Избор на телефон

  • 368 731
  • 6 058
  •   2
Отговори
# 3 840
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
ВМ21 първото ще да е, защото много познати и хора които срещам случайно са така. Наистина не могат да си позволят този телефон, но знаят че е уж престижно да го имаш и искат да се чувстват така и съответно да се чувстват повече от хората които го нямат. Аз дълго време не обръщах внимание, но наистина е изнервящо в последните години. Да, това са главно комплексирани хора, но те са твърде много вече за да ги игнорираш спокойно. Твръде много Sad Все са ми в лицето, а уж сме възрастни хора. Знам и че това което обмислям не е особено окей, да се поддам на това, но искам да видя каква ще е ситуацията като сменя. Наистина искам да видя и пробвам. Не толкова за телефона, имам служебен SE първото издание, разцъках го, вече 1 година го имам, не бих казала че съм впечатлена особено. Може би само от батерията, но не ме интересува толкова софтуера и хардуера, а по-скоро другото.
Тогава не те съветвам да го сменяш. Излишно е. Доводите ти са емоционални, не практични. Остани се с Нотето.

# 3 841
  • El Paso
  • Мнения: 2 053
Ами фукат се понеже телефонът струва 2-3к.
Ако Xiaomi изкарат серия по 3-3.5к ще се фукат с Шаоми нищо че е китайски сбирточ. Демонстрация колко са богати уж, дреме им за Епъл.
Аз вчера бях в Технополис за iPhone 13 pro държах да е gold и нямаше. Само една бройка във Варна от цялата верига магазини на Технополис в страната. Взимат се като топъл хляб.

# 3 842
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
Мит е, че за всичко плащаш при iphone. Скъп е самия телефон, но поне 5 г.  го ползваш сигурно с поддръжка от Apple. А компонентите му не са по- скъпи от тези от високата гама Самсунг. Ако съм плащала нещо са някои приложения, които и да съм с Андройд пак се плащат. Сега плащам и за icloud, но не е задължително. Така че някои робуват на митове. А да не говорим, че Apple има много добри прилижения, които Андройд ги няма.

# 3 843
  • Мнения: 17 972
А да не говорим, че Apple има много добри прилижения, които Андройд ги няма.

Например? Не се заяждам, напротив, любопитно ми е?

Има ли тук ползващи Ксиоми? С какво интерфейса им е по- различен от други с ОС Андроид?

# 3 844
  • Мнения: 1 207

Има ли тук ползващи Ксиоми? С какво интерфейса им е по- различен от други с ОС Андроид?

С това, че MIUI е по-бъгав от тези на останалите именити брандове. Напишете в Ютюб MiUi 13 (май това им бе последната версия) и е пълно с демонстрации, какво точно представлява. На същия принцип може да разгледате други конкурентни UI, и да си направите изводите лично.

# 3 845
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 972
  А да не говорим, че Apple има много добри прилижения, които Андройд ги няма.

R@n, тъй като напоследък се занимавам с рисуване използвайки таблет ( вече нямам компютри ни лаптоп), таблета е Андроид, но телефона ми е iphone и разглеждам и сравнявам апликациите в тази област. Е ми има апликации за IOS такива, които искам (да ми запаметява палитрата, с която работя), а не всеки път да си натамънявам цветовете. А и мнението на активни потребители на такива приложения за илюстрации е това, че за Apple прилиженията са ненадминати в този сектор.

# 3 846
  • Мнения: 79
Вчера купих поредния Xiaomi Redmi (10 2022) , този е 4 подред който купувам.
Свекървата свекъря мъжа ми също ползват тая марка.
Имах Redmi S2 който служи вярно почти 4 години.

# 3 847
  • Мнения: 17 972
Много мои познати са с такива,  различни модели и всички са доволни. Тук обаче друго чета 🤔,  бъгвали,  интерфейса не знам кво... За разговори и фейс кво па толкоз да му се бъгне....

# 3 848
  • BG-DE
  • Мнения: 5 056
И аз от година ползвам xiaomi, преди бях на самсунг, нито интерфейса ме дразни нито се е бъгвал или лагвал 😂 В момента се чудя с какво да го сменя само защото му счупих камерата, гаранцията не покрива смяната щом е падал 😊 а тук ми искат 100 евро за нов заден капак, което обезсмисля упражнението.

# 3 849
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 092
Шаоми са чудесни и за тези пари получаваш супер много.
Сега факта че някои хора се чудят как да избиват комплекси и да изглеждат "богати", затова хвалят, купуват и говорят само за Апъл е отделен въпрос и това си проблем на въпросните хора. Ако един телефон те прави богат, не знам какви ценности трябва да имаш.

# 3 850
  • Мнения: 5 222
С това, че MIUI е по-бъгав от тези на останалите именити брандове. Напишете в Ютюб MiUi 13 (май това им бе последната версия) и е пълно с демонстрации, какво точно представлява. На същия принцип може да разгледате други конкурентни UI, и да си направите изводите лично.
И к'во да напиша и к'во ще разбера? Сподели какви са тези бъгове да видя при мен дали ги има.

# 3 851
  • Мнения: 17 972
Не,  не само феновете на Айфон предубедени,  има и такива на Самсунг примерно. Но Самсунг в този ценови  клас не струват,  а аз не питам за телефон от 2 бона. Четох,  гледах.... Нищо не открих

# 3 852
  • Мнения: 1 207
И к'во да напиша и к'во ще разбера? Сподели какви са тези бъгове да видя при мен дали ги има.

При Xiaomi философията е да се предложат на потребителя възможно най-впечатляващите цифрички (характеристики), при това на най-ниска цена. Разбира се повечето хора се ловят на този маркетингов трик, просто защото далеч не всеки има достатъчно познания в сферата, или просто защото му липсва опит с читаво устройство. Чувал съм от собственици на Xiaomi, когато ползвах Iphone X, че за тия пари ще вземат 2 пъти по мощен и добър Xiaomi. Това разбира се са хора без никакъв опит с читав апарат, за тях върхът е средняк, нещо от сорта на Redmi Note 10 pro.
Някога запитвали ли сте се, защо масово Андроид телефоните вървят с много повече рам, отколкото IOS устройствата? Отговорът е много прост, ябълковата продукция умее сбие данните и по тая причина устройството се нуждае от много по-малко рам за да работи отлично.
Втори пример, гледат при евтиния китаец, че камерата е 48МР, а при айфона едва 12. Само дето не знаят факта, че при айфона има 12 пълноценни мегапиксела, а при китайчето не. Обяснявам какво ще рече пълноценен пиксел: Традиционно пикселът на матрицата се състои от поне 3 компонента, фото диод, цветови филтър, микро леща. При Iphone всеки пиксел се състои от тези 3 компонента, докато при много бюджетни уж с много мегапиксели впечатляващи хората на хартия, там един цветови филтър се ползва за 4 пиксела, или иначе казано реалното разрешение е 4 пъти по-ниско. Разбира се има и много други детайли по камерите, но привеждам най-пнростия и понятен пример.
Относно бъговете на Xiaomi, те са много и с всяка версия MIUI различни, но някои са даже хардуерни, защото за тая ниска цена си има причина. Ето примерно гореспоменатия Redmi Note 10 pro, в него датчик за приближение до ухото хардуерно отсъства, икономисали са от него (то да бе само от него . . .). Та на това се дължат сто годишните проблеми с това че дисплея понякога не гасне, като се приближи до ухото. За да се изключва и блокира дисплея по време на разговор Xiaomi ползва горния говорител, микрофон и акселерометъра, които са длъжни да определят, че сте поставили телефона към ухото си. Когато главата е изправена пак се случва да сработи коректно, но когато примерно са ви заети ръцете и се опитвате с рамо да го задържите на ухото си, или по друга причина наклонът е различен от предвидения, блокирането на дисплея не сработва коректно.
Разбира се има и много други детайли, на които Xiaomi икономисват, че да могат да предложат най-привлекателната цена. Примерно в среден клас дисплеите им отстъпват на повечето конкуренти. Така на пръв поглед не се забелязва особено, но ако го доближите до друг по-качествен телефон с по-читав дисплей се виждат разликите.
Преди години, като си избирах телефон и взех да разгледам Xiaomi за 2 минути в мола, веднага при един от софтуерните бъгове изскочи, някакви странни артефакти в горната лява част на дисплея се появяваха, май при прелистване между приложенията . . . не помня вече точно.
Разбира се всички тези детайли, а и още много други мнозинството обикновени потребители не ги знаят ,и искрено вярват, че впечатляващите цифри в GSM Arena спрямо цената, правят апаратите на Xiaomi най-изгодното решение. По тая причина и продажбите им са толкова високи.
На мен лично не ми е присърце подхода на Xiaomi, но явно има потребители, които ги устройва, и упорито си стоят с марката, а аз нямам проблем с това. В крайна сметка всеки сам си преценява, как, и за какво да си похарчи парите.

Последна редакция: пт, 12 авг 2022, 23:25 от BM21

# 3 853
  • BG-DE
  • Мнения: 5 056
Разбира се xiaomi i iphone са различни вселени 😊 тук в Германия ми прави впечатление, че огромен процент от хората ползват iphone, не задължително последен модел но държат на тази марка и сигурно има защо.

# 3 854
  • Мнения: 17 972
Това със сензора ми е важно на мен. Наистина  ли създава проблем? Не помня такъв проблем от първия ми телефон сигурно

Общи условия

Активация на акаунт