Акваристика-6

  • 65 645
  • 578
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 8
Здравейтее 🥰
От няколко дни имам златни рибки, на дъното на аквариума съм сложила бял грунд, в магазина ми казаха да го мия докато не спре да пуска бяло, още първия ден го мих около 30 минути ,на следващия ден водата беше горе долу добре ,но на другия ден беше бяла. Смених водата пак същата история. Моля дайте ми ми съвет как да го измия, за да спре да пуска бяло, защото така мъча животинките. Благодаря предварително 🙏🐠

# 316
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Извадете го,опитайте в друг съд.
Накрая,ако не става,го махнете и търсете друг грунд.
Ако не е качествен,ако има варовик...ще продължи да оцветява водата.

# 317
  • Мнения: 1 309
Много бързате, прочетете за азотен цикъл. Колко ви е голям аквариума и колко златни рибки имате? На тях им трябва голямо пространство. Имате ли филтър в аквариума? Не го вадете грунда вече, постепенно ще се избистри водата ако в аквата работи и филтър.

# 318
  • Мнения: 12 626
Аз като имах златни рибки, имала съм и други видове рибки. Бях купила и сомчета, за да почистват дъното.
Първо сложих в аквариума каквото прецених - грунд, растения, после изчаках няколко дена да се избистри водата, тя стана една такава леко жълтеникава, което било доказателство, че се е стабилизирала. И тогава вече купих рибките и ги пуснах вътре.
Сега, след като те са вътре в бялата вода... честно казано, бих подготвила друг съд, бих го изчакала поне два дена и ако са живи още рибките, бих ги преместила, а в тази бяла вода не бих ги пускала, докато не стане прозрачна.

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,и аз бих преместила рибките от Бялата вода в друг съд

# 320
  • Мнения: 2 020
За да не става бяла водата не трябва да се налива много непрестояла вода наведнъж, при функциониращ аквариум се подменя само около 1/3 на 7 дни. Ако се налага да се сложи повече е добре да се добави кондиционер. При мен  бялата вода винаги е означавала прясна вода в аквариума, избистря се до няколко дни.

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 20:26 от Sparkles

# 321
  • Мнения: 742
Ако имате стабилна филтрация нещата ,ще се нормализират.Няма им нищо ,ако са само златни. Филтърът трябва да завърта водата 5-6 пъти на час .

# 322
  • Мнения: 5 202
Здравейте, имам проблем с аквариума ни, малък е. Не знам как да му изчистя помпата. Отгоре има един накрайник, от който трябва да излиза водата на струйки. Измих го, на течаща вода няма проблем, обаче като го поставих обратно в аквариума водата не се изтласква явно. Мих още една тръбичка, която е захваната в основата на малко генераъорче, както и него мих, но явно трябва още. С какво миете тези части? Изобщо има ли начин да се измие или трябва да се подмени?

# 323
  • Мнения: 1 497
Здравейте, имам проблем с аквариума ни, малък е. Не знам как да му изчистя помпата. Отгоре има един накрайник, от който трябва да излиза водата на струйки. Измих го, на течаща вода няма проблем, обаче като го поставих обратно в аквариума водата не се изтласква явно. Мих още една тръбичка, която е захваната в основата на малко генераъорче, както и него мих, но явно трябва още. С какво миете тези части? Изобщо има ли начин да се измие или трябва да се подмени?
На къде ви сочат дупките на тръбичката? Има такива, които трябва да са насочени извън водата, за да минава въздух, а във  водата не вървят.

# 324
  • Мнения: 5 202
Дупките са насочени надолу. Като се доближат до водата (като вдигна нивото) е една идея по добре. Обаче в началото като го взехме бръмчеше и се чуваше шум като работи, а сега почти няма шум.

# 325
  • Мнения: 1 497
Дупките са насочени надолу. Като се доближат до водата (като вдигна нивото) е една идея по добре. Обаче в началото като го взехме бръмчеше и се чуваше шум като работи, а сега почти няма шум.
Най-вероятно е точно от този тип, отдалечете го от водата, като го вдигнете нагоре. Вярно, че се чува шум и прави течение, но това е целта.

# 326
  • Мнения: 2 020
Здравейте, имам проблем с аквариума ни, малък е. Не знам как да му изчистя помпата. Отгоре има един накрайник, от който трябва да излиза водата на струйки. Измих го, на течаща вода няма проблем, обаче като го поставих обратно в аквариума водата не се изтласква явно. Мих още една тръбичка, която е захваната в основата на малко генераъорче, както и него мих, но явно трябва още. С какво миете тези части? Изобщо има ли начин да се измие или трябва да се подмени?
По помпичките се образува една прозрачна ципа като налеп, която не се вижда. Много хубаво трябва да се почистват всички тръбички и маркучета и перката, много добре става да се изтрие с влажна клечка за уши и да се прекара памуче през тръбичката. Също с клечка за зъби да се почисти всяка дупчица на търбичката. Аз имах такава помпичка https://www.zoolorka.com/bg/product/5394-vytreshen-filtyr-rs-602-/ Правеше ми голямо течение и даже бях сложила един накрайник от нурофен за бебета срязан отгоре за по-спокойна вода за рибките.

Последна редакция: ср, 10 мар 2021, 19:42 от Sparkles

# 327
  • Мнения: 5 202
Имам предвид че не се чува шум в никакво положение сега. Помпичката разглабя ли се?

# 328
  • Мнения: 2 020
Имам предвид че не се чува шум в никакво положение сега. Помпичката разглабя ли се?
Моята се разглабяше, като се задръсти не можеше да прекрва вода и само бръждеше.

# 329
  • Мнения: 5 508
Щом не се чува шум навярно роторната перка е задръстена с боклук.
Дай снимки на филтъра за да се ориентираме.

Общи условия

Активация на акаунт