povedenie po vreme na karmene

  • 8 670
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 823
zdraveite
mnogo se pritesnyavan za6toto,Eli,dokato su4e,okolo 10-ata min zapo4va da se gar4i i da pi6ti,kato tova e za okolo minuta,sled tova za s6to tolkova se uspokoyava i posle pak...ponyakoga tolkova mnogo se dere,4e se nalaga da ya vzema  i da ya polu6kam,za da ya uspokoya.redovno proveryavam da ne bi karmata da mi e svar6ila,no ne.mislya si 4e tova sa koliki.obiknoveno sled tozi moment na nespokoistvo se uspokoyava i zapo4va spokoino da su4e,kajete mi dali pri nykoya otvas tova se e slu4valo.

# 1
  • Мнения: 5 500
На колко дни или месеца е Ели?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 823
na mesec i polovina e

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Това не са колики. Коликите почват около 30 минути след ядене. Ако се съмняваш за колики, можеш да и даваш капки саб симплекс, по 10-15 преди ядене в лъжичка с малко вода.
Когато почне да пищи, притисни ареолата - изтича ли лесно млякото? Да не би да имаш някакъв запушен канал?
Аз имах подобен проблем с дъщеря си когато беше на тази възраст - оказа се, че като съм дала биберон-залъгалка и шише с вода много рано, съм я объркала, и не знае кое повече харесва, биберона или гърдата. Разреших го със силиконови зърна. Те са за разранени зърна, но понеже наподобяват биберона (моя беше силиконов тогава), тя ги хареса, и започнах да я храня първо на голо, а когато се размърка, със зърната - и потръгна. Можеш да го пробваш. Ако биберонът ти е каучуков, ще вземеш каучукови, но избирай внимателно, да е тънък каучука. Тези на Chico са ужасно дебели, и няма да я усещаш докато суче. Гледай също частта, предвидена за зърното, да е достатъчно дълга, поне сантиметър и половина, за да може когато засмуче бебето, ареолата да се намести вътре.
Можеш да пробваш да се бориш с нея иначе. Давай й на почивки - когато замрънка, спри, изчакай 5-10 минути, после пак.
Имай предвид, че ако решиш да я храниш със зърна за кърмене, най-вероятно ще я привикнеш към тях, тя вече е достатъчно голяма и разбира. Отучването е трудно, някога и невъзможно.
Може би ако й даваш на почивки, това скоро ще отмине. Само да не те притеснява това, че ще кърмиш по цял ден. Спри да й даваш вода от шише, а започни с лъжичка. Залъгалката й давай само преди заспиване, докато се оправят нещата. По-нататък можеш да й ги даваш когато поиска.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Забравих нещо много важно. Бебето сега е на около 40 дена, така че вероятно спи през повечето време. Когато я кърмиш, не чакай да се събуди и да заплаче. Ти вече знаеш кога огладнява - вдигай я от сън и направо я слагай на гърдата. Съненото бебе не е толкова капризно, и храненето вероятно ще протича по-лесно. Даже и да не суче много и пак да заспива - това е лесен начин да я храниш с по-малко главоболия.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 823
taka nyama li opastnost da su4e malko i sled primerno 4as da se sabudi pak tai kato otnovo e gladna?

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Има, но така няма да плаче и да се дърпа. След няколко дена ще свикне, и вероятно ще се нормализират нещата, ще яде нормално надявам се. Пробвай, всичко е на метода проба-грешка.

# 7
бих те посъветвала да пробваш да я уригваш когато започне да се сърди. възможно е да гълта въздух докато суче и това да я дразни в един момент. успех

# 8
Наистина е възможно да гълта въздух и затова да плаче. Във всеки случай, е по-безобидно това да се пробва първо преди да се пробват силиконовите зърна. Чела съм, че през тях се стимулирало по-неефективно производството на кърма. А и описаното не ми прилича на объркването между биберона и гърдата, защото мисля, че тогава бебето реве от самото начало, а не след като е сукало 10 мин. Поне при мойто така беше.

# 9
Последното мнение е мойто.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Аз казвам как беше при мен - когато изсучеше 'лесното' мляко, започваше да плаче, докато не сложех зърната. И както казах, това е крайна мярка, но по-добре с тях, отколкото да се откаже да кърми човек. С уригването при нас не работеше.
Пробвай всичко подред и кажи кое е свършило работа - стига бебето да яде и да е добре, няма значение как.

# 11
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: Anonymous
Наистина е възможно да гълта въздух и затова да плаче. Във всеки случай, е по-безобидно това да се пробва първо преди да се пробват силиконовите зърна. Чела съм, че през тях се стимулирало по-неефективно производството на кърма. А и описаното не ми прилича на объркването между биберона и гърдата, защото мисля, че тогава бебето реве от самото начало, а не след като е сукало 10 мин. Поне при мойто така беше.


Това мнение е мойто, аз съм summer, не знам защо ме показва като гост след като съм се логнала.
Извинявам се, boo, не съм искала думите ми да звучат като нападка. Наистина най-важното е бебето да е добре (а и майката да не се отказва от кърменето) Simple Smile .

# 12
  • Мнения: 10 257
Boo обръщам се към теб т.к. от прочетенето разбирам че си най-информирана и наясно с кърменето. За мен кърменето е голям кошмар но както беше казала по горе поради незнание. Значи първо при мен основния проблем е болката при кърмене в зърната, макар че мъничето засуква както е по правилата (не само зърното, а цялата част зад нея). Тук в Америка има специална организация която те грабва още в болницата и ти показва как да кърмиш следи теб и малкото дали всичко става правилно. Като се прибереш в къщи ти звънят да те питат за проблеми. Но аз като им обясня какъв ми е проблема и ми казват бебето не сучи правилно и за това ме боли. Но не съм убедена че е така. Чета на всякъде че тази болка щяла да ми отмине, но вече ще стане 2 месеца и нищо не се е променило. Но на инат продължавам да кърмя със стиснати зъби както се казва. В процеса на кърмене пък възникнаха и много други въпроси: например кога да се цедя-някой ми казват след всяко кърмене, други само вечер и така една вечер си направих бела. Възпали ми се гърдата, но явно не беше сериозно и се оправих за 2-3 дена. Докато се занимавах с проблема се зарекох повече да не кърмя, но като ми поотмина пак се захванах с кърменето(всъщност не съм го прекъсвала). Поради болките за които ти писах в началото реших да не давам на бебо да суче ами да се цедя с помпа в шишенце и от него да му давам. Добрееее, но пък забелязвам че като че ли кърмата ми намалява така, въпреки изкуствената симулация на сученето който се създава от помпата. И така големи мъки с това кърмене. Сега чак разбирам защо много жени не искат да кърмят. Разбира се че всичко е от незнание, но по книгите информацията е твърде идеялизирана и не до там изчерпателна. Като питаш приятелки всеки ти казва 100 различни неща, а като прибаваиш че и те са били толкова наясно , не се получава нищо.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Напълно те разбирам. Мен гърдите ме боляха доста време, след като минаха първите няколко дни, в които дават, че те боли. Както открих, при мен проблемът беше, че от вакуума на помпата жлезите се пренатоварваха, и болеше страшно. Затова спрях да се цедя с помпата, и започнах на ръка - и оттогава нямам проблем. Тук има две лекарства, с които се мажат зърната и ареолите, и стават по-еластични, и съответно по-малко боли, едното е Garmastan, а другото - Lansinoh. Не знам, дали при теб ги има. Дали не е от вакуума болката? Каква ти е помпата?
И все пак ще отмине. Пробвай да не се цедиш за няколко дена - но трябва да даваш постоянно да суче, даже да предлагаш по-често, отколкото обикновено, за да предодвратиш застой ня млякото. Ако потръгне, бебето ще те изсуква, и няма да трябва да се цедиш, освен ако не се застои мляко. След кърмене оставяй зърната да изсъхнат, и не ги мий със сапун (само с вода, когато трябва).
За организацията - сигурно говориш за La Leche Ligue International - те са професионалисти, и сигурно имат добри съвети.
Пробвай и утре пак пиши. Не се отказвай от кърменето, в съвсем скоро време и ти ще разбереш защо кърмещите майки обичат да кърмят.

# 14
vici75, възможно ли е бебето ти да има т. нар. "късо езиче" или "къса юздичка" (на английски "short frenulum")? Ако има този проблем, кърменето ще е болезнено дори и правилно да захваща гърдата. Това лесно се поправя, трябва да се резне юздичката и твърдят че веднага се усещало разлика при кърмене. Ако не е това, възможно е наистина да не захваща правилно. Но по телефона това няма как да го видят. Консултантите по кърмене от болницата могат да определят със сигурност какво е положението. Една мама беше споделила в "Бъдещи майки" в dir-a, че не била евтина консултацията с консултант по кърменето, но сигурно е по-евтино от формулата (адаптираното мляко) в перспектива.
А за цеденето - аз не съм се цедила освен ако не се е налагало да оставя бебето на някого. Давала съм на поискване и не съм имала проблеми. Доизцеждането след кърмене може да доведе до свръхпродукция.

# 15
  • Мнения: 10 257
благодаря ви за отговорите момичета,
при мен болката не е от помпата а когато мъника засуче. като стане нетърпимо ползвам помпата и така докато ми поотмине и после пак му давам от мен. много се притесних пък да не го отбия с тези шишета, но за сега все още или не прави разлика (на месец и половина е ) или не го бърка понеже е голям гладник -4 500 се роди. Иначе се мажа с това Lansinoh и тук го има. Но то е против напукване на зърната, не е за лечение някакво. Но се мажа. Гледам че на помпата ми пише Evenflo. Не знам каква е тази марка, а може и да не е никаква марка, но от нея съм доволна. А за застоя на мляко толкова ме е страх вече (като знам последния път какво препатих), че макар че ме изсуква мъника (направо на парцал ми става гърдата след това) пак се доизцеждам с помпата. Иначе със сапун не се мия предупредиха ме, само с вода. А за тази организация -тя е към болницата, по точно са някакъв отдел- казват се Lactation Educators.
А за късото езиче не вярвам да е, т.к. аз го наблюдавам умишлено и виждам че си подлага езичето като цока, но не знам. За свръх продукцията няма опастност при мен, т.к. като съм се изчеждала с помпата когато не е цокало от мен в най-добрия случай по 100-120г мляко съм отделяла. Надявам се и се моля тези болки да минават, че наистина сега не работя и така и така съм си в къщи, зима е, нямам други никакви ангажименти. Колко по идеална предпоставка за кърмене. Нали все се оправдават майките с тези неща, които са в даден момент голямо неудобство.

# 16
Цитат на: Anonymous
vici75, възможно ли е бебето ти да има т. нар. "късо езиче" или "къса юздичка" (на английски "short frenulum")? Ако има този проблем, кърменето ще е болезнено дори и правилно да захваща гърдата. Това лесно се поправя, трябва да се резне юздичката и твърдят че веднага се усещало разлика при кърмене. Ако не е това, възможно е наистина да не захваща правилно. Но по телефона това няма как да го видят. Консултантите по кърмене от болницата могат да определят със сигурност какво е положението. Една мама беше споделила в "Бъдещи майки" в dir-a, че не била евтина консултацията с консултант по кърменето, но сигурно е по-евтино от формулата (адаптираното мляко) в перспектива.
А за цеденето - аз не съм се цедила освен ако не се е налагало да оставя бебето на някого. Давала съм на поискване и не съм имала проблеми. Доизцеждането след кърмене може да доведе до свръхпродукция.

Toва бях аз, summer , постоянно ме отлогва

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Хм. Май ще е най-добре наистина да се видиш със специалист. Така, по нета, не може да се види и разбере всичко, за съжаление. Дотогава пробвай следното: преди кърмене се отпусни за 10-15 минути и релаксирай по начин, който е най-добър за теб. Вземи горещ душ, и веднага след това кърми. Така млечните жлези ще са отпуснати и млякото ще тече по-лесно. Ако бебето е лакомо, може би те засуква много силно от нетърпение. В този случай нещата ще се оправят от самосебе си. Найстрой се позитивно, и бъди спокойна по време на кърмене. Когато млякото тече по-лесно, бебето няма да те припира толкова.
Давай му всеки път, щом поиска. Ако само се цедиш, млякото ти може да намалее - никоя помпа не е по-добра от бебето.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Evenflo не е лоша марка. Но имам предвид каква ти е - тип спринцовка, ръчна или как? намери я в нета и дай линк със снимка, ако обичаш.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
виж тук
http://www.evenflo.com/pr/bp/prbp.phtml

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
И все пак, смятам, че трябва да пробваш следното: спри да се цедиш напълно, примерно за седмица, и давай да суче колкото често поиска. Сменяй позите на кърмене по време на ядене, бебето ти е малко и още позволява такива неща. Ако след 2-3 дена болката намалее или изчезне, намерила си разрешението.

# 21
  • Мнения: 10 257
Boo благодаря ти за съветите и препоръките, не можеш да си представиш колко са ценни за мен те, а и как си се постарала да ми търсиш сайта на Evenflo. Като отидох там ми се появиха снимки на различни помпи, значи моята е електрическа и е на петата картинка, или първата от електрическите. Но при мен проблема не е от помпата дори с нея се чувствам по добре, но не искам детето ми да яде от помпата искам да си го кърмя както трябва. Значи правилно съм забелязала че само от помпата кърмата ми намалява. А за позите едва ли има някой който да ги е сменял повече от мен, понеже родих секцио (за съжаление) и имах страхотни болки дълго време и поради това традиционната поза на кърмене беше просто абсурд за мен. Ами какво да ти кажа продължавам да стискам зъби и да кърмя. Ако се сетиш още нещо пиши ми.

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ами, съжалявам, че не мога да направя повече. Това е, което мисля - спри да се цедиш за известно време, и само давай да суче, а като сменяш позите по време на едно кърмене (поне 2), ще изсуква гърдата най-добре.
Успех и пиши какво става.

# 23
  • САЩ
  • Мнения: 323
Цитат на: vici75
Ами какво да ти кажа продължавам да стискам зъби и да кърмя. Ако се сетиш още нещо пиши ми.


Аз се сетих още нещо и макар че ако това е проблема, vici75, най-вероятно ще го знаеш, но все пак ще го спомена. Още една възможна причина поради която може да те боли когато кърмиш е гъбички.

# 24
  • Мнения: 10 257
О боже сега пък гъбички. не знаех че и такова чудо съществува и при кърменето. как да ги позная ако имам. гледам гърдите ми са чисти и въпреки големите болки даже не са и зачервени. а може и да са гъбички отвътре някъде и да не се виждат. напишете нещо повече за това. тази дума гъбички звучи страшно поради това че те никога не се лекуват където и да са по тялото.

# 25
vici75,съжалявам, ама защо продължаваш да се мъчиш с това кърмене? Просто не те разбирам сериозно. Щом ти е мъка и те боли - спираш, има толкова адаптирани млека сега, не е като едно време...толкова марки, съобразени с всичко. Да не говорим, че бебето ти като порасне изобщо няма да помни кърмено ли е , не е ли? И без кърма ще порасне голям мъж. За какво се мъчиш, да не си мъченица? Когато станеш майка, трябва само да ти е приятно всичко, изпитваш ли болка от нещо, спираш, бебето няма да умре от глад. Честно не мога да те разбера - хем ти се мъчиш, хем и бебо мъчиш,. защото то усеща "че стискаш зъби" и продължаваш.  Какво сте се втурачили в това кърмене, все едно от това ви зависи живота (това е за всички), след всичко , което изчетох. Дъщеря ми е на 8 години, кърмена е месец и нещо, и до момента не е боледувала, нито е алергична към нещо. Всичко е ген, а не е до кърмене или не. Имам и син на 5,5 год. - да ми е жив и здрав, той пък е сукал 2 седмици, после нямах вече кърма, и също е здрав, нито е алергичен.
Ама изобщо не съм мъчила, ама имам ли, нямам ли, всичко е ГЕН, пак повтарям, не е до кърма.,
vici75, послушай съвет на минала отдавна по този път жена - спирай докато съвсем не си се изнервила, и си гледай спокойствието и бебето.
Хубаво е да кърмиш, ама не да се мъчиш като грешен дявол, както има една дума.

Хайде горе главата, усмивка, и не се притеснявай.

# 26
  • Мнения: 10 257
stanislava_М какво да ти кажа нали все за доброто на бебо се мъчим. и аз не знам какво да правя. а като си направих и проблем с гърдите с това изцеждане ама така се ядосах и се зарекох да не се занимавам с глупости повече. Но после като ми отмина викам хайде още малко. сега като ми пишеш направо се раздвоявам. тук пък едни баби като разбраха че се изцеждам с помпа и така храня се развикаха че така се губела връзката майка - дете и все едно нищо не съм правела. и така и не можах да разбера каква е разликата от мен ли ще суче или ще му давам от шише кърма. нали пак си приема полезните съставки на кърмата. но ще се поизмъча още малко, ще видим кога ще ми писне. благодаря ви за съветите.

# 27
  • Мнения: 364
Здравей, Вики!
Направи това, което смяташ за най-добро за себе си и бебето! И не обръщай внимание на бабите. Те все са много компетентни по всички въпроси и винаги критикуват всичко! Close
Връзката между майка и дете не се определя от цицата или шишето! Така че , слагай си тапите в ушите и прави каквото ти подскаже майчинския инстинкт! Wink

# 28
Аз съм summer.
vici75, затова писах, че ако това е случая при тебе, най-вероятно ти сама ще го знаеш, защото обикновено има симптоми. Ето един link,

http://lalecheleague.org/FAQ/thrush.html

а освен това можеш да потърсиш по И-нета за thrush.
Не изглежда да имаш симптоми по това, което пишеш. Надявам се да не съм те притеснила излишно, но повярвай ми, ако те боли докато кърмиш, нещо не е както трябва. Не трябва да боли. Аз бих продължила да търся причината.

stanislava_М, форума е не за да убеждаваме някого да кърми, а за да получат информация и подкрепа на майките, които искат да кърмят. Дали ще кърми всяка майка решава за себе си, а сигурно са и достатъчни и хората около нея самата, които я убеждават, че няма смисъл да се мъчи с кърменето.

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
vici75,
Доколкото разбрах, ти от известно време изключително само се цедиш с помпата, т.е. бебето не суче от теб, нали така? Кажи, от колко време правиш така?

# 30
ами тя ако иска да даде пари за консултант, дано попадне на свестен.
на една приятелка й казаха да си купи помпа и да цеди щом я боли като кърми. и тя така издържа към 4 месеца - не си е работа - голямо мъчение, освен че не може да се регулира кърмата, а бебето искаше все повече и повече  Sad.
Все пак иди  може и да ти помогнат, но ако болките са нечовешки не виждам какво биха направили.

# 31
  • САЩ
  • Мнения: 323
Аз лично съм много доволна от помощта, оказана ми от консултантите. Имах две консултации в болницата още като родих и докато ме изпишат вече бях усвоила правилното поставяне на гърдата.

# 32
  • Мнения: 10 257
Към boo - цедя се от един месец някъде, но по един два пъти в денонощието му давам да суче от мен. но наистина с тези помпи не е работа. първо че забелязвам че кърмата ми намалява и второ мий и изварявай след всяко кърмене. от една седмица като че ли болката намаля, но това е капка в морето. но като че ли се обнадеждих малко. все още продължавам да кърмя.

# 33
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Давай, vici75!
Не се отказвай. Кърми по-често, а по-малко се цеди, ако можеш. Вярвам, че когато започнеш изцяло да кърмиш, нещата ще се оправят. В крайна сметка винаги можеш да почнеш пак да се цедиш - не се предавай!  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 385
И при мен се е случвало. Причините са били: въздух, бавно течащо гъсто мляко и в периода на коликите, колики. Така че решенията са ми били уригване, смяна на гърдата и носене " на рамо" според случая. Обикновено за 10 мин на същата възраст моят син приключваше с една гърда.

Моят опит със силиконови зърна доведе до объркване на кърмачето. Отслабна му сукателния рефлекс, стигна се дотам, че суеше, но не засукваше мляко. Аз се притесниш от това и макар и да имах ужасна рана на дясната гърда се отказах от силиконовите зърна.

Общи условия

Активация на акаунт