Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 март 2016, 21:27 ч.

Холандска тема - 42

• 62 815
  • 412
  •   1
Отговори
# 405
Здравейте отново момичета,

Моля, някой да сподели какви документи са необходими за регистрация в бюро по труда /търсене на работа в Холандия.
Съжалявам ако въпроса се повтаря. Все още препрочитам написаното от предходни теми и продължавам да търся. Доколкото разбирам се изисква регистрация за живеене ID card и документ, че не получавам обещетение от друга държава.
Благодаря предварително:)
Прекрасни летни моменти на всички: Гери:)

# 406
Здравейте! И аз имам въпрос като новодошла. Опитвам се да открия мейл за контакт с Belastingdienst. Доколкото разбирам това е службата, пред която се заявяват детските помощи за яслите/градините. Единствено по телефон ли може да се свържем с тях? Аз все още съм в България и ми предстои преместване в Хага след няколко месеца. Благодаря предварително за помощта!

Поздрави от слънчева София!

# 407
Здравей, Мила. Всички услуги и плащания към и от беластинг се организират много лесно онлайн, през сайта им, но изисква да се логнеш с DigiD.

# 408
Здравей, Мила. Всички услуги и плащания към и от беластинг се организират много лесно онлайн, през сайта им, но изисква да се логнеш с DigiD.

Благодаря ти!. Значи трябва вече да съм на място в Холандия Simple Smile

# 409
Здравейте!
Предложиха ми работа в Холандия. Съответно основното ми чудене е дали ще ни стигат финансите, двама възрастни и дете на 3г. Чистото възнаграждение, което ми предлагат е около 2800 евро, както и служебен автомобил. При положение, че само единия родител ще работи първоначално, смятате ли, че този бюджет би бил достатъчен за нормален средностатистически начин на живот?
Поздрави на всички!

# 410
Здравей. Зависи от много неща, например къде в Холандия ще сте, също и квартирата, това е основно перо в разходите. Иначе заплатата е окей за начало, пожелавам ви късмет:)

# 411
Ще живеем в района на Утрехт. Това, което аз съм пресметнал след прочетеното, е около 1000 за квартира, 200 за битови сметки, 200 за застраховка, 400 за храна, 50-100 интернет, телевизия, телефони. Пропускам ли някой съществен разход?

# 412
Ние живеем близо до Утрехт и долу-горе това са ни разходите, но ние сме там едва от година. Ако детенцето има кой да го гледа още годинка ще спестите доста от такси за детска градина/ясла. На 4 години вече ще трябва да бъде записано на училище,но там нещата да значително по-леки финансово. Надявам се имате уговорена квартира, защото това е трудна задача в Холандия. Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт