Истанбул - настаняване малко по встрани

  • 3 741
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 742
Относно пътуването с автомобил прочетох голяма част от мненията, които излизат в Гугъл, но имам питане за вариант в който да отседнем в близките квартали на града. Та питането ми е дали там нощувките са по на сметка и евентуално в цифри как звучи "нощувка за двама възрастни". Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 747
Какво имаш предвид под по- близки квартали? По- близки до центъра или по- близки до България, т.е. пътя за България. Защото по въздух и вода доста близък квартал е Саръйер, примерно, който е скъп квартал. А тези, които са до магистралата, не мисля, че ще има хотели. Не разбрах въпросът ти. Но и хотелите в Лалели, което е в сърцето на Истанбул, но е евтин района, са доста евтини, не ви ли устройват?

# 2
  • Мнения: 742
Колко евтини в цифри?

# 3
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 446
Ами има в момента и за 50лева,и за 50 лири дабълВВ

# 4
  • Мнения: 742
Ами има в момента и за 50лева,и за 50 лири дабълВВ
Букинга ли да гледам или можеш конкретно име да ми препоръчаш?

# 5
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 446
Букинг.

# 6
  • Мнения: 742
Тeşekkür  Sunglasses (Гугъл преводача ми го преведе)

# 7
  • Мнения: 742
Но и хотелите в Лалели, което е в сърцето на Истанбул, но е евтин района, са доста евтини, не ви ли устройват?
Мислех си, че квартали от сорта на "Авджълар" са по в страни от центъра на Истанбул и така цените ще са по-ниски. Мислех си, че можем да се придвижваме с метро бус или друг алтернативен градски транспорт, като по този начин ще имаме оптимизирани разходи за нощувка Simple Smile .... Всичко това ми дойде на ум, понеже букинга ми се видя леко несигурен....
Та, моето търсене на хотел в Истанбул ще е с критерий кв. "Лалели" и цената вече която мен ме устрои, но определено 100 евро и тем подобни "ефтинийки" не ми допадат.....

# 8
  • Мнения: 11 747
Примерно виж този хотел

Budo

Била съм в него и е читав. Дава ми цена 111лв за стая за двама за 7 април, произволно избрах датата. На пешеходно разстояние е от доста туристически забележителности, за други е необходим транспорт, който е наблизо и е удобен. Това съвсем не е най- евтиния хотел в района, но е хубав.


Виж и този

Akgun

Той е още по- близо пешеходно до много тур обекти, дава ми цена 88лв за двойна стая, хотела е приличен, една идея по- смотан от Будо, но на практика си е в неговия клас.

Това също не е най- евтиния вариант, има и по- евтини.

Последна редакция: ср, 09 мар 2016, 14:28 от pina

# 9
  • Мнения: 742
Ако хотела няма паркинг, къде мога да оставя колата?

# 10
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 446
Ела в темата и ще ти кажем.Какъв Авджълар бе брато ooooh!
Премести се в Истанбулската.

# 11
  • Мнения: 11 747
Между другото хотелчета на много ниски цени се намират и на топ локации на Султан Ахмет и Бейоглу. Не е задължително да е Лалели.

# 12
  • Мнения: 742
Между другото хотелчета на много ниски цени се намират и на топ локации на Султан Ахмет и Бейоглу. Не е задължително да е Лалели.
Много благодаря за отговорите! Вече взех да се ориентирам и директно гледам на картата, къде се намират хотелите. Не е грешка изцяло да се доверя на букинг-а ?

# 13
  • Мнения: 11 747
Аз самата никога не съм резервирала хотел, но масово народа резервира от букинга за цял свят. Ако искаш си пусни отделна тема за хотелски резервации и букинг, може и други алтернативи да посочат опитните, аз нямам опит с тези сайтове.

Между другото, Лалели е евтин и малко смотан квартал, но удобна локация, много удобна, но също така непопулярна и там атентати не е имало никога! Докато за Султан Ахмет и Бейоглу не може да се каже същото. Там и бомби гърмят, и сълзотворен газ пускат и прочие. Затова може би е по- стратегическо в Лалели да се спи, все пак.

# 14
  • Мнения: 742
Аз самата никога не съм резервирала хотел, но масово народа резервира от букинга за цял свят. Ако искаш си пусни отделна тема за хотелски резервации и букинг, може и други алтернативи да посочат опитните, аз нямам опит с тези сайтове.
Аз също така процедирам - хващаме пътя и където намерим спим, но в България. Дори се убедих, че сайтовете за колективни пазарувания често завишават цените от цени рецепция. В Турция езиковата бариера ще я има и не ми се рискува да се лутаме из град, като Истанбул. Паркирането как е уредено там? Има ли паркинги от типа на нашите "платени, охраняеми"?

Общи условия

Активация на акаунт