За прането и съхненето на бебешките дрешки

  • 9 053
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 90
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета,
искам да попитам как перете бебешките дрешки и одеалца - в пералнята или на ръка  Rolling Eyes Аз съм решила да ги врътна в  машината wash, но когато разбраха някои роднини, щяха да ме изядат с парцалите - били се степвали и съсипвали, ама как да пера на ръка с този корем  Shocked  И също така ми казаха, че не трябвало да остават през нощта на простора, ама да не стояли и на парното, а да съхнат на въздух, но не било хубаво да стоят и на вътрешен простор...  hang   Е да, ама като не сме юли месец как да изсъхнат за няколко часа  Confused #Puppy dog Вие чували ли сте за такива неща... blahblah

# 1
  • Мнения: 580
Всичко съм прала в пералнята и съм сушила на сушилня в къщи.Продължавам и до сега така.
Това са суеверия, че дрешките на бебето не трябва да остават през нощта на балкона.Твоя воля е дали ще се съобразиш стова или не.
За прането единствено можеш да се съобразиш с вида материал.Да не се степа наистина.

# 2
  • Мнения: 7 106
Глупости на тъкалета!!!
Бебето расте с дни и много от дрешките умаляват още приди да са успели да се степат.При положение,че имаш пералня си е чиста инквизиция да переш на ръка Sign Exclamation
А що се отнася до сушенето след залез слънце на простора - Laughing  Laughing  Laughing  поредните бабини деветини!Ако е влажно времето и не може прането да изсъхне на балкона,го суша на сушилка в стая,в която не влиза бебето.

# 3
  • Мнения: 7 821
Пера в пералнята с бебешки прах за пране и омекотител Ленор. Суша на простора и след залез слънце  Rolling Eyes  Wink . Според мен на ръка НЕ може да се изпере така хубаво както в пералня, но дори и да решиш да переш сега на ръка като се роди бебето само до това ще ти е. Такива "доброжелатели" ги прати те да перат на ръка  Grinning .
Съветвам те да се наложиш още сега и да переш както ТИ решиш.
Леко раждане ти желая  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 2 493
аз лично рпедпочитам да си ги суша вътре на простор, а не на балкона. Докато изсъхнат навън ще трябва да ги переш отново!!!  Sunglasses
поне аз ксъдето живея не си простирам моите дрехи на балкона, какво остава за бебешките. постянно някой прави ремонт, а и е ужасно мръсно вече в тоя център  Imp

# 5
  • Мнения: 1 187
Като се роди Ели дрешките ги перях на ръка, само чершафчетата и хавлийките на пералната. Сега вече всичко пера на пералната, като се съобразявам с материята и избирам съответната програма, на която да ги пера.А за сушенето ги суша на сушилник, на терасата в тези мрачни и студени дни ще съхнат със седмици.Все пак ти си преценяваш как ще переш, а не роднините ти.

# 6
  • Мнения: 2 000
Всичко пера в пералнята. Та нали за това са я измислили, за да ни улеснява живота. През зимата суших дрешките на сушилника в банята за да съхнат по-бързо, а когато навън се стопли взех да простирам на терасата.

# 7
  • Мнения: 4 358
Оги е октомврийско бебе. Прала съм всичко в пералня и съм простирала навън. Вечер внасях дрешките на сушилник в хола, за да изсъхнат по-бързо.
Дрешките нали се гладят - не съм се съобразявала със залеза на слънцето.

# 8
  • Мнения: 5 255
Ей, аман от акълии (визирам родата...).
И мен се опитаха да ми дават акъл, че едно време... бла бла бла.
Отговорът ми беше, че едно време си е за едно време, сега има прогрес. Така спряха да ми се месят за каквото и да било.
Пускай си прането в пералнята и не се притеснявай. Пери на 30 градуса. Суши или на балкона или в стая, където не е бебето.
Това е  Flutter .

# 9
  • Мнения: X
Аз освен че ги пускам в пералнята, слагам и наши дрехи, пера с бебешки прах - нямам грижи. Който има нерви и сили да си пере на ръка  Close

# 10
  • Мнения: 5 468
Никви ръце! Няма да се съсипваш заради бебини деветини. Оная дърта вещица - свекърва ми, беше надула главата на мъжа ми и му беше промила мозъка, та до 3-тия месец, внасяхме всяка вечер на бебето дрехите да съхнат вътре - не трябвало да осъмват на терасата... Сега си седят и си съхнат на спокойствие.
А за прането на ръка им показах смело среден пръст и това е!

# 11
  • София
  • Мнения: 90
Благодаря ви, момичета, още утре си врътвам пералнята, а пък ще си ги простра на просторите в банята...поне сега с това парно ще изсъхнат по-бързо  Wink  А пък ако родата продължава да мрънка - моля, приемам перачки всякакви  Imp
Ха, то пък и ако вярвам на всякакви девитини ще трябва да се гръмна...бабата на мъжа ми му била казала, че след 6-тия месец (на бременността) не трябвало вече да простирам, защото от протягането на ръцете пъпната връв щяла да се увие около вратлето на бебо и да го удуши  Shocked Като го чух щях да припадна, но се направих на луда и резултата е, че от около 3 месеца само таткото простира в къщи  thumbsup
Поздрави на всички  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 734
Ох, аз в началото перях дрешките на бебо на ръка Shocked  (под заръката на родата), ама издържах 1 месец, когато вече не знаех кое по-напред ва върша. Случвало ми се е посред нощ да пера, че през деня просто нямах време. Е,накрая казах стоп Sign Exclamation  за какво ми е тази пералня и с прането на ръка се свърщи ooooh!
Да си призная не съм чувала нищо за  съхненето на бебешки дрехи вечер на простора. Аз ги оставях, ама наистина много се чудя кой е измислил, че не могат да съхнат вечер Confused:  Confused:
Каква е причината, че някой може да ги открадне или...

# 13
  • Мнения: 278
Цитат на: sia

Да си призная не съм чувала нищо за  съхненето на бебешки дрехи вечер на простора. Аз ги оставях, ама наистина много се чудя кой е измислил, че не могат да съхнат вечер Confused:  Confused:
Каква е причината, че някой може да ги открадне или...


Според моята свекърва до 40-тия ден не се оставят навън вечер заради злите сили Shocked  Тъй като живее срещу нас много ме изнервяше с проверките вечер, а аз все имах дрешки и се почвашееееееее Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 90
Аха, злите и тъмни сили докопвали душата на бебо   Rolling Eyes

# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В ПЕРАЛНЯТА!!!! на подходяща програма...
винаги съм ги прала с нашите дрехи с Ариел+Ленор....
туй то

# 16
  • Мнения: 521
Аз предлагам роднините дето дават акъл да перат дрешките, На смени. Да видим колко ще издържат  Laughing

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Ако се притесняваш да не се захабят дрехите ги пери на 30 градуса и пускай още едно изплакване.
Аз бебешки дрехи на балкона не простирам дори и лятото, защото се умирисват на пушек и се напрашават.

# 18
  • Мнения: 2 006
Цитат на: mishle
Аха, злите и тъмни сили докопвали душата на бебо   Rolling Eyes
Хехе много забавно Laughing Суши си ги където имаш място пък дрехите в пералнята нищо няма да им стане пък и ще имаш пове4е време за бебо вместо да переш  Laughing

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Пера дрешките в пералнята. Сега, когато дъщеричката е по-голяма, даже й пера дрешките барабар с нашите, нищо й няма  Laughing  А за прибирането вечер - и аз съм го чувала от майка ми (ама не се сетих да попитам защо  Rolling Eyes ), а пък тя живее в Украйна - явно това суеверие и там го има  Laughing В началото спазвах, досушавах ги на сушилника, ама после ... ела, виж  Grinning

# 20
  • Мнения: 5 877
Предложи на въпросната баба да върти бебешките дрешки на ръка един час на шейсет градуса. Това два-три пъти дневно.

Прала съм всичко в пералня с бебешки прах. Простирам на балкона, тия глупости за залез слънце се опитаха да ми ги пробутат безуспешно. През зимата на сушилка вкъщи, ама защото ставаха на камък вън. И на парното може, главно чорапчета съм редила, ама то колко се събира там. Има едни такива приставки за парно прочее.

# 21
  • Мнения: 2 452
И аз перях в пералня и сушах в сушилня. Тези неща, които пишеш тук ги чувам за пръв път. По въпроса за пеленките - ако са вълнени не е желателно да се перат в пералня. Аз имах разкошна вълнена пелена (от специална вълна за бебета), която свекърва ми изпра в пералнята и тя се сви неимоверно. Още ми е мъчно за нея.  Същото се отнася за плетени детски дрехи - пера ги на специална програма, със специален прах, в специална торба и все пак се разваля формата им (обаче аз продължавам да ги пера в пералнята).

# 22
  • София
  • Мнения: 3 662
Само в пералнята. За да не се степват можеш с течен препарат. Основно одеялцата ги пера с Пурлан.

На родата можеш да предложиш те да ти ги изперат на ръка. Grinning

# 23
  • Мнения: 1 289
Който има време да ти ги пере на ръка. Понеже гледам сама щерка си, понякога сама си говоря от умора. Оставаше и да пера на ръка и сигурно вече ще изчезна.
Всичкидрешки пера в пералнята на някоя щадяща програма - за коприна, вълна или нещо такова с бебешки прах за пране. Много съм доволна от Максима. Скъпичък е, но пък е доста икономичен- 1,5 кг. са 8.50 лева., но ми стига за доста време.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 022
Аз до 6 месец на дъщерята всичко и перях на ръка със бебешки сапун.Простирах навън, но понеже е зимно бебе някои път и вътре съм ги прибирала, но разни бабини деветини Simple Smile въобще не им обръщам внимание.То не може на всеки да се угоди.Аз перях на ръка, защото всички прахове са много ароматизирани и ме дразнеха тогава.А и съм сигурна че е добре изплакнато Laughing

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: mishle
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета,
искам да попитам как перете бебешките дрешки и одеалца - в пералнята или на ръка  Rolling Eyes Аз съм решила да ги врътна в  машината wash, но когато разбраха някои роднини, щяха да ме изядат с парцалите - били се степвали и съсипвали, ама как да пера на ръка с този корем  Shocked  И също така ми казаха, че не трябвало да остават през нощта на простора, ама да не стояли и на парното, а да съхнат на въздух, но не било хубаво да стоят и на вътрешен простор...  hang   Е да, ама като не сме юли месец как да изсъхнат за няколко часа  Confused #Puppy dog Вие чували ли сте за такива неща... blahblah



какви са тия откровени простотии??? Shocked

# 26
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Liorena
Цитат на: mishle
Здравейте, бъдещи и настоящи майчета,
искам да попитам как перете бебешките дрешки и одеалца - в пералнята или на ръка  Rolling Eyes Аз съм решила да ги врътна в  машината wash, но когато разбраха някои роднини, щяха да ме изядат с парцалите - били се степвали и съсипвали, ама как да пера на ръка с този корем  Shocked  И също така ми казаха, че не трябвало да остават през нощта на простора, ама да не стояли и на парното, а да съхнат на въздух, но не било хубаво да стоят и на вътрешен простор...  hang   Е да, ама като не сме юли месец как да изсъхнат за няколко часа  Confused #Puppy dog Вие чували ли сте за такива неща... blahblah




какви са тия откровени простотии??? Shocked

е айде  де #Crazy

# 27
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Anda
Предложи на въпросната баба да върти бебешките дрешки на ръка един час на шейсет градуса. Това два-три пъти дневно.

 

А , така  Laughing Нека  и е , като толкова знае Wink

# 28
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Това инфо е от сайта на фирмата, която произвежда бебешкия прах "Тео бебе"

  Още за грижата за бебешките дрешки

за новите дрешки

Препоръчително е всяка нова бебешка дрешка да се изпере и изглади, преди да се облече за първи път от бебето. Така се почиства от замърсявания при производството и стоенето в магазина, а тъканите се омекотяват.

за петната

Винаги следвайте няколко основни стъпки, които ще ви помогнат да отстраните лесно и ефективно петната:
Ако имате възможност веднага изплакнете мястото с петното със студена вода, за да го разтворите. След това накиснете дрехите за 30 мин в топла вода и 100 ml прах за пране при ръчно пране или перете с предпране в пералната машина със студена вода. Следва същинското пране, което е задължително с гореща вода. Изплакването става със студена вода.

за дозировката на праха

Няма да имате проблеми с петна от сок, пюре, яйце, мляко, слюнка, бебешко олио или лекета по пеленките, ако спазвате точно указанията за дозиране на праха според замърсеността на дрехите, препоръките върху тях и твърдостта на водата.

Ако дрехите са силно замърсени, повече препарат за пране от указаната дозировка няма да ви помогне за по-добър резултат. Има голяма опасност той да остане неразтворен и неотмит в тъканите. Вместо това използвайте предпране или накисване.

Ако вашето бебе има чувствителна кожа, можете да включите програмата за изплакване още веднъж, за да сте сигурни, че не са останали неотмити частици, ако сте предозирали препарата за пране. При ръчно пране, за да сте сигурни, че прахът ще се разтвори напълно, винаги го слагайте преди дрехите, като с ръка го разтворите във водата.

за неприятната миризма

За отстраняване на неприятната миризма, оставаща понякога в бебешките пеленки, има няколко хитрости, които ще ви помогнат да се справите с нея: Първо включете пералнята на предпране или накиснете със студена вода без добавяне на перилен препарат.

За основното пране настройте програма с висока температура и добавете нужното количество прах. Изплакнете обилно със студена вода. Задължително прострете изпраните дрехи на пряка слънчева светлина да изсъхнат.

Предпрането със студена вода е задължително, защото горещата вода не само прави петната постоянни, но и “заключва” неприятната миризма в тъканите.

за сушенето на дрешките

Може би не сте се замисляли, но сушенето е от съществено значение за бебешките дрешки. Сушенето на закрито често прави дрехите твърди и неприятни. Желателно е да простирате детските дрехи на открито – проветряват се, съхнат по-бързо и стават по-меки.

# 29
  • Мнения: 1 464
Абе аз от немай къде слушах бабите та до 40 дни не съм държала дрехите на простора след залез слънце-бабини деветини ама нали мир да има!И за пералнята ми се налагаха ама тука вече не са познали !!!Имам си програма за ръчно пране и на 30 градуса няма проблем/не че на повече има/Та пера си в пералнята ,суша си на простора, на сушилката, а сега и по радиаторите и си гледам кефа!

# 30
  • Мнения: 144
Дрън ,дрън бабини дивотии Simple Smile Всичко си пуснах в пералнята Wink  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 512
Бабини дивотии!
Когато купихме дрешките за Криси, си ги изпрах в пералнята с Тео бебе + Ленор, после си ги изгладих 1ironing , сгънах ги и си ги подредих в шкафчето.
Обаче " съкровището" като дойде, само да види дрешка на Криси, която вече е за пране, хваща и почва да търка в банята, после hang , ама от опакото против уроки Shocked  Аз после взимам дрешката (без свеки да ме види) и хоп - в  wash Диване съм си аз  Embarassed
И аз пера на ръка, но когато Криси е изцапала нещо с пюре и има опасност да остане петно.

# 32
  • Мнения: 2 807
Пера всичко в пералнята, но на 30 градуса, защото няколко пъти като ги пусках на 60 мноооого се събираха и се оказваха омалели още преди да сме ги облекли  Simple Smile
А иначе чаршафчетата - само на 60.

А за простирането - всичко според мен е суеверие. Аз лично оставям дрешките и вечерта, никога не съм ги обръщала наопаче(правят го против уроки ConfusedSimple Smile и други такива. А иначе зимата през деня отвън, а после вътре на сушилка.

# 33
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: pipilota
Аз предлагам роднините дето дават акъл да перат дрешките, На смени. Да видим колко ще издържат  Laughing

И АЗ СЪМ НА СЪЩОТО МНЕНИЕ .ТОВА ЗА ПРАНЕТО НА РЪКА Е ЛУДОСТ. НЕ СТИГА, ЧЕ НЯМАШ ВРЕМЕ ЗА СЕБЕ СИ И СПИШ ПО 2-3 ЧАСА, А И ЩЕ ПЕРЕШ НА РЪКА!?!?

# 34
  • Мнения: 2 655
Я не ги слушай тези дърдорковци роднините. Като искат те да дойдат и да ти ги изперат и огладят, а ти да си починеш. И без това накрая е тежко с големия корем. Rolling Eyes

Аз пера всичко на перална със специален бебешки прах за пране и суша в сушилня. После старателно ги гладя, защото обичам да гладя, а и нашите дрехи гладя.
Запране на ръка и дума не може да става. Нямам време, а и ти няма да имаш като се роди бебето.
КЪСМЕТ. Леко раждане!

# 35
  • Мнения: 922
Аз си пера в пералната машина и предпочитам да ги суша в къщи. Даже зимата направо на радиатора.

# 36
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Пери в пералня, като се събразяваш с изискванията за отделните тъкани. Примерно на етикета като пише 40 градуса - переш на 40.
Одеалца и вълнени дрехи - на 30 с препарат за вълна и няма да се степат.
За сушенето - суши спокойно и навън, и на парното, и въбще не се съобразявай. Това за залез слънце суеверие за някакви духове, а не хигиенна мярка.
И родата я сложи на място овреме - иначе съвсем ще ти се качат на главата.

# 37
  • Мнения: 3 200
Пера в пералня и после суша на радиатора или на простора

Общи условия

Активация на акаунт