Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 март 2016, 15:07 ч.

Болничен по време на бременност – 6

• 74 538
  • 667
  •   1
Отговори
# 660
Maria много доктори процедират така, за да си нямат проблеми после. Ще полежиш 3-4 дни, нищо няма да ти стане. Няма да си нито първата, нито последната Simple Smile

# 661
Здравейте отново, аз имам нова питанка, от днес ще изляза в непрекъснат болничен в 11 г.с съм, сметнала съм, че тези 180 дни + 45 преди термин ще ми стигнат, но свстрата каза, че може да ме ми стигнат, ако съм взимала преди това, а съм взимала но от личния по други причини преди да забременея и от педиатъра за малчо, общо 13 дни преди това, та въпроса ми е те влизат ли в тези 180? Simple Smile

# 662
Върни се 2 -3 страници назад, има отговор на въпроса ти.

# 663
Значи все пак смятат МРЗ за останалите месеци до 18 , въпреки че не си работил изобщо тогава, а примерно само 10 от 18? Това не го знаех .  Благодаря!

Да попитам в моя случай би ли се отразил лошо болничен ако имам само 10 месеца стаж погледнато 2г назад, но с много добър осигурителен доход?

Да, би се отразил отрицателно.Тъй като 10 месеца ще се взема предивид добър доход, а останалите 8 - МРЗ за периода.

# 664
Здравейте, бременна съм в 18 г.с седмица и от 19.08 съм болнични. Държавен служител съм по заместваме. Освободи се постоянна щатна бройка и по реда на класирането от конкурса аз съм следващата, която трябва да заеме постоянна бройка и съответно началничката ми ми се обади да ми каже, че след като ми изтече болничния, което е на 17.09 включително да отида на 18.09 на работа за няколко дни, за да могат да ми оправят документите и да ме назначат на постоянно място, а след това пак да си пусна болничен. Въпросът ми е следният, проблем ли ще бъде ако си прекъсна болничния за няколко дни и
кой според вас ще е по-добрия вариант - дали да си пусна отпуска след като ме преназначат и след това пак да изляза в болнични или направо да си пусна нов болничен.

# 665
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
Здравейте, бременна съм в 18 г.с седмица и от 19.08 съм болнични. Държавен служител съм по заместваме. Освободи се постоянна щатна бройка и по реда на класирането от конкурса аз съм следващата, която трябва да заеме постоянна бройка и съответно началничката ми ми се обади да ми каже, че след като ми изтече болничния, което е на 17.09 включително да отида на 18.09 на работа за няколко дни, за да могат да ми оправят документите и да ме назначат на постоянно място, а след това пак да си пусна болничен. Въпросът ми е следният, проблем ли ще бъде ако си прекъсна болничния за няколко дни и
кой според вас ще е по-добрия вариант - дали да си пусна отпуска след като ме преназначат и след това пак да изляза в болнични или направо да си пусна нов болничен.

И двата варианта са възможни.Друг е въпросът колко отпуск ще ти трябва след майчинството.

# 666
Здравейте! Следя си бременноста при двама лекари. При единия планирам да си водя ЖК, а при другия да си остана на частно. Този, който посещавам на частно ми издаде един амбулаторен лист, с който ме изпраща за ЛКК. Въпросът ми е може ли лекар, който не ми следи ЖК да направи това и следващия месец това да направи лекаря, който ще ми следи ЖК? Има ли нещо общо с регистрация на бременност, направления за ЖК или разни такива? Не съм на ясно изобщо. Благодаря!

# 667
Здравейте, бременна съм в 6ти месец и от 3ти съм в непрекъснат болничен от ЛКК. Последния ми е до утре 01.09 вкл. Имах записан час за ЖК и нов болничен в понеделник 02.09.проблема ми е, че доктора ми се обади, че ще отсъства за неопределено време и няма как да ми се даде болничен. Каза че най добрия вариант е да влезна в болница за 3 дни и от там да се издаде болничен. Каза да постъпя през бърза помощ. То явно ще е така, тъй като реално аз наистина не мога да работя и ми е важен болничния.Кога обаче да отида в Бърза помощ за постъпване. В неделя на 01.09 или в понеделник на 02.09.

Общи условия

Активация на акаунт