С какво ви дразнят свекървите- 59

  • 54 849
  • 776
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 408
Защото раждаш деца и той трябва да се трепе за да ВИ изхранва. Вместо да работиш и да помагаш с прехраната. На бас се хваща!  Mr. Green

Зоя, ти направи ли салата?  Joy

И ние бяхме на гости, пу-пу, да не й е уроки, много добре се държа С.

# 46
  • Мнения: 16
Момичета,направо не знам вече какво да правя с моето мъжле! Живеем с техните,но те са на долния етаж,въпреки,че майка му постоянно се качва.. Понеже майка му е чистница и ако направя трохи мъжът ми става и ги събира,постоянно ми мрънка измий това,измий онова..сякаш аз съм малоумна и няма да го направя..това защо е тук,онова защо е там,направо ме побърква. Искам да боядисаме стаите,а той започна защо да боядисваме,няма да е скоро и т.н. Майка му държи да участва в къпането на бебето,да го маже след това..много ме дразни,но си мълча и търпя за да не се скараме.. Като си пусна нещо идва и ми сменя канала.. Готви тя,общо взето не ми дава възможност да правя почти нищо,въпреки,че ми е казала,като ми се преяде нещо да ставам и да си готвя и въпреки всичко пак готви! Като питам мъжът ми какво да сготвя ми казва,че майка му щяла да сготви нещо.. А ако направя аз нещо за ядене,ядат и те. Не е както си мислех,че като започна да готвя ще започне и тя да си готви за тях и ще се отдели! Моля за съвети! Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Още в първото изречение си налучкала същината на проблема - той е с половинката ти, а не с майка му. Най-читавият съвет е - изнесете се. Голям автогол си си вкарала, съгласявайки се да живееш в чужда къща. Свекърва ти с право я смята за своя. Устройте си собствен дом някъде на друго място и тогава тя няма да има право да се меси, а ти ще имаш очи да си браниш дома и семейството от чуждо вмешателство.

# 48
  • Мнения: 6 122
Егаси, да сложите снимка на Айрис Апфел като заглавна  е нечовешко !


Е що, я?! Много е готина бабесата.






 Joy Joy Joy Супер е.

# 49
  • София
  • Мнения: 24 839
Още в първото изречение си налучкала същината на проблема - той е с половинката ти, а не с майка му. Най-читавият съвет е - изнесете се. Голям автогол си си вкарала, съгласявайки се да живееш в чужда къща. Свекърва ти с право я смята за своя. Устройте си собствен дом някъде на друго място и тогава тя няма да има право да се меси, а ти ще имаш очи да си браниш дома и семейството от чуждо вмешателство.
Най- малодушното предложение- бягай.
Днес от свеки, утре от хазайката, други ден от сянката си.
Сигурна съм, че маминият няма да иска да се изнесе и с право- да дава излишни пари при цял свободен етаж и перфектно обслужване, да не е луд?!
Тук трябва тактика и обходни маневри.
Първо с милото, а като му просветне- с мама- свеки.

# 50
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Eliana996, сама си налучкала, проблема не е в свекито,а в ТМ и факта, че живеете в една къща, пък било и на различни етажи. Обаче, ако свекито е нахална и обича да нарежда пак ще се пробва да се наложи, няма отървия. И моята така е свикнала, да нарежда и другите да изпълняват,  щото разбираш ли нейните мисли са най-умни и велики, хем не живеем заедно и пак имаме проблеми.  Rolling Eyes
Въпреки всичко, ако не тропнеш с крак и не обясниш, че нещата ще стават както искаш няма да се оправят нещата. И не с викове и емоции, а със спокоен тон обясни какъв е проблема, какво те дразни и как искаш да стават нещата. Сама няма да се сети, цял живот е било така, защо сега да се променя? За съжаление, на теб се налага задачата да й обясниш.

# 51
  • Winterfell
  • Мнения: 590
ТоНи_, така е, трепе се човека. Ама и той  работи като мен от 16 годишен.Само,че сега се издига, отговаря за всичко-и за персонал,и за работа.Колкото по-добър е, толкова повече клиенти има, ама пък и заплатата му расте.Откакто съм бременна нито се е хванал на 2-ра работа, нито работи повече часове на старата.Нищо не се е променило, ама тая ако не обвинява не може
А и аз също имам доход- плащам квартира,ток,лизинги,детски градини,и поне 1/3 от месеца купувам храната. И дрешки на децата ако се наложи. Другото мъжът ми го покрива и заделя по малко.
absurt, изобщо не е малодушно да си вземе живота в ръце. Има хора,дето нищо не би ги спряло да се месят.Най-много свекървата да започне да настройва синчето с-щу снахата, да я заплашват, че ще и вземат детето и тнт..
Ако се махнат,ще е най-добре.

# 52
  • Мнения: 3 228
И аз не виждам нищо малодушно в това да се изнесат, да си създадат дом и да си вземат живота в ръце. Какво като има етаж, нека си стои, един ден може да се използва за децата, като дом или като пари от наем или продажба.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Аз не виждам какво малодушно има в желанието да устроиш собствен дом, при условие, че на това място явно няма как да стане. И не смятам, че  е бягство, а съвсем логично решение. Но всеки от своята камбанария гледа все пак.

# 54
  • София
  • Мнения: 24 839
absurt, изобщо не е малодушно да си вземе живота в ръце. Има хора,дето нищо не би ги спряло да се месят.Най-много свекървата да започне да настройва синчето с-щу снахата, да я заплашват, че ще и вземат детето и тнт..
Ако се махнат,ще е най-добре.
Моята свекърва беше на 350км. и пак, след 20 години прекрасни отношения, се наложи да " взема в ръце живота си".
С бягство не става, защото обсебващата майка разстоянията не я плашат.
Крепостта трябва да се превземе мирно и тихо отвътре. Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839
И аз не виждам нищо малодушно в това да се изнесат, да си създадат дом и да си вземат живота в ръце. Какво като има етаж, нека си стои, един ден може да се използва за децата, като дом или като пари от наем или продажба.
Кой да се изнесе, че пак се връщаме на старата писта- синчето ли, което е доволно и убедено, че мама като сготви, жена му е облекчена?
Човекът, който си е в къщата, а тя е голяма и цял етаж е предоставен на неблагодарната снаха, дето за всичко ѝ помагат, ама нали са неговите родители- все пречат? newsm78
И какво, снахата в отпуск по майчинство, а той да хване втора и трета работа, че да излязат на квартира?
Хайде, който може да опонира свястно на тези факти, да се опита. ooooh!

# 56
  • Мнения: 4 292
Абсурд, права си, че властна свекърва и континент разстояние няма да я спре, но поне няма да има ежедневното дишане във врата.
 За мен авторката сама си е постелила така. Търпиш един, два пъти от възпитание и уважение, но когато трайно ти изпъват нервите и ти се месят в живота- реагирай! Първо и основно от мъжа. И какво ще рече, че я оставяш да прави каквото си иска с бебето, за да не се скарате?! Не ти е правилно поведението.
Относно готвенето, моята С готви на семейството, на другия си син вече 10 години. Снахата не знае печката от къде да си пусне, но ако знаете какво негодувание негодува- що днес има свинско, ами не пилешко ooooh! Най-обичам момента да дойде детето от втория етаж и да каже: - Бабо, татко иска да му опържиш яйца! Кой е виновен изначално, още не съм установила Simple Smile

# 57
  • Мнения: 5 346
Елиана, чудя се какво ви пречи да се отделите в  отделно домакинство. Нали си имате етаж? Просто всеки си знае кухнята-свеки нейната, ти твоята. Не  е необходимо изнасяне, а отделяне по взаимно съгласие. Само трябва да убедиш съпруга ти.

Последна редакция: нд, 06 мар 2016, 18:31 от K.A.G.

# 58
  • Мнения: 4 292
КАГ, имат етаж, но дали имат кухня? Не знам на колко години е авторката, но ми изглежда едно подчинено момиченце, което там не вземат на сериозно, ни мъж, ни свекърва. Дано успее да се справи и извоюва независимост.

# 59
  • Winterfell
  • Мнения: 590
absurt, изобщо не е малодушно да си вземе живота в ръце. Има хора,дето нищо не би ги спряло да се месят.Най-много свекървата да започне да настройва синчето с-щу снахата, да я заплашват, че ще и вземат детето и тнт..
Ако се махнат,ще е най-добре.
Моята свекърва беше на 350км. и пак, след 20 години прекрасни отношения, се наложи да " взема в ръце живота си".
Оооо, не ми говори на мен за обсебваща свекърва   Mr. Green Laughing Като ходим на гости ( в града, на 5 минути от нас,не на 100км), всеки божи път звъни около 23:30, даже веднъж в 2 часа нощес звъня-''прибрахте ли се?'' .И да сме се,и да не сме се не я бърка,ама така яко и скърца дюшемето,че докато не се обади не мирясва. Все пак семейство с деца сме,ходим на вечеря, не на див купон. Като бяхме още гаджета и обикаляхме дискотеките не се и сещаше за него .

Общи условия

Активация на акаунт