Житният режим на Учителя Петър Дънов - 12 тема

  • 96 951
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 603
Аз пък си изяждам всичко по дажба  Mr. Green, и предните пъти така съм правила, но не съм имала проблеми с издържането до края. Не пропускам нищо, защото всяко нещо си има смисъл - за мозъка, за сърцето, за стомаха... За мен е по-важно да издържа до край, отколкото да отслабна много, идеята не е да си изтощаваме организма все пак, и да правим нещо свръх сили. Апетита действително драстично намалява, но това не означава да не си изяждаме нещата. Особено, ако имате да извършвате много ежедневна работа, физическа, интелектуална...На мен този период винаги ми е бил наситен с доста работа, отделно и тичането покрай децата и чисто ежедневните дейности, които май не ги броим  Wink Хапвам ги поотделно винаги, с пауза.
Много съжалявам за болничките, понякога и да искаме много, не се получава. Гледайте да оздравявате бързо, житни режими има много  Hug

# 61
  • Мнения: 110
Момичета имам проблем......
Преди да почна режима си купих жито за покълване от  био магазина - 1кг
Но сестра ми в последния момент поиска и тя да прави и си го делим. Проблема е,че днес като отидох да си купя беше свършило...  ooooh!

Дали да го заменя с лимец? А пък ако и лимец няма какво ще правя..... newsm78

# 62
  • Мнения: 7
Благодаря  ти за отговора savina_33 . Ябълката не е любимият ми плод и на гладно просто не мога да я изям.Вчера менюто ми бе така - не знам дали е правилно, но така не почувствах глад. Днес карам по същия начин и към момента се чувствам добре.
8:00 - жито
9:30 - ябълка
11:00- три ореха
12:00-жито
15:00- ябълка
17:00 - три ореха
19:00- жито
20:00 - ябълка
21:00 - три ореха

# 63
  • София
  • Мнения: 215
Момичета имам проблем......
Преди да почна режима си купих жито за покълване от  био магазина - 1кг
Но сестра ми в последния момент поиска и тя да прави и си го делим. Проблема е,че днес като отидох да си купя беше свършило...  ooooh!

Дали да го заменя с лимец? А пък ако и лимец няма какво ще правя..... newsm78
Аладинка, писах ти на лични.

# 64
  • Мнения: 206
Някои много са се стреснали от житото...Дори и лимецът е различен и няма гаранция....
Ето едно жито, което се ползва от много години...Всички са живи/ по споделяне /.Единственият проблем е да не е много старо.
http://apteka.framar.bg/30026761/%D0%BF%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8% … 500-%D0%B3%D1%80-
Редуването на Лимец с жито-само в краен случай.

# 65
  • Мнения: 206
Ще обясня и за меда...Трудно може да се каже /напише/ колко лъжички са 100 г.Зависи и от лъжичките, и от меда. Най-вероятно-6-8.
Обикновено се хапват 3 по-пълни лъжички на ден/ около 50 гр./ Това се прави с цел да не качвате често кръвната си захар. Не забравяйте,  че това е по-лесно, когато сте гладни. Това е и причината медът да се хапва четвърти. Ако сте по-слаби и са ви нужни калории-здравословното количество е 100 гр. на ден.
Понеже има и по-духовно хранене /на небцето/,препоръчително е да го смучете на това място. Може и с малко вода. Не е трагедия ,ако сте пили медена вода или сте сложили малко в житото. Но не прекалявайте.
Аз пък предпочитам малко лимонов сок в житото...Всеки си има вкус. Успех!

# 66
  • Мнения: 206
Помнете  едно златно правило при подготовка на режима...Винаги купувайте по-голямо количество продукти. Те не са толкова скъпи. Има и ''проби'', има и брак...

# 67
  • Мнения: 206
Разсмя ме коментарът ,че малко хора биха издържали на този режим....Някои имат над 40 режима. Други правят по 4 за една година...
Но има и такива, които правят сух пост /без вода и храна/ по 10 дни...Не се оплаквайте. Може да е малко, но е храна...

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Приятелката ми, чийто съпруг прави режима от няколко години ми каза, че много хора ги болят бъбреците от този режим. Може ли по-опитните да споделят има ли такова нещо?

# 69
  • Мнения: 3
Здравейте о от мен, минаха два прекрасни дни от житния режим, спазвам го стриктно и за сега се чувствам чудесно. Надявам се и за напред да е така. Успех на всички

# 70
  • Мнения: 206
Oххх....най-обичам заключения с ''много'' ...Или антиреклами...Какво означава много от хиляди?
При всеки режим или гладуване могат да те заболят слаби места...Естествено-да се ''раздвижат'' и камъни, ако ги има...Само от храната-нищо не боли. Естествено, ако сте здрави и не сте алергични...

# 71
  • Мнения: 129
Здравейте!
Да се разпиша и аз. Втори успешен и много по-хубав ден от вчера. Днес се чувствам добре. Нямам болки в стомаха, нямам и гадене. Отново ми е леко подуто, но не болезнено. Освен това ми е вкусно и храната ми е достатачна.
По отношение та меда, три супени лъжици мед ми се струват много. Позволявам си по две чаени.
Започнах режима с притеснение и страх дали ще се справя, как ще издържа само на жито... Струваше ми се направо непосилно. Може би това беше и косвена причина за неразположението ми вчера.
Днес ми е леко и някак по-спокойно, вече съм сигурна, че мога да се справя.
Хубава вечер!

# 72
  • Мнения: 449
Благодаря ви много за отговорите Simple Smile
Днес послушно си изядох житото, но ябълките и орехите не можах  Mr. Green - от утре и тях Wink
Явно има някакъв период на адаптация след соковия режим Peace
Продължавам да се чувствам чудесно, пия си много чай и вода, малко лимонче, енергична съм, работя, движа се, готвя на детето, сядам на маси с храна-всичко е въпрос на мотивация.
Сигурно за хора, което не са свикнали този режим ще е труден, въпросът е да не се отказваш.
И най-дългият път започва с първата крачка.
Живейте и мислете за онзи миг, когато ще усетите лекотата от пречистването.
Аз вече го усещам, някак си съм една такава притихнала, самовглъбена, благоразположена, напоследък бях много изнервена и стресирана.
На болничките пожелавам бързо възстановяване, ще имате и други възможности  Hug
Приятна и спокойна нощ, утре с нови сили!

# 73
  • Мнения: 206
Поредно уточнение за меда/не се четем/-три чаени лъжички. Само при нужда-двойно.

# 74
  • Мнения: 80
Разсмя ме коментарът ,че малко хора биха издържали на този режим....Някои имат над 40 режима. Други правят по 4 за една година...
Но има и такива, които правят сух пост /без вода и храна/ по 10 дни...Не се оплаквайте. Може да е малко, но е храна...
Предполагам, че не сте разбрали точно изказването ми. Не се оплаквам, просто споделям мнение от разговора ми на тази тема с приятели и познати. Явно при тях психическата нагласа все още не е достигнала това ниво. При мен всичко е наред, освен ужасяващото главоболие. Ще се изтърпи!

Общи условия

Активация на акаунт