Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Акваристика-6

• 34 710
  • 304
  •   1
Отговори
# 300
Здравейте! Обмислям закупуване на аквариум и гледане на риби. Има ли аквариуми, които са с по- голяма защита от деца или как мога да го обезопася? Имам дете на годинка, колкото и да я наблюдавам белите стават за секунди, особено лесно е ако няма допълнително препятствие.

# 301
Плексигласови аквариуми (евтините до към 150лв с извита предна част) и най-вече достатъчно високо за да не може да го стигне - нито детето, нито някоя захвърлена по него играчка, защото ако все пак е стъкло, то и с играчка може да стане беля и да се спука.

# 302

Имама един въпрос към всички опитни акваристи във форума!  Дне си купих една бременна гупа човекът който ги продаваа ми излглежда доста опитен, но искам да се консултирам и със вас!.. Каза аче тази риба ще роди до 2-3 дни аз проверих в гугъл и видях други рибки в " същия" стадий на бременноста и ми изглеждат доста по едри и имат по-голямо родилно петно.. Та въпросът ми е имали смисъл да я държа в родилката?

# 303
  • Sofia
Според мен има. Не е задължително да е голямо родилното петно, за да роди. Може да се вгледаш дали има черни точици в самото петно, но ми изглежда близо до раждане Simple Smile

# 304
  • до едно тепе
В нашия аквариум си оцеляват и без да ги отделяме. Има огромно водорасло и се крият в него. Колко едра е рибката май си е индивидуално. В нашия аквариум са 3 женски, онзи ден видях 5-6 бебета и идея си нямам коя е родила.
Вкъщи аквариума е сложен на един плот, където децата не играят. Вече и храната започнах да крия след като хванах малката(на 5) да сипва в аквариума с една лъжица-играчка. Беше сипала 2 вече. Предния път преди година и нещо изсипа цяла кутийка вътре.

Общи условия

Активация на акаунт