Добър ресторант в центъра на Пловдив

  • 35 454
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали ресторант в Пловдив, в центъра, с вкусна храна и по възможност да не е много скъп. Като казвам ресторант, може да бъде и механа ....и т.н. Не става въпрос за официален повод.

# 1
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
РАЙЯ! Много стилно, уютно, тиха музика, добро обслужване. На Капитан Райчо, до магазин Триумф.
http://raia.bg/kuhniataraya/

# 2
  • София
  • Мнения: 4 272
Благодаря! Важното е храната да е вкусна. А и ненатрапчивата музика също е плюс

# 3
  • София
  • Мнения: 1 213
всеки път, когато се прибирам в Пловдив гледам да ям в Пожарната, близо до ПУ, евтино, леко кръчма с рок музика, готино хапване много! Няма огромно меню, но храната е страхотна!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 272
А някакъв адрес...Къде е пожарната?

# 5
  • Мнения: 129
"Даяна" - до телевизията.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 272
Те са май няколко Даяни...1,2,3. А цените как са?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
"Даяна" - до телевизията.
Това аз го намирам за дупка. Храната им е скапана по мое мнение.

# 8
  • Мнения: X
Има нова Даяна до Капитан Райчо.Уникална е тип Средиземноморски стил.

# 9
  • Мнения: 2 988
А някакъв адрес...Къде е пожарната?

Намира се в последната пресечка на Иван Вазов преди бариерата. Ако вървиш по Иван Вазов в посока централна поща като стигнеш бариерата погледни вдясно и ще видиш табелата. Точният адрес е “Цар Асен“ 4.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 272
Мерси за отговорите. Утре отивам в Пловдив. Ще видя кое от посочените места ще ми е най- удобно

# 11
  • Мнения: 3
Ако обичаш мексиканско, с две ръце препоръчвам Сомбреро Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
Поко Локо.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
ужас просто! Ще отровите жената с повечето предложения, влез в темата на Пловдив, ако искаш, там последно точно това се говори! http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=899529.615;topicrefid=20
от София ще дойда и ще ида да ям в пожарната, честно ли!?! И да, цял живот съм в този квартал, доста години и в съседното училище, това е повече от зле! Това ресторант ли е, темата на заглавието е добър ресторант!

# 14
  • Мнения: X
Пожарната си има своя атмосфера. За някои тя носи много носталгия, за други е неразбираема. Laughing
Ресторант Густо е на пъпа на Главната. Преди години имаха ниво и не бяха превзети.

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
герда, освен теб, друг не е казал нищо. Но поко локо не е на центъра, трудно се намира, ако не си от Пловдив според мен! Аз там буквално съм се късала да ям, живеех в това заведение в продължение на година всяка вечер!

Густо става! Паркирането ще се оправят някак.

Но Паваж най-става като храна, непретенциозност, атмосфера на Капана. Само паркинг е проблем.
Сега съм 2-3 пъти седмично там и съм опитала менюто вече - зелената салата, с ребра, бутилка айран и морковена торта. Това всичко е 19-20 лв общо.

# 16
  • Мнения: X
Да, приятелите от Пловдив много говорят за Паваж. За него не мога нищо да кажа.
Много хубав град е Пловдив.

# 17
  • Мнения: 137
Ко ши Ям на Джумаята.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
И за този съм тц.  Tired Tired Tired

# 19
  • Мнения: 11 477
Ко Ши Ям и Пожарната не стават за мен, въпреки че Пожарната е най-евтина от изброените. В Паваж не съм била, заинтригувахте ме.
Предлагам и пицария "Златната круша", както и "Годзила", която е точно на пъпа на Главната, на втория етаж е много уютно и спокойно, храната е много вкусна.

# 20
  • Мнения: 5 060
Още един глас против Даяните.

Ефир 100 - високо ниво на обслужване и кухня, която ме кара винаги да се отбивам в Пловдив=>  бул."Дунав"
Сомбреро, някой вече го беше препоръчал, много вкусно, ако търсите по-екзотична кухня => също на "Дунав".
"Рибарника", но не е в центъра, а в "Тракия", за любителите на морски дарове и други.
"Йегерхоф" - бирария, но с богато меню като в ресторант, но пак е в "Тракия", но пък те отнася в една традиционна немска атмосфера.
"Сол и пипер" - италианска кухня, в пряка на "Шести септември", до пешеходната пътека.

Към момента не се сещам за други, но тези са с много добра кухня, поне според моите очаквания за такава.  Grinning

# 21
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Ко Ши Ям и Пожарната не стават за мен, въпреки че Пожарната е най-евтина от изброените. В Паваж не съм била, заинтригувахте ме.
Предлагам и пицария "Златната круша", както и "Годзила", която е точно на пъпа на Главната, на втория етаж е много уютно и спокойно, храната е много вкусна.
Не съм много сигурна, но Годзила май вече не е Годзила. Имам някакъв спомен, че имаше някаква промяна.
По питането - Рибарника наистина е страхотно заведение за морски деликатеси, но аз го предпочитам лятото, заради страхотната му градина.
Даяните не са всъщност лоши, храната им бива, но не е нещо изискано, по-скоро е тип механа.

# 22
  • Мнения: 11 477
Последно преди няколко месеца бях в Годзила, същата си беше.
Заведенията на "Дунав" и в Тракия хич не са лоши, но не отговарят на изискването да са на Центъра.

# 23
  • Мнения: 5 060
Да, затова писах, че са в "Тракия", но тези на "Дунав" си мислех, че са в центъра.
Или моето разбиране за център в Пловдив е по-широко от Капана.

# 24
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Последно преди няколко месеца бях в Годзила, същата си беше.
Заведенията на "Дунав" и в Тракия хич не са лоши, но не отговарят на изискването да са на Центъра.
Не работи, иначе беше добро заведение. Инфо - от тук:
http://godzila.bg/site_bg.html

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
как дунав ще е център, бе хора!? ти от пловдив ли си изобщо  Naughty

естествено, че център е по-широко от капана, но не и крайната точка на града  ooooh!

включвам се да напиша, че се снима филм в момента (минах тази сутрин и скоро пак тръгвам натам) и минаването по отец паисии, както и около капана е затруднено, не невъзможно, ама все пак създава сложност с паркирането. Паркингите по отец паисии (този в подхожието на църквата и другите като се завие от железарска) са заети и са превърнати в снимачни площадки и камп на актьорите.


# 26
  • София
  • Мнения: 4 272
Ооо, това за снимането на филма много ме притеснява. Може би ще се повъртя из центъра и накрая ще се отправим към Паваж. Вече има доста положителни отзиви за него. После ще ви пиша къде съм хапнали и какви са впечатленията ми.  Hug

# 27
  • Мнения: 5 060
Не съм от Пловдив, но за мен "Дунав" е център, особено в частта, я която е Ефир(все пак е много дълъг булевард). Това е на макс 10 мин от Капана с кола.
Не се напрягай, че имам различни виждания от твоите, ще те заболи главата, ако често се удряш по нея.

# 28
  • Мнения: 11 477
"Дунав" е много далеч от центъра  Laughing
blue.angel , не разбрах какво ми показваш на сайта; жалко, ако е затворено, и на мен ми харесваше заведенето.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641

беж в друга тема, където ще си полезна, не смешна!

Момето, повечето софиянци 10 мин с кола от някъде им е баш център, ние от провинцията не го разбираме това. Но има карта на града  Peace

# 30
  • Мнения: 137
Я, стига , оплескахте темата с глупости.
Всеки може да пише, иначе да я заключват.

# 31
  • Мнения: 5 060

беж в друга тема, където ще си полезна, не смешна!


Такааа, позволи ми, моля те, въпреки че не съм от Пловдив, да те посъветвам да посетиш един адрес - "Пещерско шосе" 68.
Как изобщо си позволяваш да говориш с непознати на"беж", освен ако не си свикнала така в къщи, де.
Спирам диалога с теб, защото го считам за неравностоен и за изгубено време.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
естествено. Аз се шегувам и забавлявам с коментарите ми за "центъра", на нейно място сама
щях да се усетя, че нямам място тук. Не ходя да препоръчвам заведения из София, макар и да съм била в доста.
Само да не се твърдят глупости, на които трябва да ръкопляскаме!

# 33
  • Мнения: X
Всеки има право да пише в темата, иначе да я заключват.
Кви са тия махленски спорове кое е главната, кое широк център и тесен център.

# 34
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
"Дунав" е много далеч от центъра  Laughing
blue.angel , не разбрах какво ми показваш на сайта; жалко, ако е затворено, и на мен ми харесваше заведенето.
Като цъкнеш на заведения, срещу това в Пловдив пише, че е затворено.
Съжалявам, сайтът им е по-особен и явно винаги се отваря началната страница.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 272
Здравейте! Върнах се от Пловдив. Благодаря отново за предложенията, съветите и впечатленията!  Hug Не съм очаквала, че ще се стигне до спор кое точно е център. Има си идеален център, има си широк център. Тъй като не познавам Пловдив добре, исках да е заведение, което да не е в някой квартал между блоковете.
И така. Тъй като не бях сама, решихме да хапнем в "Паваж". Доста добри отзиви изказахте тук. Паркирането наистина е голям проблем. И двата платени паркинга са заети от екипите на прословутите боливудски филми. Из тесните улички е трудно за движение, камо ли за паркиране. Но с късмета на начинаещия бързо намерихме място и то точно на "Отец Паисий". Бяхме първи в заведението. Това, което ми направи веднага впечатление е, че е приятно, скромно, ненатрапчиво и в същото време оригинално с някои от детайлите в интериора му. А на масата, която беше резервирана, имаше едно паве, на което пишеше, че е резервирана  Wink Музиката беше толкова тиха и ненатрапчива, че дори не си спомням какво слушах  newsm78 Менюто не беше богато откъм разнообразие, но това, което хапнахме много ни хареса. Личеше си, че е направено с желание и майсторлък. А и с внимание към детайла. Салатата беше дискретно овкусена, без да е пресолена или безсолна. Беше украсена с листенца пресен босилек. Парченцата домати, сирене и патладжан бяха нарязани с приятен размер. Като основно си поръчах спагети със сос от домати и риба. Такова нещо не бях яла  Rolling Eyes Беше ми любопитно да опитам. Останах очарована! Сосът беше така добре приготвен, съставките бяха така добре смесени, а подправките подбрани, че ако не знаех, щях да доловя само аромата на рибата. Честно казано, не разбрах каква е  Embarassed Беше на мноого малки парченца. Но това, което най- много ми хареса беше, че вместо да ти пльоснат соса отгоре и да се чудиш как да го разбъркаш, всичко беше разбъркано предварително и всички спагети предварително бяха поели соса. Отстрани имаше листенца рукола и семенца черен сусам. За десерт поръчах браунис. Отново много вкусен, но сега отстрани имаше лист прясна мента.  Flutter Дано скоро пак посетя Пловдив! Представям си колко още хубави местенца има! Благодаря ви  bouquet

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Браво Леа, спор или не, важното е, че темата, която си създала ти е помогнала!

Спагетите даже май не са в менюто, може да са били обедното, само за този ден - те така измислят някакви очарователни неща, различни от 4-те им основни ястия - ребра, телешко, риба, кюфтета "мими иванова"  Joy
Скрит текст:
Ребрата са без думи в паваж, уникални, аз съм яла ребра на най-посещаваното и хвалено място за ребра във Виена(т.е на 3 места съм яла ребра там), отделно в 10-20 заведения из страната, сред които и прословутото "Щастливецъ" във Велико Търново и в Стара Загора. Ами, в Паваж са ми любими, който обича да ги пробва и да каже ако ги е срещал някъде по-добри (освен домашно приготвени, тъй като при мен няма как да стане)..порцията е 9 и нещо лв.
Харесва ми и заради детайлите това заведение, то не е претенциозно, обаче може да изненада всеки и освен това е подходящо за всяко време от деня, не е просто ресторант - сутрин има мекички с дом.сладко и сирене, чай от пресни билки, сервирано в туристическо канче и бурканче домашен мед, топъл шоколад на Гайо, на обед има обедно меню, а вечер има разнообразие от напитки (но аз не съм сядала вечер). Направо мога да им стана рекламен агент... Blush

# 37
  • София
  • Мнения: 4 272
Е сега ми потекоха лигите и за тия ребра  Crazy Ще трябва май скоро да се връщам пак в Пловдив. Наистина, спагетите бяха в обедното меню и не ни се чакаше много. Но другия път ще изчакам, за да опитам прословутите ребра eat

# 38
  • Мнения: 11 477
А, не , тези детайли ме изстреляха директно към хладилника, не сте честни  hahaha
Жозефин, пробвала ли си ребрата с барбекю сос в Южен полъх 2?

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
не съм. Това на другия център на града ли е, в южна посока?  Crazy
Там под един комплекс, който спореше за една бариера, съм сядала на заведение с промоция на грабо за някакви плата, само 1 път, нямам спомени.
Но може да повторя, ако ги похвалиш ххах

# 40
  • Мнения: 11 477
Хахахха, да, на другия център - пресечка на "Авксентий Велешки" е, вероятно точно там си сядала. Не смея да дам препоръки да отидеш специално, че ти много вдигна летвата, но ги пробвай някой път като си на място.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Не, не съм, сигурно бъркам. Авксентий велешки е улицата зад градската градина, която излиза на гладстон, там в една пресечка, точно първата в ляво като идваш от сточна гара, знам едно заведение, но не съм сядала.
Аз мислех, че южен полъх е онова в кичука, на никола вапцаров под едни блокове. Съвсем махленско кръчме и в такива сядам, разбира се. Просто не на обяд или през деня  hahaha

# 42
  • Мнения: 2 489
Да Южен полъх има в кичука,но не на Никола Вапцаров, а на бул. Южен. Точно там спореха за една бариера.Но вече имало няколко Южни полъха из града.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
"Южен полъх" не е ли бившата "Буба Мара" срещу входа на гробищата горе-долу?

# 44
  • Мнения: 11 477
Бившата "Буба Мара" е "Южен полъх" 1, а на бул. Южен няма такъв. Ето сайта на ресторанта с локациите: http://www.ujen-polah.com/

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Според мен и това не е на Центъра. Южен полъх 1.

# 46
  • Мнения: 11 477
Не, не, ние вече не говорим за Центъра, а за вкусни ребърца  Laughing
Момичето вече си посети удобно ресторантче на центъра.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Аз не съм била във всички изброени до тук ресторанти. Не знам аз ли съм с други критерии, но някои от споменатите изобщо не бих нарекла добри. Джоани, Даяни, Ефир 100 - не ми харесват, ама изобщо.

# 48
  • Мнения: 137
Кюнефе и Искендер кебап в Бразилията.
А  хубава риба в Синьото.

# 49
  • Мнения: 296
Да ви попитам: ходили ли сте в гръцкия ресторант "Гаридас"? Някакво инфо за ценови диапазон, меню и т.н.? Няма почти никакви отзиви в нета newsm78

# 50
  • Мнения: 42
Здравейте, дами.  Знам, че темата е старичка, но скоро ми се наложи да търся хубав ресторант в Пловдив за годишнината с моя приятел и започнах да търся инфо във форума, както и в  Гугъл. Попаднах на тази тема, разгледах също и тази в линка „Къде в Пловдив“, но не открих актуална информация. Както и да е искам да споделя опита си и може би да съживя темата, защото винаги има някой, който търси добри места за похапване в града. В крайна сметка след доста разглеждане решихме с приятеля ми да отидем в ресторант Смокини. Той се намира на Отец Паисий, на малката главна. Доста симпатично място, много добро обслужване и наистина чудесни ястия. Преди да отидем разгледах уеб сайта, за да видя за какво става въпрос и наистина менюто ме впечатли. Не е като всеки ден да ходим на гурме ресторанти и може би заради това ястията ми се сториха супер интересни. Ако искате разгледайте сайта https://smokini.bg/ Аз лично винаги преди да посетя заведение предпочитам да видя менюто, за да знам как са цените и какво да очаквам.  Някой друг скоро да е попадал на ново и приятно местенце? Обещахме си с моя любим всеки месец да излизаме на среща и да посещаваме различни ресторанти. Ще се радвам, ако ми препоръчате някой добър Relieved

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
Пък ние доматите с коловете ги ядем. Мхм.

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте, да обновя малко темата, тъй като скоро ми се налагаше да посрещам гости и да споделя моите, а и техните впечатления. От всички места на които бяхме, най -много им харесаха  Ресторант Torro Grande,  Ресторант Smokini и Хемингуей - и в трите храната е много вкусна, а аобстановката изискана. Стават за фирмено парти, за романтична вечеря, за среща с приятели. Чисто, приятно и се работи с качествени продукти. И трите рестораанарта се намират на центъра на Пловдив, още един плюс. Ресторант Смонини се намира на Отец Паисий, Торо Гранде е близо до Гранда, а пък Хемингуей е срещу Макдонълдс. В ресторант Смокини съм ходил и на обедно меню и съм доволен. Можете да разгледате менюто на ресторант Смокини на сайта - https://smokini.bg/ Има ястия за вегани и различни специалитети. На мен лично много ми хареса гъши дроб с карамелизирани круши, а от салатите - салата Smokini.

Общи условия

Активация на акаунт