Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 6 март 2016, 12:24 ч.

Акваристика-6

• 30 803
  • 242
  •   1
Отговори
# 240
В малък аквариум само се мъчат сомовете. То и за неонките ще е мъла, защото искат дължина и пространство.
За малки аквариуми - няколко гупи или една бета Simple Smile Все пак е важно и да се чувстват добре, не само да ги поддържаме живи Simple Smile
А колко голям е добре да е за 2 анцитрусчета мъжки и женски, в монета са 6-7 см, имам и 4 неонови рибки

# 241
При мен в 80*35см дъно и още 40см височина в едната аква с един мъжки и два малки женски (всеки сом над 8-10см) им е на границата с тясното.

# 242
Моята двойка анцитруси произведоха хайвер в едната пещеричка, таткото седи постоянно вътре, видях хайвера с фенерче. Чудя се дали да го извадя с пещеричката в един аквариум 7 литра или да оставя нещата в големия, имам 3 гупи, 5 данио, 4 неона и женския анцитрус. Нямам термометър, филтър и помпа за малкия аквариум, даже не знам произвеждат ли се такива и се чудя дали ще им е добре така и колко време трябва да са отделени бебетата, за да оцелея. Нямам представа какво ще ги правя след това Simple Smile
Когато купихме първите рибки изкараха 2 седмици в 7 л аквариум без принадлежности докато им оправя големия аквариум. Та според вас дали другите рибки (не са едри) ще изядат бебетата/ хайвера в големия аквариум или да ги местя? Дали могат да оцелеят в аквариум 7 л без помпа, термометър и филтър в отоплемо помещение  23 градуса като сменям на 2-3 дни 1/3 от водата и чистя дъното. Също с какво се захранват? Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт