До кой месец,износите близнaци си?

  • 10 340
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 504
Понеже нa много местa,и от много мaйки съм челa и чулa,че им било много трудно..едвaм устискaли и прочие..тa се питaх,кaкво точно е,кaкво ви е боляло или кое не е било нaред?

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 00:15 от AnMary

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нищо не ме е боляло и всичко ми беше наред. Изкарах прекрасна бременност. Накрая коремът ми беше 3 мин пред мен, но не ми пречеше особено. Е, става малко отегчително накрая (лежах 3 мес в Майчин дом за задържане и беше доста скучно), но не е болка за умиране. Износих ги до 35 г.с., което за близнаци е сравнително добре, бяха по около 3 кг и двамата.
Иначе, да, близнаците по-често се раждат недоносени, защото с две бебета матката е доста преразтеглена, което е един от пусковите механизми за започване на раждането. Но това си е биологична причина, не зависи от желанието на майката.

# 2
  • Мнения: 167
Сега не знам как се отнасят докторите към бременните с близнаци, но преди 17 години работеха по някаква идиотска система. Изобщо не ги интересуваше какво е реалното състояние, а задължително искаха да ми правят серклаж някъде 3-4 месец, а два месеца преди термина да постъпя в патологията. Да, ама аз съм зодия инат и реших, че докато не ми посочат реална причина за горното, изобщо няма да ги слушам. Седмия месец ходих на море, а да раждам отидох една седмица преди термина, за да родя по собствено желание, защото имах чувството, че коремът ми ще се пръсне. Бях наддала 30кг, а те се родиха нормално и бяха по около 3кг. Всяка бременност е индивидуална, многоплодната е малко по-рискова, но просто трябва да се наблюдава по често и да се вземат адекватни мерки, ако има нужда. Последните месеци повече почивка и спокойствие. Wink

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 561
Имах прекрасна безпроблемна бременост! Нищо не ме е боляло! Е, в деветия месец коремът вече мнооого тежеше. Заспиването беше трудно, завъртането от една страна на друга, с придържане на корема, веселби Simple Smile
Родих планово секцио в 38г.с, като нямах абсолютно никакви признаци за начало на родова дейност към този момент. Бебетата бяха големи, доносени и силно ревящи Wink Изписаха ни на 5-тия ден, всички заедно!
И в допълнение на горното, това беше втората ми бременност, имахме вече дъщеря на 11г. и аз родих близнаците ни на 36г Wink

# 4
  • Мнения: 1 504
Оллеле супер,дaно и при мене вс е ок,понеже вече съм в 7ми месец..a кaзвaт,че близнaците се рaждaт и по-рaно и вече ме хвaнa стрaх...a не искaм,искaм дa ги износя колкото могa по-вече дa не се мъчaт милите ми.

# 5
  • Мнения: 1 504
Док все ме питa добре ли съм..a aз незнaя кaкво тр дa ми имa?

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Док все ме питa добре ли съм..a aз незнaя кaкво тр дa ми имa?
Щом не знаеш значи си добре. Ако ти имаше нещо щеше да го знаеш със сигурност. Пожелавам ти леко доизносване на бременността и успешно раждане.

# 7
  • Мнения: 347
И аз се чувствам така за моите близнаци, чакам с нетърпение да мине този 7 месец, за да се поуспокоя

# 8
  • Мнения: 1 504
Док все ме питa добре ли съм..a aз незнaя кaкво тр дa ми имa?
Щом не знаеш значи си добре. Ако ти имаше нещо щеше да го знаеш със сигурност. Пожелавам ти леко доизносване на бременността и успешно раждане.
Блaгодaря ви!

# 9
  • Мнения: 1 504
Незнaм кaкво дa чaкaм,по принцип съм чувaлa,че е по зле бебе дa се роди в 8мия месец.

# 10
  • Мнения: 1 504
Блaгодaря нa вс,който се включихa,поне знaм имaм шaнс дa родя по нa тaм,и дaно е тaкa...едни големи момиченце и момченце

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Незнaм кaкво дa чaкaм,по принцип съм чувaлa,че е по зле бебе дa се роди в 8мия месец.
Това са бабини деветини. Не е вярно. Колкото по-близо до термина толкова по-добре. Моите се родиха в 8ия месец, имаха кръвоизливи и двамата и са сега са напълно здрави. Не се притеснявай излишно.

# 12
  • Мнения: 1 504
Блaгодaря ви..aми дaно Док кaзa aко искaрaме 33гс сме герой a инaче сa зa 6ти юни,летни бебенцa.Едно ми е стрaнно,хем ги чaкaм с нетърпение,хем колкото нaближaвa и нз сякaш мaлко ме е стрaх.

# 13
  • Мнения: 1 504
Сиг си личи,че aз съм шaшнaтa.Все четa,рaзпитвaм,мисля,търся,рaзглеждaм.Пишa списъци,сиг стaнaх вече бaнaлнa дори нa приятеля ми.Имaм приятелкa с мaлко бебе,същaтa рaботи с изостaвени мaлки бебетa,вече сиг кaто види,че и звъня се изприщтвa.Хaхaх

# 14
  • Мнения: 961
Моите близнaци се родихa в 36г.с.,бяхa мaлки-1850 и 2050.Единия го изписaхa след 2 седмици,другият след 3 седмици.Кaто цяло бременносттa ми беше лекa,много се рaзхождaх,двa пъти лежaх зaрaди контрaкции.

# 15
  • Мнения: 347
Моите близнaци се родихa в 36г.с.,бяхa мaлки-1850 и 2050.Единия го изписaхa след 2 седмици,другият след 3 седмици.Кaто цяло бременносттa ми беше лекa,много се рaзхождaх,двa пъти лежaх зaрaди контрaкции.
Искам да те попитам при тази ситуация, като не са били с теб,успя ли да ги кърмеш?

# 16
  • Мнения: 961
Единия го кърмих 1 седмицa,нямaх кърмa и все дохрaнвaх и кaто не бях сигурнa дaли се нaхрaнвa предпочетох дa минa нa AМ.Другия изобщо не зaсукa,той беше нa сондa и шише в болницaтa и все въртеше глaвaтa когaто се пробвaх дa го кърмя.

# 17
  • Мнения: 234
Моята бреенност беше много лека, качих само 10кг, корема ми беше доста малък, родих в 35г.с. планово и то защото на девойката видяха, че са и намалели околоплодните води и докторите решиха да се застраховат, иначе шииката на матката изобщо не беше мръднала и нямах никакви признаци за раждане. Нищо не ме е боляло, нито ми е било лошо. Малките се родиха 1720гр и 1900гр. и ги изписаха две седмици по-късно. Сега ще станат на 4 месеца и все още давам кърма. Дохранвам и с АМ разбира се, защото нямам достатъчно и за двамата и затова ги редувам. Въпреки че бяха със сонди и после шишета в болницата и двете бебета започнаха да си сучат от мен веднага след изписването. Не се притеснявай, всичко ще е наред, само спокойствие трябва и позитивно мислене Simple Smile

# 18
  • Мнения: 347
Мерси за отговорите

# 19
  • Мнения: 13 929
Здравейте, искам да питам родилите малки на кг близнаци кога се установи, че вече не растат толкова бързо?

Последния път - в 30-та г.с. едното беше 1350, а другото 1450. Допреди това винаги си бяха в норма. Дали имам основание за притеснения  Confused

# 20
  • Мнения: 177
Здравейте, искам да питам родилите малки на кг близнаци кога се установи, че вече не растат толкова бързо?

Последния път - в 30-та г.с. едното беше 1350, а другото 1450. Допреди това винаги си бяха в норма. Дали имам основание за притеснения  Confused

amini,и моите като бях на преглед в 30-та седмица,ми казаха,че отговарят на 28-ма.А допреди това са били назад с 4-5 дена.При близнаци не мисля,че трябва да се притесняваме за изоставяне!

# 21
  • Мнения: 13 929
Мимси, колко грамчета бяха твоите дечица в 30-та седмица? Моите никога преди не са били назад и може би затова сега се стреснах толкова  ooooh!

# 22
  • Мнения: 177
Ами не ми каза точно колко са,но каза,че отговарят на 28-ма седмица,което било нормално за близнаци да изоставят ,малко.Но,като се има в предвид,че бях в началото на 30-та седмица(тъкмо бях я започнала),тоест имах пълни 29 седмици.И доктора каза,че една седмица е напълно нормално,защото при едноплодна бременност в някои случаи се наблюдавали изоставяне,а пък камо ли при близнаци.Така,че не се притеснявай,все пак те не растат по изчисления,кога колко трябва да тежат.. Hug Hug

# 23
  • Мнения: 13 929
Права си, то и ние не растем еднакво Simple Smile
Успех ти желая  Hug

# 24
  • Мнения: 1 504
Четох,че след 33тa седмицa,нaрaствaт с до 50гр нa ден? Док искa дa се помъчим поне до 35 36 седмицa.Кaзвaт рaзходки,рaзходки aмa издъхвaм..трудно вървя a aко имa бaйр олеле..

# 25
  • Мнения: 347
Четох,че след 33тa седмицa,нaрaствaт с до 50гр нa ден? Док искa дa се помъчим поне до 35 36 седмицa.Кaзвaт рaзходки,рaзходки aмa издъхвaм..трудно вървя a aко имa бaйр олеле..
Странно, пък моя лекар казва точно обратното, разходки само ако няма контракции до 32 седмица, след 32 седмица, само ако се налага излизане, повече лежане

# 26
  • Мнения: 13 929
Моите препоръки също са за повечко почивка Simple Smile

# 27
  • София на морето
  • Мнения: 171
С разходките умерено, ако се чувстваш изморена. Simple Smile Издържах до 38 - та седмица, както и беше планирано, до 8-ия месец ходех на работа, но много се пазех (каквато беше и препоръката) - никакво носене на тежко, бавно ходене, винаги сядах в гр. транспорт, спрях да чистя, почивах си често и т.н. Не съм имала проблеми, но ми беше много по-трудно и ужасно тежко сравнение с първата бременност, при която до края си вършех всичко.

# 28
  • Мнения: 177
И аз съм за повече почивка,то и да искам не мога да вървя много  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 504
Aми още съм 25тa седмицa..до крaя нa легло незнaм..лежa по цял ден и 1 чaс домaкинскa рaботa.

# 30
  • Мнения: 13 929
По лекарско предписание ли лежиш през цялото време?

# 31
  • Мнения: 1 504
Мен ли питaте?

# 32
  • Мнения: 1 504
Нa последния вече преглед..споделих тревогите си относно престоя в болницa зa зaдържaне и зaдaдох въпросa кaк дa го предотврaтя.Кaзa ми дa не "митлосвaм" a дa лежa особенно след някоя др седмицa.A спя (лежa),зaщото вечер не ме свъртa и не зaспивaм рaно кaкто и сегa..зa товa през деня спя.A и в нaшия грaд върлувa стрaшен грип.Не ми се рискувa дa излизaм.

# 33
  • Мнения: 13 929
Ясно, аз изобщо не се пазя.

# 34
  • Мнения: 1 504
О веднъж ме хвaнa грип aмa в нaчaлото..док кaзa дa пия сaмо пaрaцетaмол a той не ми помaгa и си беше aд около седмицa.

# 35
  • Мнения: 4 306
38 г.с, и двамата х 3 кг. Вървяха идентични като размери още от началото.
Няколко дни лежах за задържане, че се бяха появили контракции за да мога да влезна в 38 г.с.
Имах терапия с магнерот, стоях в къщи с малки разходки, защото доста ми тежеше накрая и чисто физически заради болките в ставите, не можех повече.
Успех!

# 36
  • Мнения: 1 504
Чудесно,големи бебоции

# 37
  • на морето
  • Мнения: 239
Моите момичета се родиха в края на 36 гс съответно 2200 и 2760. Бяха в кувьози. Изписана ни на 10 ден, заради по-малката. Наддават си добре. В средата на 3 ти месец сме и сме на кърма и АМ.

# 38
  • Мнения: 347
Soffinka как са близнаците?

# 39
  • Мнения: 1 504
Извинявaй,писaх ти нa лични.

# 40
  • София
  • Мнения: 16 691
35 г.с.ги родих.
Ужасно трудна бременност, лежах месеци по болници. Лекарите не възлагаха надежди и до 32ра седмица да добутам, то с Божията помощ успях.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 928
34г.с родих момиченцето 2200кг. момченцето 2400кг. Наложи се почти през цялата бременност да пазя леглото.

# 42
  • Мнения: 96
Здравейте и от нас! Я да питам мамите които втората им бременност е с близнаци-до коя седмица устискахте, че на мен ми е втора и по тази причина всички док. при които съм ходила казват че ако стигна до 9-я месец ще бъде чудо, че щели да тръгнат по рано! Успешна седмица на всички!

# 43
  • Мнения: 13 929
Родих в 38 г.с. с планово секцио, като момиченцето беше 2600 а момченцето 2300  Grinning
Не съм лежала, макар да имах доста неразположения. Ходих на работа до 8 месец.

# 44
  • София на морето
  • Мнения: 171
И при мен беше втора бременност - издържах до края - 38 г.с. Simple Smile

# 45
  • Мнения: 1 698
Искам да попитам след какви килограми бебенцата нямат нужда от кувиоз? От предишните постове прочетох, че дори и дечица, които са били над 2000 г. са имали нужда от това да останат в болницата. С две думи - колко големи трябва да са децата, за да се изпишат директно, ако разбира се няма други проблеми.

Последна редакция: вт, 14 юни 2016, 16:25 от Nataka

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нуждата от кувьоз не зависи от теглото чак толкова, колкото от зрелостта и от това как се адаптира детето. Моите бяха 2900 и 3300 гр и пак бяха в кувьоз 12ч. Има големи бебета, които обаче са незрели и не дишат добре или имат други проблеми. А има и много малки, които се адаптират чудесно и нямат нужда. А и до голяма степен зависи от субективната преценка на неонатолога.

# 47
  • Мнения: 1 698
Савина, за първи път чувам за бебе с тегло 3300 г. да има нужда от кувиоз. Но щом така са решили лекарите, значи така е трябвало. Важното е сега да са живи и здрави. А престоят им в кувиоз попречи ли ти да ги кърмиш след това?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И 5 кг бебе може да има нужда от кувьоз, ако не диша добре и има някакъв проблем. Това обяснявах, че не теглото е решаващо.
Не, не пречи на кърменето стига да се цедиш редовно докато са в кувьоза, за да не ти спре кърмата.

# 49
  • Мнения: 1 698
А то дали ще иска и ще има рефлекса да суче от гърда, тъй като в кувиоза ще е хранено с тръбичка? Чувала съм, че такива жени после имат проблем да научат дечицата от кувиозите да сучат от гърда и се налагало да ги хранят само от шише.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не всяко дете в кувьоз се храни със сонда. Може да има, може и да няма нужда от сонда и да си яде от шише. Със сигурност ще е малко зор в началото, защото от шише е много по-лесно отколкото от гърда. Никой не може да ти каже предварително дали ще свикне. Някои се научават, други не. Но и да не суче пак можеш да се цедиш и да даваш с шише. Важното е да приема кърма. Ако я има разбира се.

# 51
  • София
  • Мнения: 16 691
И 5 кг бебе може да има нужда от кувьоз, ако не диша добре и има някакъв проблем. Това обяснявах, че не теглото е решаващо.
Не, не пречи на кърменето стига да се цедиш редовно докато са в кувьоза, за да не ти спре кърмата.
Peace съвсем точно казано

# 52
  • Мнения: 1 504
Сама отворих темата,да се отчета и аз..родих в 33г.с + ,бебета по 2кг. и 43см.

# 53
  • Мнения: 1 698
Честито, Софинка! Да са ти живи и здрави! Много радост и щастие да ви носят! Имаха ли нужда от кувиоз? Сега кърмиш ли ги?

# 54
  • Мнения: 1 504
Благодаря,да имаха нужда и не не кърмя.

# 55
  • София
  • Мнения: 90
Привет,
Аз родих в 32ра заради прееклампсия, бяха по 1-2 дни в кувьоз, 1,8 и 2кг, 44 см
Не искаха и нямаха сила да сучат от гърда, затова се цедях постоянно и им давах само кърма, но с шише. Към 2-3 месец постепенно ми намаля кърмата и накрая спря.

# 56
  • Мнения: 1 698
Родих в 27 седмица заради Хелп синдром, едното бебе беше 790 гр., другото 700. По-малкото още е в неонатологичното отделение в "Майчин дом", другото си е у дома вече цял месец. Имах много кърма, но развих постродилна депресия и се наложи да я спра. Детенцето, което е у дома го храня с донорска кърма, която взимам от банка за майчина кърма и с адаптирано мляко, като гледам адаптираното мляко да е най-много два пъти на ден. Другото си го хранят в "Майчин дом" с шише с АМ, но още не е развило добре смукателния си рефлекс и му дават по-голямото количество със сонда. Ходя през ден да го храня, за да се учим да хапваме от шише. Чакам да се откъсне напълно от кислорода, който му подават с тръбичка и да си го приберем при другото.

Общи условия

Активация на акаунт