Летни бебета

  • 17 441
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Здравейте бъдещи мамита!
Не знам къде да пусна темата, но я пиша тук.
Имам малко глупав въпрос, но не съм наясно, кое по правилно и подходящо.
За бебета родени в летните месеци- какви дрешки са най-подходящи за вземане- дълги къси.
Ще съм благодарна, който има опит да сподели!

Последна редакция: нд, 06 мар 2016, 09:11 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 30 802
Моето лятно изкара сезона с бодита-потници, само една седмица при адаптацията с ританки и къс ръкав, може би един ден с дълъг ръкав. След това- голо и босо, адаптира се чудесно.

# 2
  • Мнения: 2 328
И моето изкара първото си лято по боди потник и памперс.Не купувай повече от 2-3 дълги комплектчета.Ако ти потрябват лесно можеш да си докупиш,но да ти стоят ей така неизползвани дрешки няма смисъл.
Още си спомням възмутените погледи на хората,как може новородено без жилетчица и плетени търлъчки  ooooh!

# 3
  • Мнения: 30 802
През лятото е по-лесно да го прегрееш, отколкото да го преохладиш.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Виолета Юли е родена.До 40 дена беше с боди къс ръкав,3/4 гащички и чорапки през деня,а вечерта и слагах дълъг ръкав.И после постепенно през деня я оставях само по боди къс ръкав,но чорапите си ги слагах,защото краката и ставаха студени. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 298
И аз се чудя, записвам се да следя, купих засега няколко бодита къс ръкав и едни ританки и съм в чуденка  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 513
Първото лято на моята дъщеря беше много горещо. Няколко часа след като се роди мина детският лекар по стаите и нареди бебетата да се съблекат по къси ръкави. Изкара лятото с боди с къс ръкав или тип потник. Ританки съм обувала много рядко, за дълъг ръкав и чорапи нямам спомен да се е налагало. Но ако се случи някое дъждовно лято, предполагам, че ще е различно.

# 7
  • Мнения: 76
Ще взема от всичко по малко, пък то времето и детето ще си покажат с кое по добре.
Само се притеснявам да не го разболеем, макар и лято да е .

# 8
  • Winterfell
  • Мнения: 590
И мен ме вълнува темата Simple Smile
Аз пък се чудя друго:
Ще си ползвам количката от второто дете( на 2г.е), купувах я когато беше на 1г. Комбинирана е,т.е не е само лятна. Но няма кош за новородено. Мисля да ползвам бейбипорта-има стабилна основа и матраче, но ме притеснява да не претопля детето.Няма да го закопчавам отгоре, то е ясно, но все пак ме притеснява , че няма да е проветриво достатъчно. Чудя се дали да не търся някакво матраче само....?

# 9
  • Мнения: 1 298
Аз с първото бях с комбинирана количка, която е с един кош с позиции, беше зимно бебе и се справих, щом има напълно легнало защо да слагаш други неща.

# 10
  • Мнения: 5 060
И аз мисля да не навличам детето, живи и здрави да стигнем до там.
Чета, че се коментират дрешки за изписване, какво им е толкова различното? Нищо не разбирам...
Знам, че не искам да го изнежвам, ако е много горещо, сигурно и само по памперс ще го оставям.  Crazy
И навън мисля да го изкарвам още от първите дни, няма да чакам 40 ли, колко чакат някои родители?
Темата ще ми е много полезна, ако може да я разширим малко, да не е само за дрешки...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Обличах го с боди с къс ръкав и от време на време с чорапки. През нощта му слагах дълъг ръкав. Много е важно и какво е времето. Моето дете се роди малко преди потопа в Аспарухово. Имаше доста дъждове и макар и топло, не беше за по потник. Но и лятото трябва да се внимава, защото пък климатиците работят.

Изкарах го навън веднага щом големите дъждове спряха. И за летните бебета не важи правилото: първия ден - 5 мин., втория - 10 мин. навън. Още от началото прекарвахме часове по улиците.

# 12
  • Мнения: 1 792
Много по-лесно е да претоплиш едно бебе, отколкото да го простудиш, какъвто и сезон да е.

Синът ми е роден миналият юли по най-големите жеги. Спа на отворен прозорец от първия си ден. То не се живееше просто. Нощно време спеше по боди с дълъг ръкав и чорапи в къщи, но без ританки, понеже държахме отворено и не беше кой знае каква жега. И не съм го завивала  Naughty За навън и през деня в къщи първите 2-3 седмици седеше по боди с късо ръкавче и чорапчета понякога и тънка тензухена пелена, защото пусках климатик. После мина на потници и без чорапи.

Не съм го извеждала през деня близо 2 седмици. Сутрин до 10 и вечер след 20ч. Даже първата му разходка беше в квартала на 5тия ден в 22:30  Crazy

Но всичко зависи и разбира се от това какво ще е лятото. 2014та например беше студена за моите разбирания.

# 13
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Аз с първото бях с комбинирана количка, която е с един кош с позиции, беше зимно бебе и се справих, щом има напълно легнало защо да слагаш други неща.
Защото се сгъва като чадър и по средата на гръбчето двете плоскости образуват нещо като ръб.за голямо дете не е проблем,като се облегне става плоско.Обаче мъничетата са леки и ме притеснява да не го ръчка нещо. Сигурно се притеснявам прекалено  Rolling Eyes И първите ми две деца са возени в комбинирани колички,но бяха на друг принцип.

# 14
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Бодита с къс ръкав или без, чорапки, няколко чифта ританки за всеки случай и 2-3 жилетки/блузки с дълъг ръкав, пак за всеки случай и това е. Всичко тънко, разбира се. Малко пеленки за завиване вечер. Друго не е нужно. Единствено бройката на бодитата може да се увеличи, но това впоследствие се решава. При големия напр. памперсите постоянно пропускаха, почти на всяко пишкане имах чувство и бодита имах мноооого за преобличане, а също и връщаше мляко. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт