Любители на Котки Тема 103

  • 60 138
  • 737
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 2 092
Имам проблем.
Котаракът ми  го хапят кърлежи.
Някой знае ли какво да взема.

Фронтлайн Комбо! Моите котета излизат на двора, и само това ги спасява. Когато веднъж котарака ми не се появи една седмица, понеже се беше ''влюбил'', и беше просрочил Фронтлайна, се върна обрасъл с кърлежи.

Детелистна, така като те слушам, чак ми се прииска да я взема у дома тази Луцка. Heart Eyes
 

Хаха, тя е вярна на любовта си към мен и не се дава на никой друг hahaha Да, чужди хора я плашат яко и изчезва тутакси и внезапно Joy Joy Joy Но с мен е наистина много, ама много любовна Heart Eyes

# 556
  • Мнения: 257
Ооо това значи, че ти си й верният другар Heart Eyes

# 557
  • София
  • Мнения: 2 092
Ооо това значи, че ти си й верният другар Heart Eyes

И най-много от всичко МАМА Laughing Laughing Laughing

# 558
  • Мнения: 3 331
Шани, не бях чувала тази марка, но като гледам има твърде малко месо и прекалено много ориз, царевица и т.н. Нищо чудно, ако не се наяжда от нея. Защо не смениш марката или не увеличиш домашно приготвеното пилешко напр.?
Ивекс, вашето е лакомия явно Joy Но той е още младеж, трябва му енергия.

# 559
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Имам проблем.
Котаракът ми  го хапят кърлежи.
Някой знае ли какво да взема.

Фронтлайн
От ветеринарната аптека, нали?

# 560
  • Мнения: 493
Гледам по-нагоре страхотен туториал за картонена драскалка.

Аз обаче бях купила преди на Морис драскалка от същия материал, която той месеци наред дори не погледна... И накрая я изхвърлихме Cry
От няколко месеца се занимавам с направата на котешки катерушки. И ми направи впечатление още в началото, че има котки, които не приемат катерушки/драскалки, направени с помощта на лепило. Доста хора са го имали този проблем с купени катерушки и драскалки, които остават недокоснати (включително и моя британец така и не погледна една катерушка - над половин година седя при него, подуши я и дотам). Явно са си по-капризни.


Отдавна не съм показвала цялата менажерия - и Рони, и Джинко, и малък Ръмжо Crazy
Скрит текст:
Скрит текст:

# 561
  • София
  • Мнения: 13 141
Шани, не бях чувала тази марка, но като гледам има твърде малко месо и прекалено много ориз, царевица и т.н. Нищо чудно, ако не се наяжда от нея.
Може да не е полезна, но царевицата наяжда предостатъчно. Обаче "снахата" е толкова енергична, че ѝ трябва мнооооого ядене.  Mr. Green Все в един момент трябва да започне да яде по-малко. В купичката на Наско вече се случва да остане храна за по-късно.  Mr. Green Вече е 3,900 кг, а го взехме 2,300.  Grinning

Al97, не е само Фронтлайн. Има и други препарати с подобно действие. А щом котката е дворна, направо бих сложила от новите препарати, които трепят и вътрешни паразити като Broadline например.

Ръмжел, страхотно трио са!  Heart Eyes

# 562
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522

Ивекс, вашето е лакомия явно Joy Но той е още младеж, трябва му енергия.

Да, ужас е просто.
Само да чуе вратата на кухнята и почва да се навърта и да мърка.  ooooh!
Ей го сега 19:00 часа е, още му е рано за вечеря, че яде към 15:00, но само си обикаля и души купичките. Седи до тях и ме гледа.  ooooh!
Онзи ден му взех от близкия зоо магазин консерва на Schesir с пилешко и алое. Пише 50 % пилешко и 5 % алое на опаковката, но на малчо много му хареса. Един път седмично мисля да му давам от нея или на Аплаус.

# 563
  • Мнения: 3 248
Шани, не бях чувала тази марка, но като гледам има твърде малко месо и прекалено много ориз, царевица и т.н. Нищо чудно, ако не се наяжда от нея.
Може да не е полезна, но царевицата наяжда предостатъчно.

Пълни корем, по-скоро. Реално много малко се усвоява, а бъбреците се товарят яко.  Rolling Eyes

# 564
  • София
  • Мнения: 13 141
Шани, не бях чувала тази марка, но като гледам има твърде малко месо и прекалено много ориз, царевица и т.н. Нищо чудно, ако не се наяжда от нея.
Може да не е полезна, но царевицата наяжда предостатъчно.

Пълни корем, по-скоро. Реално много малко се усвоява, а бъбреците се товарят яко.  Rolling Eyes

Точно защото пълни корем, няма как котето да е постоянно гладно от тази храна. Може да има някакви последици след време, може дори да надебелее, но не и да е гладно. Гладно е, защото е подрастващо коте, което не спира да тича и играе.

# 565
  • София
  • Мнения: 2 092
От ветеринарната аптека, нали?

Да, оттам го купувам.

# 566
# 567
  • София
  • Мнения: 2 092

Мамина душичка! То не просто е шарено, то е меланжирано! Сигурно гледам пристрастно, но за мен няма по-мили същества от котките. Затова се чудя на хората, които вземат за домашни любимци например змии. Личното ми мнение е, че го правят, за да компенсират някакви комплекси, че са твърде обикновени и скучни личности. Разбира се, никой не е длъжен да се съгласява с мен. За мен няма други животни, които са толкова способни на емпатия, както котките. Взаимоотношенията ни с котките са като на личност с личност, и да спечелиш привързаността на една котка, не е никак лесно нещо. И колкото по-близък ставаш с котката си, толкова повече откриваш, че тя не е просто животинче, а Личност. В това е и основната разлика с домашния любимец-куче, което само се поставя в подчинено положение. Имам предвид, че кучешката обич я имаш по презумпция, докато с Котката-Личност нещата не са толкова прости - тя те обиква тогава, когато реши, че заслужаваш. И постъпва по начин, който се води само от нейното решение, никога не можеш да й наложиш нещо.Както казва Тери Пратчет - по-лесно е да заковеш желе на стената, отколкото да накараш котка да направи нещо Laughing Леко намигване и идея за извинение към тези от вас, които имат кучета Peace bouquet Heart Eyes Няма нищо лошо в това да обичаш животинче, каквото и да е то. Всъщност, привързаността към всяко животно може само да обогати човешката същност.

Отплеснах се да философствам. Дано не съм досадила Peace

# 568
  • Мнения: 9 991
Всяко животно е личност, не само котката, които са егоисти. Много са сладки енотите. Змии аз обичам, няма защото няма да мога да го прехранвам. Обичаме котките, защото ги допускаме за компания, не за ядене, което масата е свикнала да дели. Едно агънце е също толкова сладко, мило. Имаше случай на крави спасили стопанина си от гневен бик. Деца отгледани то кучета, и много примери на това колко благородно може да е едно животно, без значение вида си.

# 569
  • София
  • Мнения: 13 141

Коте, болно от витилиго. Било е черно няколко години и после се е разболяло. Все по-бяло става.

Общи условия

Активация на акаунт