Малта - 2

  • 120 200
  • 828
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 37
Здравейте и от мен Simple Smile
Бих искала да попитам стана ли ясно къде точно се намира Българският магазин в Буджибба (не зная дали не се води Балкански всъщност)?
Че от много време слушам за него, а нямам идея къде точно е.... не върви да се лутам из цяла Буджибба в търсене   Joy
Благодаря предварително и се извинявам ако вече това е уточнено, но не успях да намеря из предната тема Simple Smile Хубав слънчев ден!

# 16
  • Мнения: 2 606
За упътване в Буджиба не мога да помогна, обаче знам със сигурност, че българските магазини са поне два. В поне един от тях пекат пресни неща от типа на погачи.

# 17
  • Мнения: 37
2 магазина в Буджибба?! Simple Smile
Наистина ли?
Ами ако знаете къде са, поне горе долу, например в близост до какво са? Или и Вие просто сте чували за тях без да сте ги посещавали?

# 18
  • Мнения: X
2 магазина в Буджибба?! Simple Smile
Наистина ли?
Ами ако знаете къде са, поне горе долу, например в близост до какво са? Или и Вие просто сте чували за тях без да сте ги посещавали?

Със сигурност са поне два. Единият е на собственика, който има магазин и в Слима, а другият е на този, който имаше (вече закрит) магазин в Гзира. Чувала съм и за трети, но не знам нищо със сигурност. Аз мога да питам като минават през магазина в Слима къде им е магазинът в Буджиба, но не познавам района и не гарантирам за достоверност в описанието. Тези дни ще минавам да оставям пратка за България и ще питам. Peace

# 19
  • Мнения: 837
Магазин Балканика е в АУРА  точно срещу хотел Сантана на 3-4 мин от Автогарата ако слизате там .Магазина е голям и отпред има знамето и с големи букви БАЛКАНИКА .Работи до късно вечер и е отворен цял ден .Другият се намира близо до Макдонълдс (крайбрежната ),само,че е на горната пресечка тс не на крайбрежната ,а на по горна улица на ъгъл .За ориентир близо е до площада известен като "square "-на 4-5 мин от там е .Магазина е по -малък и с почивка по обяд .Дано съм била полезна .До магазина има фризьорски салон малък ,а срещу него мисля  магазин за дрехи .Честит празник ,дами !
Има и Българска фурна -за която говори Врабец  Simple Smile- там има хляб,закуски (банички,милинки ) ,пити по поръчка ...-тя е в Аура близо до Сореда хотел и близо до нас  Wink на 3 мин. хаха .Малко е в уличките и е по трудно за откриване .Нашата улица е TRIQ-Andrew Cunningham-намерите ли нея сте намерили Хотела и фурната -тя е срещу хотела но не срещу главният вход ,а странично на хотела .Има пред фурната дървени маси с пейки ,да сядат хората да хапват баничките  Simple Smile.

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 09:14 от stefi 1304

# 20
  • Мнения: 2 606
Стефи, сега ми се доядоха банички, така като заговори  Mr. Green
Благодаря и честит празник и на теб!

# 21
  • Мнения: 37
Благодаря много на всички отзовали се Simple Smile
Ехаа, звучи мноого добре това за пекарната!! И на мен ми се прияде!! Сега остава и да ги намеря тези местенца и всичко ще е точно  Whistling
Но мисля, че знам точно къде е този хотел Wink

Само още един въпрос: дали големият магазин и пекарната работят и в неделя?!?
Благодаря отново и честит празник и от мен!

Последна редакция: вт, 08 мар 2016, 10:59 от Slunchoto

# 22
  • Мнения: 2 035
Честит празник, мили дами! Да сте много обичани и обичащи!  Heart Eyes

Не знам дали имам право да пускам линк  от фейса, но ще пробвам относно бг магазина  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 837
Балканика (бг магазина )работи  цял ден в неделя .Пекарната в неделя е до 14ч  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 37
Супер!!  bouquet
Благодаря много и за линка във фейсбук... той е за този по-малкият магазин, за който стана дума нали? Близо до площада в Буджибба? Явно той и пекарната до Сореда хотел са на един собственик Simple Smile
А този Балканика има ли някакъв сайт/ фейсбук, че тръсих много, но нищо не излиза...  newsm78

# 25
  • Мнения: 837
Да фурната и един от магазините са с общ собственик доколкото знам и аз .Другият не знам има ли си страница -виждала съм собственика да го рекламира в БГ групите .Посети го и го питай за страницата му в ФБ ,никога не ме е интересувала .Собственика на Балканика се казва Илко -често дава тел и за пратки из групите ,но не помня в коя точно .Намерих и на Балканика реклама в група .о.https://www.facebook.com/groups/1537503736483288/permalink/1709878842579109/

# 26
  • Мнения: X
Собственикът на другия магазин и фурната се казва Тотьо, има магазин и в Слима. Също носи пратки до България.
Магазините и линковете май ги оправихме, остана само телефоните да им постнем и бит пазарът ще е пълен. Mr. Green'

# 27
  • Мнения: 2 606
Работим за развитието на българския бизнес в Малта. Венсеремос, един вид  Mr. Green
Имало магазин за българска козметика в Слима. Или щяло било са има. Искам там да преслушам, дали ще има нещо интересно.

# 28
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Охооо. Привет Драги  Laughing (бгмама трябва App да си направят за да си го синхронизирам на телефона, че голямо изпускане така)

Имаме билети вече *Чек  Praynig и в края на април се пльосваме звучно с близнаците пък да видим, като как ще ни излезе късмета ...

Уж съм чела, информирала съм се, гледала, видяла, ама сега пак 1000 въпроса ми изникват!
А най-важният от тях е какво правя с децата, като пристигнем?!? Мъжът ми иска бързо да почне работа, а аз да се занимавам с административните въпроси, което си е по моята част, ама как с децата ли да се влача по институциите  newsm78 Дали все пак няма някакъв шанс макар и през май да ми ги вземат в киндергартен по местоживеене? Много харчове ще имаме в началото и сигурно за частни забавачки няма да остане ... за нещо като родителски кооперативи да сте чували? Че аз подочух ама още не съм се свързала да питам точно как действат - наричат го parents group

? След малко още ще пиша, че децата зоват  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 606
Дали все пак няма някакъв шанс макар и през май да ми ги вземат в киндергартен по местоживеене?

Никак не мога да си представя как ще стане, при положение, че те приключват юни, а само търчането по институции да ти дадат всички документи за държавния Киндер може да удари месец. По-скоро се ориентирай към Summer School от юли, а за преди това мисли варианти с частна градина или гледачка.
Така или иначе по въпроса за Киндер/Лятно училище можеш да получиш меродавна информация единствено и само след като имате адрес в Малта и имате съответното училище, в което да идеш лично и да се видиш с директора. Всичко друго, което всички ти казваме, е бла-бла. Защото ако във вашето училище нещата стоят по-различно, няма как да ги промениш, по който и да е въпрос.
За малтийски родителски кооператив (хеле пък на Гозо) просто ще си замълча  Tired
Аз си мислех да започна работа до месец, след като дойдохме тук. Е, започнах работа след година и половина.  Crazy
То хубаво Киндер, ами в дните, в които не учат или са до 12 (поне 3-4 пъти в месеца, както и целия юни), или е болен, или са някаква поредна ваканция...

Общи условия

Активация на акаунт