Помощ при избор на мобилен телефон!

  • 4 914
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Здравейте!
Предстои ми закупуване на мобилен телефон и за момента съм се спряла на 3 модела! Ако можеха да се комбинират- не мисля, че щях да се чудя, но за жалост всеки един има нещо, което липсва на другите! Моля ви за съвет и/или ако имате някои от моделите- мнение!
Lenovo Vibe Shot, Lenovo Vibe S1 и Samsung Galaxy S6 като всичките са 32 гига. Искам хубави камери, качествени снимки, добър звук, богати цветова, издържлива бетрия, да не се бъгва ...перфектният телефон ако може  Laughing Това, което много ме грабна при Lenovo Vibe S1 е металният му корпус, което е голям плюс за мен, при Lenovo Vibe Shot второстепенната камера е 8 мегапиксела, а не 5 като при останалите, докато Samsung Galaxy S6 ... ами освен че съм фен на Самсунг в почти всички аспекти, много ми харесва богата гама цветове, факта, че има сигурност основана на пръстов отпечатък, качеството на производство, факта, че е за една карта, което няма да ми скапва батерията и разбира се има NFC. Вие на кой модел бихте заложили?

# 1
  • Мнения: 573
Леновотата са големи боклуци, говоря от опит с лаптоп и телефон на марката. От 3 години съм със Самсунг Галакси S3, не е мръднал и съм супер доволна от телефона като цяло, като трябва да го сменям, ще е със 6-ца.

# 2
  • Мнения: 233
Ами пръстовият отпечатък не е никакво предимство...Ако се появи проблем с дисплея или проблем с пръста ,с който го отключваш телефона става само за гледане.А за марката-въпрос на личен опит и вкус.Преценяваш за какво реално ще ползваш машинката и какво ще ти е от полза.Например за мен по-добри телефони от тези на Нокиа(камера и др.) няма.

# 3
  • Мнения: 2 309
Ами пръстовият отпечатък не е никакво предимство...Ако се появи проблем с дисплея или проблем с пръста ,с който го отключваш телефона става само за гледане.А за марката-въпрос на личен опит и вкус.Преценяваш за какво реално ще ползваш машинката и какво ще ти е от полза.Например за мен по-добри телефони от тези на Нокиа(камера и др.) няма.
Имам 20 годишен опит с мобилни телефони и Нокията освен 3310 друг сполучлив модел не съм пипала! А пък да не говорим за менюто  ooooh! Но това с пръстовия отпечатък не го бях мислила. Благодаря Simple Smile
Aurora_89, ох... камък ми пада от сърцето!  Hug

# 4
  • Мнения: 1 283
Гласувах за S6. Леново за нищо не става. Като цяло аз съм доволна от LG. За разлика от Самсунг, доста по-малко грешки дават!

# 5
  • Мнения: 233
Ами пръстовият отпечатък не е никакво предимство...Ако се появи проблем с дисплея или проблем с пръста ,с който го отключваш телефона става само за гледане.А за марката-въпрос на личен опит и вкус.Преценяваш за какво реално ще ползваш машинката и какво ще ти е от полза.Например за мен по-добри телефони от тези на Нокиа(камера и др.) няма.
Имам 20 годишен опит с мобилни телефони и Нокията освен 3310 друг сполучлив модел не съм пипала! А пък да не говорим за менюто  ooooh! Но това с пръстовия отпечатък не го бях мислила. Благодаря Simple Smile
Aurora_89, ох... камък ми пада от сърцето!  Hug
Пробвай 1520 и така...Но пак казвам,че е до лично мнение и опит.Изхождайки от моя-никога Самсунг,камо ли Андройд телефон без значение марка та и златен да е.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 987
Синът ми има някакво Леново. Като се има предвид, че е пубер и телефонът се ползва за чат, игри, мотаене в нета и какво ли не още, щом той няма оплаквания след повече от година с него, значи не е боклук.

# 7
  • Мнения: 25 599
Това с отпечатъка не е проблем - има дублиращ код, така че ако не може да се отключи дисплеят с отпечатък, става и с код.  Simple Smile
Мои близки имат Леново (други модели обаче) – доволни са също. Единственото предимство на Самсунг е по-добрата камера. Леново пък си имат други екстри - като по-мощна батерия например. Така че е въпрос на преценка коя от характеристиките ти е по-важна и с какво би направила компромис, и с какво – не.

# 8
  • Мнения: 2 309
Как` Сийка, аз си мислех, че по-големият капацитет на батерията е заради наличието на два слота за сим карта  newsm78 Батерия- ако е нужно се закупува и втора- поне аз съм на този принцип, но все пак не бих искала да сменям по три-четири пъти на ден батерии, докато камера ... колкото да не е си е важна! Не ми се иска да дам толкова пари и да правя снимки все едно е от първите камери на мобилните апарати Wink Благодаря ти за мнението! Иначе за таблет за синът ми съм се спряла на Леново Таб 2 А 10  Whistling

# 9
  • Мнения: 25 599
Как` Сийка, аз си мислех, че по-големият капацитет на батерията е заради наличието на два слота за сим карта  newsm78

Не, не е заради това. Има двусимови телефони с нормални батерии.
По-държеливите са удобни за хора, които нямат възможност често да си зареждат телефоните и това им е най-важният критерий.
Камерите им са съвсем прилични, просто на Самсунг е по-добра.
А най-добре е да ги видиш на живо въпросните модели и да си избереш този, който ти допадне най-много – точно на теб, а не на Пенка или Драганчо.

# 10
  • Мнения: 2 309
То решението си е мое, но както е казал и народа- питай патило, а не старило! Wink

# 11
  • Мнения: 42
Здравейте,
Моят глас определено отива за марката Lenovo, и ще се обоснова защо съм направила точно този избор. На външен вид по-красиви определено и без спор са телефоните Самсунг С6 и С7, но само външната красота на устройството ли е най-важна?
1. Lenovo телефоните като цяло са по-евтини на пазара, но това в никакъв случай не ги прави боклуци.
2. Имат по-голям капацитет на батерията от този на Самсунг и именно заради това много потребители на Самсунг, пък и не само смениха устройствата си с такива на Lenovo.
3. Освен телефони, фирмата Lenovo произвежда и лаптопи и компютри, което значи, че производителите знаят и имат опит с произвеждането на джаджи.
4. Самият процесор на Lenovo е по-мощен от този на Самсунг - телефоните не лагват, вървят плавно и бързо.
Единственото нещо, в което Самсунг-а превъзхожда Lenovo-то, е по-добрата камера... Но занапред се надявам и от Lenovo да си оправят камерите!
Лека вечер!

# 12
  • Мнения: 573
За красота не знам, не ми е критерий. На Леново лаптопите им и те са голям боклук, имах такъв, мъжа ми същ, с удоволствие ги сменихме. А точка 4, не знам как е по документи, но моят опит за практиката е точно обратния, Самсунг S3 на 3 години пак се справяше по-добре от почти ново леново, то не бяха лагове и брутални забивания, оправявни само с рестарт.

# 13
  • Мнения: 2 309
Благодаря ви много! Реших да си се доверя на инстинкта и любовта ми към Самсунг и си взех С6

# 14
  • Мнения: 42
Благодаря ви много! Реших да си се доверя на инстинкта и любовта ми към Самсунг и си взех С6
Да ти е честит, мила! Със здраве да си го ползваш! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт