20 Pro, Motorola Edge 20

# 3 751
  • София
  • Мнения: 2 919
Не ми върши работа апарата, защото не е компактен. Ще снимам детето ми, природа, забележителности при пътувания и т.н. Просто обичам снимките да са качествени. Толкова ли няма такъв телефон...

Последно мнение по вашия казус - казаха ви, че има такъв телефон, но пък вие не искате да си го купите. А това, че фотоапарата не е компактен, изобщо не отговаря на истината. За под хиляда лева и аз исках телефон с хубава камера, но такива просто няма. Това го казвам като човек, който ползва дигитални фотоапарати от доста време и също не е безразличен към качеството на снимките. От друга страна, има смисъл да мечтаете за свръх висококачествена камера само ако сте фен на разпечатването на снимките в голям формат - най-малко А3 и нагоре. Ако всичко се гледа на телефон или лаптоп, снимките ще са идеални и с най-евтината камерка вграждана някога в телефон Simple Smile Успех в търсенето!

П.П. Да добавя - телефоните от по-висок клас също предлагат снимане в RAW (DNG) формат, който след обработка дава малко по-добро качество на изображението.

П.П.2. Ето ви нещо за четене - https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1960611&t=1 … p;phorum_uriauth=

# 3 752
  • Мнения: 255
Изобщо не съм съгласна, че гледано на телефон или лаптоп всичко изглежда добре, има огромна  разлика и не е нужно да си професионалист за да я забележиш!
Склонна съм да дам и над 1000 лв за телефoн отговарящ на критерия ми, просто се чудех дали това е единствената опция. Изгледах доста ревюта от които останах с впечатление че да, но  все пак тук има хора с повече набюдения от мен

# 3 753
  • Мнения: 68 629
Моето непрофесионално мнение е, че компромис ще трябва да направиш с едно от двете изисквания - или компактност, или снимките. Телефонът си е телефон, фотоапарата си е фотоапарат - всяко си има своето предназначение.

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 11:56 от teta75

# 3 754
  • София
  • Мнения: 2 919
Много снимки с Гугъл Пиксел в бойни условия Simple Smile
https://offroad-bulgaria.com/forum/%D0%BE%D1%81%D0%BD%D0%BE%D0%B … D0%B4-2021-%D0%B3

# 3 755
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Изобщо не съм съгласна, че гледано на телефон или лаптоп всичко изглежда добре, има огромна  разлика и не е нужно да си професионалист за да я забележиш!
Склонна съм да дам и над 1000 лв за телефoн отговарящ на критерия ми, просто се чудех дали това е единствената опция. Изгледах доста ревюта от които останах с впечатление че да, но  все пак тук има хора с повече набюдения от мен

Двата телефона на Моторола, които предложих - идеално пасват за Вашите нужди. Post-processing софтуерът на Моторола е доста добър и близък до стоковия (Pixel).Разполагат с добра основна камера с висока резолюция - която можете да изплзвате и с пълната резолюция (108 МР) за повече детайл, както и с бининг (9:1) - 9 пиксела се сливат в един по-голям, за да улавят повече светлина. Сензотрът е на Самсунг и е добър.

И двата телефона имат телефото камера - т.е. можете да снимате отдалечени обекти, като ги проближавате, като с бинокъл, при което не се губи от качествоот ан снимката, като при дигиталния зуум. И двете камери са с оптична стабилизация, за да не се размаже снимка, ако ръката трепне. Edge  20 е с телефото камера с трикратно оптично приближение, докато Edge 20 Pro е с перископ с 5 кратно оптично приближение.

Edge 20 е тънък и лек - 7мм / 163 гр. - дамски телефон. Цената е озключително компромисна - 600+ лв за това, кеото предлагат.

Новата серия Edge 30 - също заслужава внимание. там има две камери Сони - основна и широкоъгълна с еднакви 50MP сензори. Идеята е, че хората снимат предимно с основната камера, тъй като пбичайно е най-добрата, а пренебрегват широкоъгълната. В случая - няма да е така. Селфи камерата е с 60MP резолюция, но липсват телефото камери, затова предложих серията Edge 20.

Edge 30 Pro може да се ползва и със стилус, много красив, премиум телефон, със стъклен гръб - сатенов стъкло, заслужава си да се види. Е, и по-големичък е Simple Smile

Тези телефони са ми минали през ръцете, снимала съм, зная за какво говоря Simple Smile

Motorola са доста подценени тук, което е голяма грешка Simple Smile

Последна редакция: вт, 28 юни 2022, 13:06 от a.l.e.n.a

# 3 756
  • Мнения: 255
Алена, мн ви благодаря за подробната информация, ще разгледам и ревюта за тези телефони.
Аз харесвам и сони като марка, но те позчезнаха в последно време, имате ли впечатления за тях?
 А сравнявайки моторолите с айфон 12 про смятате ли че техните камери са по-лоши? Замислям се за покупка на айфон втора ръка, ако наистина това е най- доброто.

# 3 757
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Аз изобщо не мисля, че камерите на iPhone са нещо wow. По-скоро феновете им са с различен mindset. Харесва им - няма лошо, на мен не ми харесва и не виждам смисъл да се спори - всеки да си харесва - каквото си иска. Тези телефони имат други достойнства и своите потребители, разбира се. Ако Вие желаете iPhone, аз няма да седна да Ви разубеждавам - ще Ви предложа това, което намирам за релевантно на конкретната заявка.

Ако търсите добре снимащ телефон в рамките на даден бюджет, без изискване да e с iOS, то параметрите на заявката се променят и възможностите са повече.

По отношениe на телефоните Sony - вече не са това, коeто помним от доброто старо време. Те са сред водещите производители на фото сензори, както и Самсунг, но целта им е да си продават сензорите на клиенти, а не да предложат телефон убиец, който да "ликвидира конкуренцията" и да обезсмисли покупката на хардуер от тях. Пускат някой друг имиджов телефон, колкото да се каже, че още предлагат телефони, но са с по-остарял дизайн и висока цена. Подобна политика доскоро имаха и Google. Писала съм за това назад - да не се повтарям Simple Smile

Ако Ви се дават много пари - вземете си Sony, но няма да получите повече, дори наротив Simple Smile

Относно телефон втора ръка - бих купила само от човек, когото познавам, за да съм сигурна, че е бил ползван коректно. Ако толкова Ви е мерак iPhone - вземете Simple Smile Човек трябва да добива различна опитност и да трупа впечатления от първо лице Simple Smile

За сравнението на камерите на телефоните Моторола, които споменах и iPhone 12 pro - последният е с доста по-малки сензори, а телефото камерата е само с 2x zoom. Хардуерно iPhone 12 Pro е доста по-слаб, разбира се - разчита на софтуер, но не бих казала, че е с по-добър post-processing  Simple Smile

# 3 758
  • Асеновград
  • Мнения: 513
Не ми върши работа апарата, защото не е компактен. Ще снимам детето ми, природа, забележителности при пътувания и т.н. Просто обичам снимките да са качествени. Толкова ли няма такъв телефон...

# 3 759
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Хубаво е първо поне да прочитате статиите, които предлагате Simple Smile

# 3 760
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 076
Мнения за Xiaomi Redmi Note 10 Pro и 11T?
Една приятелка има 10 и ми хареса камерата... Samsung A52s и A53 с по добри камери ли са? Търся нещо да снима добре. 🙂

# 3 761
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
Като стана въпрос ан селфира - доста приятно впечатление останах от селфи снимките с едно POCO. Разбира се, не са най-доброто, което съм виждала, но бяха доста над очакванията ми Simple Smile

# 3 762
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 076
Като стана въпрос ан селфира - доста приятно впечатление останах от селфи снимките с едно POCO. Разбира се, не са най-доброто, което съм виждала, но бяха доста над очакванията ми Simple Smile
Значи си фотогенична. Аз моето Поко х3 не го понасям. 😁

# 3 763
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 426
С POCO X4 Pro са - селфи камерата е със сензор с по-голям оптичен фирмат Simple Smile При POCO X4 Pro акцентът е върху дисплея, камерите и зареждането за сметка на производителността.

# 3 764
  • Мнения: 389
Какво имаш предвид под сензор с по-голям оптичен формат? Физическият размер на сензора или оптиката пред него или и двете? Иначе, любопитно ми е какво не ти харесва на снимките и видеата от iPhone? Нямам за цел някакъв сблъсък на марки и т.н.. Интересно ми е просто, понеже имаш наблюдения над немалко други телефони.

Общи условия

Активация на акаунт