Мисед

  • 7 636
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Бременна съм в 5 седмица. За съжаление преди 3 дена разбрах ,че имам "кухо яйце". Плода трябваше да е в 8 седмица ,а то е с размерите на 5-та. Записах си час за кюртаж за утре ,но почнаха страшни болки и кървене. Четох ,че мога да го оставя само да падне ,ако има някой който го е преживал моля за съвет. Не искам да правя кюртаж и ако има друг вариант ще избера него.

# 1
  • Мнения: 4 409
Два кюртажа имам правени, не е страшно. Аз не бих рискувала да чакам, защото може да останат части в матката и да се получи инфекция. Поне на мен така ми обясниха с първия мисед.

А и защо да си причиняваш всички болки, като утре можеш да сложиш край. Поне аз физически и психически след двата кюртажа се чувствах много по-добре. Така или иначе знаех, че бременността е прекратена, а психически се смазвах от мъка.

Кураж  Hug bouquet

# 2
  • Мнения: 1 326
Едва ме спасиха след такова чакане.Нищо не чакай,веднага тръгвай.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 966
Много по-опасно, а и по-болезнено е да чакаш сама да се изчистиш, достатъчни са ти психическите травми, спести си поне физическите. В такава ранна седмица може да се направи абразио само с вакуум. При мен също беше спряло развитието на 4-5г.с. прокървих в 6, не можах да си дочакам часа за абразиото, приеха ме по спешност с кървене, всичко приключи за 20мин. и без никакви болки.

# 4
  • София !
  • Мнения: 1 240
И аз те съветвам да не губиш време а направо да отидеш на лекар!
Все пак това е здравето ти и не е шега работа!
Прави са момичетата, че ако не се изчистиш хубаво може да остане нещо в матката и да стане голяма беля.

При мен също също се получи така и ми го направиха точно с вакуум. За 15-20мин. приключи всичко.

# 5
  • Мнения: 202
Здравейте момичета.Много съжалявам за случилото се с nataliborislavova .
Не намерих друга тема и за това реших да пиша тук.
Много съм разстроена и не знам какво да мисля.
Днес ми е 8-ми ден след трансвер и реших да си направия кръвен тест.
Резултата ми е 0.890
Та въпроса ми е,дали е много рано за теста или просто всичко е провал.
Още веднъж се извинявам,че пиша тук,но не намерих подходяща тема.

# 6
  • Мнения: 454
На една приятелка й се наложи (страхливец) и предприе метод с хапчета. До колкото знам от нея, не струва повече от 300 лв и самата процедура представлява това, че го пробождат, пиеш две хапчета и си до там..

# 7
  • Мнения: 11 253
Здравейте момичета.Много съжалявам за случилото се с nataliborislavova .
Не намерих друга тема и за това реших да пиша тук.
Много съм разстроена и не знам какво да мисля.
Днес ми е 8-ми ден след трансвер и реших да си направия кръвен тест.
Резултата ми е 0.890
Та въпроса ми е,дали е много рано за теста или просто всичко е провал.
Още веднъж се извинявам,че пиша тук,но не намерих подходяща тема.

Те референтните граници не са ли 0,5?
Не съм много наясно с трансферите, но кръвния тест при нормална бременост показва чак след 11 ден. Чакай още малко. Успех  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 148
Не намерих друга тема и за това реших да пиша тук.
viviqna29, пиши в тази тема
Дългото чакане след трансфер - 45

# 9
  • София
  • Мнения: 877
Бременна съм в 5 седмица. За съжаление преди 3 дена разбрах ,че имам "кухо яйце". Плода трябваше да е в 8 седмица ,а то е с размерите на 5-та. Записах си час за кюртаж за утре ,но почнаха страшни болки и кървене. Четох ,че мога да го оставя само да падне ,ако има някой който го е преживал моля за съвет. Не искам да правя кюртаж и ако има друг вариант ще избера него.

Аз се чистих сама от кухо яйце в много ранна седмица. При мен беше силен кръвоизлив, в болница ми дадоха и лекарство за контракции. Бях си в къщи в такова състояние (т.е. не можеш да ходиш на работа). Предимство е, че не ти се отваря насилствено шийката на матката при кюретажа и не ти си остъргва самата матка, което е предимство за теб и за следваща бременност. Естестествено, че е по-лесно да легнеш и след 30 мин всичко да е приключило, не е и дългосрочно. Самият плоден сак изпада+кръвта=не е за хора със слаби нерви

# 10
  • Мнения: 522
Аз също имах мисед .открихме го когато бях в 12 г.с.Плоден сак цез ембрион.Направиха ми кюретаж .няма нищо страшно.Сега се въстановявам.

# 11
  • русе
  • Мнения: 90
Здравейте!Знам че шма много теми но искам да споделя с вас какво преживях и поне ще получа някой добър савет.
На 25 години съм.Имам един аборт по желание бях на 17 е съжелявам но файда вече.Сега съм щастливо омъжена
и много искаме дете.Опитвахме на сляпо 5 6 месеца почнах да ходя на фоликуметрия и на 2 месец чудото стана.Започнах приема на Дуфастон и Магнерот по предписание на лекаря.Всичко беше наред и плода вървеше нормално и пулс видяхме.към 8 седмица едната вечер се сабудих с втрисане температура болки в кръста и едно много бежаво течение с кофти миризма.пих парацетамол и мшна.Сутринта отидох при гинеколога прегледа ме плода беше там имаше пулс намаше отлепване.Сложиха ме на системи(незнам какви) всичко се нормализира пуснаха ме да си ходя.През ноща всичко се повтори само че течението беше  още по силно.На сетринта пак на лекар плода  ми нямаше пулс.На другия ден каза кюртаж.Прибрах се не си пих хапчетата прокървих леко.Сутринта отидох зо кюртаж бях пак с температура държаха ме 3 дни в болницата оправих се.Чакам си епикризата.Гиниколога  ми е посъветва да говоря с Конова.Писах и обясних всичко.Казо ми pcr  sekret Tat mat nk kletki i ьнтифосфолипиден скриинк.Мъжът ми има 1 дете от предишен брак.Какво бихте ме посъветва ли?Дали аз сбърках някъде.....

# 12
  • София !
  • Мнения: 1 240
Аз лично не съм много наясно с тези неща. Пусни си излесдванията, който са ти казали и направи консултация с тази лекарка.
Само да ти кажа, че за съжаление такива неща се случват. Не мисли веднага, че проблема е в теб. Аз имам едно дете и спонтанен аборт след това. Пък и в случая аз не виждам с какво си сбъркала.

Пожелавам ти съвсем скоро да видиш 2-те чертички пак и този път всичко да завърши щастливо с бебе в ръце!

# 13
  • русе
  • Мнения: 90
блогодаря ти много.Незнам просто много се пазих и кафетата бях спряла и цигари и безалкохолни.и сега от нерви пак наново......Все мшсля "Аз ли сбърках"

# 14
  • София !
  • Мнения: 1 240
Според мен лично не си сбъркала с нищо ти. Не виждам с какво. Станало е спонтанно.
Просто помисли за изследванията, който са ти препоръчи /дано всичко е наред!/ и след това нови опити. Ще видиш, че този път като стане всичко ще е наред!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт